2020-02-18   09:17:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2008  Sigma Swim            2:05.75   
  Marie Moesgaard  2008      30.31        30.31   
  Ida Marie Frederiksen  2008      31.24        1:01.55   
  Alberte Stub  2008      31.83        1:33.38   
  Karla Rekling  2008      32.37        2:05.75   
                     
Lyngby Unicorns  2008  Lyngby Svømmeklub            2:13.09   
  Wilma Berg  2008      33.82        33.82   
  Ida Mathiesen  2008      33.83        1:07.65   
  Alvilda Højberg  2008      33.23        1:40.88   
  Caroline Toftelund Larsen  2008      32.21        2:13.09   
                     
Helsingør Piger 1  2008  Helsingør Svømmeklub            2:15.39   
  Asta Krumm Knuhtsen  2008      33.04        33.04   
  Amelia Eriksen  2008      32.96        1:06.00   
  Filippa Redestam  2008      34.55        1:40.55   
  Thilde Ethelberg  2009      34.84        2:15.39   
                     
Gsc Piger 1  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:16.54   
  Laura Klug Christensen  2008      33.17        33.17   
  Augusta Blom  2008      33.95        1:07.12   
  Sigrid Mygind  2008      35.38        1:42.50   
  Victoria Brammer Kærgaard  2008      34.04        2:16.54   
                     
A6 Piger 1  2008  A6            2:17.07   
  Silje Rasmussen  2008      34.15        34.15   
  Sofie Lykke  2008      34.20        1:08.35   
  Johanne Højer  2008      33.84        1:42.19   
  Louise Olsen  2008      34.88        2:17.07   
                     
Gentofte Piger 1  2008  Gentofte Svømme Klub            2:24.95   
  Laura Raahauge  2008      38.79        38.79   
  Ingrid Kaas Permin  2008      37.59        1:16.38   
  Elise Vedel  2009      37.42        1:53.80   
  Tess van der Laan  2008      31.15        2:24.95   
                     
Gsc Piger 2  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:25.04   
  Freya Valentin  2008      34.94        34.94   
  Katrine Schou Jagd  2008      36.95        1:11.89   
  Emma Mcpherran  2009      35.94        1:47.83   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      37.21        2:25.04   
                     
Søllerød Sharks  2008  Søllerød Svømmeklub            2:25.42   
  Mia Halskov  2009      35.26        35.26   
  Pauline Munk-Hansen  2008      37.38        1:12.64   
  Anna Bjerre Pedersen  2009      37.51        1:50.15   
  Emma Nørskov  2009      35.27        2:25.42   
                     
Sigma Piger 2  2008  Sigma Swim            2:28.02   
  Anja Englert  2008      34.67        34.67   
  Simone Stenberg  2008      34.06        1:08.73   
  Liv Peters  2009      42.74        1:51.47   
  Isabella Flach  2008      36.55        2:28.02   
                     
10  Sigma Piger 3  2008  Sigma Swim            2:29.61   
  Laura Bach Mindested  2008      37.34        37.34   
  Caroline Liechti  2008      38.74        1:16.08   
  Anne-Maj Framke  2008      37.48        1:53.56   
  Ellen Klitvang  2008      36.05        2:29.61   
                     
11  Ronnie  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:30.80   
  Kamilla Figurski  2008      35.20        35.20   
  Therese Dommer  2009      42.09        1:17.29   
  Ida Fiala Kohl  2008      40.35        1:57.64   
  Victoria Pedersen  2008      33.16        2:30.80   
                     
12  Gentofte Piger 2  2008  Gentofte Svømme Klub            2:32.32   
  Emilie Franck Fæste  2008      37.73        37.73   
  Flora Rybak-Andersen  2009      37.91        1:15.64   
  Josefine Agnete Lenskjold  2008      35.98        1:51.62   
  Emma Lind Riisgaard  2009      40.70        2:32.32   
                     
13  A6 Piger 2  2008  A6            2:34.85   
  Liv Frost Juhler  2008      36.97        36.97   
  Lina Thejlman  2008      38.58        1:15.55   
  Caja Basler Abildgaard  2009      38.61        1:54.16   
  Signe Grynnerup  2009      40.69        2:34.85   
                     
14  Herlevs Power Piger  2008  Herlev Svømning            2:36.83   
  Nikoline Joy Gringer  2009      37.43        37.43   
  Silke Svendsen  2009      45.96        1:23.39   
  Ana Bogdanovic  2008      36.81        2:00.20   
  Eleonora Marsner  2009      36.63        2:36.83   
                     
15  Triton Piger 1  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:39.71   
  Helena Gagnér  2008      36.77        36.77   
  Sarah Rindum  2009      39.49        1:16.26   
  Ida Hinchely  2008      38.66        1:54.92   
  Bettina M. V. Olsen  2009      44.79        2:39.71   
                     
16  Gsc Piger 3  2008  Gladsaxe Svømmeklub            2:43.95   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008      38.03        38.03   
  Kamille Løkkegaard Hansen  2009      37.87        1:15.90   
  Mathilde Fallenkamp  2009      42.03        1:57.93   
  Julie Preuss Nielsen  2009      46.02        2:43.95   
                     
17  Gentofte Piger 3  2008  Gentofte Svømme Klub            2:45.22   
  Malou Voigt  2009      46.59        46.59   
  Johanna F. H. Nedergaard  2008      37.83        1:24.42   
  Laura Kegel Sørensen  2009      38.90        2:03.32   
  Marie Louise Avnsø  2009      41.90        2:45.22   
                     
18  Sigma Piger 4  2008  Sigma Swim            2:48.38   
  Anna Staal  2009      42.74        42.74   
  Sofie Clemmensen  2009      40.35        1:23.09   
  Sofie Lind-Christensen  2009      43.17        2:06.26   
  Selma Steinmann  2009      42.12        2:48.38   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark