2021-05-18   13:00:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Lb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  28 februar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:36   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  28 februar 2020         
 
 
Lb 3, 50m Frisvmning Damer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjstrm (1993) 23.67 29-07-2017 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 04-08-2018 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 28-08-2017 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004    693          26.74   
  Haderslev Svmme Klub  26.93                 
Karoline Srensen  2002    689          26.79   
  Thisted Svmmeklub  26.93                 
Snfridur Sol  2000    685          26.84   
  Agfs Svmmeafdeling  26.32                 
Line Jrgensen Bruun  1995    670          27.05   
  Aalborg Svmmeklub  26.97                 
Helena V. Elling  2000    659          27.20   
  Silkeborg Svmmeklub  26.72                 
Line J. V. Hededal  2001    659          27.20   
  Vejle Svmmeklub  26.98                 
Louise D. Liboriussen  2002    654          27.26   
  Viborg Svmme Klub  27.31                 
Johanne Hingebjerg  2002    634          27.55   
  Hovedstadens Svmmeklub  26.71                 
Maria Grandt  1998    631          27.59   
  Hovedstadens Svmmeklub  26.62                 
10  Pernille Thastrup Hansen  2003    628          27.64   
  Haderslev Svmme Klub  27.71                 
11  My Phuong Bui  2003    627          27.65   
  H2Odense  27.30                 
12  Camilla Brgger-Andersen  2002    625          27.67   
  Aalborg Svmmeklub  27.51                 
13  Amalie Bach Nielsen  1999    615          27.82  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svmmeklub  27.49                 
14  Freja Romanski  2003    611          27.89   
  Aalborg Svmmeklub  27.40                 
15  Nanna Langvad  2005    608          27.94   
  Lyseng IF  27.58                 
16  Matilde Schrder  1996    607          27.95  Deltager ikke i finalen 
  Berns Swim Team  28.46                 
17  Jackie Gade  1998    602          28.03   
  Aalborg Svmmeklub  28.14                 
17  Sofie Sjgren  2002    602          28.03  Deltager ikke i finalen 
  Errits Gymnastik Og IF  28.18                 
19  Maja Johanne Pedersen  2005    594          28.15   
  Nyborg Svmmeklub  27.71                 
20  Clara Matilde Carstensen  2004    593          28.16   
  Horsens Svmmeklub  28.03                 
21  Isabella Bach  2002    592          28.18   
  Holstebro Svmme Club  28.26                 
22  Christina M. Glargaard  2004    587          28.26   
  Esbjerg Svmmeklub  28.98                 
23  Stine Bendixen Nissen  2004    586          28.27   
  Horsens Svmmeklub  27.83                 
24  Katrine Kruse Rasmussen  2004    579          28.39   
  Swim Team Neptun  28.05                 
25  Sofie Kruse Rasmussen  2005    572          28.50   
  Swim Team Neptun  28.22                 
26  Ida Jacobsen  2005    568          28.58   
  Esbjerg Svmmeklub  29.32                 
27  Maria stergaard Nielsen  2004    565          28.63   
  Viborg Svmme Klub  28.49                 
28  Anna Toft Petersen  2004    559          28.72   
  Aalborg Svmmeklub  28.42                 
29  Alberte Hedevang Petersen  2003    559          28.73   
  Haderslev Svmme Klub  28.84                 
30  Mille Kjr Jensen  2004    555          28.79   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  28.76                 
31  Sofie Le Fevre  2004    554          28.82   
  Horsens Svmmeklub  28.54                 
32  Karoline Kristensen  2004    551          28.87   
  DeltaSwim  28.72                 
33  Luna Donde Feilberg  2000    549          28.89   
  Hovedstadens Svmmeklub  28.40                 
33  Mille Broholm Brixen  2005    549          28.89   
  Holstebro Svmme Club  28.88                 
35  Ellen Jensen  2005    548          28.92   
  Svmmeklubben Snderborg  28.53                 
36  Mathilde Thirup  2005    547          28.93   
  Svmmeklubben S 68  29.24                 
37  Sofie Trekr Klausen  2003    546          28.96   
  Horsens Svmmeklub  28.61                 
38  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    544          28.98   
  Aalborg Svmmeklub  29.18                 
39  Anne-Sophie Andersen  2004    540          29.05   
  Svmmeklubben Nord  29.65                 
40  Amalie Tolderlund  2005    539          29.07   
  Silkeborg Svmmeklub  28.49                 
41  Tereza Duchoslavova  2000    539          29.08   
  Viborg Svmme Klub  28.89                 
42  Mathilde Thy Asmussen  2004    538          29.09   
  DeltaSwim  29.63                 
43  Emma Jrgensen  2001    536          29.13   
  Esbjerg Svmmeklub  28.20                 
44  Anna Pave Ottesen  2003    532          29.21   
  DeltaSwim  28.72                 
45  Astrid Marie Hassing  2004    531          29.22   
  Aalborg Svmmeklub  29.01                 
46  Victoria Richards  2005    520          29.43   
  DeltaSwim  29.57                 
47  Mathilde Stilund  2005    517          29.49   
  H2Odense  29.43                 
48  Clara Jensen  2005    514          29.53   
  Herning Svmmeklub  30.04                 
49  Johanne V. Futtrup  2005    513          29.55   
  Agfs Svmmeafdeling  29.88                 
50  Ida Emilie Hindberg  2005    510          29.62   
  Agfs Svmmeafdeling  29.33                 
50  Louise Houe Andersen  2003    510          29.62   
  Viborg Svmme Klub  29.25                 
52  Femke Iris Keulen  2005    507          29.67   
  Esbjerg Svmmeklub  30.24                 
53  Cecilie Hingebjerg  2004    503          29.76   
  Vejle Svmmeklub  29.47                 
54  Mie Mrkedal  2003    502          29.77   
  Holbk Svmme Klub  29.22                 
55  Sophie Mller Madsen  2005    500          29.82   
  DeltaSwim  30.34                 
56  Laura Vedel Larsen  2005    498          29.86   
  Hobro Svmmeklub  30.28                 
56  Lrke Silkjr Lorentzen  2005    498          29.86   
  Holstebro Svmme Club  30.38                 
58  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    496          29.90   
  H2Odense  28.48                 
59  Kathrine Bech Nielsen  2004    492          29.98   
  Odder Svmmeklub  29.51                 
60  Mathilde Linnet Nrgaard  2005    489          30.04   
  DeltaSwim  30.09                 
61  Ophelia Kronborg Jensen  2005    488          30.06   
  Aabybro Idrtsforening  29.80                 
62  Kirstine Jrgensen  2004    481          30.19   
  Svmmeklubben S 68  29.45                 
63  Maja Friis  2005    480          30.22   
  Silkeborg Svmmeklub  29.75                 
64  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    478          30.26   
  Ringe Svmme Klub  29.77                 
65  Tilde Se Bach  2005    474          30.34   
  Thisted Svmmeklub  30.28                 
66  Astrid Jensen  2005    472          30.39   
  Svmmeklubben Nord  30.15                 
67  Weronika L. Bjrn  2005    470          30.43   
  Ikast Svmmeklub  30.34                 
68  Cecilie Michaelsen  2005    468          30.48   
  Svmmeklubben S 68  30.00                 
69  Laura G. Nedergaard  2005    467          30.50   
  Odder Svmmeklub  30.34                 
70  Mie Asmussen  2005    460          30.65   
  Svmmeklubben S 68  30.27                 
71  Ida Overgaard Thomassen  2005    455          30.76   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  30.31                 
72  Sofie Bjerre  2005    452          30.82   
  Holstebro Svmme Club  30.38                 
73  Amalie Marie Wienberg  2005    434          31.26   
  Horsens Svmmeklub  32.08                 
74  Alberthe Skovborg Hansen  2004    403          32.02   
  Viborg Svmme Klub  30.93                 
75  Victoria Frhr Piihl  2005    305          35.15   
  Kolding SK  29.48                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 februar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner