2020-02-27   13:04:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Flora Rybak-Andersen  2009  Gentofte Svømme Klub            41.35   
Eleonora Marsner  2009  Herlev Svømning            41.46   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            41.49   
Thilde Ethelberg  2009  Helsingør Svømmeklub            41.63   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub            41.68   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub            41.95   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            42.83   
Laura Kegel Sørensen  2009  Gentofte Svømme Klub            43.40   
Elise Vedel  2009  Gentofte Svømme Klub            43.99   
10  Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            44.52   
11  Caja Basler Abildgaard  2009  JGI Svømning            44.66   
12  Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            45.04  od3 
13  Emma Mcpherran  2009  Gladsaxe Svømmeklub            46.02   
14  Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            46.25   
15  Kristine Heegaard  2009  Søllerød Svømmeklub            46.89   
16  Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.36   
17  Liva Dugbæk  2009  Sigma Swim Birkerød            48.27   
18  Signe Grynnerup  2009  Slangerup Svømmeklub            48.31   
19  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            48.33   
20  Emma Lind Riisgaard  2009  Gentofte Svømme Klub            48.68   
21  Karoline Toft Jacobsen  2009  Helsingør Svømmeklub            48.70   
22  Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            49.83   
23  Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            49.89   
24  Dyveke Larsen  2009  Slangerup Svømmeklub            50.11   
25  Sofie Clemmensen  2009  Sigma Swim Birkerød            50.68   
26  Melissa Walther Capito  2009  Slangerup Svømmeklub            51.20   
27  Malou Voigt  2009  Gentofte Svømme Klub            51.21   
28  Selma Steinmann  2009  Sigma Swim Allerød            51.37   
29  Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            55.31   
Bettina M. V. Olsen  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Marie Louise Avnsø  2009  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw4.4 
Silke Svendsen  2009  Herlev Svømning            DSQ  sw6.4 
                     
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            34.25   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            37.90   
Alberte Stub  2008  Sigma Swim Birkerød            38.37   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            38.61   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            38.88   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            39.26   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            39.76   
Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub            40.20   
Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            40.59  od2 
10  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            40.59  od3 
11  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            41.56   
12  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            41.85   
13  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub            41.90   
14  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            41.97   
15  Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Søllerød Svømmeklub            42.03   
15  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub            42.03   
17  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            42.07   
18  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            42.10   
19  Johanne Højer  2008  JGI Svømning            42.27   
20  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            42.38   
21  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            42.39   
22  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            42.43   
23  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            42.54   
24  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            42.74   
25  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            43.03   
26  Emilie Franck Fæste  2008  Gentofte Svømme Klub            43.24   
27  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.44   
28  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            43.61   
29  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            43.86   
30  Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            44.14   
31  Liv Frost Juhler  2008  JGI Svømning            44.16   
32  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            45.04  od2 
Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw6.4 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  sw6.4 
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            DSQ  sw6.2 
Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub            DSQ  sw6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark