2019-12-16   10:06:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg Knatte Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00

Document
Results
Tureberg Knatte Cup 2019
Place: Sollentuna sim & sporthall Organizer: Turebergs simklubb
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 5, 2019
Event 15, 200m medley fl A, B 12-13 år - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb +0.64 368 2:49.99
50m: 34.47
100m: 1:19.90
(45.43)
150m: 2:11.90
(52.00)
200m: 2:49.99
(38.09)
2 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.67 350 2:52.83 +2.84
50m: 35.95
100m: 1:23.70
(47.75)
150m: 2:12.76
(49.06)
200m: 2:52.83
(40.07)
3 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.72 339 2:54.67 +4.68
50m: 38.29
100m: 1:25.84
(47.55)
150m: 2:13.87
(48.03)
200m: 2:54.67
(40.80)
4 Isa Andersson 2006 Turebergs Simklubb +0.53 336 2:55.28 +5.29
50m: 36.86
100m: 1:21.74
(44.88)
150m: 2:10.85
(49.11)
200m: 2:55.28
(44.43)
5 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 309 3:00.09 +10.10
50m: 37.92
100m: 1:24.09
(46.17)
150m: 2:18.36
(54.27)
200m: 3:00.09
(41.73)
6 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 295 3:02.89 +12.90
50m: 41.16
100m: 1:26.84
(45.68)
150m: 2:20.56
(53.72)
200m: 3:02.89
(42.33)
7 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.76 292 3:03.54 +13.55
50m: 40.09
100m: 1:27.26
(47.17)
150m: 2:20.45
(53.19)
200m: 3:03.54
(43.09)
8 Bea Hellborg 2006 Täby Sim +0.66 247 3:14.00 +24.01
50m: 42.20
100m: 1:34.82
(52.62)
150m: 2:30.19
(55.37)
200m: 3:14.00
(43.81)
9 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 237 3:16.74 +26.75
50m: 43.49
100m: 1:33.52
(50.03)
150m: 2:29.91
(56.39)
200m: 3:16.74
(46.83)
10 Alicia Roman 2006 Turebergs Simklubb +0.43 226 3:20.05 +30.06
50m: 41.49
100m: 1:31.72
(50.23)
150m: 2:32.30
(1:00.58)
200m: 3:20.05
(47.75)
11 Ella Omazic 2007 Turebergs Simklubb +0.70 181 3:35.32 +45.33
50m: 45.70
100m: 1:43.34
(57.64)
150m: 2:45.42
(1:02.08)
200m: 3:35.32
(49.90)
- Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Maria Krejci 2006 Turebergs Simklubb +0.68 DNF
- Ida Söderlund 2006 Turebergs Simklubb +0.74 DNF
Event official at: 2019-10-05 13:09:20
Event 15, 200m medley fl A, B 14-15 år - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.77 387 2:47.17
50m: 38.93
100m: 1:19.50
(40.57)
150m: 2:10.08
(50.58)
200m: 2:47.17
(37.09)
2 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.63 373 2:49.28 +2.11
50m: 38.12
100m: 1:22.27
(44.15)
150m: 2:10.82
(48.55)
200m: 2:49.28
(38.46)
3 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.73 343 2:53.94 +6.77
50m: 39.13
100m: 1:23.87
(44.74)
150m: 2:15.58
(51.71)
200m: 2:53.94
(38.36)
4 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.61 286 3:04.89 +17.72
50m: 36.66
100m: 1:22.62
(45.96)
150m: 2:20.89
(58.27)
200m: 3:04.89
(44.00)
Event official at: 2019-10-05 13:09:20
2019-10-05 13:09:24 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner