Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.52 | 1:20.01 | |||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 37.93 | 1:20.23 | |||||
3 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.97 | 1:20.59 | |||||
4 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.08 | 1:20.97 | |||||
5 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.09 | 1:23.45 | |||||
6 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 41.27 | 1:31.13 | |||||
7 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 44.29 | 1:33.27 | |||||
8 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 44.36 | 1:34.30 | |||||
9 | Ketil Poza-Frøkjaer | 2008 | Lyseng IF | 46.01 | 1:39.53 | |||||
10 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 48.72 | 1:43.03 | |||||
11 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 50.27 | 1:51.10 | |||||
12 | Vincent James Brice | 2010 | Horsens Svømmeklub | 58.58 | 2:02.32 | |||||
13 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:03.37 | 2:14.32 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 31.52 | 1:05.35 | |||||
2 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.95 | 1:08.63 | |||||
3 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 34.37 | 1:11.57 | |||||
4 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 34.78 | 1:13.39 | |||||
5 | Thor Jakobsen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.28 | 1:16.79 | |||||
6 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 36.22 | 1:17.42 | |||||
7 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 38.10 | 1:19.00 | |||||
8 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.92 | 1:19.24 | |||||
9 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.48 | 1:19.42 | |||||
10 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.72 | 1:20.99 | |||||
11 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 37.31 | 1:21.87 | |||||
12 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 40.97 | 1:24.88 | |||||
13 | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | Herning Svømmeklub | 43.22 | 1:32.68 | |||||
14 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.51 | 1:43.54 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 29.89 | 1:01.11 | |||||
2 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 30.47 | 1:02.27 | |||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 29.86 | 1:02.31 | |||||
4 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.03 | 1:03.06 | |||||
5 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 31.28 | 1:04.81 | |||||
6 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.35 | 1:07.15 | |||||
7 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Lyseng IF | 32.94 | 1:07.52 | |||||
8 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 31.38 | 1:08.50 | |||||
9 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.23 | 1:09.88 | |||||
10 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 33.60 | 1:10.73 | |||||
11 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.84 | 1:12.63 | |||||
12 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 34.62 | 1:12.72 | |||||
13 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.34 | 1:13.10 | |||||
14 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.59 | 1:15.35 | |||||
15 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.54 | 1:16.08 | |||||
16 | Carl Dueholm | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.58 | 1:28.52 | |||||
17 | Andreas Kolding | 2006 | Durup IF | 40.67 | 1:31.00 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 28.82 | 58.62 | |||||
2 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 29.35 | 1:00.21 | |||||
3 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.69 | 1:00.67 | |||||
4 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.36 | 1:06.26 | |||||
5 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.73 | 1:08.78 | |||||
6 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.71 | 1:09.15 | |||||
7 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 36.41 | 1:17.31 | |||||
8 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.19 | 1:21.12 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.70 | 58.07 | |||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 28.80 | 59.35 | |||||
3 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 29.40 | 59.70 | |||||
4 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 28.85 | 59.97 | |||||
5 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 29.39 | 1:01.26 | |||||
6 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.19 | 1:02.69 | |||||
7 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.87 | 1:02.96 | |||||
8 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 30.34 | 1:03.56 | |||||
9 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 31.35 | 1:04.39 | |||||
10 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.86 | 1:05.20 | |||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 31.26 | 1:07.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |