Results for Hillerød Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vega Deneke Kure | 2009 | 1:28.44 | 3:05.89 | 4:42.46 | 6:16.75 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Højsteen | 2007 | 1:20.42 | 2:45.73 | 4:11.43 | 5:33.39 | ||||
Vest-Brøndby | 5:38.93 | |||||||||
2 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 1:21.06 | 2:53.78 | 4:27.85 | 6:01.02 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilia Pico | 2008 | 1:22.51 | 3:00.00 | 4:39.35 | 6:19.22 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 6:46.86 | |||||||||
4 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | 1:28.81 | 3:07.34 | 4:45.64 | 6:20.74 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 6:33.53 | |||||||||
5 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 1:29.84 | 3:10.13 | 4:51.68 | 6:30.35 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 7:20.03 | |||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Gohr Metz | 2005 | 1:06.50 | 2:18.21 | 3:30.73 | 4:41.55 | ||||
Vest-Brøndby | 4:55.10 | |||||||||
2 | Natacha Munch | 2005 | 1:06.01 | 2:19.39 | 3:33.68 | 4:48.50 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:01.76 | |||||||||
3 | Anna Blom Bygum | 2006 | 1:10.55 | 2:26.15 | 3:41.31 | 4:55.72 | ||||
Vest-Brøndby | 5:05.49 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 1:10.48 | 2:26.97 | 3:43.01 | 4:57.13 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 4:47.73 | |||||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 1:10.71 | 2:27.17 | 3:43.53 | 4:58.58 | ||||
Vest-Brøndby | 5:07.08 | |||||||||
6 | Leonora M Postgaard | 2006 | 1:11.05 | 2:28.08 | 3:44.63 | 4:58.70 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 5:00.64 | |||||||||
7 | Maica Jensen | 2006 | 1:10.23 | 2:29.97 | 3:52.61 | 5:11.22 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:07.51 | |||||||||
8 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 1:14.44 | 2:35.61 | 3:55.56 | 5:11.37 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:27.21 | |||||||||
9 | Amalie Henriksen | 2005 | 1:11.48 | 2:37.58 | 4:04.08 | 5:24.50 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 1:16.36 | 2:40.72 | 4:03.88 | 5:24.61 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:25.64 | |||||||||
11 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 1:16.76 | 2:42.20 | 4:09.21 | 5:33.61 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 5:52.77 | |||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 1:09.39 | 2:22.67 | 3:34.98 | 4:45.48 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:38.48 | |||||||||
2 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 1:08.95 | 2:22.98 | 3:38.48 | 4:57.36 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:00.75 | |||||||||
3 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 1:10.14 | 2:26.89 | 3:45.05 | 5:02.89 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:04.59 | |||||||||
4 | Isabella Hejlesen | 2004 | 1:15.66 | 2:39.23 | 4:03.21 | 5:25.14 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 5:08.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Foged | 2008 | 1:16.72 | 2:41.09 | 4:07.16 | 5:29.95 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 5:48.28 | |||||||||
2 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 1:26.08 | 2:59.73 | 4:34.53 | 6:10.04 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | 1:26.31 | 3:02.25 | 4:39.99 | 6:10.40 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 6:58.03 | |||||||||
- | Loui Arnholtz | 2010 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 7:11.29 | |||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Frederiksen | 2006 | 1:07.10 | 2:19.57 | 3:31.07 | 4:39.94 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 4:58.78 | |||||||||
2 | Alexander Kühnell | 2006 | 1:06.16 | 2:18.29 | 3:29.90 | 4:41.75 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 5:01.70 | |||||||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | 1:07.93 | 2:20.85 | 3:34.15 | 4:46.38 | ||||
Vest-Brøndby | 4:56.37 | |||||||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 1:08.67 | 2:23.87 | 3:38.59 | 4:53.79 | ||||
Vest-Brøndby | 4:53.37 | |||||||||
5 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 1:11.32 | 2:30.37 | 3:50.87 | 5:07.06 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:40.96 | |||||||||
6 | Johan Klitten | 2006 | 1:15.15 | 2:35.68 | 3:56.58 | 5:13.79 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 5:28.49 | |||||||||
7 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 1:14.27 | 2:36.20 | 3:56.96 | 5:15.54 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:11.52 | |||||||||
8 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 1:15.12 | 2:35.73 | 3:57.60 | 5:16.59 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 5:34.79 | |||||||||
- | Balder H. Mikkelsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:47.29 | |||||||||
- | Lasse S. Frederiksen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 5:01.37 | |||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Frederiksen | 2004 | 1:02.71 | 2:10.15 | 3:18.67 | 4:25.79 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 4:28.16 | |||||||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | 1:02.61 | 2:10.79 | 3:21.51 | 4:30.27 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 4:34.94 | |||||||||
3 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 1:02.58 | 2:12.01 | 3:22.41 | 4:32.83 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:41.01 | |||||||||
4 | Lucas Nielsen | 2004 | 1:04.73 | 2:14.78 | 3:25.44 | 4:33.44 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:55.70 | |||||||||
5 | Theodor Møller | 2005 | 1:03.75 | 2:13.64 | 3:24.82 | 4:33.54 | ||||
Vest-Brøndby | 4:48.37 | |||||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | 1:01.87 | 2:12.78 | 3:24.46 | 4:35.50 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:42.03 | |||||||||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 1:05.68 | 2:16.47 | 3:27.89 | 4:38.06 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louie Uldall | 2005 | 1:05.22 | 2:16.38 | 3:28.22 | 4:38.47 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 4:43.73 | |||||||||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 1:09.53 | 2:26.48 | 3:45.78 | 5:04.34 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:54.20 | |||||||||
10 | Mauritz Otzen | 2005 | 1:13.86 | 2:32.13 | 3:50.89 | 5:08.14 | ||||
Vest-Brøndby | 5:09.80 | |||||||||
11 | Julius Vadmand | 2005 | 1:13.07 | 2:35.71 | 3:59.60 | 5:19.80 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 5:55.05 | |||||||||
12 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 1:26.20 | 3:02.54 | 4:41.07 | 6:15.86 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | 59.15 | 2:02.67 | 3:08.99 | 4:14.00 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 4:05.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 50.76 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 52.88 | |||||||||
2 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 52.89 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.52 | |||||||||
3 | Louisa Kjerulf | 2009 | 59.55 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Johanne Stigel | 2009 | 1:14.32 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Mille Lykke | 2012 | 1:27.68 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 35.68 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.73 | |||||||||
2 | Mathilde Johansen | 2007 | 39.47 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
3 | Liya Arnholtz | 2007 | 40.69 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 44.22 | |||||||||
4 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 42.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.71 | |||||||||
5 | Siena Serizawa | 2008 | 43.29 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.77 | |||||||||
6 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 43.71 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.33 | |||||||||
7 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 44.37 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.69 | |||||||||
8 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 44.62 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.50 | |||||||||
9 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 44.77 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.50 | |||||||||
10 | Liva Christensen | 2008 | 45.27 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.30 | |||||||||
11 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 45.67 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 47.45 | |||||||||
12 | Liva Poulsen | 2007 | 45.99 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.63 | |||||||||
13 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 46.02 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 50.93 | |||||||||
14 | India Høj Dresler | 2008 | 46.46 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.20 | |||||||||
15 | Sigrid Pharsen | 2007 | 52.99 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | 57.84 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
17 | Josefine Roed | 2007 | 1:01.20 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Sams | 2007 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 47.78 | |||||||||
- | Isabell Biensø-Olsen | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.75 | |||||||||
- | Naja Kammann | 2008 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 58.22 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.09 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.00 | |||||||||
2 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 37.91 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
3 | Thea Mikkelsen | 2005 | 38.09 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.36 | |||||||||
4 | Olivia Cruse | 2005 | 38.16 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 37.37 | |||||||||
5 | Annette Toft | 2006 | 38.59 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
6 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 38.67 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 53.76 | |||||||||
7 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 40.47 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.16 | |||||||||
8 | Sofie Lind | 2006 | 41.48 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.47 | |||||||||
9 | Astamaja Rought | 2006 | 41.60 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 41.78 | |||||||||
10 | Rikke Parkhøi | 2006 | 43.56 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.70 | |||||||||
11 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 44.43 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.50 | |||||||||
12 | Helia Zadeh | 2006 | 46.77 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 36.36 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.52 | |||||||||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 37.03 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 35.83 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.51 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 37.74 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.12 | |||||||||
3 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 38.90 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tristan Nygaard | 2008 | 47.29 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 48.32 | |||||||||
2 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 48.23 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 51.01 | |||||||||
3 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 48.53 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.92 | |||||||||
4 | Victor Kühl | 2009 | 49.80 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 51.18 | |||||||||
5 | Holger Larsen | 2008 | 51.26 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 55.70 | |||||||||
6 | Eran Akar | 2008 | 51.77 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 54.07 | |||||||||
7 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 52.41 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Frederik Mortensen | 2008 | 53.12 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | 58.98 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | Aksel Otto Duelund-Hansen | 2010 | 1:08.84 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.61 | |||||||||
11 | Lucas Kristiansen | 2009 | 1:09.26 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.03 | |||||||||
12 | Thias Roland Zimling | 2009 | 1:10.19 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Thore Uhre Hansen | 2009 | 1:10.80 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oscar Hardy | 2010 | 1:17.89 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Zakariah Hessellund | 2009 | 1:27.88 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 36.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.09 | |||||||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 37.23 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.59 | |||||||||
3 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 37.32 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.90 | |||||||||
4 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 37.41 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 37.91 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 41.19 | |||||||||
6 | Viktor Kristiansen | 2006 | 40.03 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 41.40 | |||||||||
7 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 45.90 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.06 | |||||||||
8 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 49.58 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 50.27 | |||||||||
9 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 52.08 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 53.26 | |||||||||
- | Andreas Vogter | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.95 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Gram Peters | 2005 | 33.33 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | 35.39 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 36.58 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.69 | |||||||||
4 | Scott Foged | 2005 | 38.26 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
5 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 38.43 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
6 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 39.53 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 48.37 | |||||||||
7 | Julius Vadmand | 2005 | 39.86 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
- | Bertram Olesen | 2005 | DSQ | 2 flyben v vendin25m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 31.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.85 | |||||||||
2 | Asger Johansen | 2003 | 32.77 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 33.18 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.68 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 30.05 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 31.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.54 | |||||||||
3 | Marcus Christiansen | 2001 | 31.67 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
4 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 33.29 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
5 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 33.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Bang Laursen | 2009 | 38.35 | 1:22.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.66 | |||||||||
2 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 41.08 | 1:22.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
3 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 39.88 | 1:27.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.90 | |||||||||
4 | Signe Skelvig | 2009 | 40.69 | 1:30.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:32.16 | |||||||||
5 | Laura Storm Frimann | 2009 | 43.93 | 1:31.85 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:32.43 | |||||||||
6 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | 41.18 | 1:31.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:50.93 | |||||||||
7 | Cecilia Janning | 2009 | 41.47 | 1:32.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.77 | |||||||||
8 | Mille Therp | 2009 | 43.23 | 1:33.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.98 | |||||||||
9 | Frida Christoffersen | 2009 | 43.97 | 1:35.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:34.96 | |||||||||
10 | Natalie Meyer | 2009 | 46.62 | 1:39.34 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.76 | |||||||||
11 | Cornelia Matthesen | 2009 | 49.75 | 1:45.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:54.99 | |||||||||
12 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 51.94 | 1:51.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:52.36 | |||||||||
13 | Ida Matthesen | 2009 | 54.48 | 1:51.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:55.38 | |||||||||
14 | Johanne Stigel | 2009 | 51.15 | 1:54.65 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Lissie Murphy | 2010 | 52.95 | 1:54.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:10.74 | |||||||||
16 | Lucca Lundemoes | 2009 | 53.75 | 1:56.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:04.00 | |||||||||
17 | Louisa Kjerulf | 2009 | 54.04 | 1:56.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
18 | Miriam Bjørnholt | 2011 | 54.87 | 1:57.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofie Demant Klinker | 2010 | 53.82 | 1:57.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Holg Jensen | 2010 | 57.37 | 2:02.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:15.11 | |||||||||
21 | Ina Højsteen | 2010 | 58.26 | 2:03.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:05.99 | |||||||||
22 | Liva Brobjerg Jensen | 2009 | 57.52 | 2:07.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:06.23 | |||||||||
23 | Lucca Hegested | 2010 | 58.91 | 2:15.03 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ingrid Høygaard Egebjerg | 2011 | 1:04.24 | 2:16.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Norma Fortun | 2011 | 1:02.26 | 2:20.99 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 2:37.38 | |||||||||
26 | Mille Klæbel Blomsterberg | 2010 | 1:06.45 | 2:25.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mille Lykke | 2012 | 1:11.04 | 2:36.74 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Milla Djupnes | 2010 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:09.83 | |||||||||
- | Thilde Ptak | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 55.92 | |||||||||
- | Wilma Fortun | 2009 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mia Kristensen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 1:43.81 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 30.42 | 1:04.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.45 | |||||||||
2 | Frida Gram Peters | 2007 | 32.47 | 1:06.90 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 33.28 | 1:09.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.22 | |||||||||
4 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 33.38 | 1:10.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.69 | |||||||||
5 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 34.63 | 1:11.21 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.58 | |||||||||
6 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 34.57 | 1:12.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.89 | |||||||||
7 | Freja Kobbernagel | 2008 | 34.50 | 1:12.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.03 | |||||||||
8 | Anna Sofie Skov | 2008 | 35.29 | 1:12.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.83 | |||||||||
9 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 35.02 | 1:13.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.61 | |||||||||
10 | Liya Arnholtz | 2007 | 34.51 | 1:13.69 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:18.19 | |||||||||
11 | Yasmin Thomsen | 2007 | 35.33 | 1:14.06 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
12 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 35.72 | 1:15.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:15.83 | |||||||||
13 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 36.25 | 1:15.53 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
14 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 35.89 | 1:16.00 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
15 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 35.32 | 1:16.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.17 | |||||||||
16 | Emilia Pico | 2008 | 35.65 | 1:16.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
17 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 35.74 | 1:16.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
18 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 35.85 | 1:17.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
19 | Line Appel | 2007 | 36.58 | 1:17.84 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.93 | |||||||||
20 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | 37.01 | 1:18.69 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
21 | Andrea Jørgensen | 2008 | 37.08 | 1:18.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.14 | |||||||||
22 | Siena Serizawa | 2008 | 37.31 | 1:19.36 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.35 | |||||||||
23 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | 37.76 | 1:20.22 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.32 | |||||||||
24 | Alberte Rosenstand | 2007 | 38.49 | 1:20.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
25 | Ellen Lyse | 2007 | 38.18 | 1:20.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.55 | |||||||||
26 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 38.75 | 1:21.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.68 | |||||||||
27 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 38.81 | 1:21.43 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:33.57 | |||||||||
28 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 39.55 | 1:21.47 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.12 | |||||||||
29 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | 39.23 | 1:22.89 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:26.39 | |||||||||
30 | Sally Emilie Bill | 2007 | 37.30 | 1:23.01 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.53 | |||||||||
31 | Carla Uhl | 2008 | 37.49 | 1:23.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.77 | |||||||||
32 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 40.61 | 1:23.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.72 | |||||||||
33 | Amalie Olsen | 2008 | 39.80 | 1:24.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.78 | |||||||||
34 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 40.65 | 1:25.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.07 | |||||||||
35 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 40.16 | 1:27.11 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.34 | |||||||||
36 | India Høj Dresler | 2008 | 41.48 | 1:27.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.66 | |||||||||
37 | Luka Revitz | 2008 | 42.62 | 1:28.44 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:26.21 | |||||||||
38 | Caroline Lindberg | 2007 | 41.12 | 1:28.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
39 | Merle Otzen | 2008 | 44.21 | 1:29.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.37 | |||||||||
40 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 42.37 | 1:29.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:35.38 | |||||||||
41 | Esther Marie Johannessen | 2007 | 43.20 | 1:30.73 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.24 | |||||||||
42 | Lucca Helsinghof | 2008 | 43.36 | 1:30.90 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.02 | |||||||||
43 | Liva Yri | 2008 | 41.68 | 1:31.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:33.27 | |||||||||
44 | Mathilde Søgaard | 2008 | 43.57 | 1:32.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:38.34 | |||||||||
45 | Ella Trøstrup | 2008 | 43.32 | 1:32.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:41.63 | |||||||||
46 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 41.44 | 1:33.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.88 | |||||||||
47 | Ella Jakobsen | 2008 | 46.19 | 1:36.59 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
48 | Sally Anna Usinger | 2008 | 46.32 | 1:37.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:45.24 | |||||||||
49 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | 47.96 | 1:42.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.42 | |||||||||
50 | Sigrid Pharsen | 2007 | 49.14 | 1:47.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabell Biensø-Olsen | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:39.10 | |||||||||
- | Kornelia Eg | 2008 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.84 | |||||||||
- | Naja Kammann | 2008 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.58 | |||||||||
- | Rebecca Lauridsen | 2008 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emily Amalie Jensen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:16.01 | |||||||||
- | Melani Jesse | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.89 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 29.68 | 1:02.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | 30.15 | 1:03.37 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
3 | Natacha Munch | 2005 | 30.64 | 1:03.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.89 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 30.51 | 1:04.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.93 | |||||||||
5 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 30.47 | 1:04.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.31 | |||||||||
6 | Anna Blom Bygum | 2006 | 31.51 | 1:05.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.08 | |||||||||
7 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 32.07 | 1:06.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.58 | |||||||||
8 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 32.64 | 1:07.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.64 | |||||||||
9 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 31.81 | 1:07.54 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.63 | |||||||||
10 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 31.60 | 1:07.66 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
11 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 33.06 | 1:08.15 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.02 | |||||||||
12 | Amalie Lythcke | 2006 | 33.55 | 1:09.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
13 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 33.24 | 1:09.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.31 | |||||||||
14 | Rikke Parkhøi | 2006 | 33.47 | 1:09.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.25 | |||||||||
15 | Emma Mølholm | 2005 | 33.45 | 1:10.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
16 | Sofie Lind | 2006 | 34.21 | 1:12.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.22 | |||||||||
17 | Olga Cermak | 2006 | 34.77 | 1:12.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.31 | |||||||||
18 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 36.29 | 1:16.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.09 | |||||||||
19 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 36.04 | 1:16.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.55 | |||||||||
20 | Mathilde Knudsen | 2006 | 36.66 | 1:17.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
21 | Ida Lauritzen | 2006 | 36.13 | 1:17.05 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:18.46 | |||||||||
22 | Helia Zadeh | 2006 | 41.15 | 1:28.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:37.84 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 29.49 | 1:00.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.13 | |||||||||
2 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 30.12 | 1:02.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.59 | |||||||||
3 | Amalie Klitten | 2004 | 32.72 | 1:07.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.04 | |||||||||
4 | Amalie Lund | 2004 | 32.16 | 1:07.65 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.39 | |||||||||
5 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 33.28 | 1:10.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.01 | |||||||||
- | Laura Jørgensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Lange | 2001 | 30.38 | 1:03.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.49 | |||||||||
2 | Ulrikke Veje | 2002 | 30.51 | 1:03.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.38 | |||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 30.27 | 1:03.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.34 | |||||||||
4 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 30.34 | 1:04.45 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:03.94 | |||||||||
5 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 34.47 | 1:11.63 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 36.22 | 1:17.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.85 | |||||||||
2 | Tristan Nygaard | 2008 | 38.18 | 1:18.86 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.09 | |||||||||
3 | Gustav Kammer | 2008 | 35.52 | 1:19.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 38.58 | 1:20.52 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.10 | |||||||||
5 | Holger Larsen | 2008 | 38.33 | 1:22.10 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.44 | |||||||||
6 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 39.83 | 1:22.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:26.57 | |||||||||
7 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 39.52 | 1:24.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.71 | |||||||||
8 | Peter Emil Dyhr | 2008 | 40.90 | 1:27.07 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.04 | |||||||||
9 | Eran Akar | 2008 | 39.77 | 1:27.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.07 | |||||||||
10 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 41.70 | 1:28.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:51.30 | |||||||||
11 | Mikkel Augustesen | 2008 | 42.14 | 1:28.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:32.72 | |||||||||
12 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 42.27 | 1:29.98 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:42.38 | |||||||||
13 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | 42.71 | 1:30.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
14 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 43.39 | 1:30.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:53.60 | |||||||||
15 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 43.97 | 1:30.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.47 | |||||||||
16 | Niels Andreasen | 2009 | 42.44 | 1:31.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:41.44 | |||||||||
17 | Bertram Thorning | 2009 | 41.06 | 1:32.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 42.77 | 1:33.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.86 | |||||||||
19 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | 46.27 | 1:34.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
20 | Noah Nygaard | 2008 | 46.15 | 1:35.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:37.79 | |||||||||
21 | Malte Scott Jensen | 2009 | 44.97 | 1:40.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thias Roland Zimling | 2009 | 47.36 | 1:42.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
23 | Silas Bindslev Albrektsen | 2010 | 46.62 | 1:43.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 46.58 | 1:45.15 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
25 | Lucas Kristiansen | 2009 | 51.63 | 1:50.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:56.63 | |||||||||
26 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 51.61 | 1:55.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:13.29 | |||||||||
27 | Bastian Eggert | 2009 | 55.16 | 1:55.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:08.69 | |||||||||
28 | Villads Grove Sørensen | 2010 | 55.42 | 2:01.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alexander Birk Lund | 2010 | 53.83 | 2:02.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:06.43 | |||||||||
30 | Carlos Nicolas Jensen | 2010 | 56.50 | 2:08.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:24.28 | |||||||||
31 | Tobias Kristensen | 2011 | 1:00.30 | 2:08.35 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Tobias Eggert | 2011 | 1:00.83 | 2:10.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Theodor Ortmann | 2010 | 1:02.79 | 2:20.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Oscar Hardy | 2010 | 1:09.03 | 2:24.42 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred Høygaard Egebjerg | 2011 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Keldsen | 2008 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:44.54 | |||||||||
- | Innes Sixten Jensen | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Zilcken | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Frederiksen | 2006 | 29.89 | 1:01.58 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.99 | |||||||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 29.88 | 1:02.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:08.21 | |||||||||
3 | Elias Jensen | 2006 | 29.68 | 1:02.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.19 | |||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 2006 | 30.60 | 1:04.45 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.11 | |||||||||
5 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 31.44 | 1:05.65 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
6 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 30.89 | 1:05.75 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.38 | |||||||||
7 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 32.16 | 1:07.47 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
8 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 33.09 | 1:08.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.59 | |||||||||
9 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 35.45 | 1:14.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.05 | |||||||||
10 | Emil Madsen | 2007 | 36.48 | 1:15.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.17 | |||||||||
11 | Nathan Kongstad | 2007 | 35.87 | 1:16.42 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.82 | |||||||||
12 | Storm Købke | 2007 | 34.34 | 1:16.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
13 | Nikolaj Pedersen | 2007 | 36.34 | 1:16.80 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
14 | Emil Nissen | 2006 | 38.27 | 1:23.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.04 | |||||||||
15 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 38.67 | 1:23.24 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.53 | |||||||||
16 | Jacob Hwaiz | 2007 | 38.97 | 1:23.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.32 | |||||||||
17 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | 41.11 | 1:27.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.18 | |||||||||
18 | Malik Hessellund | 2007 | 50.39 | 1:52.89 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Vogter | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.82 | |||||||||
- | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:49.95 | |||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 27.37 | 56.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.96 | |||||||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | 27.75 | 57.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 59.83 | |||||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | 28.12 | 58.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59.63 | |||||||||
4 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 28.56 | 58.82 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.65 | |||||||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 28.47 | 59.60 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
6 | Lukas Frederiksen | 2004 | 28.63 | 59.64 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
7 | Anton Rytter Bech | 2005 | 28.70 | 59.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.85 | |||||||||
8 | Anton Skov Grell | 2004 | 29.52 | 1:00.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.50 | |||||||||
9 | Emil Gram Peters | 2005 | 29.93 | 1:01.89 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
10 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 29.62 | 1:02.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.89 | |||||||||
11 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 29.80 | 1:02.27 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
12 | Scott Foged | 2005 | 31.01 | 1:04.15 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.85 | |||||||||
13 | Victor Christiansen | 2004 | 31.63 | 1:05.29 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
14 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 31.94 | 1:06.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.51 | |||||||||
15 | Villads Lund Larsen | 2004 | 34.08 | 1:10.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.43 | |||||||||
- | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.70 | |||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 26.61 | 55.44 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 57.66 | |||||||||
2 | Carl Kirchhoff | 2002 | 26.41 | 55.53 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
3 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 26.88 | 55.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.34 | |||||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 27.81 | 56.91 | ||||||
Vest-Brøndby | 57.27 | |||||||||
5 | Asger Johansen | 2003 | 27.84 | 58.21 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 56.77 | |||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 24.14 | 50.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.50 | |||||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 26.52 | 55.06 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 55.50 | |||||||||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 26.27 | 55.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.35 | |||||||||
4 | Andreas Gram Peters | 2001 | 27.03 | 55.49 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 54.35 | |||||||||
5 | Nicklas Andersen | 2001 | 24.55 | 1:08.21 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 55.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Bang Laursen | 2009 | 45.36 | 1:37.96 | 2:28.98 | 3:19.31 | ||||
Vest-Brøndby | 3:24.98 | |||||||||
2 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 50.25 | 1:45.32 | 2:38.82 | 3:32.24 | ||||
Vest-Brøndby | 3:20.51 | |||||||||
3 | Mille Therp | 2009 | 52.48 | 1:49.36 | 2:44.93 | 3:40.57 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Cecilia Janning | 2009 | 52.96 | 1:50.81 | 2:48.47 | 3:45.26 | ||||
Vest-Brøndby | 3:52.41 | |||||||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:49.17 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 36.46 | 1:15.30 | 1:55.95 | 2:36.27 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:44.16 | |||||||||
2 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 38.13 | 1:19.41 | 2:02.60 | 2:44.65 | ||||
Vest-Brøndby | 2:50.41 | |||||||||
3 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 39.57 | 1:23.13 | 2:07.52 | 2:49.21 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:57.20 | |||||||||
4 | Line Appel | 2007 | 41.50 | 1:26.96 | 2:12.83 | 2:57.04 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:59.83 | |||||||||
5 | Freja Kobbernagel | 2008 | 42.83 | 1:28.81 | 2:15.73 | 3:01.77 | ||||
Vest-Brøndby | 3:02.25 | |||||||||
6 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 45.49 | 1:33.56 | 2:19.78 | 3:05.34 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:18.82 | |||||||||
7 | Yasmin Thomsen | 2007 | 44.87 | 1:51.25 | 2:58.62 | 3:07.51 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 3:18.91 | |||||||||
8 | Alberte Ricken | 2007 | 44.85 | 1:32.75 | 2:22.78 | 3:10.09 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:24.74 | |||||||||
9 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 45.00 | 1:34.51 | 2:22.51 | 3:10.44 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:15.77 | |||||||||
10 | Anna Sofie Skov | 2008 | 44.73 | 1:34.56 | 2:26.00 | 3:14.99 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 48.74 | 1:40.16 | 2:29.82 | 3:16.20 | ||||
Vest-Brøndby | 3:19.70 | |||||||||
12 | Luka Revitz | 2008 | 50.84 | 1:43.98 | 2:36.02 | 3:23.01 | ||||
Vest-Brøndby | 3:51.49 | |||||||||
13 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 50.14 | 1:43.78 | 2:37.47 | 3:25.90 | ||||
Vest-Brøndby | 3:25.11 | |||||||||
14 | Amalie Olsen | 2008 | 48.55 | 1:41.13 | 2:39.80 | 3:26.53 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Liva Yri | 2008 | 50.33 | 1:44.58 | 2:39.58 | 3:30.90 | ||||
Vest-Brøndby | 3:36.23 | |||||||||
16 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 50.31 | 1:44.45 | 2:39.63 | 3:31.60 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:40.07 | |||||||||
17 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 54.76 | 1:50.31 | 2:44.95 | 3:37.38 | ||||
Vest-Brøndby | 3:23.32 | |||||||||
18 | Sally Anna Usinger | 2008 | 51.46 | 1:47.02 | 2:43.71 | 3:39.30 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Merle Otzen | 2008 | 53.20 | 1:50.60 | 2:48.82 | 3:44.70 | ||||
Vest-Brøndby | 3:33.31 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rikke Therp | 2006 | 37.57 | 1:18.60 | 2:00.67 | 2:41.62 | ||||
Vest-Brøndby | 2:42.09 | |||||||||
2 | Maica Jensen | 2006 | 38.24 | 1:20.71 | 2:03.34 | 2:45.11 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.59 | |||||||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | 39.15 | 1:23.20 | 2:06.22 | 2:47.45 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:46.54 | |||||||||
4 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 21.09 | 41.54 | 1:25.51 | 2:54.29 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:56.62 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 35.66 | 1:14.14 | 1:53.53 | 2:32.84 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:29.51 | |||||||||
2 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 35.42 | 1:14.29 | 1:54.11 | 2:33.29 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:33.53 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 36.56 | 1:15.97 | 1:55.50 | 2:35.08 | ||||
Vest-Brøndby | 2:32.51 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 33.82 | 1:09.50 | 1:46.02 | 2:22.08 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:17.94 | |||||||||
2 | Cecilie Elkjær | 2001 | 34.25 | 1:10.13 | 1:46.75 | 2:23.94 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:24.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Foged | 2008 | 44.47 | 1:31.98 | 2:21.21 | 3:08.02 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 53.17 | 1:49.10 | 2:43.88 | 3:34.24 | ||||
Vest-Brøndby | 3:32.67 | |||||||||
3 | Noah Nygaard | 2008 | 59.28 | 1:57.56 | 2:54.36 | 3:49.75 | ||||
Vest-Brøndby | 3:38.58 | |||||||||
4 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 56.35 | 1:56.06 | 2:56.85 | 3:53.45 | ||||
Vest-Brøndby | 3:47.94 | |||||||||
- | Villads Zilcken | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Duer Laurberg | 2008 | DSQ | EFB v 100m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Kühnell | 2006 | 34.42 | 1:12.04 | 1:50.29 | 2:28.34 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
2 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 34.95 | 1:14.05 | 1:53.61 | 2:32.76 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:43.50 | |||||||||
3 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 37.77 | 1:17.98 | 1:59.40 | 2:40.09 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:46.15 | |||||||||
4 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 39.09 | 1:20.46 | 2:01.95 | 2:42.46 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:48.47 | |||||||||
5 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 38.98 | 1:21.63 | 2:03.49 | 2:42.76 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:54.54 | |||||||||
6 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 38.35 | 1:19.75 | 2:02.02 | 2:43.79 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.32 | |||||||||
7 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 40.52 | 1:25.11 | 2:10.25 | 2:54.56 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:58.39 | |||||||||
8 | Viktor Kristiansen | 2006 | 45.89 | 1:33.50 | 2:19.58 | 3:06.28 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:14.60 | |||||||||
9 | Emil Madsen | 2007 | 25.89 | 1:34.68 | 2:24.39 | 3:08.43 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Theodor Møller | 2005 | 36.38 | 1:13.97 | 1:52.47 | 2:28.63 | ||||
Vest-Brøndby | 2:29.06 | |||||||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | 37.37 | 1:17.96 | 1:58.37 | 2:38.09 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:28.41 | |||||||||
3 | Villads Lund Larsen | 2004 | 43.11 | 1:27.03 | 2:11.84 | 2:56.38 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:56.57 | |||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Andersen | 2001 | 32.12 | 1:07.26 | 1:42.54 | 2:18.05 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:15.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vega Deneke Kure | 2009 | 42.73 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.15 | |||||||||
2 | Signe Skelvig | 2009 | 43.43 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 50.35 | |||||||||
3 | Esther Bang Laursen | 2009 | 43.62 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.33 | |||||||||
4 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 45.59 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.24 | |||||||||
5 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 46.20 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.11 | |||||||||
6 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 46.86 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.98 | |||||||||
7 | Cecilia Janning | 2009 | 48.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.90 | |||||||||
8 | Mille Therp | 2009 | 50.38 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.81 | |||||||||
9 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 50.57 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.97 | |||||||||
10 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | 50.95 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
11 | Laura Storm Frimann | 2009 | 51.19 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 46.24 | |||||||||
12 | Frida Christoffersen | 2009 | 51.75 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.40 | |||||||||
13 | Mia Kristensen | 2009 | 51.94 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.13 | |||||||||
14 | Laura Holg Jensen | 2010 | 52.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.40 | |||||||||
15 | Natalie Meyer | 2009 | 52.85 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.72 | |||||||||
16 | Cornelia Matthesen | 2009 | 54.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 55.49 | |||||||||
17 | Lucca Lundemoes | 2009 | 54.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:05.90 | |||||||||
18 | Louisa Kjerulf | 2009 | 57.03 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.21 | |||||||||
19 | Ida Matthesen | 2009 | 57.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 59.11 | |||||||||
20 | Lissie Murphy | 2010 | 59.02 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:00.65 | |||||||||
21 | Ina Højsteen | 2010 | 1:01.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.29 | |||||||||
22 | Liva Brobjerg Jensen | 2009 | 1:05.08 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:02.29 | |||||||||
23 | Ingrid Høygaard Egebjerg | 2011 | 1:05.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 50.03 | |||||||||
- | Milla Djupnes | 2010 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:05.92 | |||||||||
- | Thilde Ptak | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Stigel | 2009 | DSQ | afsl. på mave | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 58.38 | |||||||||
- | Norma Fortun | 2011 | DSQ | Svøm på mave ved 25 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
- | Wilma Fortun | 2009 | DSQ | Afsl. på mave | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 35.45 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.02 | |||||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 35.91 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.28 | |||||||||
3 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 36.77 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
4 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 38.21 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.99 | |||||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | 38.51 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
6 | Agnes Højsteen | 2007 | 39.32 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.96 | |||||||||
7 | Line Appel | 2007 | 39.67 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 39.74 | |||||||||
8 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 39.79 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.98 | |||||||||
9 | Andrea Jørgensen | 2008 | 40.33 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.66 | |||||||||
10 | Freja Kobbernagel | 2008 | 40.38 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.97 | |||||||||
11 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 40.94 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 45.42 | |||||||||
12 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 41.48 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
13 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 41.63 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.28 | |||||||||
14 | Carla Uhl | 2008 | 42.73 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.87 | |||||||||
15 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 42.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.28 | |||||||||
16 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 43.04 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.25 | |||||||||
17 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | 43.25 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.70 | |||||||||
17 | Sally Emilie Bill | 2007 | 43.25 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.46 | |||||||||
19 | Alberte Ricken | 2007 | 43.43 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.24 | |||||||||
20 | Alberte Rosenstand | 2007 | 43.51 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 46.89 | |||||||||
21 | Luka Revitz | 2008 | 43.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.40 | |||||||||
22 | Ellen Lyse | 2007 | 43.74 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.89 | |||||||||
23 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 44.23 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.68 | |||||||||
24 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 45.45 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.11 | |||||||||
25 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 45.57 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 43.60 | |||||||||
26 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 45.61 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 46.06 | |||||||||
27 | Caroline Lindberg | 2007 | 45.76 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lucca Helsinghof | 2008 | 45.82 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.59 | |||||||||
29 | Ella Jakobsen | 2008 | 45.99 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 46.64 | |||||||||
30 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | 46.39 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 45.86 | |||||||||
31 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | 46.84 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 47.09 | |||||||||
32 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 46.97 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 48.90 | |||||||||
33 | Sally Anna Usinger | 2008 | 47.38 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.42 | |||||||||
34 | Esther Marie Johannessen | 2007 | 47.62 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 50.71 | |||||||||
35 | Merle Otzen | 2008 | 48.15 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.73 | |||||||||
36 | Liva Poulsen | 2007 | 48.66 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.11 | |||||||||
37 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 48.72 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 50.24 | |||||||||
38 | Mathilde Søgaard | 2008 | 50.02 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 53.14 | |||||||||
39 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 50.63 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.89 | |||||||||
40 | Ella Trøstrup | 2008 | 50.77 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 51.10 | |||||||||
41 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | 1:00.69 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.41 | |||||||||
42 | Josefine Roed | 2007 | 1:03.20 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Sams | 2007 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 46.67 | |||||||||
- | Isabell Biensø-Olsen | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 51.09 | |||||||||
- | Kornelia Eg | 2008 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.77 | |||||||||
- | Rebecca Lauridsen | 2008 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Yri | 2008 | DSQ | afsl. på mave | ||||||
Vest-Brøndby | 47.50 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 33.33 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | 33.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.25 | |||||||||
3 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 34.19 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
4 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 35.68 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.94 | |||||||||
5 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 35.69 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.68 | |||||||||
6 | Emma Mølholm | 2005 | 35.70 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.07 | |||||||||
7 | Rikke Therp | 2006 | 35.76 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.51 | |||||||||
8 | Olivia Cruse | 2005 | 36.13 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.83 | |||||||||
9 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 37.09 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
10 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | 37.18 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
11 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 37.31 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.19 | |||||||||
12 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 37.37 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.81 | |||||||||
13 | Amalie Lythcke | 2006 | 37.54 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.39 | |||||||||
14 | Annette Toft | 2006 | 38.39 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
15 | Rikke Parkhøi | 2006 | 38.67 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.18 | |||||||||
16 | Olga Cermak | 2006 | 38.96 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.91 | |||||||||
17 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 41.06 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.78 | |||||||||
18 | Mathilde Knudsen | 2006 | 42.64 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 42.14 | |||||||||
19 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 42.80 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 46.76 | |||||||||
- | Amalie Henriksen | 2005 | DSQ | EFB | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.10 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 32.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.52 | |||||||||
2 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 35.51 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
3 | Laura Jørgensen | 2004 | 35.66 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
4 | Isabella Hejlesen | 2004 | 37.29 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
5 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 38.16 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.70 | |||||||||
6 | Amalie Lund | 2004 | 39.98 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Elkjær | 2001 | 30.78 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.34 | |||||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.26 | |||||||||
3 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 33.49 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | 34.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 41.67 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.60 | |||||||||
2 | Gustav Kammer | 2008 | 42.65 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | 44.20 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 45.14 | |||||||||
4 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 44.57 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 46.01 | |||||||||
5 | Peter Emil Dyhr | 2008 | 44.93 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 46.68 | |||||||||
6 | Loui Arnholtz | 2010 | 46.91 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 52.46 | |||||||||
7 | Bertram Thorning | 2009 | 47.45 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | 47.51 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 50.50 | |||||||||
9 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 48.26 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.03 | |||||||||
10 | Mikkel Augustesen | 2008 | 48.43 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 49.99 | |||||||||
11 | Noah Nygaard | 2008 | 48.58 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.73 | |||||||||
12 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 49.53 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 54.05 | |||||||||
13 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | 49.65 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 51.25 | |||||||||
14 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 50.19 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.17 | |||||||||
15 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 50.80 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 56.82 | |||||||||
16 | Silas Bindslev Albrektsen | 2010 | 50.95 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Niels Andreasen | 2009 | 51.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 53.37 | |||||||||
18 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 54.27 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 56.05 | |||||||||
19 | Bastian Eggert | 2009 | 54.93 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 55.51 | |||||||||
20 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 57.65 | |||||||
Vest-Brøndby | 57.94 | |||||||||
21 | Villads Grove Sørensen | 2010 | 1:01.05 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Theodor Ortmann | 2010 | 1:03.51 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Aksel Otto Duelund-Hansen | 2010 | 1:03.67 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.38 | |||||||||
24 | Thore Uhre Hansen | 2009 | 1:04.31 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alexander Birk Lund | 2010 | 1:05.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 59.27 | |||||||||
26 | Zakariah Hessellund | 2009 | 1:06.87 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Keldsen | 2008 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 49.22 | |||||||||
- | Tobias Eggert | 2011 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Zilcken | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.49 | |||||||||
- | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | DSQ | efb v. 25 m | ||||||
Vest-Brøndby | 51.65 | |||||||||
- | Alfred Høygaard Egebjerg | 2011 | DSQ | Ej berøring. v 25m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Ronas Cetinkaya | 2010 | DSQ | Ej berøring v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:05.46 | |||||||||
- | Thias Roland Zimling | 2009 | DSQ | Svøm på maven v 26m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 55.00 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 32.31 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.71 | |||||||||
2 | Hugo Haakansson | 2006 | 32.36 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.35 | |||||||||
3 | Alexander Kühnell | 2006 | 32.44 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 2006 | 34.31 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.60 | |||||||||
5 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 35.82 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
6 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 37.79 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.48 | |||||||||
7 | Johan Klitten | 2006 | 39.23 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.31 | |||||||||
8 | Nathan Kongstad | 2007 | 39.96 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.74 | |||||||||
9 | Storm Købke | 2007 | 41.86 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 56.01 | |||||||||
10 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 41.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.63 | |||||||||
11 | Emil Nissen | 2006 | 46.12 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.01 | |||||||||
12 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | 47.25 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 47.23 | |||||||||
13 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 47.66 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.19 | |||||||||
14 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 49.28 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 52.12 | |||||||||
15 | Christopher Perplies Nielsen | 2007 | 58.95 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred Katz-Kolberg | 2007 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 51.48 | |||||||||
- | Andreas Vogter | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 30.05 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 30.89 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.76 | |||||||||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 31.69 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.29 | |||||||||
4 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 32.14 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.93 | |||||||||
5 | Anton Rytter Bech | 2005 | 33.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.32 | |||||||||
6 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 33.08 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.83 | |||||||||
7 | Bertram Olesen | 2005 | 33.29 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
8 | Lucas Nielsen | 2004 | 34.23 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
9 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 35.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
10 | Mauritz Otzen | 2005 | 38.77 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.87 | |||||||||
11 | Villads Lund Larsen | 2004 | 39.77 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.65 | |||||||||
12 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 41.08 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 42.02 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 29.89 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.07 | |||||||||
2 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 32.84 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.64 | |||||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 27.30 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 29.22 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | 29.62 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.29 | |||||||||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | DSQ | Over 15 m u. vand | ||||||
Vest-Brøndby | 26.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | 45.89 | 1:40.52 | 2:39.61 | 3:36.26 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:38.43 | |||||||||
2 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 45.17 | 1:43.21 | 2:45.27 | 3:46.09 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 4:16.50 | |||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | 35.01 | 1:14.21 | 1:55.88 | 2:36.94 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.66 | |||||||||
2 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 36.91 | 1:18.75 | 2:00.52 | 2:40.70 | ||||
Vest-Brøndby | 2:41.89 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 35.52 | 1:17.64 | 2:01.23 | 2:43.06 | ||||
Vest-Brøndby | 2:46.60 | |||||||||
4 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 36.04 | 1:19.20 | 2:05.84 | 2:52.60 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:56.10 | |||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 35.17 | 1:18.06 | 2:03.37 | 2:49.54 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:49.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 35.64 | 1:16.52 | 1:59.41 | 2:39.27 | ||||
Vest-Brøndby | 2:46.78 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Theodor Møller | 2005 | 31.82 | 1:09.33 | 1:49.05 | 2:29.44 | ||||
Vest-Brøndby | 2:33.71 | |||||||||
2 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 34.05 | 1:13.82 | 1:54.83 | 2:34.24 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:36.56 | |||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 32.38 | 1:11.20 | 1:52.89 | 2:36.36 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:37.59 | |||||||||
- | Victor Christiansen | 2004 | DSQ | 1 hånd v. 25 0g 75 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 2:40.58 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 29.85 | 1:04.46 | 1:40.66 | 2:17.90 | ||||
Vest-Brøndby | 2:15.68 | |||||||||
2 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 31.00 | 1:07.53 | 1:47.87 | 2:29.57 | ||||
Vest-Brøndby | 2:17.78 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 28.67 | 1:01.93 | 1:37.37 | 2:13.31 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:11.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 53.26 | 1:53.14 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:53.17 | |||||||||
2 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 54.75 | 1:57.07 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:58.85 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 38.99 | 1:22.60 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.56 | |||||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 39.69 | 1:23.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.30 | |||||||||
3 | Mathilde Johansen | 2007 | 40.31 | 1:24.65 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
4 | Liya Arnholtz | 2007 | 42.97 | 1:30.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:36.24 | |||||||||
5 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 41.56 | 1:30.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:35.13 | |||||||||
6 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 45.84 | 1:36.78 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.85 | |||||||||
7 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 45.61 | 1:37.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.07 | |||||||||
8 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 46.06 | 1:38.10 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.05 | |||||||||
9 | Liva Christensen | 2008 | 46.22 | 1:38.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.49 | |||||||||
10 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 44.93 | 1:39.49 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.69 | |||||||||
11 | Liva Poulsen | 2007 | 49.63 | 1:44.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.79 | |||||||||
12 | Ella Jakobsen | 2008 | 53.75 | 1:53.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:57.80 | |||||||||
13 | Melani Jesse | 2008 | 54.64 | 1:56.62 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:55.89 | |||||||||
14 | Amalie Olsen | 2008 | 54.44 | 1:57.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:55.88 | |||||||||
15 | Ella Trøstrup | 2008 | 1:00.90 | 2:07.64 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:51.22 | |||||||||
16 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | 1:01.49 | 2:14.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:09.02 | |||||||||
17 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 1:02.24 | 2:15.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:21.00 | |||||||||
- | Wilma E L Raagefelt | 2008 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:43.21 | |||||||||
- | Caroline Lindberg | 2007 | DSQ | Ej samt berøring 75m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:55.77 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 38.01 | 1:20.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.05 | |||||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | 38.50 | 1:21.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.74 | |||||||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | 38.75 | 1:22.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.24 | |||||||||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | 38.80 | 1:22.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:27.20 | |||||||||
5 | Silje Mathiasen | 2006 | 39.98 | 1:25.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
6 | Leonora M Postgaard | 2006 | 40.38 | 1:25.30 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
7 | Rikke Therp | 2006 | 41.65 | 1:28.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.98 | |||||||||
8 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 42.58 | 1:29.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.71 | |||||||||
8 | Sofie Lind | 2006 | 42.18 | 1:29.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.71 | |||||||||
10 | Maica Jensen | 2006 | 42.99 | 1:30.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.88 | |||||||||
11 | Astamaja Rought | 2006 | 43.28 | 1:31.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:28.88 | |||||||||
12 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 46.97 | 1:42.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:40.96 | |||||||||
13 | Helia Zadeh | 2006 | 48.07 | 1:48.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:52.24 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 37.49 | 1:20.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.11 | |||||||||
2 | Isabella Hejlesen | 2004 | 44.18 | 1:35.26 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:34.16 | |||||||||
3 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 45.23 | 1:35.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.75 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 36.65 | 1:17.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.56 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 37.86 | 1:19.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.01 | |||||||||
3 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 43.25 | 1:30.97 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Foged | 2008 | 47.12 | 1:38.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 49.21 | 1:45.35 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:59.07 | |||||||||
3 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 49.75 | 1:45.42 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:51.42 | |||||||||
4 | Victor Kühl | 2009 | 53.35 | 1:50.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:49.47 | |||||||||
5 | Eran Akar | 2008 | 53.18 | 1:55.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Malte Scott Jensen | 2009 | 1:03.97 | 2:14.89 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:27.97 | |||||||||
- | Gustav Keldsen | 2008 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:59.92 | |||||||||
- | Tristan Nygaard | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:45.07 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 36.52 | 1:17.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.25 | |||||||||
2 | Elias Jensen | 2006 | 37.80 | 1:18.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:23.34 | |||||||||
3 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 37.36 | 1:19.65 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:25.46 | |||||||||
4 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 38.55 | 1:22.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.01 | |||||||||
5 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 39.33 | 1:23.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.35 | |||||||||
6 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 42.38 | 1:29.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:29.49 | |||||||||
7 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 44.13 | 1:33.85 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:46.07 | |||||||||
8 | Nikolaj Pedersen | 2007 | 47.47 | 1:41.77 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:46.00 | |||||||||
9 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 48.34 | 1:42.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.65 | |||||||||
10 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 53.21 | 1:53.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:56.60 | |||||||||
11 | Jacob Hwaiz | 2007 | 52.79 | 1:54.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.38 | |||||||||
- | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:37.36 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 34.04 | 1:12.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | 34.72 | 1:13.35 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:13.15 | |||||||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 34.65 | 1:13.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.36 | |||||||||
4 | Bertram Olesen | 2005 | 36.55 | 1:18.47 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.78 | |||||||||
5 | Mauritz Otzen | 2005 | 38.98 | 1:20.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.52 | |||||||||
6 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 42.83 | 1:32.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.19 | |||||||||
- | Scott Foged | 2005 | DSQ | Ej samt berør v afsl | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:34.25 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 34.65 | 1:13.72 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.92 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 30.51 | 1:04.74 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.94 | |||||||||
2 | Marcus Christiansen | 2001 | 32.01 | 1:07.86 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.17 | |||||||||
3 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 33.17 | 1:11.53 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 34.06 | 1:11.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:09.60 | |||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 34.35 | 1:12.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Skelvig | 2009 | 43.38 | 1:35.03 | 2:35.24 | 3:27.26 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:44.78 | |||||||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | 50.06 | 1:45.60 | 2:50.08 | 3:35.09 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:36.49 | |||||||||
3 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 56.36 | 1:48.86 | 2:52.43 | 3:42.61 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:42.45 | |||||||||
4 | Laura Storm Frimann | 2009 | 51.15 | 1:49.46 | 2:59.72 | 3:53.19 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 4:03.92 | |||||||||
5 | Natalie Meyer | 2009 | 53.05 | 1:55.31 | 3:02.91 | 3:57.57 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 3:57.84 | |||||||||
- | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | DSQ | Arme bag hofte i bry | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 35.53 | 1:18.13 | 2:06.19 | 2:41.38 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:46.45 | |||||||||
2 | Frida Gram Peters | 2007 | 34.80 | 1:21.35 | 2:10.62 | 2:47.98 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:56.46 | |||||||||
3 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 36.99 | 1:19.70 | 2:11.82 | 2:50.20 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:50.37 | |||||||||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 38.50 | 1:22.52 | 2:17.10 | 2:58.22 | ||||
Vest-Brøndby | 3:08.24 | |||||||||
5 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 41.19 | 1:28.66 | 2:21.35 | 3:01.43 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:05.37 | |||||||||
6 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 41.72 | 1:26.35 | 2:20.33 | 3:03.50 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:15.89 | |||||||||
7 | Agnes Højsteen | 2007 | 45.67 | 1:31.23 | 2:24.58 | 3:04.42 | ||||
Vest-Brøndby | 3:07.36 | |||||||||
8 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 42.47 | 1:31.09 | 2:23.53 | 3:05.79 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:15.84 | |||||||||
9 | Siena Serizawa | 2008 | 42.38 | 1:33.30 | 2:26.45 | 3:08.26 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:12.43 | |||||||||
10 | Yasmin Thomsen | 2007 | 39.37 | 1:26.58 | 2:28.38 | 3:09.70 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 3:45.47 | |||||||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 44.01 | 1:35.52 | 2:28.68 | 3:10.46 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:16.31 | |||||||||
12 | Liva Christensen | 2008 | 42.09 | 1:32.06 | 2:28.07 | 3:11.40 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:12.88 | |||||||||
13 | Emilia Pico | 2008 | 41.29 | 1:31.83 | 2:27.45 | 3:13.05 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:09.25 | |||||||||
14 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 43.50 | 1:32.63 | 2:27.68 | 3:13.31 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:18.80 | |||||||||
15 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 44.48 | 1:36.98 | 2:32.35 | 3:14.79 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:17.91 | |||||||||
16 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 42.16 | 1:36.24 | 2:32.22 | 3:16.86 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
17 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 45.99 | 1:36.14 | 2:36.67 | 3:18.41 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte Rosenstand | 2007 | 43.45 | 1:37.46 | 2:35.89 | 3:19.96 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andrea Jørgensen | 2008 | 44.03 | 1:34.93 | 2:34.75 | 3:20.82 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sally Emilie Bill | 2007 | 47.22 | 1:42.77 | 2:40.23 | 3:27.80 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:26.81 | |||||||||
21 | Amalie Olsen | 2008 | 47.90 | 1:41.02 | 2:44.83 | 3:30.79 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:36.21 | |||||||||
22 | Carla Uhl | 2008 | 50.57 | 1:41.16 | 2:42.93 | 3:30.97 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:40.37 | |||||||||
23 | India Høj Dresler | 2008 | 51.31 | 1:47.04 | 2:46.51 | 3:35.49 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:46.64 | |||||||||
24 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 50.19 | 1:43.62 | 2:50.59 | 3:36.34 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:32.01 | |||||||||
25 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 49.36 | 1:48.86 | 2:47.97 | 3:38.26 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:52.70 | |||||||||
26 | Lucca Helsinghof | 2008 | 1:05.01 | 2:03.33 | 3:09.68 | 4:01.50 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:54.78 | |||||||||
- | Amalie Sams | 2007 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 3:36.69 | |||||||||
- | Kornelia Eg | 2008 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 4:00.23 | |||||||||
- | Naja Kammann | 2008 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:44.38 | |||||||||
- | Anna Sofie Skov | 2008 | DSQ | Mavelig eft vend 75m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:06.28 | |||||||||
- | Ellen Lyse | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:27.07 | |||||||||
- | Mathilde Søgaard | 2008 | DSQ | Ej berøring v 75m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:27.06 | |||||||||
- | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | DSQ | 1 hånd i vend v 150m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 3:11.36 | |||||||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Mathiasen | 2006 | 34.77 | 1:13.99 | 2:01.12 | 2:36.91 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:40.76 | |||||||||
2 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 35.93 | 1:20.84 | 2:11.43 | 2:47.80 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:59.44 | |||||||||
3 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 37.27 | 1:20.95 | 2:09.93 | 2:48.26 | ||||
Vest-Brøndby | 2:48.27 | |||||||||
4 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 34.92 | 1:21.91 | 2:16.29 | 2:56.20 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:58.30 | |||||||||
5 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 40.16 | 1:28.02 | 2:20.55 | 2:59.30 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:55.08 | |||||||||
6 | Amalie Lythcke | 2006 | 41.83 | 1:26.55 | 2:21.80 | 3:00.22 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:03.56 | |||||||||
7 | Astamaja Rought | 2006 | 46.27 | 1:32.95 | 2:23.26 | 3:04.74 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:59.86 | |||||||||
8 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 45.75 | 1:35.51 | 2:25.03 | 3:07.04 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:06.07 | |||||||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bak | 2003 | 34.38 | 1:17.71 | 2:00.18 | 2:36.41 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.03 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 37.60 | 1:19.53 | 2:10.68 | 2:44.98 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:41.23 | |||||||||
3 | Laura Jørgensen | 2004 | 35.88 | 1:18.13 | 2:08.01 | 2:47.54 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:55.29 | |||||||||
4 | Amalie Klitten | 2004 | 36.44 | 1:22.01 | 2:15.96 | 2:58.05 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 31.24 | 1:08.54 | 1:51.11 | 2:25.35 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.37 | |||||||||
2 | Cecilie Elkjær | 2001 | 31.40 | 1:08.42 | 1:56.49 | 2:31.93 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.64 | |||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 32.20 | 1:10.62 | 1:58.70 | 2:35.84 | ||||
Vest-Brøndby | 2:34.95 | |||||||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | 32.97 | 1:17.49 | 2:08.00 | 2:42.24 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:47.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | 44.93 | 1:37.59 | 2:40.18 | 3:24.55 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 3:38.02 | |||||||||
2 | Holger Larsen | 2008 | 51.74 | 1:43.84 | 2:49.47 | 3:36.13 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:41.73 | |||||||||
3 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 50.59 | 1:52.81 | 2:51.78 | 3:39.77 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Emil Dyhr | 2008 | 52.47 | 1:44.87 | 2:55.16 | 3:39.79 | ||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 54.92 | 1:54.53 | 2:56.01 | 3:47.25 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 4:00.84 | |||||||||
6 | Mikkel Augustesen | 2008 | 58.82 | 1:53.69 | 3:01.55 | 3:50.15 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:55.85 | |||||||||
7 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | 1:05.16 | 2:05.84 | 3:23.45 | 4:12.37 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonatan Thrysøe | 2009 | 57.56 | 2:02.18 | 3:26.46 | 4:19.33 | ||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustavs Lopacinskis | 2009 | DSQ | efb v. 75 m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:13.98 | |||||||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Jensen | 2006 | 34.85 | 1:17.48 | 2:02.65 | 2:37.74 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:50.08 | |||||||||
2 | Hugo Haakansson | 2006 | 35.28 | 1:14.76 | 2:04.58 | 2:40.04 | ||||
Vest-Brøndby | 2:42.54 | |||||||||
3 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 33.66 | 1:14.73 | 2:03.87 | 2:42.35 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:43.99 | |||||||||
4 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 33.66 | 1:18.02 | 2:05.98 | 2:43.67 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:57.07 | |||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 2006 | 36.16 | 1:18.19 | 2:09.28 | 2:46.41 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:10.81 | |||||||||
6 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 34.39 | 1:22.21 | 2:09.06 | 2:49.12 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:53.48 | |||||||||
7 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 37.09 | 1:20.49 | 2:11.73 | 2:49.28 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:45.85 | |||||||||
8 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 39.72 | 1:22.88 | 2:12.84 | 2:50.12 | ||||
Vest-Brøndby | 2:51.70 | |||||||||
9 | Johan Klitten | 2006 | 40.01 | 1:27.39 | 2:17.94 | 2:56.31 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:54.67 | |||||||||
10 | Viktor Kristiansen | 2006 | 39.14 | 1:29.23 | 2:17.88 | 2:56.32 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:59.15 | |||||||||
11 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 43.45 | 1:28.82 | 2:27.25 | 3:08.80 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:10.86 | |||||||||
12 | Nathan Kongstad | 2007 | 48.25 | 1:36.22 | 2:42.53 | 3:26.24 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:36.13 | |||||||||
13 | Emil Nissen | 2006 | 47.49 | 1:42.27 | 2:42.38 | 3:27.49 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:35.68 | |||||||||
14 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 48.69 | 1:41.40 | 2:43.99 | 3:28.51 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:38.85 | |||||||||
15 | Jacob Hwaiz | 2007 | 51.09 | 1:45.45 | 2:50.89 | 3:37.92 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:30.61 | |||||||||
- | Lasse S. Frederiksen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 3:15.65 | |||||||||
- | Victor Møller Klitgaard | 2006 | DSQ | rygl efter vend 100m | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 2:47.94 | |||||||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 31.05 | 1:08.24 | 1:51.79 | 2:25.81 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.52 | |||||||||
2 | Victor Dyrhauge | 2004 | 31.35 | 1:09.84 | 1:52.06 | 2:26.76 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:31.45 | |||||||||
3 | Konrad Clausen | 2005 | 31.52 | 1:10.69 | 1:54.61 | 2:27.21 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:31.48 | |||||||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | 31.72 | 1:11.22 | 1:54.37 | 2:27.43 | ||||
Glostrup Svømmeklub | 2:30.45 | |||||||||
5 | Louie Uldall | 2005 | 30.99 | 1:10.61 | 1:55.07 | 2:27.63 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:30.15 | |||||||||
6 | Lucas Nielsen | 2004 | 31.18 | 1:09.82 | 1:54.89 | 2:28.03 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:28.18 | |||||||||
7 | Lukas Frederiksen | 2004 | 32.81 | 1:11.59 | 1:58.05 | 2:31.73 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:41.93 | |||||||||
8 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 33.27 | 1:14.04 | 1:59.91 | 2:35.23 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.94 | |||||||||
9 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 37.10 | 1:18.40 | 2:01.92 | 2:38.31 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:36.28 | |||||||||
10 | Scott Foged | 2005 | 36.11 | 1:21.04 | 2:05.64 | 2:41.51 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:49.73 | |||||||||
11 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 35.50 | 1:16.68 | 2:07.69 | 2:43.04 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:38.47 | |||||||||
12 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 43.55 | 1:33.94 | 2:31.44 | 3:16.17 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:28.74 | |||||||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 28.22 | 1:03.93 | 1:44.30 | 2:16.60 | ||||
Vest-Brøndby | 2:15.93 | |||||||||
2 | Carl Kirchhoff | 2002 | 28.74 | 1:04.22 | 1:45.72 | 2:17.42 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:24.81 | |||||||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 27.96 | 1:04.05 | 1:41.60 | 2:14.49 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:20.22 | |||||||||
2 | Mads Steen Petersen | 1997 | 27.21 | 1:04.00 | 1:47.33 | 2:19.05 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:17.43 | |||||||||
3 | Nicklas Andersen | 2001 | 27.99 | 1:05.49 | 1:46.60 | 2:19.40 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:25.94 | |||||||||
4 | Andreas Gram Peters | 2001 | 29.94 | 1:05.10 | 1:48.65 | 2:20.55 | ||||
Helsinge Svømmeklub | 2:25.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 28 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hils 1 | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:01.81 | ||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 30.22 | 30.22 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 32.47 | 1:02.69 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 30.89 | 1:33.58 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 28.23 | 2:01.81 | |||||||
2 | Hils 2 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.92 | ||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 36.10 | 1:09.63 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 27.33 | 1:36.96 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 25.96 | 2:02.92 | |||||||
3 | Frederikssund 1 | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:05.24 | ||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Bertram Olesen | 2005 | 33.39 | 1:07.03 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 29.10 | 1:36.13 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 29.11 | 2:05.24 | |||||||
4 | Vg17 2 | 2005 | Vg17 | 2:09.59 | ||||||
Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 36.43 | 1:13.08 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 28.53 | 1:41.61 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 27.98 | 2:09.59 | |||||||
5 | Hvsk 1 | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.36 | ||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 40.54 | 1:12.97 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 32.52 | 1:45.49 | |||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 28.87 | 2:14.36 | |||||||
6 | Hils 3 | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:14.54 | ||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 37.41 | 1:12.43 | |||||||
Elias Jensen | 2006 | 31.63 | 1:44.06 | |||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 30.48 | 2:14.54 | |||||||
7 | Vg17 4 | 2006 | Vg17 | 2:16.31 | ||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 39.92 | 39.92 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 35.26 | 1:15.18 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 31.20 | 1:46.38 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 29.93 | 2:16.31 | |||||||
8 | Vg17 1 | 2006 | Vg17 | 2:17.26 | ||||||
Agnes Højsteen | 2007 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.57 | 1:17.08 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 31.87 | 1:48.95 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 28.31 | 2:17.26 | |||||||
9 | Hvsk 2 | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:22.27 | ||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Sofie Lind | 2006 | 41.39 | 1:17.85 | |||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 33.65 | 1:51.50 | |||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 30.77 | 2:22.27 | |||||||
10 | Vg17 3 | 2005 | Vg17 | 2:24.74 | ||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 38.04 | 1:17.08 | |||||||
Marie Nissov-Johansen | 2006 | 35.02 | 1:52.10 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 32.64 | 2:24.74 | |||||||
11 | Frederikssund 2 | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:30.13 | ||||||
Lau Lykke Wennicke | 2004 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Caroline Lindberg | 2007 | 49.31 | 1:24.14 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 29.62 | 1:53.76 | |||||||
Nicoline B. Cederlund | 2007 | 36.37 | 2:30.13 | |||||||
12 | Hvsk 4 | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:35.63 | ||||||
Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 42.33 | 42.33 | |||||||
Asta Hänel Christensen | 2008 | 41.68 | 1:24.01 | |||||||
Nikolaj Bandsholm | 2007 | 43.23 | 2:07.24 | |||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 28.39 | 2:35.63 | |||||||
13 | Hvsk 3 | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:40.21 | ||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Maica Jensen | 2006 | 41.63 | 1:19.51 | |||||||
Jacob Hwaiz | 2007 | 47.85 | 2:07.36 | |||||||
Villads Lund Larsen | 2004 | 32.85 | 2:40.21 | |||||||
14 | Søhestene 1 | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 2:45.38 | ||||||
Andrea Jørgensen | 2008 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Helia Zadeh | 2006 | 48.45 | 1:31.24 | |||||||
Sebastian S. Sørensen | 2008 | 41.37 | 2:12.61 | |||||||
Storm Købke | 2007 | 32.77 | 2:45.38 | |||||||
15 | Søhestene 2 | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 2:56.59 | ||||||
Gustav Kammer | 2008 | 41.29 | 41.29 | |||||||
Liva Poulsen | 2007 | 47.23 | 1:28.52 | |||||||
Caroline Leander Søltoft | 2010 | 50.58 | 2:19.10 | |||||||
Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 37.49 | 2:56.59 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 1:13.85 | 2:38.68 | 4:12.53 | 5:30.86 | |||
2 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 1:26.36 | 2:50.81 | 4:34.44 | 5:52.73 | |||
3 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.82 | 2:51.98 | 4:30.46 | 5:54.48 | |||
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 1:07.72 | 2:28.70 | 3:53.28 | 5:03.36 | |||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.87 | 2:28.99 | 3:54.22 | 5:06.47 | |||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 1:11.75 | 2:33.12 | 4:02.46 | 5:14.58 | |||
4 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.68 | 2:35.03 | 4:09.06 | 5:21.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:26.40 | 2:58.37 | 4:34.37 | 5:54.58 | |||
2 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 1:40.38 | 3:22.68 | 5:10.94 | 6:39.29 | |||
3 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:38.79 | 3:27.80 | 5:27.86 | 7:01.26 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:21.80 | 2:48.66 | 4:23.85 | 5:38.62 | |||
2 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 1:18.47 | 2:48.85 | 4:23.69 | 5:40.91 | |||
3 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:22.31 | 2:52.01 | 4:35.46 | 5:56.97 | |||
4 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.15 | 2:54.67 | 4:45.15 | 6:06.49 | |||
5 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:20.29 | 2:54.65 | 4:47.26 | 6:13.08 | |||
Løb 19, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:16.48 | 2:35.93 | 4:07.64 | 5:20.76 | |||
2 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.95 | 2:43.17 | 4:17.04 | 5:34.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 32.43 | ||||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 33.76 | ||||||
3 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 34.12 | ||||||
4 | Gustav Kammer | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 34.39 | ||||||
5 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 34.52 | ||||||
6 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 34.81 | ||||||
7 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 35.06 | ||||||
8 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.08 | ||||||
9 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 36.26 | ||||||
10 | Victor Kühl | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 36.84 | ||||||
11 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.85 | ||||||
12 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.60 | ||||||
13 | Loui Arnholtz | 2010 | Helsinge Svømmeklub | 38.78 | ||||||
14 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 38.87 | ||||||
15 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.06 | ||||||
16 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 39.61 | ||||||
17 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 39.63 | ||||||
18 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 40.12 | ||||||
19 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 40.25 | ||||||
20 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 40.70 | ||||||
21 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.14 | ||||||
22 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 43.00 | ||||||
23 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.52 | ||||||
24 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 51.48 | ||||||
25 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 53.61 | ||||||
26 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 54.50 | ||||||
27 | Tobias Kristensen | 2011 | Helsinge Svømmeklub | 56.68 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 28.40 | ||||||
2 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 28.43 | ||||||
3 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 29.45 | ||||||
4 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 31.11 | ||||||
5 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.65 | ||||||
6 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 32.25 | ||||||
7 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 32.34 | ||||||
8 | Rasmus Nyland | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 33.11 | ||||||
9 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 33.61 | ||||||
10 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.94 | ||||||
11 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 34.05 | ||||||
12 | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 34.22 | ||||||
13 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 34.59 | ||||||
14 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 34.91 | ||||||
15 | Emil Madsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 34.94 | ||||||
16 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 36.23 | ||||||
17 | Thomas Green | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 36.78 | ||||||
18 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.86 | ||||||
19 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 36.95 | ||||||
20 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 37.45 | ||||||
21 | Rasmus Hansen | 2007 | Karlslunde Triatlon Klub | 40.53 | ||||||
22 | Mikkel Rasmussen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 41.89 | ||||||
- | Alfred Katz-Kolberg | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 26.26 | ||||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 26.61 | ||||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 26.62 | ||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 27.10 | ||||||
5 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 27.46 | ||||||
6 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 27.74 | ||||||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 28.53 | ||||||
8 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 29.23 | ||||||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 29.46 | ||||||
10 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 29.51 | ||||||
11 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 29.63 | ||||||
12 | Bertil Vinther Winsløv | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 31.17 | ||||||
13 | Kasper Nielander | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 32.31 | ||||||
14 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.53 | ||||||
15 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.81 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 25.93 | ||||||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 27.50 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 24.90 | ||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 25.16 | ||||||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 25.59 | ||||||
4 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 26.10 | ||||||
5 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 26.38 | ||||||
6 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 26.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 35.50 | ||||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 36.59 | ||||||
3 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 37.27 | ||||||
4 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 38.12 | ||||||
5 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 38.16 | ||||||
6 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 38.18 | ||||||
7 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 40.16 | ||||||
8 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 41.28 | ||||||
9 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 41.54 | ||||||
10 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 41.71 | ||||||
11 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 42.52 | ||||||
12 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.44 | ||||||
13 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 46.60 | ||||||
14 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 47.23 | ||||||
15 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.80 | ||||||
16 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 47.93 | ||||||
17 | Jennifer Yates | 2011 | Helsinge Svømmeklub | 51.52 | ||||||
18 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 52.75 | ||||||
19 | Wilma Fortun | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 53.85 | ||||||
20 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.45 | ||||||
21 | Liva Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 56.86 | ||||||
22 | Norma Fortun | 2011 | Helsinge Svømmeklub | 59.26 | ||||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 29.37 | ||||||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 29.80 | ||||||
3 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 30.98 | ||||||
4 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 31.66 | ||||||
5 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 32.07 | ||||||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 32.11 | ||||||
7 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 32.16 | ||||||
8 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 32.28 | ||||||
9 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 32.55 | ||||||
10 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 32.56 | ||||||
11 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 32.67 | ||||||
11 | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 32.67 | ||||||
13 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 33.45 | ||||||
14 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 33.50 | ||||||
15 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 33.61 | ||||||
16 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 33.62 | ||||||
17 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 33.74 | ||||||
18 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 34.11 | ||||||
19 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 34.17 | ||||||
20 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 34.19 | ||||||
21 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 34.39 | ||||||
22 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 34.82 | ||||||
23 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 34.94 | ||||||
24 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 35.56 | ||||||
25 | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 35.67 | ||||||
26 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.96 | ||||||
27 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 36.06 | ||||||
28 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 36.08 | ||||||
29 | Ellen Lyse | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.13 | ||||||
30 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 36.20 | ||||||
31 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 36.24 | ||||||
32 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 36.62 | ||||||
33 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.79 | ||||||
34 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 37.31 | ||||||
35 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 37.36 | ||||||
36 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.89 | ||||||
37 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 38.35 | ||||||
38 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 38.37 | ||||||
39 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 39.61 | ||||||
40 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.76 | ||||||
41 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 39.87 | ||||||
42 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 40.14 | ||||||
43 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.50 | ||||||
44 | Esther Marie Johannessen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 40.75 | ||||||
45 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 41.19 | ||||||
46 | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 41.93 | ||||||
47 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 42.40 | ||||||
48 | Cecilia Falkenstrøm | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 45.12 | ||||||
- | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 27.30 | ||||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 28.87 | ||||||
3 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 28.93 | ||||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 28.98 | ||||||
5 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 29.25 | ||||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 29.36 | ||||||
7 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 29.87 | ||||||
8 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 29.94 | ||||||
9 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.20 | ||||||
10 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 30.39 | ||||||
11 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 30.40 | ||||||
12 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 30.83 | ||||||
13 | Annette Toft | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 31.46 | ||||||
14 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.54 | ||||||
15 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 33.30 | ||||||
16 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 33.32 | ||||||
17 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 33.49 | ||||||
18 | Sofia Jacobsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 33.52 | ||||||
19 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 33.97 | ||||||
20 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 34.30 | ||||||
21 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 34.89 | ||||||
22 | Milena B Bonde | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.73 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 28.10 | ||||||
2 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 28.89 | ||||||
3 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 29.23 | ||||||
4 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 29.42 | ||||||
5 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 29.86 | ||||||
6 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 30.51 | ||||||
7 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.65 | ||||||
8 | Isabella Hejlesen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.72 | ||||||
9 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 31.75 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.29 | ||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 29.40 | ||||||
3 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.60 | ||||||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.76 | ||||||
5 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 32.66 | 1:10.33 | |||||
2 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.86 | 1:11.24 | |||||
3 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 33.97 | 1:13.25 | |||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 33.91 | 1:14.91 | |||||
5 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.86 | 1:17.99 | |||||
6 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 36.34 | 1:25.03 | |||||
7 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 40.40 | 1:27.87 | |||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 29.63 | 1:03.72 | |||||
2 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 30.52 | 1:05.86 | |||||
3 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.16 | 1:10.89 | |||||
4 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 33.04 | 1:12.54 | |||||
5 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.54 | 1:12.83 | |||||
6 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.37 | 1:14.23 | |||||
7 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 38.58 | 1:20.38 | |||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 28.05 | 1:00.29 | |||||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 31.26 | 1:06.60 | |||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 28.12 | 59.78 | |||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 28.05 | 1:01.24 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 38.30 | 1:21.68 | |||||
2 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 40.06 | 1:29.51 | |||||
3 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 41.05 | 1:32.69 | |||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.85 | 1:33.41 | |||||
5 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 45.52 | 1:38.72 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.07 | 1:12.61 | |||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.51 | 1:13.12 | |||||
3 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 34.32 | 1:14.49 | |||||
4 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 34.33 | 1:15.84 | |||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 37.77 | 1:21.56 | |||||
6 | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 41.51 | 1:30.23 | |||||
- | Mathilde Knudsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Brystarmtag i mål | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.79 | 1:16.86 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.30 | 1:09.01 | |||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.30 | 1:11.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.65 | 1:51.73 | 2:52.46 | 3:51.60 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 38.63 | 1:24.25 | 2:10.11 | 2:54.98 | |||
2 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 41.52 | 1:28.95 | 2:17.30 | 3:04.67 | |||
3 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 44.11 | 1:31.75 | 2:21.19 | 3:10.86 | |||
4 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.82 | 1:42.99 | 2:37.72 | 3:29.84 | |||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 34.48 | 1:13.84 | 1:53.66 | 2:33.16 | |||
2 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 37.38 | 1:19.89 | 2:02.84 | 2:45.73 | |||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 39.63 | 1:23.42 | 2:07.85 | 2:52.13 | |||
4 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 41.33 | 1:27.67 | 2:14.60 | 2:59.89 | |||
5 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.97 | 1:27.57 | 2:15.94 | 3:03.13 | |||
6 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.35 | 1:43.45 | 2:38.53 | 3:31.05 | |||
- | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | flere flyben 25+75m | |||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 35.46 | 1:16.61 | 1:59.05 | 2:42.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.47 | 1:57.77 | 2:59.35 | 4:00.22 | |||
2 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 55.77 | 1:57.71 | 2:59.17 | 4:00.57 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 41.41 | 1:26.89 | 2:13.26 | 2:59.28 | |||
2 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 44.51 | 1:34.48 | 2:26.02 | 3:17.15 | |||
3 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 47.55 | 1:40.37 | 2:33.67 | 3:25.80 | |||
4 | Liva Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 46.99 | 1:40.74 | 2:35.86 | 3:29.38 | |||
5 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 46.98 | 1:41.87 | 2:36.89 | 3:30.97 | |||
6 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 47.33 | 1:41.48 | 2:39.10 | 3:38.62 | |||
7 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 54.33 | 1:57.02 | 3:00.04 | 4:03.54 | |||
8 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 54.87 | 2:00.07 | 3:06.66 | 4:10.43 | |||
- | Amalie Sams | 2007 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.86 | 1:22.81 | 2:08.70 | 2:56.23 | |||
2 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 40.89 | 1:26.72 | 2:13.46 | 2:58.29 | |||
3 | Annette Toft | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.51 | 1:25.89 | 2:12.78 | 2:59.23 | |||
4 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 42.85 | 1:30.60 | 2:18.65 | 3:05.19 | |||
5 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 42.72 | 1:30.38 | 2:18.38 | 3:06.68 | |||
6 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 43.30 | 1:31.88 | 2:21.62 | 3:09.44 | |||
7 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 42.64 | 1:32.06 | 2:21.78 | 3:09.88 | |||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 43.29 | 1:30.98 | 2:19.47 | 3:08.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Kammer | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 42.33 | 1:28.77 | |||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 44.23 | 1:30.66 | |||||
3 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 44.59 | 1:30.91 | |||||
4 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.23 | 1:34.13 | |||||
5 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 48.42 | 1:37.61 | |||||
6 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 51.11 | 1:42.71 | |||||
7 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 52.86 | 1:45.79 | |||||
8 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 53.01 | 1:46.25 | |||||
9 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 55.56 | 1:53.74 | |||||
10 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:00.30 | 1:59.89 | |||||
11 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.71 | 2:07.27 | |||||
12 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.75 | 2:10.34 | |||||
- | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Arn Byrge Hovmand | 2009 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | efb v. 25 m | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 33.54 | 1:08.72 | |||||
2 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 35.49 | 1:12.04 | |||||
3 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.89 | 1:13.82 | |||||
4 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 36.44 | 1:14.27 | |||||
5 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.45 | 1:15.73 | |||||
6 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 37.22 | 1:15.93 | |||||
7 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 38.02 | 1:17.67 | |||||
8 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 38.21 | 1:17.94 | |||||
9 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.51 | 1:20.43 | |||||
10 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 39.71 | 1:22.08 | |||||
11 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 41.78 | 1:25.66 | |||||
12 | Emil Madsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 43.66 | 1:27.04 | |||||
13 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.95 | 1:34.83 | |||||
14 | Thomas Green | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 56.75 | 1:56.23 | |||||
15 | Rasmus Hansen | 2007 | Karlslunde Triatlon Klub | 1:05.09 | 2:20.39 | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.14 | 1:07.14 | |||||
2 | Konrad Clausen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.58 | 1:10.98 | |||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.97 | 1:13.12 | |||||
4 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.32 | 1:20.22 | |||||
5 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 41.49 | 1:23.67 | |||||
6 | Bertil Vinther Winsløv | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 48.20 | 1:39.69 | |||||
7 | Kasper Nielander | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 47.82 | 1:40.25 | |||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.37 | 1:04.80 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.19 | 1:33.58 | |||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.97 | 1:34.55 | |||||
3 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.98 | 1:35.74 | |||||
4 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 51.27 | 1:42.65 | |||||
5 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 51.05 | 1:44.05 | |||||
6 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 51.02 | 1:45.73 | |||||
7 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 54.30 | 1:48.51 | |||||
8 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.70 | 1:51.62 | |||||
9 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 57.30 | 1:53.57 | |||||
10 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 58.30 | 1:59.12 | |||||
11 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 57.80 | 1:59.91 | |||||
12 | Lucca Lundemoes | 2009 | Vest-Brøndby | 58.30 | 2:01.52 | |||||
13 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.21 | 2:10.46 | |||||
14 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.05 | 2:11.27 | |||||
15 | Norma Fortun | 2011 | Helsinge Svømmeklub | 1:09.14 | 2:18.19 | |||||
16 | Liva Brobjerg Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:09.76 | 2:21.86 | |||||
17 | Wilma Fortun | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 1:18.35 | 2:42.16 | |||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 35.29 | 1:13.03 | |||||
2 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 37.76 | 1:17.41 | |||||
3 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 37.43 | 1:18.19 | |||||
4 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 37.61 | 1:18.72 | |||||
5 | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 41.57 | 1:23.21 | |||||
6 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 41.48 | 1:25.81 | |||||
7 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 43.55 | 1:28.53 | |||||
8 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 44.51 | 1:29.78 | |||||
9 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 45.13 | 1:30.65 | |||||
10 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 46.50 | 1:31.84 | |||||
11 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 44.92 | 1:31.89 | |||||
12 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 46.06 | 1:32.93 | |||||
13 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.68 | 1:33.41 | |||||
14 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 45.96 | 1:33.92 | |||||
15 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 48.36 | 1:36.01 | |||||
16 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.95 | 1:36.12 | |||||
17 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 48.58 | 1:37.33 | |||||
18 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 48.45 | 1:38.64 | |||||
19 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 48.96 | 1:38.82 | |||||
20 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 48.41 | 1:42.20 | |||||
21 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 51.55 | 1:44.95 | |||||
22 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 49.82 | 1:46.69 | |||||
23 | Esther Marie Johannessen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 52.74 | 1:47.39 | |||||
24 | Cecilia Falkenstrøm | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 55.00 | 1:54.87 | |||||
- | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ej berøring ved 75 m | |||||
- | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | svøm på mave v. 25.m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silje Mathiasen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 34.05 | 1:10.07 | |||||
2 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.39 | 1:10.12 | |||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 35.44 | 1:12.84 | |||||
4 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.59 | 1:14.32 | |||||
5 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 36.47 | 1:15.73 | |||||
6 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 37.14 | 1:16.22 | |||||
7 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 38.24 | 1:17.93 | |||||
8 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 37.98 | 1:18.00 | |||||
9 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 40.62 | 1:24.76 | |||||
10 | Milena B Bonde | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 44.86 | 1:32.73 | |||||
11 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 45.89 | 1:32.90 | |||||
12 | Mathilde Knudsen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 46.51 | 1:33.95 | |||||
13 | Sofia Jacobsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 45.90 | 1:34.50 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.95 | 1:09.01 | |||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.93 | 1:11.11 | |||||
3 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.44 | 1:11.78 | |||||
4 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.50 | 1:14.64 | |||||
5 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 36.89 | 1:15.84 | |||||
6 | Isabella Hejlesen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.10 | 1:24.11 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.12 | 1:06.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 40.50 | ||||||
2 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 40.75 | ||||||
3 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 40.86 | ||||||
4 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.96 | ||||||
5 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 48.79 | ||||||
6 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 49.88 | ||||||
7 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 53.76 | ||||||
8 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 59.33 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 31.01 | ||||||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 31.37 | ||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 32.02 | ||||||
4 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.08 | ||||||
5 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 33.64 | ||||||
6 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 34.60 | ||||||
7 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.09 | ||||||
8 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 37.46 | ||||||
9 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 41.75 | ||||||
10 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.12 | ||||||
11 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 44.92 | ||||||
12 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 45.99 | ||||||
13 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.76 | ||||||
- | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Ass. arme 2. 25m | |||||
- | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 29.12 | ||||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 29.78 | ||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 30.08 | ||||||
4 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 30.35 | ||||||
5 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 30.50 | ||||||
6 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 30.98 | ||||||
7 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 31.29 | ||||||
8 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 31.89 | ||||||
9 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.65 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 29.50 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 26.57 | ||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 27.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 48.19 | ||||||
2 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 52.11 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 33.36 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 33.84 | ||||||
3 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 35.86 | ||||||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 36.12 | ||||||
5 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 36.70 | ||||||
6 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 36.89 | ||||||
7 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.86 | ||||||
8 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 39.05 | ||||||
9 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.19 | ||||||
10 | Liva Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.30 | ||||||
11 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.30 | ||||||
12 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.47 | ||||||
13 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 40.90 | ||||||
14 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 41.04 | ||||||
15 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 45.29 | ||||||
16 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 46.22 | ||||||
17 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 49.13 | ||||||
18 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 50.91 | ||||||
- | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 31.19 | ||||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 31.31 | ||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 31.44 | ||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.97 | ||||||
5 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.28 | ||||||
6 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 32.56 | ||||||
7 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 32.58 | ||||||
8 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 33.27 | ||||||
9 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 34.06 | ||||||
10 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.32 | ||||||
11 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 34.72 | ||||||
- | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.93 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.03 | ||||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.29 | ||||||
3 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Foged | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 35.38 | 1:15.03 | 1:56.68 | 2:36.10 | |||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 37.11 | 1:20.80 | 2:07.05 | 2:48.73 | |||
3 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 41.71 | 1:29.82 | 2:16.15 | 2:56.75 | |||
4 | Victor Kühl | 2009 | Helsinge Svømmeklub | 40.98 | 1:28.46 | 2:16.56 | 3:00.05 | |||
5 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 44.98 | 1:35.62 | 2:28.71 | 3:16.10 | |||
6 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 48.20 | 1:41.93 | 2:35.18 | 3:25.49 | |||
7 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.49 | 1:40.41 | 2:35.87 | 3:29.39 | |||
- | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 30.69 | 1:05.20 | 1:39.67 | 2:13.03 | |||
2 | Alexander Kühnell | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.30 | 1:04.81 | 1:39.65 | 2:13.54 | |||
3 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.40 | 1:06.46 | 1:42.75 | 2:16.76 | |||
4 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.83 | 1:06.24 | 1:41.67 | 2:16.84 | |||
5 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 31.06 | 1:07.70 | 1:46.25 | 2:23.03 | |||
6 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.59 | 1:11.16 | 1:49.71 | 2:26.47 | |||
7 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 33.48 | 1:12.03 | 1:49.91 | 2:27.95 | |||
8 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 36.25 | 1:17.98 | 2:00.05 | 2:40.13 | |||
9 | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 37.68 | 1:20.73 | 2:05.45 | 2:48.19 | |||
10 | Rasmus Nyland | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 37.13 | 1:21.01 | 2:04.42 | 2:49.30 | |||
11 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 39.98 | 1:25.02 | 2:10.66 | 2:56.34 | |||
12 | Thomas Green | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 43.29 | 1:32.40 | 2:23.04 | 3:10.84 | |||
13 | Rasmus Hansen | 2007 | Karlslunde Triatlon Klub | 44.22 | 1:36.86 | 2:31.38 | 3:23.11 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Konrad Clausen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 28.80 | 1:00.03 | 1:32.60 | 2:05.26 | |||
2 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 29.73 | 1:01.97 | 1:35.02 | 2:07.68 | |||
3 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 29.29 | 1:02.02 | 1:35.82 | 2:07.73 | |||
4 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 29.13 | 1:02.38 | 1:36.32 | 2:08.43 | |||
5 | Lucas Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 29.08 | 1:01.51 | 1:35.63 | 2:09.65 | |||
6 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 29.92 | 1:03.61 | 1:37.75 | 2:11.12 | |||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 30.33 | 1:03.71 | 1:38.55 | 2:12.35 | |||
8 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.06 | 1:05.49 | 1:40.29 | 2:14.59 | |||
9 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.99 | 1:07.50 | 1:43.93 | 2:18.59 | |||
10 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 31.70 | 1:08.32 | 1:45.51 | 2:21.20 | |||
11 | Villads Lund Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.27 | 1:12.13 | 1:51.57 | 2:30.71 | |||
12 | Bertil Vinther Winsløv | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 35.64 | 1:16.85 | 1:59.58 | 2:40.88 | |||
13 | Kasper Nielander | 2005 | Karlslunde Triatlon Klub | 37.21 | 1:17.67 | 2:00.98 | 2:43.83 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.98 | 59.19 | 1:30.88 | 2:00.71 | |||
2 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 28.63 | 59.17 | 1:31.04 | 2:01.74 | |||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.08 | 1:00.12 | 1:31.42 | 2:01.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 41.28 | 1:29.83 | 2:16.65 | 2:59.45 | |||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 41.59 | 1:28.88 | 2:15.95 | 2:59.91 | |||
3 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.38 | 1:34.18 | 2:24.32 | 3:13.18 | |||
4 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 44.58 | 1:34.17 | 2:27.23 | 3:17.53 | |||
5 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 46.74 | 1:39.52 | 2:34.82 | 3:27.35 | |||
6 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 50.49 | 1:45.61 | 2:41.56 | 3:34.39 | |||
7 | Cornelia Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 49.36 | 1:46.24 | 2:48.04 | 3:44.74 | |||
8 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 57.00 | 1:57.87 | 2:59.08 | 3:56.68 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 34.24 | 1:11.55 | 1:49.31 | 2:25.33 | |||
2 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 35.90 | 1:15.80 | 1:56.45 | 2:34.09 | |||
3 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 37.05 | 1:18.47 | 1:59.00 | 2:37.66 | |||
4 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 37.39 | 1:18.52 | 1:59.86 | 2:40.65 | |||
5 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 36.78 | 1:19.32 | 2:03.68 | 2:43.32 | |||
6 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 37.64 | 1:19.83 | 2:03.97 | 2:43.82 | |||
7 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 38.50 | 1:21.03 | 2:04.25 | 2:45.28 | |||
8 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 38.61 | 1:22.04 | 2:06.65 | 2:49.39 | |||
9 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.42 | 1:23.35 | 2:09.50 | 2:52.82 | |||
10 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 40.22 | 1:25.63 | 2:12.38 | 2:56.97 | |||
11 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 42.81 | 1:28.81 | 2:15.32 | 3:00.09 | |||
12 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 42.01 | 1:27.23 | 2:15.09 | 3:00.75 | |||
13 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 42.70 | 1:31.10 | 2:21.00 | 3:05.92 | |||
14 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 45.96 | 1:34.53 | 2:22.12 | 3:05.99 | |||
15 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 46.50 | 1:38.98 | 2:30.63 | 3:19.24 | |||
16 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 44.68 | 1:37.82 | 2:30.79 | 3:21.52 | |||
17 | Mathilde Søgaard | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 47.16 | 1:40.13 | 2:35.90 | 3:24.66 | |||
18 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 45.36 | 1:37.59 | 2:34.61 | 3:25.16 | |||
19 | Lamia Taslicukur | 2008 | Vest-Brøndby | 44.50 | 1:40.71 | 2:42.34 | 3:39.30 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 33.72 | 1:11.16 | 1:48.80 | 2:23.79 | |||
2 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 34.01 | 1:12.12 | 1:49.97 | 2:26.23 | |||
3 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 33.76 | 1:10.77 | 1:49.62 | 2:29.17 | |||
4 | Amalie Lythcke | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.10 | 1:13.84 | 1:54.21 | 2:31.52 | |||
5 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.32 | 1:16.30 | 1:58.00 | 2:39.25 | |||
6 | Sofia Jacobsen | 2006 | Karlslunde Triatlon Klub | 37.38 | 1:17.48 | 1:59.76 | 2:39.64 | |||
7 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 35.89 | 1:17.56 | 1:59.34 | 2:41.10 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.41 | 1:05.74 | 1:41.07 | 2:16.33 | |||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 34.00 | 1:10.75 | 1:48.16 | 2:24.17 | |||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | Frederikssund Svømmeklub | 41.66 | 1:29.37 | |||||
2 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.08 | 1:31.74 | |||||
3 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 43.82 | 1:33.60 | |||||
4 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.08 | 1:37.31 | |||||
5 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.03 | 1:42.59 | |||||
6 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 51.70 | 1:42.71 | |||||
7 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 50.12 | 1:45.16 | |||||
8 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 46.75 | 1:45.90 | |||||
9 | Loui Arnholtz | 2010 | Helsinge Svømmeklub | 1:00.48 | 1:46.44 | |||||
10 | Andreas Tobel Nielsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 54.43 | 1:53.95 | |||||
11 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 52.35 | 1:54.10 | |||||
- | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | afsl. på mave ved 50 | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.13 | 1:09.58 | |||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 32.82 | 1:10.89 | |||||
3 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 33.55 | 1:12.36 | |||||
4 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 37.05 | 1:18.47 | |||||
5 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 36.29 | 1:18.50 | |||||
6 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 38.40 | 1:18.99 | |||||
7 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 35.44 | 1:19.16 | |||||
8 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 38.19 | 1:20.53 | |||||
9 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.33 | 1:21.10 | |||||
10 | Loui Krag | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 36.97 | 1:21.87 | |||||
11 | Johan Klitten | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 39.33 | 1:22.76 | |||||
12 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 38.84 | 1:23.52 | |||||
13 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 42.44 | 1:31.70 | |||||
14 | Jonathan van der Rijt | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 43.64 | 1:31.91 | |||||
15 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.85 | 1:34.91 | |||||
16 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 44.31 | 1:35.46 | |||||
17 | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.26 | 1:37.73 | |||||
18 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 46.14 | 1:38.08 | |||||
19 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 46.82 | 1:38.18 | |||||
20 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 47.32 | 1:41.26 | |||||
21 | Mikkel Rasmussen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 50.28 | 1:43.84 | |||||
- | Nikolaj Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | ryg afsl. på mave 50 | |||||
- | Rasmus Nyland | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | esb v. 75m. | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.01 | 1:06.23 | |||||
2 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 31.85 | 1:08.02 | |||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 33.20 | 1:10.43 | |||||
4 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.43 | 1:10.48 | |||||
5 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 35.15 | 1:13.74 | |||||
6 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.57 | 1:14.05 | |||||
7 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 33.49 | 1:14.42 | |||||
8 | Christian Søe Jepsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.79 | 1:14.66 | |||||
9 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.46 | 1:14.91 | |||||
10 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 35.66 | 1:15.62 | |||||
11 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.02 | 1:16.34 | |||||
12 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.21 | 1:16.75 | |||||
13 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.17 | 1:30.10 | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 31.70 | 1:08.24 | |||||
2 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 32.54 | 1:10.85 | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 30.44 | 1:04.23 | |||||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 29.94 | 1:04.48 | |||||
3 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 29.48 | 1:04.87 | |||||
4 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 29.40 | 1:04.94 | |||||
5 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 31.05 | 1:06.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.78 | 1:40.94 | |||||
2 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.37 | 1:40.97 | |||||
3 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 51.60 | 1:42.83 | |||||
4 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 47.92 | 1:44.69 | |||||
5 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.39 | 1:48.47 | |||||
6 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 52.47 | 1:50.01 | |||||
- | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 34.63 | 1:14.80 | |||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 35.83 | 1:14.96 | |||||
3 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 36.20 | 1:17.96 | |||||
4 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 37.95 | 1:19.35 | |||||
5 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 36.72 | 1:21.11 | |||||
6 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 37.35 | 1:21.56 | |||||
7 | Lilja Skov | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 38.23 | 1:23.44 | |||||
8 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 38.34 | 1:23.55 | |||||
9 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 39.63 | 1:23.68 | |||||
10 | Emilia Pico | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.37 | 1:24.86 | |||||
11 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 39.75 | 1:25.11 | |||||
12 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 41.27 | 1:25.15 | |||||
13 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.38 | 1:25.55 | |||||
14 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 41.66 | 1:25.77 | |||||
15 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 40.90 | 1:26.11 | |||||
16 | Liva Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.11 | 1:26.87 | |||||
16 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 41.39 | 1:26.87 | |||||
18 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.63 | 1:27.46 | |||||
19 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.82 | 1:29.12 | |||||
20 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.86 | 1:29.87 | |||||
21 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 42.95 | 1:30.98 | |||||
22 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.55 | 1:31.15 | |||||
23 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.19 | 1:31.83 | |||||
24 | Julie Bjørn-Pedersen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 45.53 | 1:32.88 | |||||
25 | Julie Truelsen | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 42.97 | 1:33.11 | |||||
26 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.41 | 1:33.90 | |||||
27 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.02 | 1:34.80 | |||||
28 | Sally Emilie Bill | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.90 | 1:35.17 | |||||
29 | Laura Sandgreen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 43.36 | 1:35.91 | |||||
30 | Ellen Lyse | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.74 | 1:39.21 | |||||
31 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.23 | 1:39.89 | |||||
32 | India Høj Dresler | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.27 | 1:40.10 | |||||
33 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 44.94 | 1:40.19 | |||||
34 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 48.89 | 1:40.29 | |||||
35 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 48.23 | 1:41.61 | |||||
36 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 49.06 | 1:43.79 | |||||
37 | Kornelia Eg | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 47.41 | 1:45.06 | |||||
38 | Esther Marie Johannessen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 50.80 | 1:48.65 | |||||
39 | Lucca Helsinghof | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.58 | 1:48.80 | |||||
40 | Melani Jesse | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 52.18 | 1:49.23 | |||||
- | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Liva Poulsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ESB v 75m | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.85 | 1:10.21 | |||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 32.80 | 1:11.74 | |||||
3 | Elida Thornsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.55 | 1:12.24 | |||||
4 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 34.82 | 1:15.64 | |||||
5 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 36.48 | 1:16.45 | |||||
6 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.59 | 1:17.41 | |||||
7 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.39 | 1:17.64 | |||||
8 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 36.03 | 1:18.15 | |||||
9 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 35.28 | 1:18.35 | |||||
10 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 36.73 | 1:18.58 | |||||
11 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 36.55 | 1:19.08 | |||||
12 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 38.64 | 1:19.56 | |||||
13 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 37.14 | 1:19.62 | |||||
14 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.66 | 1:22.70 | |||||
15 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.34 | 1:23.81 | |||||
16 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.61 | 1:24.19 | |||||
17 | Merle Asmussen | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 43.56 | 1:28.42 | |||||
18 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 40.76 | 1:30.05 | |||||
19 | Milena B Bonde | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 44.82 | 1:35.47 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.44 | 1:11.17 | |||||
2 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 34.48 | 1:15.45 | |||||
3 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.62 | 1:19.95 | |||||
4 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.44 | 1:21.10 | |||||
5 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.15 | 1:21.79 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.02 | 1:12.02 | |||||
2 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 38.65 | 1:21.18 | |||||
- | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 september 2019 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2019 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hils 1 | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:48.25 | ||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 26.80 | 26.80 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 25.42 | 52.22 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 27.58 | 1:19.80 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 28.45 | 1:48.25 | |||||||
2 | Hils 2 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:50.66 | ||||||
Louie Uldall | 2005 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 25.97 | 52.30 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 28.24 | 1:20.54 | |||||||
Olivia Cruse | 2005 | 30.12 | 1:50.66 | |||||||
3 | Frederikssund 1 | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:51.64 | ||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Sille Andersen | 2003 | 29.47 | 56.41 | |||||||
Ida Lykke Wennicke | 2001 | 29.47 | 1:25.88 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 25.76 | 1:51.64 | |||||||
4 | Hvsk 5 | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:51.97 | ||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 27.22 | 55.75 | |||||||
Angela Bang Svendsen | 2008 | 29.09 | 1:24.84 | |||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 27.13 | 1:51.97 | |||||||
5 | Vg17 1 | 2006 | Vg17 | 1:58.84 | ||||||
Magnus Rasmussen | 2006 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 28.25 | 57.05 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 30.55 | 1:27.60 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 31.24 | 1:58.84 | |||||||
6 | Vg17 2 | 2005 | Vg17 | 1:59.26 | ||||||
Theodor Møller | 2005 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 27.81 | 55.30 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 30.35 | 1:25.65 | |||||||
Laika Usinger | 2006 | 33.61 | 1:59.26 | |||||||
7 | Hils 3 | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:59.80 | ||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 30.61 | 1:00.77 | |||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 30.35 | 1:31.12 | |||||||
Elias Jensen | 2006 | 28.68 | 1:59.80 | |||||||
8 | Vg17 3 | 2005 | Vg17 | 2:01.95 | ||||||
Mauritz Otzen | 2005 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 29.06 | 1:00.37 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 30.44 | 1:30.81 | |||||||
Maya Amstrup Riis | 2007 | 31.14 | 2:01.95 | |||||||
9 | Frederikssund 2 | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:02.60 | ||||||
Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Balder H. Mikkelsen | 2007 | 33.10 | 1:03.61 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 30.50 | 1:34.11 | |||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | 28.49 | 2:02.60 | |||||||
10 | Vg17 4 | 2006 | Vg17 | 2:06.37 | ||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 31.90 | 1:01.09 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 31.04 | 1:32.13 | |||||||
Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 34.24 | 2:06.37 | |||||||
11 | Hvsk 2 | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:12.32 | ||||||
Anna Sofie Skov | 2008 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Wilma E L Raagefelt | 2008 | 36.05 | 1:11.56 | |||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 30.82 | 1:42.38 | |||||||
Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 29.94 | 2:12.32 | |||||||
12 | Frederikssund 3 | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 2:17.64 | ||||||
Ellen Lunn | 2008 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Loui Krag | 2007 | 32.51 | 1:06.73 | |||||||
Lilja Skov | 2007 | 33.73 | 1:40.46 | |||||||
Jonathan van der Rijt | 2007 | 37.18 | 2:17.64 | |||||||
13 | V1 - A | 2008 | Vest-Brøndby | 2:24.08 | ||||||
Freja Kobbernagel | 2008 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Mads Duer Laurberg | 2008 | 33.81 | 1:06.51 | |||||||
Emma de Palo-Jonas | 2008 | 36.13 | 1:42.64 | |||||||
Noah Nygaard | 2008 | 41.44 | 2:24.08 | |||||||
14 | Hvsk 3 | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:24.12 | ||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Villads Lund Larsen | 2004 | 32.24 | 1:05.56 | |||||||
Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 38.99 | 1:44.55 | |||||||
Mathilde Søgaard | 2008 | 39.57 | 2:24.12 | |||||||
15 | Søhestene 2 | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 2:27.54 | ||||||
Gustav Kammer | 2008 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Liva Poulsen | 2007 | 38.26 | 1:13.25 | |||||||
Otto Holbøll Danquart | 2007 | 39.14 | 1:52.39 | |||||||
Andrea Jørgensen | 2008 | 35.15 | 2:27.54 | |||||||
16 | Søhestene 1 | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 2:30.17 | ||||||
Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Storm Købke | 2007 | 33.28 | 1:10.79 | |||||||
Esther Marie Johannessen | 2007 | 42.04 | 1:52.83 | |||||||
Caroline Leander Søltoft | 2010 | 37.34 | 2:30.17 | |||||||
17 | V1 - B | 2007 | Vest-Brøndby | 2:30.70 | ||||||
Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 36.09 | 1:13.11 | |||||||
Hannah Bjørneboe | 2007 | 38.08 | 1:51.19 | |||||||
Mads Ulslev Parbst | 2008 | 39.51 | 2:30.70 | |||||||
18 | Frederikssund 5 | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 2:34.46 | ||||||
Liv Emilie Ryberg | 2007 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Lauritz Viborg Husum | 2007 | 37.04 | 1:18.90 | |||||||
Emil Bantz Nielsen | 2007 | 41.42 | 2:00.32 | |||||||
Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | 34.14 | 2:34.46 | |||||||
19 | V2-C | 2009 | Vest-Brøndby | 2:43.61 | ||||||
Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 48.67 | 48.67 | |||||||
Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 43.72 | 1:32.39 | |||||||
Frida Christoffersen | 2009 | 44.13 | 2:16.52 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 27.09 | 2:43.61 | |||||||
20 | V2-A | 2009 | Vest-Brøndby | 3:04.94 | ||||||
Ina Højsteen | 2010 | 1:52.26 | 1:52.26 | |||||||
Ronas Cetinkaya | 2010 | 46.66 | 2:38.92 | |||||||
Liva Brobjerg Jensen | 2009 | 26.02 | 3:04.94 | |||||||
Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 3:04.94 | ||||||||
21 | V2-B | 2010 | Vest-Brøndby | 3:32.05 | ||||||
Lissie Murphy | 2010 | 56.63 | 56.63 | |||||||
Lucca Lundemoes | 2009 | 50.37 | 1:47.00 | |||||||
Alexander Birk Lund | 2010 | 57.40 | 2:44.40 | |||||||
Magnus Kleis | 2010 | 47.65 | 3:32.05 | |||||||
- | Frederikssund 4 | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |