2019-12-14   10:26:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg Knatte Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00

Document
Results
Tureberg Knatte Cup 2019
Place: Sollentuna sim & sporthall Organizer: Turebergs simklubb
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 5, 2019
Event 2, 50 m frisim fl A, B 12-13 år - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb +0.69 461 29.67
2 Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.51 432 30.31 +0.64
3 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 403 31.02 +1.35
4 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening +0.55 400 31.11 +1.44
5 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening +0.70 387 31.44 +1.77
6 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.57 367 32.00 +2.33
6 Nicole Dvali 2007 Täby Sim +0.67 367 32.00 +2.33
8 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.63 366 32.03 +2.36
9 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.80 364 32.09 +2.42
10 Lilian Holfve 2007 Turebergs Simklubb 355 32.36 +2.69
11 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.54 350 32.53 +2.86
12 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.66 348 32.59 +2.92
13 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap +0.64 333 33.06 +3.39
14 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening +0.53 323 33.40 +3.73
15 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.78 321 33.48 +3.81
16 Emilia Buchgeister 2006 Turebergs Simklubb +0.62 320 33.50 +3.83
17 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 316 33.64 +3.97
18 Alicia Roman 2006 Turebergs Simklubb 308 33.95 +4.28
19 Isa Andersson 2006 Turebergs Simklubb +0.61 305 34.04 +4.37
20 Julia Marklund 2006 Turebergs Simklubb +0.66 302 34.15 +4.48
21 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb +0.79 301 34.21 +4.54
22 Carolina Axelsson 2006 Danderyds Simförening +0.75 296 34.38 +4.71
23 Ida Söderlund 2006 Turebergs Simklubb +0.61 283 34.89 +5.22
24 Hanna Bolinder 2006 Danderyds Simförening +0.82 282 34.95 +5.28
25 Clementina  Orsi 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.46 276 35.21 +5.54
26 Josefine Hafstad 2007 Väsby Simsällskap +0.88 275 35.22 +5.55
27 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 266 35.61 +5.94
28 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 261 35.87 +6.20
29 Ängla Edin 2006 Väsby Simsällskap +0.58 251 36.35 +6.68
30 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap +0.74 249 36.42 +6.75
31 Emma Van De Beek 2006 Väsby Simsällskap +0.74 246 36.56 +6.89
32 Klara Broms 2006 Turebergs Simklubb +0.79 238 36.97 +7.30
33 Kajsa Elmqvist 2007 Turebergs Simklubb +0.46 237 37.03 +7.36
34 Kristina Eriksson 2006 Väsby Simsällskap +0.75 229 37.43 +7.76
35 Molly Ju 2007 Täby Sim 217 38.12 +8.45
35 Edith Forsell 2007 Turebergs Simklubb +0.69 217 38.12 +8.45
37 Ella Omazic 2007 Turebergs Simklubb +0.75 210 38.55 +8.88
38 Elisa Olsson 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.67 208 38.65 +8.98
39 Tyra Ruin 2006 Turebergs Simklubb +0.61 204 38.91 +9.24
40 Mila Ekfeldt 2006 Väsby Simsällskap +0.81 200 39.16 +9.49
41 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap 197 39.38 +9.71
42 Frida Tillman 2007 Väsby Simsällskap +0.85 187 40.03 +10.36
43 Lovisa Eriksson 2007 Gustavsbergs Simsällskap +0.82 174 41.04 +11.37
44 Junie Jansson Östlund 2006 Väsby Simsällskap 165 41.77 +12.10
45 Tuva Enqvist 2007 Upsala Simsällskap 160 42.19 +12.52
46 Isabell Andersson 2007 Turebergs Simklubb +0.77 155 42.65 +12.98
Event official at: 2019-10-05 10:15:53
Event 2, 50 m frisim fl A, B 14-15 år - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.69 479 29.30
2 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.67 409 30.89 +1.59
3 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.72 406 30.96 +1.66
4 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.75 379 31.66 +2.36
5 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.61 356 32.34 +3.04
Event official at: 2019-10-05 10:15:53
2019-10-05 10:15:56 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner