2019-12-07   03:48:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hessun Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Hessun Uinnit 2019
Organizer:
Place: Aurajoen Uinti ry
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 5, 50m Backstroke Men 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Wili Sauhula 2010 Aurajoen Uinti +0.84 113 45.88
2 Eetu Ääri 2010 Uimaseura Kaarina +0.71 97 48.24 +2.36
3 Eino Rantala 2011 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 92 49.11 +3.23
4 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 91 49.28 +3.40
5 Eino Marela 2010 Aurajoen Uinti +0.73 84 50.66 +4.78
6 Eliel Fey 2010 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 65 55.19 +9.31
7 Oliver Laine 2010 Uinti-Vakka +0.69 32 1:09.65 +23.77
- Aatos Rannila 2010 Aurajoen Uinti +0.91 DSQ SW 6.5 maaliintulo vatsa
- Eino Kytöjoki 2010 Aurajoen Uinti +0.71 DSQ SW 6.5 maaliintulo vatsa
- Jesse Rinne 2010 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 14.9.2019 12.10.18
Event 5, 50m Backstroke Men 10-11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti +0.70 217 36.96
2 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti +0.81 135 43.26 +6.30
3 Eemeli Varonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 132 43.56 +6.60
4 Milo Kallio 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.94 129 43.92 +6.96
5 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 126 44.28 +7.32
6 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 123 44.56 +7.60
7 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti +0.71 121 44.91 +7.95
8 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti +0.64 120 44.94 +7.98
9 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti +0.83 112 45.97 +9.01
10 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 107 46.66 +9.70
11 Taito Aaltonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 101 47.58 +10.62
12 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti +0.75 98 48.18 +11.22
13 Severi Saario 2008 Uinti-Vakka +0.84 97 48.34 +11.38
14 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti +0.60 97 48.36 +11.40
15 Topi Heinonen 2008 Uimaseura Kaarina +0.92 96 48.50 +11.54
16 Niilo Lehtinen 2009 Aurajoen Uinti +0.84 95 48.56 +11.60
17 Wille Vantala 2009 Aurajoen Uinti +0.92 94 48.83 +11.87
18 Benjamin Milovanov 2008 Aurajoen Uinti +0.68 92 49.06 +12.10
19 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 91 49.27 +12.31
20 Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 87 50.08 +13.12
20 Sisu Tikka 2009 Aurajoen Uinti +0.79 87 50.08 +13.12
22 Urho Lumiainen 2008 Aurajoen Uinti +0.60 83 50.81 +13.85
23 Veikka Antero Kiukkonen 2009 Aurajoen Uinti +0.99 69 53.97 +17.01
24 Veikko Mikander 2009 Uimaseura Kaarina 68 54.23 +17.27
25 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.73 67 54.52 +17.56
26 Eemeli Eloranta 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.91 50 59.92 +22.96
27 Kasper August Snickars 2008 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.88 45 1:02.47 +25.51
28 Viktor Hautala 2008 Aurajoen Uinti +0.65 42 1:03.61 +26.65
29 Oliver Rantanen 2009 Uimaseura Kaarina 37 1:06.58 +29.62
30 Aarne Lehtonen 2009 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 28 1:12.61 +35.65
Event official at: 14.9.2019 12.10.18
Event 5, 50m Backstroke Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Saarinen 2006 Uinti-Vakka +0.73 210 37.33
2 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 207 37.51 +0.18
3 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.81 199 38.03 +0.70
4 Matias Seppä 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 180 39.31 +1.98
5 Tomas Laine 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.83 179 39.37 +2.04
6 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.81 173 39.83 +2.50
7 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.78 157 41.15 +3.82
8 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti +0.76 150 41.74 +4.41
9 Kristian Raski 2006 Aurajoen Uinti +0.84 148 41.96 +4.63
10 Linus Korin 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 147 42.04 +4.71
11 Peter Kanninen 2006 Aurajoen Uinti +0.84 144 42.33 +5.00
12 Ossi Tikka 2007 Aurajoen Uinti +0.83 144 42.36 +5.03
13 Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti +0.77 143 42.41 +5.08
14 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti +0.77 134 43.38 +6.05
15 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.87 132 43.60 +6.27
16 Sisu Korpinen 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 122 44.79 +7.46
17 Ilari Linderborg 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 118 45.23 +7.90
18 Max Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti +0.92 108 46.62 +9.29
19 Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti +0.66 101 47.70 +10.37
20 Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti +0.71 99 47.96 +10.63
21 Otto Anttila 2007 Aurajoen Uinti +0.70 96 48.41 +11.08
22 Nikke Laine 2007 Aurajoen Uinti +0.82 94 48.71 +11.38
23 Lauri Kirjonen 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.61 94 48.78 +11.45
24 Ilmari Kunttu 2006 Aurajoen Uinti +0.73 91 49.23 +11.90
25 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti +0.84 91 49.38 +12.05
26 Aleksi Nurmi 2006 Aurajoen Uinti +0.86 82 51.11 +13.78
27 Eliel Lintula 2007 Uimaseura Kaarina +0.75 81 51.22 +13.89
28 Akseli Niskala 2007 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.80 56 57.78 +20.45
- Eino Polari 2006 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 14.9.2019 12.10.18
Event 5, 50m Backstroke Men 14-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juuso Leppänen 2004 Aurajoen Uinti +0.60 507 27.86
2 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti +0.59 464 28.70 +0.84
3 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 452 28.95 +1.09
4 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti +0.67 406 30.00 +2.14
5 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti +0.67 398 30.19 +2.33
6 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 387 30.49 +2.63
7 Maksim Amosov 2005 Aurajoen Uinti +0.64 318 32.54 +4.68
8 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti +0.71 302 33.11 +5.25
9 Eerik Rantanen 2004 Uimaseura Kaarina +0.77 294 33.39 +5.53
10 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 257 34.94 +7.08
11 Konsta Vainio 2005 Aurajoen Uinti +0.80 248 35.35 +7.49
12 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.85 247 35.39 +7.53
13 ivan kovalchuk 2005 Aurajoen Uinti +0.79 230 36.22 +8.36
14 Elias Laine 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.99 225 36.50 +8.64
15 Einari Palmu 2004 Aurajoen Uinti +0.77 212 37.22 +9.36
16 Max Sakari Allén 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 198 38.08 +10.22
17 Eemeli Arnell 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 196 38.21 +10.35
18 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti +0.79 186 38.86 +11.00
19 Miika Tuominen 2005 Uimaseura Kaarina +0.74 184 39.00 +11.14
20 Casper Leo 2004 Aurajoen Uinti +0.75 182 39.15 +11.29
21 Nicoló Manzone 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 139 42.86 +15.00
- Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
- Aaro Puutio 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku DNS
Event official at: 14.9.2019 12.10.18
Event 5, 50m Backstroke Men 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Lehti 2000 Helsingfors Simsällskap +0.57 562 26.91
2 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.62 541 27.26 +0.35
3 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 535 27.37 +0.46
4 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.59 531 27.43 +0.52
5 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti +0.62 475 28.46 +1.55
6 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.61 455 28.87 +1.96
7 Leevi Korpinen 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.61 402 30.09 +3.18
8 Johannes Lindroos 1996 Aurajoen Uinti +0.75 394 30.29 +3.38
9 Veikka Saren 2002 Someron Esa +0.68 343 31.74 +4.83
10 Akseli Ylikoski 2002 Pihlava Työväen Urheilijat +0.76 330 32.15 +5.24
Event official at: 14.9.2019 12.10.18
2019-09-14 13.47.44 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner