2019-12-09   10:10:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hessun Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Hessun Uinnit 2019
Organizer:
Place: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 4, 50m Backstroke Women 8 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ella Ääri 2011 Uimaseura Kaarina +0.73 92 56.67
2 Lotta Kunttu 2011 Aurajoen Uinti +0.91 80 59.41 +2.74
3 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura +0.76 67 1:03.00 +6.33
Event official at: 14.9.2019 11.45.45
Event 4, 50m Backstroke Women 9-10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sofia Danska 2009 Uimaseura Kaarina +0.79 269 39.73
2 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti +0.76 241 41.23 +1.50
3 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 232 41.77 +2.04
4 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 221 42.43 +2.70
5 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 207 43.38 +3.65
6 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry +0.75 186 44.91 +5.18
7 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 176 45.75 +6.02
8 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti +0.93 166 46.63 +6.90
9 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.79 163 46.99 +7.26
10 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.99 154 47.89 +8.16
11 Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 149 48.39 +8.66
12 Ida sulonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 137 49.75 +10.02
13 Ran yu 2010 Aurajoen Uinti 131 50.48 +10.75
14 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina +0.79 122 51.68 +11.95
15 Nea Pippola 2010 Aurajoen Uinti 116 52.56 +12.83
16 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 112 53.13 +13.40
17 Emma Karimäki 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.94 102 54.79 +15.06
18 Helmi Rantala 2010 Porin Uimaseura +0.78 98 55.58 +15.85
19 Inkeri Rinnola 2010 Aurajoen Uinti +0.78 97 55.78 +16.05
20 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti +0.75 95 56.15 +16.42
21 Anna Liljeberg 2010 Aurajoen Uinti +0.83 94 56.31 +16.58
22 Jenna Paasimaa 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 89 57.48 +17.75
- Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti +0.75 DSQ SW 6.4 25m
- Ronja Yilmaz 2009 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 14.9.2019 11.45.45
Event 4, 50m Backstroke Women 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti +0.70 502 32.29
2 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 421 34.23 +1.94
3 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 377 35.53 +3.24
4 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti +0.70 335 36.93 +4.64
5 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti +0.81 314 37.76 +5.47
6 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 313 37.79 +5.50
7 Amanda Vuori 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 311 37.88 +5.59
8 Lotta Luotola 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 302 38.26 +5.97
9 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti +0.77 296 38.49 +6.20
10 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti +0.89 292 38.68 +6.39
11 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti +0.80 270 39.70 +7.41
12 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti +0.87 265 39.93 +7.64
13 Amanda Ruusuvaara 2008 Uimaseura Kaarina +0.78 260 40.21 +7.92
14 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 250 40.71 +8.42
15 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti 214 42.86 +10.57
16 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 212 43.03 +10.74
17 Mona Järveläinen 2007 Uimaseura Kaarina +0.80 196 44.17 +11.88
18 Tiia Mattila 2008 Uinti-Vakka +0.85 189 44.70 +12.41
19 Saara Pakomäki 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 187 44.87 +12.58
20 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura +0.77 183 45.20 +12.91
21 Ida Nelimarkka 2008 Aurajoen Uinti +0.79 180 45.46 +13.17
22 Emilia Tähkänen 2007 Uinti-Vakka +0.80 178 45.62 +13.33
23 Emma Nygård 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 155 47.70 +15.41
24 Iiris Paloposki 2007 Aurajoen Uinti +0.81 146 48.66 +16.37
25 Yasemin Yilmaz 2007 Aurajoen Uinti 135 49.97 +17.68
26 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti +0.77 134 50.13 +17.84
27 Liia Kivi 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 130 50.63 +18.34
28 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti +0.80 129 50.79 +18.50
29 Nea Veiro 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.88 125 51.25 +18.96
30 Annika Andersen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.83 97 55.80 +23.51
31 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti 91 56.87 +24.58
- Minea Kumlander 2007 Aurajoen Uinti DNS
- Rahma Ezzat 2007 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 14.9.2019 11.45.45
Event 4, 50m Backstroke Women 13-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti +0.71 560 31.14
2 Elsa Vira 2006 Aurajoen Uinti +0.77 529 31.74 +0.60
3 Matilda Laitinen 2004 Aurajoen Uinti +0.79 500 32.34 +1.20
4 Kaisla Korvonen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 463 33.18 +2.04
5 Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti +0.74 461 33.21 +2.07
6 Anni Hyttinen 2004 Aurajoen Uinti +0.74 448 33.53 +2.39
7 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti +0.87 426 34.10 +2.96
8 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.82 418 34.32 +3.18
9 Ella Nihtilä 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 397 34.92 +3.78
10 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.85 391 35.09 +3.95
11 Emma Nieminen 2005 Aurajoen Uinti +0.80 388 35.18 +4.04
12 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 374 35.60 +4.46
13 mathilda heikiö 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 336 36.89 +5.75
14 Mia Karolina Müürsepp 2006 Aurajoen Uinti +0.83 321 37.46 +6.32
15 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 316 37.66 +6.52
16 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.97 312 37.84 +6.70
17 Aino Lehtinen 2005 Aurajoen Uinti +0.64 305 38.11 +6.97
18 Emma Loo 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 304 38.16 +7.02
19 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti +0.74 303 38.19 +7.05
20 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.80 296 38.48 +7.34
21 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.84 296 38.49 +7.35
22 Tilda Saine 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 286 38.92 +7.78
22 Janna Tepsa 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 286 38.92 +7.78
24 Alina Vanhatalo 2006 Uimaseura Kaarina +0.83 282 39.14 +8.00
25 Iida Vartiainen 2006 Aurajoen Uinti +0.94 281 39.16 +8.02
26 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti +0.71 277 39.34 +8.20
27 Nanna Kotkatvuori 2006 Uimaseura Kaarina +0.98 269 39.73 +8.59
28 Roosa Lahti 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 264 40.00 +8.86
29 Aino-Maija Grönholm 2006 Aurajoen Uinti +0.79 249 40.76 +9.62
30 Ulla Haarala 2004 Uimaseura Kaarina +0.90 245 41.00 +9.86
31 Emma Haapanen 2006 Aurajoen Uinti +0.96 241 41.22 +10.08
32 Aino Kajonen 2005 Aurajoen Uinti +0.81 209 43.21 +12.07
33 Elina Toivonen 2006 Aurajoen Uinti +0.78 205 43.51 +12.37
34 Nella Hyvärinen 2004 Aurajoen Uinti +0.62 197 44.08 +12.94
34 Ada Riquelme Mac Donald 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 197 44.08 +12.94
36 Aino Norrdal 2006 Uimaseura Kaarina +0.90 169 46.34 +15.20
37 Elsi Tuominen 2005 Aurajoen Uinti +0.84 168 46.50 +15.36
38 Michelle Virta 2006 Uimaseura Kaarina +0.45 139 49.45 +18.31
39 Aino Viitala 2006 Aurajoen Uinti +0.81 132 50.31 +19.17
40 Kira Viitanen 2006 Aurajoen Uinti +0.95 130 50.58 +19.44
41 Lulu Luukkaa 2006 Aurajoen Uinti 117 52.38 +21.24
- Elsa Koskinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
- Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
- Salla-mari Koskinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
Event official at: 14.9.2019 11.45.45
Event 4, 50m Backstroke Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilie Pärnänen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 683 29.14
2 Roosa Mört 1999 Aurajoen Uinti +0.66 637 29.83 +0.69
3 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 613 30.21 +1.07
4 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.63 595 30.52 +1.38
5 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 555 31.23 +2.09
6 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti +0.73 527 31.77 +2.63
7 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 516 32.00 +2.86
8 Charlotta Edelman 2001 Aurajoen Uinti +0.72 508 32.16 +3.02
9 Alida Öhberg 2002 Aurajoen Uinti +0.77 503 32.27 +3.13
10 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 490 32.56 +3.42
11 Katariina Niemi 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 489 32.57 +3.43
12 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.83 464 33.14 +4.00
13 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.68 433 33.91 +4.77
14 Ella Alanko 2003 Aurajoen Uinti +0.73 428 34.06 +4.92
15 Linnea Ström 2003 Uimaseura Kaarina +0.84 324 37.35 +8.21
16 Peppi Kolari 2003 Aurajoen Uinti +0.92 259 40.24 +11.10
17 Laura Kinnunen 2002 Aurajoen Uinti +0.87 238 41.38 +12.24
- Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
Event official at: 14.9.2019 11.45.45
2019-09-14 11.49.18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner