2020-02-25   02:06:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Damjan Kruc  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:08.30   
Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            1:10.69   
Andreas Bartholin Bruhn  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:11.88   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svømning            1:13.53   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:14.21   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            1:14.42   
Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub            1:15.23   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            1:15.47   
Bastian Zahle  2008  Helsingør Svømmeklub            1:15.48   
10  Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            1:15.69   
11  Andreas Molin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:15.81   
12  Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            1:16.28   
13  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.24   
14  Jeppe Borring Andersen  2008  Sigma Swim Allerød            1:17.36   
15  Gustav Midtgaard  2008  Slangerup Svømmeklub            1:17.38   
16  Nicklas Hiort  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:18.52   
17  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub            1:19.48   
18  Johan Schrøder  2008  Gentofte Svømme Klub            1:19.69   
19  Fang Qi  2008  Gentofte Svømme Klub            1:20.28   
20  Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:20.59   
21  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:21.90   
22  Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            1:21.93   
23  Vincent W. Takla  2008  Gentofte Svømme Klub            1:22.05   
24  Tobias Sune Andersen  2008  Helsingør Svømmeklub            1:22.14   
25  Viktor Nymark Føge  2008  Herlev Svømning            1:23.47   
26  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            1:25.94   
27  Magne Waag Kallesøe  2008  Herlev Svømning            1:26.12   
28  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:26.40   
29  Anton Emil Muchitsch  2008  Sigma Swim Birkerød            1:27.19   
30  William Echardt  2008  Roskilde Svømning            1:30.43   
31  Nicolaj Semklo  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:34.39   
32  Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:40.05   
Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            1:02.74   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:03.17   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:04.63   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:04.93   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            1:05.27   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:05.88   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:05.88   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            1:06.13   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            1:06.17   
10  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            1:06.78   
11  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:08.45   
12  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub            1:08.50   
13  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            1:08.69   
14  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.01   
15  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            1:09.90   
16  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            1:09.94   
17  William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            1:10.15   
18  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:10.95   
19  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:11.11   
20  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:11.21   
21  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            1:11.74   
22  Nicolaj Cortsen  2007  Herlev Svømning            1:13.00   
23  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            1:13.24   
24  Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub            1:14.19   
25  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            1:14.25   
26  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning            1:14.97   
27  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:15.23   
28  Rasmus Nyland  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:15.36   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark