2020-02-24   20:49:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            1:34.15   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:35.94   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:37.00   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            1:37.15   
Valther B. Wadstrøm  2008  Gentofte Svømme Klub            1:40.49   
Villads Moefelt  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:41.14   
Alexander Merl Larsen  2008  JGI Svømning            1:41.86   
Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  Gentofte Svømme Klub            1:43.98   
Aksel Møllenbach  2008  Gentofte Svømme Klub            1:46.07   
10  Jonathan Vallentin  2008  Sigma Swim Birkerød            1:46.45   
11  Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:46.75   
12  Nikolaj Skak Pedersen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:48.90   
13  Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:49.64   
14  Gustav Hørlykke  2008  Gentofte Svømme Klub            1:51.02   
15  Jens Nielsen  2008  JGI Svømning            1:51.12   
16  Rafael Ha  2008  Gentofte Svømme Klub            1:53.61   
17  William Bank Jørgensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            1:54.42   
Hussein Azzam  2008  Roskilde Svømning            DSQ  sw7.6 
Laurits Radmer Nygaard  2008  Søllerød Svømmeklub            DSQ  sw4.4 
Otto Rud Wiberg  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw7.3 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:21.69   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.94   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:23.18   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:26.86   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            1:29.15   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:31.13   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:31.17   
Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:31.90   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            1:32.24   
10  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            1:35.41   
11  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            1:36.19   
12  Otto Damsgaard Reinicke  2007  Helsingør Svømmeklub            1:36.94   
13  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:37.03   
14  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:38.44   
15  Mads Dencher Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            1:41.10   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  sw7.1 
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark