2019-12-15   04:52:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg Knatte Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00

Document
Results
Tureberg Knatte Cup 2019
Place: Sollentuna sim & sporthall Organizer: Turebergs simklubb
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 5, 2019
Event 13, 100 m medley po A, B 12-13 år - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb +0.58 357 1:10.90
50m: 32.47
100m: 1:10.90
(38.43)
2 Daniel Bebenek 2006 Turebergs Simklubb +0.60 324 1:13.23 +2.33
50m: 36.68
100m: 1:13.23
(36.55)
3 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 244 1:20.44 +9.54
50m: 37.77
100m: 1:20.44
(42.67)
4 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.73 238 1:21.12 +10.22
50m: 37.83
100m: 1:21.12
(43.29)
5 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.69 229 1:22.11 +11.21
50m: 38.77
100m: 1:22.11
(43.34)
6 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap +0.53 225 1:22.66 +11.76
50m: 40.13
100m: 1:22.66
(42.53)
7 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.50 223 1:22.87 +11.97
50m: 39.36
100m: 1:22.87
(43.51)
8 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.46 199 1:26.11 +15.21
50m: 41.22
100m: 1:26.11
(44.89)
9 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening 192 1:27.11 +16.21
50m: 42.23
100m: 1:27.11
(44.88)
10 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.61 179 1:29.11 +18.21
50m: 40.97
100m: 1:29.11
(48.14)
11 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim +0.49 174 1:30.07 +19.17
50m: 42.02
100m: 1:30.07
(48.05)
12 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 173 1:30.10 +19.20
50m: 41.33
100m: 1:30.10
(48.77)
13 Vilmer Sundman 2006 Danderyds Simförening +0.71 170 1:30.69 +19.79
50m: 42.10
100m: 1:30.69
(48.59)
14 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.72 155 1:33.62 +22.72
50m: 44.30
100m: 1:33.62
(49.32)
15 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.56 154 1:33.79 +22.89
50m: 44.17
100m: 1:33.79
(49.62)
16 Theodore McMillan 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.56 138 1:37.20 +26.30
50m: 44.14
100m: 1:37.20
(53.06)
- Yichen SUN 2007 Täby Sim +0.62 DSQ
- Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.44 DSQ
- Ludvig Höglund 2007 Upsala Simsällskap DNS
Event official at: 2019-10-05 12:44:29
Event 13, 100 m medley po A, B 14-15 år - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb +0.75 436 1:06.33
50m: 32.06
100m: 1:06.33
(34.27)
2 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb +0.65 387 1:09.00 +2.67
50m: 32.39
100m: 1:09.00
(36.61)
3 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.50 375 1:09.75 +3.42
50m: 31.73
100m: 1:09.75
(38.02)
4 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.47 369 1:10.09 +3.76
50m: 32.21
100m: 1:10.09
(37.88)
5 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening +0.76 359 1:10.71 +4.38
50m: 34.88
100m: 1:10.71
(35.83)
6 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyds Simförening +0.73 314 1:13.98 +7.65
50m: 34.16
100m: 1:13.98
(39.82)
Event official at: 2019-10-05 12:44:29
2019-10-05 12:44:31 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner