2021-05-15   03:42:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Lb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  01 marts 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:14   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  28 februar 2020         
 
 
Lb 7, 50m Rygsvmning Damer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Mimosa Jallow (1994) 27.42 04-08-2018 
Dansk Rekord Senior: Mie stergaard Nielsen (1996) 27.63 05-08-2015 
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 28.51 06-07-2012 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Srensen  2002    752          29.66  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svmmeklub  29.70                 
Amalie Bach Nielsen  1999    694          30.47   
  Horsens Svmmeklub  29.36                 
Cecilie Grndal  2002    688          30.55   
  Horsens Svmmeklub  29.58                 
Ida Jacobsen  2005    684          30.61   
  Esbjerg Svmmeklub  30.28                 
Isabella K. Srensen  1994    682          30.65   
  Aalborg Svmmeklub  29.70                 
Melanie Eggertsen  2002    671          30.81   
  Esbjerg Svmmeklub  29.46                 
Louise Lie Thisted  2005    636          31.37   
  Aalborg Svmmeklub  31.43                 
Mille C. Berg  2001    607          31.85   
  Horsens Svmmeklub  30.78                 
Anna Toft Petersen  2004    607          31.86   
  Aalborg Svmmeklub  31.53                 
10  Sofie Trekr Klausen  2003    600          31.98   
  Horsens Svmmeklub  31.24                 
11  Thea Se Bach  2002    599          31.99   
  Thisted Svmmeklub  31.47                 
12  Johanne Hingebjerg  2002    598          32.01   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.81                 
13  Matilde Schrder  1996    598          32.02  Deltager ikke i finalen 
  Berns Swim Team  31.58                 
14  Anna Rnn  2005    592          32.13   
  Ringe Svmme Klub  32.24                 
15  Annabella Bing Lauritzen  2005    588          32.19   
  Silkeborg Svmmeklub  31.42                 
16  Natascha Alexandra Green  2000    582          32.30  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svmmeafdeling  31.33                 
17  Marie Christensen  2002    563          32.67   
  Agfs Svmmeafdeling  31.12                 
17  Nikoline Andersen  2003    563          32.67   
  H2Odense  30.75                 
19  Mie L. Bendtsen  2002    559          32.74   
  DeltaSwim  32.43                 
20  Amalie Tolderlund  2005    551          32.90   
  Silkeborg Svmmeklub  31.40                 
21  Alberte Skov Forsberg  2003    545          33.02   
  Viborg Svmme Klub  31.53                 
22  Marlene Reitan  2003    542          33.08   
  Agfs Svmmeafdeling  31.64                 
23  Kathrine Weide  2004    538          33.16   
  Esbjerg Svmmeklub  32.64                 
24  Mille Kjr Jensen  2004    528          33.36   
  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling  32.27                 
25  Louise Houe Andersen  2003    528          33.37   
  Viborg Svmme Klub  32.08                 
25  Tereza Duchoslavova  2000    528          33.37   
  Viborg Svmme Klub  31.59                 
27  Martha Bjerg  2004    528          33.38   
  Lyseng IF  32.78                 
28  Freja Rjkjr Rasmussen  2004    527          33.40   
  Swim Team Neptun  32.72                 
29  Femke Iris Keulen  2005    521          33.52   
  Esbjerg Svmmeklub  33.82                 
30  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    520          33.53   
  H2Odense  31.80                 
31  Sofia Ingeberg  2002    517          33.61   
  Agfs Svmmeafdeling  32.41                 
32  Laura G. Nedergaard  2005    510          33.75   
  Odder Svmmeklub  32.97                 
33  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    508          33.80   
  Ringe Svmme Klub  32.80                 
34  Ester Lauritsen  2005    504          33.89   
  Silkeborg Svmmeklub  32.88                 
35  Jazmin Jensen  2005    502          33.94   
  Aalborg Svmmeklub  32.99                 
36  Alberte Hedevang Petersen  2003    501          33.96   
  Haderslev Svmme Klub  32.63                 
36  Johanne V. Futtrup  2005    501          33.96   
  Agfs Svmmeafdeling  33.30                 
38  Cecilie Hingebjerg  2004    496          34.08   
  Vejle Svmmeklub  33.70                 
39  Anna Varming  2005    493          34.15   
  Viborg Svmme Klub  33.72                 
40  Melanie Petersen  2004    492          34.16   
  Kolding SK  33.33                 
41  Emma Kutsko Jensen  2004    484          34.34   
  Aalborg Svmmeklub  34.07                 
42  Karoline Kristensen  2004    480          34.45   
  DeltaSwim  34.08                 
43  Cecilie Batz  2003    479          34.48   
  DeltaSwim  33.24                 
44  Anne-Sophie Andersen  2004    474          34.58   
  Svmmeklubben Nord  33.98                 
45  Amanda Busk Olesen  2005    473          34.61   
  Esbjerg Svmmeklub  33.71                 
46  My Phuong Bui  2003    471          34.66   
  H2Odense  33.17                 
47  Anna Bjerrum Mller  2004    467          34.76   
  Esbjerg Svmmeklub  33.31                 
48  Mathilde Linnet Nrgaard  2005    463          34.85   
  DeltaSwim  33.78                 
49  Asta Buur Ovesen  2004    463          34.87   
  Herning Svmmeklub  33.78                 
50  Clara Jensen  2005    462          34.89   
  Herning Svmmeklub  32.69                 
51  Ophelia Kronborg Jensen  2005    461          34.91   
  Aabybro Idrtsforening  33.95                 
52  Helena V. Elling  2000    460          34.95   
  Silkeborg Svmmeklub  31.76                 
53  Nanna Bgild Lundahl  2001    458          34.98   
  Silkeborg Svmmeklub  32.75                 
54  Emilie Moberg  2005    458          35.00   
  Vejle Svmmeklub  34.59                 
55  Stine Mejdahl  2005    457          35.01   
  Aalborg Svmmeklub  34.23                 
56  Sophie Kronborg  2005    456          35.05   
  Vejle Svmmeklub  34.35                 
57  Sofie Bjerre  2005    449          35.23   
  Holstebro Svmme Club  33.16                 
58  Cassandra Spring  2005    446          35.30   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  34.18                 
59  Johanne Heilmann  2005    444          35.36   
  Kolding SK  33.82                 
59  Kathrine Bech Nielsen  2004    444          35.36   
  Odder Svmmeklub  32.88                 
61  Elma Gabela  2004    442          35.40   
  Kolding SK  33.56                 
62  Maja Fjordside Jensen  2005    437          35.53   
  Holstebro Svmme Club  34.67                 
63  Cecilie Michaelsen  2005    401          36.56   
  Svmmeklubben S 68  34.60                 
64  Linea Lodberg Klein  2005    396          36.74   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  36.27                 
Signe Vestergaard Jensen  2005              DNS   
  Ikast Svmmeklub  31.83                 
Sofie Rasmussen  1999                Akut syg 
  Svmmeklubben S 68  31.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 marts 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner