2020-02-23   19:08:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            1:32.96   
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub            1:38.15   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            1:42.35   
Eva de Maeyer  2009  Roskilde Svømning            1:43.13   
Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svømmeklub            1:47.30   
Nikoline Joy Gringer  2009  Herlev Svømning            1:48.49   
Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning            1:52.95   
Kamille Løkkegaard Hansen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            1:53.01   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub            1:53.76   
10  Kristine Heegaard  2009  Søllerød Svømmeklub            1:58.00   
11  Julie Preuss Nielsen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            2:01.95   
12  Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            2:07.74   
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw 7.1 
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:23.60   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            1:23.88   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            1:30.38   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            1:31.31   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:32.86   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:33.63   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            1:34.26   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            1:36.16   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            1:36.56   
10  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:37.33   
11  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:39.21   
12  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            1:39.94   
13  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            1:40.10   
14  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:40.36   
15  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:41.09   
16  Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            1:41.31   
17  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            1:41.49   
18  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:41.83   
19  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:42.03   
20  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:43.16   
21  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            1:44.12   
22  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:45.96   
23  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:47.44   
24  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            1:47.53   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark