Resultat för Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 39.01 | ||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 40.34 | ||||||
3 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 40.80 | ||||||
4 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 41.05 | ||||||
5 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 41.83 | ||||||
6 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 42.41 | ||||||
7 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.56 | ||||||
8 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 44.43 | ||||||
9 | Emma Mcpherran | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.81 | ||||||
10 | Sofie Lind-Christensen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 45.34 | ||||||
11 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.65 | ||||||
12 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.39 | ||||||
13 | Signe Grynnerup | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 49.73 | ||||||
14 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 50.19 | ||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 32.03 | ||||||
2 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 35.18 | ||||||
3 | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 35.69 | ||||||
4 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 35.96 | ||||||
5 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.83 | ||||||
6 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 36.84 | ||||||
7 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.46 | ||||||
8 | Sofie Lykke | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 37.98 | ||||||
9 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 38.67 | ||||||
10 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.68 | ||||||
11 | Silje Rasmussen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 38.70 | ||||||
12 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.84 | ||||||
13 | Freya Valentin | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.97 | ||||||
14 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.97 | ||||||
15 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.40 | ||||||
16 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.29 | ||||||
17 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.34 | ||||||
18 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.51 | ||||||
19 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.27 | ||||||
20 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.89 | ||||||
21 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 43.02 | ||||||
22 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.55 | ||||||
23 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |