2020-08-03   19:18:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Supersekarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 1, 200m Sekauinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry 3:24.51
50m: 46.07
100m: 1:35.86
(49.79)
150m: 2:38.92
(1:03.06)
200m: 3:24.51
(45.59)
2 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit 3:29.70 +5.19
50m: 47.40
100m: 1:40.77
(53.37)
150m: 2:39.97
(59.20)
200m: 3:29.70
(49.73)
3 Linda From 2008 Uinti Tampere 3:47.45 +22.94
50m: 52.50
100m: 1:50.60
(58.10)
150m: 2:55.40
(1:04.80)
200m: 3:47.45
(52.05)
- Minttu Mäkihannu 2008 TaTu Tampere DSQ 4.4
- Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit DSQ 8.3
- Meea Kinnunen 2009 Uinti Tampere DSQ 7.6
Event official at: 16.11.2019 11.24.52
Event 1, 200m Sekauinti Naiset 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anni Frusti 2007 Nokian Pyry 2:45.44
50m: 37.67
100m: 1:20.58
(42.91)
150m: 2:08.90
(48.32)
200m: 2:45.44
(36.54)
2 Petra Soini 2007 Nokian Pyry 2:50.06 +4.62
50m: 37.64
100m: 1:23.06
(45.42)
150m: 2:13.93
(50.87)
200m: 2:50.06
(36.13)
3 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit 3:02.45 +17.01
50m: 38.46
100m: 1:26.85
(48.39)
150m: 2:22.50
(55.65)
200m: 3:02.45
(39.95)
4 Grenarlyn Kippola 2007 Uinti Tampere 3:41.11 +55.67
50m: 49.99
100m: 1:45.84
(55.85)
150m: 2:51.71
(1:05.87)
200m: 3:41.11
(49.40)
Event official at: 16.11.2019 11.24.52
Event 1, 200m Sekauinti Naiset 13 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit 2:31.55
50m: 33.54
100m: 1:14.98
(41.44)
150m: 1:58.19
(43.21)
200m: 2:31.55
(33.36)
2 Ronja Mustalahti 2004 Nokian Pyry 2:48.12 +16.57
50m: 36.59
100m: 1:20.34
(43.75)
150m: 2:09.37
(49.03)
200m: 2:48.12
(38.75)
3 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit 2:48.67 +17.12
50m: 39.32
100m: 1:22.30
(42.98)
150m: 2:09.67
(47.37)
200m: 2:48.67
(39.00)
4 Diana Raduly Baka 2006 Salon Uimarit 2:55.68 +24.13
50m: 40.50
100m: 1:27.87
(47.37)
150m: 2:15.46
(47.59)
200m: 2:55.68
(40.22)
5 Jenna Luoma 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:57.64 +26.09
50m: 39.57
100m: 1:25.01
(45.44)
150m: 2:14.85
(49.84)
200m: 2:57.64
(42.79)
6 Riikka Broman 2006 Nokian Pyry 3:03.50 +31.95
50m: 41.93
100m: 1:29.91
(47.98)
150m: 2:23.59
(53.68)
200m: 3:03.50
(39.91)
7 Elsa Määttä 2006 Hyvinkään Uimaseura 3:05.13 +33.58
50m: 42.76
100m: 1:28.21
(45.45)
150m: 2:23.87
(55.66)
200m: 3:05.13
(41.26)
8 Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura 3:12.71 +41.16
50m: 39.40
100m: 1:25.27
(45.87)
150m: 2:26.62
(1:01.35)
200m: 3:12.71
(46.09)
9 Milja Santavirta 2004 Porin Pyrintö 3:29.09 +57.54
50m: 42.93
100m: 1:36.04
(53.11)
150m: 2:37.60
(1:01.56)
200m: 3:29.09
(51.49)
10 Neela Wessman 2005 Porin Pyrintö 3:35.35 +1:03.80
50m: 49.36
100m: 1:44.38
(55.02)
150m: 2:46.47
(1:02.09)
200m: 3:35.35
(48.88)
- Pilvi Nieminen 2004 Jämsänkosken Ilves DSQ 6.4
Event official at: 16.11.2019 11.24.52
2019-11-16 11.25.06 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 2, 200m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:50.45
50m: 39.70
100m: 1:24.67
(44.97)
150m: 2:14.05
(49.38)
200m: 2:50.45
(36.40)
2 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit 2:57.32 +6.87
50m: 43.70
100m: 1:30.19
(46.49)
150m: 2:18.58
(48.39)
200m: 2:57.32
(38.74)
3 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura 2:59.04 +8.59
50m: 41.63
100m: 1:27.65
(46.02)
150m: 2:19.59
(51.94)
200m: 2:59.04
(39.45)
4 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 3:08.07 +17.62
50m: 44.37
100m: 1:33.54
(49.17)
150m: 2:26.29
(52.75)
200m: 3:08.07
(41.78)
5 Tuure Pikkuhuhta 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 3:08.38 +17.93
50m: 41.33
100m: 1:30.30
(48.97)
150m: 2:27.44
(57.14)
200m: 3:08.38
(40.94)
6 Niilo Lappalainen 2011 Nokian Pyry 3:17.64 +27.19
50m: 46.43
100m: 1:37.71
(51.28)
150m: 2:34.83
(57.12)
200m: 3:17.64
(42.81)
7 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 3:19.60 +29.15
50m: 44.11
100m: 1:35.58
(51.47)
150m: 2:32.55
(56.97)
200m: 3:19.60
(47.05)
8 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit 3:47.55 +57.10
50m: 1:01.08
100m: 1:57.52
(56.44)
150m: 3:00.97
(1:03.45)
200m: 3:47.55
(46.58)
9 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit 3:49.99 +59.54
50m: 53.33
100m: 1:55.14
(1:01.81)
150m: 3:00.69
(1:05.55)
200m: 3:49.99
(49.30)
- Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry DSQ 6.4
- Santeri Alanto 2008 Salon Uimarit DSQ 6.2
- Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry DSQ 8.2
Event official at: 16.11.2019 11.35.45
Event 2, 200m Sekauinti Miehet 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura 2:55.34
50m: 38.01
100m: 1:24.27
(46.26)
150m: 2:16.75
(52.48)
200m: 2:55.34
(38.59)
2 Kasperi Miettinen 2006 Hyvinkään Uimaseura 2:59.49 +4.15
50m: 36.76
100m: 1:25.57
(48.81)
150m: 2:18.66
(53.09)
200m: 2:59.49
(40.83)
3 Veeti Akkanen 2006 Salon Uimarit 3:32.39 +37.05
50m: 51.92
100m: 1:44.91
(52.99)
150m: 2:46.28
(1:01.37)
200m: 3:32.39
(46.11)
- Aaron Tikkanen 2006 Hyvinkään Uimaseura DSQ 6.4
Event official at: 16.11.2019 11.35.45
Event 2, 200m Sekauinti Miehet 14 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aku Hyrsylä 2003 Salon Uimarit 2:35.40
50m: 32.39
100m: 1:12.54
(40.15)
150m: 1:58.96
(46.42)
200m: 2:35.40
(36.44)
2 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry 2:44.82 +9.42
50m: 34.80
100m: 1:18.03
(43.23)
150m: 2:07.01
(48.98)
200m: 2:44.82
(37.81)
Event official at: 16.11.2019 11.35.45
2019-11-16 11.35.50 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hippu Rauhala 2010 Nokian Pyry 37.40
2 Siiri Raunio 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 39.89 +2.49
3 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry 39.95 +2.55
4 Iina Tieaho 2010 Nokian Pyry 40.98 +3.58
5 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit 42.74 +5.34
6 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere 43.37 +5.97
7 Martta Koponen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 45.52 +8.12
8 Sinna Leinonen 2011 Uinti Tampere 45.67 +8.27
9 Sanni Mäkelä 2010 Uinti Tampere 45.85 +8.45
10 Roosa Teho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 46.40 +9.00
11 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit 49.39 +11.99
12 saaga hakala 2010 Uinti Tampere 49.66 +12.26
13 Lucie Ruoho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 50.63 +13.23
14 Martta Kivelä 2011 Salon Uimarit 50.69 +13.29
15 Julia SALMINEN 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 56.09 +18.69
16 Ella Tieaho 2011 Nokian Pyry 57.51 +20.11
- Iina Holmberg 2011 Uinti Tampere DNS
Event official at: 16.11.2019 11.48.29
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Hinkka 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 32.50
2 Veera Linna 2009 Uinti Tampere 36.60 +4.10
3 Emma Laaksonen 2009 Salon Uimarit 37.81 +5.31
4 Emilia Piiparinen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 41.24 +8.74
5 Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry 41.37 +8.87
6 Carola Lehtonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 42.56 +10.06
7 Hertta Mäkinen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 45.95 +13.45
8 Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit 47.02 +14.52
9 Iina Lehtinen 2009 Salon Uimarit 50.58 +18.08
- Aljean Kippola 2009 Uinti Tampere DSQ 4.4
Event official at: 16.11.2019 11.48.29
Event 3, 50m Vapaauinti Naiset 11 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit 28.35
2 Sofia Martinkauppi 2003 TaTu Tampere 29.01 +0.66
3 Kaisa Männistö 1978 Nokian Pyry 29.13 +0.78
4 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit 29.58 +1.23
5 Fiia Pyykkö 2001 Salon Uimarit 29.66 +1.31
6 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry 29.69 +1.34
7 Mari Kausiala 1997 TaTu Tampere 29.83 +1.48
8 Jenna Rajahalme 2002 Nokian Pyry 29.98 +1.63
9 Alina Talja 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu 30.01 +1.66
10 Jenna Nousiainen 2005 Nokian Pyry 30.23 +1.88
11 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 31.82 +3.47
12 Ronja Mäkelä 2005 Salon Uimarit 34.13 +5.78
13 Sonja Heikkilä 2006 Salon Uimarit 35.00 +6.65
14 Sanni Tapio 2005 Salon Uimarit 36.31 +7.96
15 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry 37.01 +8.66
16 Senni Miettinen 2008 Nokian Pyry 39.63 +11.28
17 Lotta Laine 2008 Nokian Pyry 39.83 +11.48
18 Eveliina Päivärinta 2008 Uinti Tampere 45.60 +17.25
19 Lilja Malkavaara 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 45.90 +17.55
Event official at: 16.11.2019 11.48.29
2019-11-16 11.48.34 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere 38.20
2 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 41.60 +3.40
3 Viljami Rautiainen 2009 Porin Pyrintö 41.86 +3.66
4 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit 41.87 +3.67
5 Matti Nurminen 2009 Salon Uimarit 44.65 +6.45
6 Hugo Heikkilä 2009 Nokian Pyry 45.58 +7.38
7 EINO TONTERI 2010 Nokian Pyry 45.78 +7.58
8 Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere 46.90 +8.70
9 Johannes Heinonen 2010 Nokian Pyry 47.51 +9.31
10 Rene Salama 2009 Nokian Pyry 47.98 +9.78
11 Leevi Björkholm 2009 Nokian Pyry 48.49 +10.29
12 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere 48.95 +10.75
13 Markus Cook 2009 Uinti Tampere 49.08 +10.88
Event official at: 16.11.2019 11.59.37
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit 35.22
2 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere 38.02 +2.80
3 Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere 39.43 +4.21
4 Werner Salama 2008 Nokian Pyry 41.40 +6.18
5 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere 41.61 +6.39
6 Jonas Saari 2008 Salon Uimarit 44.19 +8.97
Event official at: 16.11.2019 11.59.37
Event 4, 50m Vapaauinti Miehet 12 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 verneri lehtovaara 2004 Salon Uimarit 26.18
2 Lauri-Luukas Jäntti 2002 Porin Uimaseura 26.44 +0.26
3 Joona Pohjola 2004 Salon Uimarit 26.52 +0.34
4 Oskari Ovaskainen 2000 Porin Uimaseura 27.53 +1.35
5 Roope Tuomainen 2004 Salon Uimarit 27.78 +1.60
6 Pyry Paloviita 2003 Nokian Pyry 28.03 +1.85
7 Nuutti Vienonen 2005 Salon Uimarit 29.67 +3.49
8 Topi Salminen 2004 Nokian Pyry 30.60 +4.42
9 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 31.14 +4.96
10 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry 31.49 +5.31
11 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 31.60 +5.42
12 Anton Passoja 2006 Nokian Pyry 31.69 +5.51
13 Juhani Ritakallio 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 35.74 +9.56
14 Kalle Yli-Jama 2006 Salon Uimarit 39.08 +12.90
Event official at: 16.11.2019 11.59.37
2019-11-16 11.59.45 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 5, 100m Vapaauinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emma Tieaho 2008 Nokian Pyry 1:13.38
50m: 35.43
100m: 1:13.38
(37.95)
2 Maija Mikkonen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:13.44 +0.06
50m: 35.33
100m: 1:13.44
(38.11)
3 Adele Luukkonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:15.06 +1.68
50m: 35.95
100m: 1:15.06
(39.11)
4 Martta Mäkinen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:16.05 +2.67
50m: 36.92
100m: 1:16.05
(39.13)
5 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere 1:17.92 +4.54
50m: 36.78
100m: 1:17.92
(41.14)
6 Alissa Silfver 2008 Uinti Tampere 1:22.96 +9.58
50m: 40.01
100m: 1:22.96
(42.95)
7 nelli savisto 2009 Uinti Tampere 1:23.59 +10.21
50m: 40.95
100m: 1:23.59
(42.64)
8 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit 1:25.38 +12.00
50m: 39.65
100m: 1:25.38
(45.73)
9 Vilma Koivula 2008 Nokian Pyry 1:25.76 +12.38
50m: 40.64
100m: 1:25.76
(45.12)
10 Rebekka Sofia Karoliina Pihl 2008 Porin Pyrintö 1:26.19 +12.81
50m: 38.97
100m: 1:26.19
(47.22)
11 Kerttu Mätäsjärvi 2009 Uinti Tampere 1:27.15 +13.77
50m: 40.72
100m: 1:27.15
(46.43)
12 Siiri Raunio 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:28.78 +15.40
50m: 40.42
100m: 1:28.78
(48.36)
13 Alisa Välimaa 2010 Uinti Tampere 1:31.10 +17.72
50m: 43.42
100m: 1:31.10
(47.68)
14 Olivia Gadd 2008 Uinti Tampere 1:31.78 +18.40
50m: 42.82
100m: 1:31.78
(48.96)
15 Linda From 2008 Uinti Tampere 1:33.91 +20.53
50m: 44.63
100m: 1:33.91
(49.28)
16 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:36.47 +23.09
50m: 42.79
100m: 1:36.47
(53.68)
17 Lydia Arvola 2010 Uinti Tampere 1:36.70 +23.32
50m: 47.20
100m: 1:36.70
(49.50)
18 Emilia Piiparinen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:36.78 +23.40
50m: 46.32
100m: 1:36.78
(50.46)
19 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere 1:37.08 +23.70
50m: 47.27
100m: 1:37.08
(49.81)
20 Kiira Rasilahti 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:43.25 +29.87
50m: 46.07
100m: 1:43.25
(57.18)
21 Carola Lehtonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:43.83 +30.45
50m: 47.80
100m: 1:43.83
(56.03)
22 Eveliina Päivärinta 2008 Uinti Tampere 1:44.89 +31.51
50m: 50.21
100m: 1:44.89
(54.68)
23 saaga hakala 2010 Uinti Tampere 1:57.74 +44.36
50m: 53.99
100m: 1:57.74
(1:03.75)
24 Julia SALMINEN 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:01.03 +47.65
50m: 58.87
100m: 2:01.03
(1:02.16)
- Hertta Mäkinen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu DSQ 4.4
- Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere DNS
Event official at: 16.11.2019 12.18.01
Event 5, 100m Vapaauinti Naiset 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anni Frusti 2007 Nokian Pyry 1:05.95
50m: 31.78
100m: 1:05.95
(34.17)
2 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit 1:07.11 +1.16
50m: 32.21
100m: 1:07.11
(34.90)
3 Grenarlyn Kippola 2007 Uinti Tampere 1:32.68 +26.73
100m: 1:32.68
(1:32.68)
4 Martta Lehtinen 2007 Salon Uimarit 1:39.75 +33.80
50m: 47.08
100m: 1:39.75
(52.67)
Event official at: 16.11.2019 12.18.01
Event 5, 100m Vapaauinti Naiset 13 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere 59.94
50m: 29.06
100m: 59.94
(30.88)
2 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry 1:01.85 +1.91
50m: 29.67
100m: 1:01.85
(32.18)
3 Mari Kausiala 1997 TaTu Tampere 1:05.30 +5.36
50m: 31.48
100m: 1:05.30
(33.82)
4 Siiri Toiva 2002 Nokian Pyry 1:05.75 +5.81
50m: 31.78
100m: 1:05.75
(33.97)
5 Kerttu Heinä 2006 Salon Uimarit 1:08.53 +8.59
50m: 32.97
100m: 1:08.53
(35.56)
6 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry 1:08.86 +8.92
50m: 32.58
100m: 1:08.86
(36.28)
7 Elsa Määttä 2006 Hyvinkään Uimaseura 1:15.85 +15.91
50m: 36.20
100m: 1:15.85
(39.65)
8 Aada Berg 2004 Porin Pyrintö 1:17.25 +17.31
50m: 36.53
100m: 1:17.25
(40.72)
9 Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura 1:17.30 +17.36
50m: 36.48
100m: 1:17.30
(40.82)
10 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere 1:19.56 +19.62
50m: 36.62
100m: 1:19.56
(42.94)
11 Neela Wessman 2005 Porin Pyrintö 1:25.60 +25.66
50m: 1:25.60
12 Milja Santavirta 2004 Porin Pyrintö 1:27.31 +27.37
50m: 41.45
100m: 1:27.31
(45.86)
- Ronja Mustalahti 2004 Nokian Pyry DSQ
Event official at: 16.11.2019 12.18.01
2019-11-16 12.33.21 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 6, 100m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:08.14
50m: 32.50
100m: 1:08.14
(35.64)
2 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura 1:10.30 +2.16
50m: 33.86
100m: 1:10.30
(36.44)
3 Joona Talja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:10.40 +2.26
50m: 33.43
100m: 1:10.40
(36.97)
4 Pyry Majaharju 2007 Jämsänkosken Ilves 1:16.20 +8.06
50m: 35.55
100m: 1:16.20
(40.65)
5 Matias Suutala 2008 Uinti Tampere 1:17.48 +9.34
50m: 36.16
100m: 1:17.48
(41.32)
6 Tuure Pikkuhuhta 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:19.57 +11.43
50m: 37.11
100m: 1:19.57
(42.46)
7 Frans Nieminen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:19.84 +11.70
50m: 38.89
100m: 1:19.84
(40.95)
8 Huugo Skyttä 2007 Jämsänkosken Ilves 1:22.00 +13.86
50m: 37.66
100m: 1:22.00
(44.34)
9 Jouko Raunio 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:22.04 +13.90
50m: 38.20
100m: 1:22.04
(43.84)
10 Juhani Ritakallio 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:24.19 +16.05
50m: 39.82
100m: 1:24.19
(44.37)
11 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere 1:28.94 +20.80
50m: 42.20
100m: 1:28.94
(46.74)
12 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere 1:29.29 +21.15
50m: 41.69
100m: 1:29.29
(47.60)
13 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:36.80 +28.66
50m: 1:36.80
14 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry 1:40.41 +32.27
50m: 1:40.41
- Markus Cook 2009 Uinti Tampere DSQ 4.4
Event official at: 16.11.2019 12.26.55
Event 6, 100m Vapaauinti Miehet 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry 1:08.68
50m: 31.52
100m: 1:08.68
(37.16)
2 Kasperi Miettinen 2006 Hyvinkään Uimaseura 1:09.14 +0.46
50m: 32.89
100m: 1:09.14
(36.25)
3 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura 1:11.10 +2.42
50m: 33.65
100m: 1:11.10
(37.45)
4 Aaron Tikkanen 2006 Hyvinkään Uimaseura 1:11.27 +2.59
50m: 34.42
100m: 1:11.27
(36.85)
5 jasper Jakonen 2006 Porin Pyrintö 1:33.52 +24.84
50m: 44.28
100m: 1:33.52
(49.24)
Event official at: 16.11.2019 12.26.55
Event 6, 100m Vapaauinti Miehet 14 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Pohjola 2004 Salon Uimarit 59.28
50m: 28.81
100m: 59.28
(30.47)
2 Roope Tuomainen 2004 Salon Uimarit 1:01.18 +1.90
50m: 29.74
100m: 1:01.18
(31.44)
3 Olli Havia 2004 Salon Uimarit 1:02.28 +3.00
50m: 29.87
100m: 1:02.28
(32.41)
4 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry 1:08.56 +9.28
50m: 32.87
100m: 1:08.56
(35.69)
5 Topi Salminen 2004 Nokian Pyry 1:08.82 +9.54
50m: 32.76
100m: 1:08.82
(36.06)
Event official at: 16.11.2019 12.26.55
2019-11-16 12.27.04 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lydia Arvola 2010 Uinti Tampere 53.18
2 Sinna Leinonen 2011 Uinti Tampere 53.74 +0.56
3 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere 56.50 +3.32
4 Iina Tieaho 2010 Nokian Pyry 56.67 +3.49
5 Alisa Välimaa 2010 Uinti Tampere 56.76 +3.58
6 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere 57.13 +3.95
7 Roosa Teho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 57.30 +4.12
8 Sanni Mäkelä 2010 Uinti Tampere 1:01.13 +7.95
9 saaga hakala 2010 Uinti Tampere 1:02.75 +9.57
10 Martta Kivelä 2011 Salon Uimarit 1:03.01 +9.83
11 Martta Koponen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:03.02 +9.84
12 Ella Tieaho 2011 Nokian Pyry 1:04.04 +10.86
13 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit 1:09.20 +16.02
14 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit 1:12.83 +19.65
- Lucie Ruoho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu DSQ 7.6
- Iina Holmberg 2011 Uinti Tampere DNS
Event official at: 16.11.2019 12.42.54
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Hinkka 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 44.43
2 Aljean Kippola 2009 Uinti Tampere 49.43 +5.00
3 Kerttu Mätäsjärvi 2009 Uinti Tampere 51.67 +7.24
4 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 58.52 +14.09
5 Iina Lehtinen 2009 Salon Uimarit 1:05.93 +21.50
- Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit DSQ 7.4
Event official at: 16.11.2019 12.42.54
Event 7, 50m Rintauinti Naiset 11 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit 34.51
2 Alina Talja 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu 36.20 +1.69
3 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere 39.45 +4.94
4 Jenna Rajahalme 2002 Nokian Pyry 39.54 +5.03
5 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry 40.22 +5.71
6 Jenna Nousiainen 2005 Nokian Pyry 41.57 +7.06
7 Sonja Heikkilä 2006 Salon Uimarit 43.90 +9.39
8 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere 46.67 +12.16
9 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry 47.58 +13.07
10 Pilvi Nieminen 2004 Jämsänkosken Ilves 49.32 +14.81
11 Senni Miettinen 2008 Nokian Pyry 51.51 +17.00
12 Martta Lehtinen 2007 Salon Uimarit 52.20 +17.69
13 Kiira Rasilahti 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 56.50 +21.99
14 Eveliina Päivärinta 2008 Uinti Tampere 58.53 +24.02
15 Lilja Malkavaara 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 59.20 +24.69
Event official at: 16.11.2019 12.42.54
2019-11-16 12.42.58 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Niilo Lappalainen 2011 Nokian Pyry 47.97
2 Niklas Ekholm 2009 Nokian Pyry 51.00 +3.03
3 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere 54.84 +6.87
4 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere 55.26 +7.29
5 Viljami Rautiainen 2009 Porin Pyrintö 57.39 +9.42
6 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere 1:00.86 +12.89
7 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit 1:03.66 +15.69
- Markus Cook 2009 Uinti Tampere DSQ 7.6
- Matti Nurminen 2009 Salon Uimarit DSQ 7.6
- EINO TONTERI 2010 Nokian Pyry DSQ 7.3
Event official at: 16.11.2019 12.49.12
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit 46.22
2 Santeri Alanto 2008 Salon Uimarit 55.28 +9.06
3 Jonas Saari 2008 Salon Uimarit 1:02.12 +15.90
- Ossi Nevalainen 2008 Uinti Tampere DSQ 4.4
- Elias Eironen 2008 Uinti Tampere DSQ 7.6
- Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere DSQ 7.6
Event official at: 16.11.2019 12.49.12
Event 8, 50m Rintauinti Miehet 12 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Onni Kuronen 2000 Nokian Pyry 30.94
2 Aku Hyrsylä 2003 Salon Uimarit 37.22 +6.28
3 Casper Kvist 2006 Nokian Pyry 38.13 +7.19
4 Nuutti Vienonen 2005 Salon Uimarit 41.31 +10.37
5 Matias Kotilainen 2006 Salon Uimarit 43.65 +12.71
6 jasper Jakonen 2006 Porin Pyrintö 58.90 +27.96
Event official at: 16.11.2019 12.49.12
2019-11-16 12.49.16 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 9, 100m Rintauinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Maija Mikkonen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:32.67
50m: 43.88
100m: 1:32.67
(48.79)
2 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere 1:37.54 +4.87
50m: 46.40
100m: 1:37.54
(51.14)
3 Ada Tuurna 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:37.90 +5.23
50m: 46.12
100m: 1:37.90
(51.78)
4 Adele Luukkonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:42.77 +10.10
50m: 48.69
100m: 1:42.77
(54.08)
5 Rebekka Sofia Karoliina Pihl 2008 Porin Pyrintö 1:45.00 +12.33
50m: 48.44
100m: 1:45.00
(56.56)
6 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit 1:50.63 +17.96
50m: 53.43
100m: 1:50.63
(57.20)
7 Olivia Gadd 2008 Uinti Tampere 1:57.47 +24.80
50m: 56.00
100m: 1:57.47
(1:01.47)
8 Linda From 2008 Uinti Tampere 2:00.71 +28.04
50m: 57.48
100m: 2:00.71
(1:03.23)
- Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere DNS
Event official at: 16.11.2019 13.00.40
Event 9, 100m Rintauinti Naiset 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hertta Nieminen 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:28.87
50m: 42.06
100m: 1:28.87
(46.81)
2 Veera Malmelin 2007 Nokian Pyry 1:29.61 +0.74
50m: 42.62
100m: 1:29.61
(46.99)
3 Petra Soini 2007 Nokian Pyry 1:33.04 +4.17
50m: 45.06
100m: 1:33.04
(47.98)
4 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit 1:33.96 +5.09
50m: 43.61
100m: 1:33.96
(50.35)
Event official at: 16.11.2019 13.00.40
Event 9, 100m Rintauinti Naiset 13 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit 1:16.25
50m: 35.66
100m: 1:16.25
(40.59)
2 Anna Rantanen 2001 TaTu Tampere 1:19.27 +3.02
50m: 36.12
100m: 1:19.27
(43.15)
3 Sivi Juvakka 2005 Nokian Pyry 1:19.49 +3.24
50m: 38.24
100m: 1:19.49
(41.25)
4 Nelli Lehmijoki 2005 Nokian Pyry 1:21.77 +5.52
50m: 37.64
100m: 1:21.77
(44.13)
5 Silva Salonniemi 2006 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:21.92 +5.67
50m: 39.41
100m: 1:21.92
(42.51)
6 Diana Raduly Baka 2006 Salon Uimarit 1:22.37 +6.12
50m: 39.52
100m: 1:22.37
(42.85)
7 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit 1:24.05 +7.80
50m: 40.98
100m: 1:24.05
(43.07)
8 Jenna Luoma 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:24.69 +8.44
50m: 40.63
100m: 1:24.69
(44.06)
9 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry 1:33.57 +17.32
50m: 43.35
100m: 1:33.57
(50.22)
10 Riikka Broman 2006 Nokian Pyry 1:35.03 +18.78
50m: 44.53
100m: 1:35.03
(50.50)
11 Ronja Mäkelä 2005 Salon Uimarit 1:36.06 +19.81
50m: 44.64
100m: 1:36.06
(51.42)
12 Elsa Määttä 2006 Hyvinkään Uimaseura 1:39.33 +23.08
50m: 47.10
100m: 1:39.33
(52.23)
13 Aada Berg 2004 Porin Pyrintö 1:45.36 +29.11
50m: 49.79
100m: 1:45.36
(55.57)
14 Milja Santavirta 2004 Porin Pyrintö 1:50.92 +34.67
50m: 51.53
100m: 1:50.92
(59.39)
15 Neela Wessman 2005 Porin Pyrintö 1:51.18 +34.93
50m: 52.87
100m: 1:51.18
(58.31)
Event official at: 16.11.2019 13.00.40
2019-11-16 13.00.43 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Nokian Pyry
Document
Results
Nokian Supersekarit
Place: Organizer: Nokian Pyry
Pool: 25m Competition Date: marras 16, 2019 to marras 16, 2019
Event 10, 100m Rintauinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit 1:30.84
50m: 1:30.84
2 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:31.60 +0.76
50m: 42.95
100m: 1:31.60
(48.65)
3 Joona Talja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:34.13 +3.29
50m: 46.25
100m: 1:34.13
(47.88)
4 Eemeli Salo 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:37.70 +6.86
50m: 1:37.70
5 Oiva Koppelmäki 2007 Hyvinkään Uimaseura 1:38.32 +7.48
50m: 46.27
100m: 1:38.32
(52.05)
6 Markus Levonoja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:45.07 +14.23
50m: 49.36
100m: 1:45.07
(55.71)
7 Huugo Skyttä 2007 Jämsänkosken Ilves 1:45.54 +14.70
50m: 48.21
100m: 1:45.54
(57.33)
8 Juhani Ritakallio 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:49.19 +18.35
50m: 52.05
100m: 1:49.19
(57.14)
9 Adam Bazhyna 2010 Uinti Tampere 1:50.52 +19.68
50m: 52.66
100m: 1:50.52
(57.86)
10 Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry 1:51.06 +20.22
50m: 52.86
100m: 1:51.06
(58.20)
11 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit 1:53.88 +23.04
50m: 54.23
100m: 1:53.88
(59.65)
12 Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere 2:18.02 +47.18
50m: 1:06.25
100m: 2:18.02
(1:11.77)
- Matias Suutala 2008 Uinti Tampere DSQ 4.4
Event official at: 16.11.2019 13.05.59
Event 10, 100m Rintauinti Miehet 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Luka Hirvonen 2006 Nokian Pyry 1:23.93
50m: 40.66
100m: 1:23.93
(43.27)
2 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit 1:24.61 +0.68
50m: 40.45
100m: 1:24.61
(44.16)
3 Kasperi Miettinen 2006 Hyvinkään Uimaseura 1:29.61 +5.68
50m: 41.78
100m: 1:29.61
(47.83)
4 Anton Passoja 2006 Nokian Pyry 1:34.30 +10.37
50m: 45.27
100m: 1:34.30
(49.03)
5 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry 1:38.26 +14.33
50m: 1:38.26
6 Kalle Yli-Jama 2006 Salon Uimarit 1:45.09 +21.16
50m: 47.92
100m: 1:45.09