Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.29 | 1:28.37 | 2:17.10 | 3:00.99 | |||
2 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.78 | 1:30.03 | 2:20.50 | 3:03.47 | |||
3 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.81 | 1:31.35 | 2:22.33 | 3:07.51 | |||
4 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.80 | 1:35.24 | 2:31.74 | 3:22.61 | |||
5 | Ketil Poza-Frøkjaer | 2008 | Lyseng IF | 48.56 | 1:47.67 | 2:46.77 | 3:42.45 | |||
- | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.97 | 1:11.04 | 1:48.41 | 2:23.58 | |||
2 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 35.58 | 1:14.12 | 1:54.65 | 2:34.47 | |||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 36.34 | 1:16.17 | 1:56.92 | 2:35.08 | |||
4 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.15 | 1:14.45 | 1:58.43 | 2:38.64 | |||
5 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.22 | 1:18.93 | 2:03.11 | 2:44.53 | |||
6 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.12 | 1:20.14 | 2:06.24 | 2:50.87 | |||
7 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | 1:23.34 | 2:09.86 | 2:51.16 | |||
8 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.14 | 1:21.88 | 2:08.64 | 2:51.88 | |||
9 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.21 | 1:23.80 | 2:09.85 | 2:53.68 | |||
10 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 39.08 | 1:26.00 | 2:14.10 | 2:59.21 | |||
11 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.70 | 1:28.29 | 2:16.03 | 3:04.43 | |||
12 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 43.89 | 1:33.53 | 2:24.73 | 3:11.18 | |||
- | Thor Jakobsen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 31.57 | 1:06.00 | 1:41.89 | 2:18.97 | |||
2 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 32.00 | 1:07.22 | 1:43.60 | 2:19.59 | |||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 31.44 | 1:06.92 | 1:43.73 | 2:19.89 | |||
4 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.44 | 1:11.25 | 1:49.33 | 2:26.48 | |||
5 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 34.90 | 1:13.69 | 1:52.85 | 2:28.02 | |||
6 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.02 | 1:16.77 | 1:57.96 | 2:37.68 | |||
7 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 33.68 | 1:13.69 | 1:58.48 | 2:43.89 | |||
8 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 37.47 | 1:19.66 | 2:03.41 | 2:45.25 | |||
9 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.52 | 1:20.38 | 2:04.07 | 2:45.35 | |||
10 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.37 | 1:20.31 | 2:05.27 | 2:47.73 | |||
11 | Patrick Høvsgaard Nyborg | 2006 | Holstebro Svømme Club | 38.06 | 1:21.98 | 2:06.40 | 2:48.55 | |||
12 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.07 | 1:20.76 | 2:06.40 | 2:50.07 | |||
13 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 40.15 | 1:27.69 | 2:17.32 | 3:01.80 | |||
14 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.53 | 1:25.95 | 2:15.17 | 3:03.68 | |||
15 | Carl Dueholm | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:22.78 | 3:17.19 | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 30.58 | 1:04.97 | 1:40.42 | 2:13.26 | |||
2 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.60 | 1:08.96 | 1:46.60 | 2:23.14 | |||
3 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 33.90 | 1:10.52 | 1:47.90 | 2:24.15 | |||
4 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.16 | 1:12.99 | 1:52.22 | 2:26.93 | |||
5 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.49 | 1:11.45 | 1:51.07 | 2:29.79 | |||
6 | Patrick Dam Møller | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.05 | 1:14.61 | 1:56.66 | 2:38.09 | |||
7 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.83 | 1:23.62 | 2:09.42 | 2:51.68 | |||
8 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.84 | 1:43.29 | 2:40.60 | 3:38.10 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 30.32 | 1:03.86 | 1:38.14 | 2:09.14 | |||
2 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.48 | 1:02.83 | 1:37.10 | 2:09.45 | |||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.40 | 1:04.80 | 1:39.78 | 2:11.15 | |||
4 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 30.29 | 1:05.51 | 1:41.54 | 2:15.24 | |||
5 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.08 | 1:06.30 | 1:41.33 | 2:16.17 | |||
6 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.49 | 1:07.07 | 1:44.67 | 2:20.71 | |||
7 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.34 | 1:09.22 | 1:46.10 | 2:20.91 | |||
8 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.96 | 1:09.41 | 1:45.87 | 2:22.87 | |||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.20 | 1:10.56 | 1:50.10 | 2:31.45 | |||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 35.94 | 1:16.20 | 1:56.82 | 2:35.45 | |||
2 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 35.68 | 1:16.74 | 1:58.42 | 2:37.57 | |||
3 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 38.41 | 1:20.78 | 2:04.24 | 2:45.37 | |||
4 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 38.92 | 1:25.15 | 2:12.57 | 2:55.30 | |||
5 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 40.95 | 1:26.56 | 2:13.61 | 2:57.12 | |||
6 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.67 | 1:26.62 | 2:14.64 | 2:58.38 | |||
7 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.40 | 1:30.49 | 2:18.32 | 3:03.38 | |||
8 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 43.17 | 1:32.79 | 2:24.08 | 3:09.31 | |||
9 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 41.44 | 1:29.24 | 2:20.33 | 3:09.97 | |||
10 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 44.85 | 1:37.12 | 2:27.13 | 3:14.44 | |||
11 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 43.61 | 1:33.40 | 2:25.51 | 3:14.47 | |||
12 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 43.70 | 1:35.17 | 2:27.43 | 3:14.51 | |||
13 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 44.98 | 1:36.05 | 2:27.39 | 3:15.09 | |||
14 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.18 | 1:37.96 | 2:32.49 | 3:23.04 | |||
15 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 49.10 | 1:43.56 | 2:36.83 | 3:23.36 | |||
16 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 45.18 | 1:40.30 | 2:36.17 | 3:28.87 | |||
17 | Christina Quist | 2008 | IHF Svømning | 49.42 | 1:45.75 | 2:43.48 | 3:40.14 | |||
18 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.09 | 1:47.56 | 2:48.80 | 3:41.67 | |||
19 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 49.78 | 1:49.13 | 2:48.29 | 3:43.78 | |||
20 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 51.75 | 1:54.89 | 2:56.95 | 3:55.64 | |||
21 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 52.24 | 1:55.23 | 2:58.87 | 3:56.12 | |||
22 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 55.10 | 1:56.21 | 2:59.32 | 3:59.95 | |||
23 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 52.60 | 1:52.73 | 2:56.54 | 4:00.97 | |||
- | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.88 | 1:13.13 | 1:52.07 | 2:29.58 | |||
2 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 33.43 | 1:12.19 | 1:51.73 | 2:29.86 | |||
3 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.53 | 1:14.83 | 1:54.60 | 2:33.09 | |||
4 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 35.91 | 1:15.58 | 1:56.91 | 2:37.01 | |||
5 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 34.97 | 1:16.19 | 1:57.94 | 2:37.75 | |||
6 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.04 | 1:21.65 | 2:04.08 | 2:45.43 | |||
7 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.61 | 1:22.35 | 2:05.89 | 2:47.98 | |||
8 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.06 | 1:20.95 | 2:06.24 | 2:50.66 | |||
9 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.60 | 1:23.21 | 2:09.25 | 2:52.61 | |||
10 | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.10 | 1:20.83 | 2:07.19 | 2:53.69 | |||
11 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.60 | 1:23.79 | 2:10.56 | 2:57.01 | |||
12 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.82 | 1:28.35 | 2:14.26 | 2:58.21 | |||
13 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.46 | 1:25.89 | 2:13.14 | 2:59.91 | |||
14 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.80 | 1:25.50 | 2:13.87 | 2:59.95 | |||
15 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 41.81 | 1:30.05 | 2:17.82 | 3:01.54 | |||
16 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.34 | 1:29.01 | 2:15.97 | 3:01.61 | |||
17 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.44 | 1:28.51 | 2:18.63 | 3:04.62 | |||
18 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.78 | 1:27.86 | 2:13.98 | 3:05.27 | |||
19 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.37 | 1:27.83 | 2:18.45 | 3:05.42 | |||
20 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 41.30 | 1:29.94 | 2:21.38 | 3:10.77 | |||
21 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.21 | 1:33.52 | 2:25.12 | 3:15.41 | |||
22 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.41 | 1:34.25 | 2:26.63 | 3:17.79 | |||
23 | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.92 | 1:34.36 | 2:27.83 | 3:19.59 | |||
24 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.88 | 1:38.26 | 2:33.00 | 3:24.26 | |||
25 | Astrid Møberg | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.58 | 1:37.58 | 2:34.86 | 3:28.61 | |||
26 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 50.61 | 1:46.57 | 2:43.46 | 3:35.04 | |||
27 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 48.34 | 1:47.49 | 2:46.93 | 3:44.95 | |||
- | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 30.98 | 1:05.02 | 1:39.90 | 2:14.71 | |||
2 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.95 | 1:07.12 | 1:42.79 | 2:17.71 | |||
3 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.38 | 1:06.37 | 1:42.85 | 2:18.85 | |||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 32.99 | 1:09.40 | 1:47.25 | 2:23.90 | |||
5 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.38 | 1:11.02 | 1:48.22 | 2:25.01 | |||
6 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.94 | 1:11.50 | 1:50.10 | 2:26.03 | |||
7 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 34.60 | 1:12.43 | 1:51.38 | 2:28.63 | |||
8 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.64 | 1:17.92 | 2:00.45 | 2:41.68 | |||
9 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.58 | 1:17.23 | 2:01.53 | 2:44.10 | |||
10 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.30 | 1:21.41 | 2:04.10 | 2:46.18 | |||
11 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.77 | 1:22.98 | 2:08.85 | 2:52.79 | |||
12 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.29 | 1:25.20 | 2:11.25 | 2:54.82 | |||
13 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.16 | 1:25.94 | 2:12.59 | 2:56.68 | |||
14 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.11 | 1:27.12 | 2:15.18 | 3:00.80 | |||
15 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 40.44 | 1:26.81 | 2:15.24 | 3:02.43 | |||
16 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 42.88 | 1:32.21 | 2:23.65 | 3:11.91 | |||
17 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 44.77 | 1:35.28 | 2:27.35 | 3:16.14 | |||
18 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 51.66 | 1:53.06 | 2:56.51 | 3:57.84 | |||
- | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
- | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 32.19 | 1:09.02 | 1:45.84 | 2:22.57 | |||
2 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.58 | 1:09.58 | 1:46.29 | 2:23.32 | |||
3 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.09 | 1:11.17 | 1:48.21 | 2:24.65 | |||
4 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.79 | 1:11.61 | 1:50.83 | 2:29.82 | |||
5 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.87 | 1:17.73 | 1:58.78 | 2:38.11 | |||
6 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.01 | 1:20.51 | 2:06.95 | 2:51.84 | |||
7 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 39.34 | 1:23.59 | 2:09.24 | 2:54.20 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.44 | 1:05.34 | 1:39.34 | 2:12.90 | |||
2 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.38 | 1:05.62 | 1:39.38 | 2:13.03 | |||
3 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.58 | 1:06.82 | 1:43.43 | 2:19.85 | |||
4 | Line Heise | 2003 | Viborg Svømme Klub | 34.03 | 1:11.44 | 1:47.99 | 2:23.86 | |||
5 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.11 | 1:09.35 | 1:46.51 | 2:24.91 | |||
6 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 33.65 | 1:10.30 | 1:48.19 | 2:27.05 | |||
7 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.39 | 1:11.99 | 1:50.88 | 2:28.51 | |||
8 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.03 | 1:12.14 | 1:51.22 | 2:30.11 | |||
9 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.71 | 1:13.91 | 1:54.62 | 2:34.33 | |||
10 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | IHF Svømning | 34.20 | 1:12.75 | 1:53.55 | 2:34.84 | |||
11 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.28 | 1:15.08 | 1:55.71 | 2:35.79 | |||
12 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.04 | 1:19.09 | 2:03.07 | 2:44.92 | |||
- | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 38.35 | 1:24.11 | |||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 45.08 | 1:42.06 | |||||
3 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 51.55 | 1:54.93 | |||||
4 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 53.94 | 2:00.39 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 40.61 | 1:29.79 | |||||
2 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 40.80 | 1:33.06 | |||||
3 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.28 | 1:33.75 | |||||
4 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.48 | 1:35.61 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.89 | 1:11.80 | |||||
2 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.54 | 1:17.08 | |||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.23 | 1:21.00 | |||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.41 | 1:22.49 | |||||
5 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.33 | 1:37.53 | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.91 | 1:02.75 | |||||
2 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 29.84 | 1:03.18 | |||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 29.99 | 1:04.29 | |||||
4 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.70 | 1:08.21 | |||||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 33.32 | 1:11.35 | |||||
6 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.71 | 1:18.07 | |||||
7 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.20 | 1:18.92 | |||||
8 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.11 | 1:19.57 | |||||
- | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.45 | 1:00.42 | |||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.44 | 1:11.00 | |||||
3 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.14 | 1:13.72 | |||||
4 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.61 | 1:14.99 | |||||
- | Magnus Alexandersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.26 | 1:38.25 | |||||
2 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.88 | 1:38.41 | |||||
3 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 47.35 | 1:43.74 | |||||
4 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 47.92 | 1:44.71 | |||||
5 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.55 | 1:45.40 | |||||
6 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 51.59 | 1:51.95 | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.52 | 1:19.49 | |||||
2 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 37.37 | 1:20.44 | |||||
3 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.71 | 1:22.12 | |||||
4 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.56 | 1:27.21 | |||||
5 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.37 | 1:27.54 | |||||
6 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.85 | 1:28.32 | |||||
7 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 40.69 | 1:33.24 | |||||
8 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.37 | 1:39.80 | |||||
9 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.50 | 1:45.87 | |||||
10 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.97 | 1:49.02 | |||||
11 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 53.54 | 2:01.74 | |||||
12 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.38 | 2:01.88 | |||||
- | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.15 | 1:09.30 | |||||
2 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 33.66 | 1:09.90 | |||||
3 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.26 | 1:13.94 | |||||
4 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 35.39 | 1:14.66 | |||||
5 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.43 | 1:16.52 | |||||
6 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 37.73 | 1:23.91 | |||||
7 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.01 | 1:26.30 | |||||
8 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 37.45 | 1:30.24 | |||||
9 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.18 | 1:32.48 | |||||
10 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.95 | 1:32.67 | |||||
11 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.60 | 1:40.94 | |||||
- | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | udsvøm 75 2 armtag u | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.50 | 1:08.49 | |||||
2 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.65 | 1:26.67 | |||||
3 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.17 | 1:31.46 | |||||
- | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 31.45 | 1:05.70 | |||||
2 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.56 | 1:09.45 | |||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.28 | 1:10.48 | |||||
4 | Anne Terp | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.21 | 1:12.52 | |||||
5 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.09 | 1:33.90 | |||||
6 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 39.14 | 1:34.37 | |||||
7 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.54 | 1:35.55 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 53.96 | 1:54.72 | 2:55.55 | 3:54.59 | |||
- | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | en hån di v 25m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.14 | 1:37.48 | 2:29.98 | 3:19.22 | |||
- | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 42.11 | 1:30.90 | 2:22.39 | 3:13.27 | |||
- | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | indadv arm v 130m | |||||
- | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | ej samt. berr 125m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.28 | 1:12.09 | 1:51.93 | 2:32.10 | |||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.04 | 1:12.74 | 1:53.25 | 2:35.08 | |||
3 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.69 | 1:14.44 | 1:55.61 | 2:36.87 | |||
4 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 39.45 | 1:24.06 | 2:10.62 | 2:55.06 | |||
5 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.55 | 1:22.13 | 2:08.42 | 2:55.35 | |||
6 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.09 | 1:29.11 | 2:16.76 | 3:05.06 | |||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.89 | 1:24.64 | 2:12.02 | 2:55.44 | |||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 42.82 | 1:30.72 | 2:19.34 | 3:09.83 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 48.05 | 1:41.75 | 2:36.32 | 3:27.70 | |||
2 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 51.18 | 1:46.59 | 2:42.28 | 3:37.39 | |||
3 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 51.78 | 1:50.56 | 2:50.90 | 3:46.15 | |||
4 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.48 | 1:52.86 | 2:50.72 | 3:46.85 | |||
5 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 55.03 | 1:52.60 | 2:53.92 | 3:52.98 | |||
6 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.78 | 1:53.89 | 2:56.54 | 3:55.70 | |||
7 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 55.25 | 1:58.03 | 2:58.22 | 3:56.51 | |||
- | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
- | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 2 armtag u vand | |||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.12 | 1:26.77 | 2:14.20 | 3:00.92 | |||
2 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.14 | 1:32.70 | 2:21.84 | 3:10.82 | |||
3 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.76 | 1:35.15 | 2:25.90 | 3:15.29 | |||
4 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.58 | 1:37.64 | 2:28.60 | 3:15.74 | |||
5 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 47.02 | 1:38.44 | 2:30.54 | 3:21.36 | |||
6 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.94 | 1:39.33 | 2:34.12 | 3:28.51 | |||
7 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 49.27 | 1:43.67 | 2:37.73 | 3:32.15 | |||
8 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.09 | 1:45.24 | 2:42.48 | 3:36.24 | |||
9 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 50.84 | 1:49.35 | 2:50.14 | 3:49.37 | |||
- | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 1 hånd i vend v 150m | |||||
- | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.68 | 1:26.12 | 2:12.34 | 2:57.81 | |||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | Lyseng IF | 40.09 | 1:26.28 | 2:14.66 | 3:02.72 | |||
3 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.92 | 1:28.78 | 2:16.07 | 3:04.07 | |||
4 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.65 | 1:29.44 | 2:18.24 | 3:05.92 | |||
5 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 44.24 | 1:33.40 | 2:21.95 | 3:09.73 | |||
6 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 47.39 | 1:40.85 | 2:35.76 | 3:27.90 | |||
7 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.31 | 1:39.16 | 2:33.46 | 3:28.65 | |||
8 | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 54.48 | 1:54.99 | 2:59.75 | 4:04.16 | |||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.53 | 1:31.39 | 2:19.82 | 3:08.59 | |||
2 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.83 | 1:34.06 | 2:23.42 | 3:11.99 | |||
3 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.54 | 1:35.25 | 2:27.37 | 3:18.85 | |||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.48 | 1:20.42 | 2:02.91 | 2:43.59 | |||
2 | Christine Henriksen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.26 | 1:24.63 | 2:08.20 | 2:51.91 | |||
3 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.80 | 1:25.70 | 2:11.85 | 2:57.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.98 | 2:55.26 | 4:34.75 | 5:52.85 | |||
2 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:34.56 | 3:04.47 | 4:50.51 | 6:14.35 | |||
3 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:40.36 | 3:13.26 | 5:08.30 | 6:32.32 | |||
4 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:48.13 | 3:32.70 | 5:19.21 | 6:45.93 | |||
- | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.63 | 2:42.49 | 4:15.15 | 5:29.93 | |||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:20.66 | 2:48.89 | 4:22.37 | 5:38.80 | |||
3 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:19.59 | 2:52.55 | 4:30.49 | 5:50.94 | |||
4 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Lyseng IF | 1:21.85 | 2:56.03 | 4:42.75 | 6:07.09 | |||
5 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:42.87 | 3:21.41 | 5:15.34 | 6:41.94 | |||
6 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:38.12 | 3:17.24 | 5:17.38 | 6:44.15 | |||
- | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v 25m | |||||
- | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej forsat bevægelse | |||||
- | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.98 | 2:27.74 | 4:03.16 | 5:16.53 | |||
2 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.47 | 2:37.84 | 4:04.74 | 5:18.22 | |||
3 | Casper Lind Boest | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:09.49 | 2:29.24 | 4:08.99 | 5:28.41 | |||
4 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.55 | 2:50.01 | 4:27.17 | 5:46.31 | |||
5 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.17 | 3:46.17 | 5:15.87 | 5:54.22 | |||
6 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:39.02 | 3:14.92 | 5:13.00 | 6:34.36 | |||
- | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | uretmæssig adgang | |||||
- | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 125m | |||||
- | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej samt berør 250m | |||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:12.38 | 2:35.18 | 4:02.84 | 5:15.25 | |||
- | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej samt ber 225m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:41.38 | 3:27.37 | 5:24.84 | 6:54.86 | |||
2 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:44.18 | 3:34.48 | 5:32.31 | 7:12.68 | |||
3 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:51.30 | 3:34.32 | 5:42.10 | 7:24.56 | |||
4 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:53.32 | 3:52.93 | 5:54.46 | 7:38.05 | |||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.12 | 3:08.21 | 4:56.61 | 6:18.98 | |||
2 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:41.09 | 3:13.94 | 4:57.70 | 6:20.60 | |||
3 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.24 | 3:06.78 | 4:57.28 | 6:21.05 | |||
4 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.02 | 3:07.99 | 4:57.19 | 6:24.27 | |||
5 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:36.74 | 3:16.54 | 5:00.08 | 6:26.46 | |||
6 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 1:30.94 | 3:01.48 | 5:03.60 | 6:26.57 | |||
7 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 1:37.88 | 3:18.24 | 5:15.84 | 6:51.08 | |||
8 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 1:41.74 | 3:23.04 | 5:13.71 | 6:52.39 | |||
9 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:50.15 | 3:35.78 | 5:28.16 | 6:58.79 | |||
10 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:47.88 | 3:37.44 | 5:33.66 | 7:11.35 | |||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | afs mave v200m i ryk | |||||
- | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fortsat b. 175m | |||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.07 | 2:36.94 | 4:12.89 | 5:27.79 | |||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.64 | 2:42.72 | 4:16.50 | 5:31.80 | |||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:16.57 | 2:45.12 | 4:18.21 | 5:35.69 | |||
4 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:17.52 | 2:40.64 | 4:20.91 | 5:35.84 | |||
5 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:14.21 | 2:46.59 | 4:26.05 | 5:47.17 | |||
6 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:23.32 | 2:50.19 | 4:32.81 | 5:50.94 | |||
7 | Maria Lysgaard | 2006 | Lyseng IF | 1:32.65 | 3:04.45 | 4:41.19 | 6:05.52 | |||
8 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 1:27.19 | 3:01.03 | 4:47.79 | 6:10.26 | |||
9 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.05 | 3:05.08 | 4:47.51 | 6:13.02 | |||
10 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:26.37 | 3:07.68 | 4:57.59 | 6:17.05 | |||
11 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:44.68 | 3:20.59 | 4:58.68 | 6:21.71 | |||
12 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:36.84 | 3:11.65 | 5:07.93 | 6:33.72 | |||
13 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:46.26 | 3:36.76 | 5:41.45 | 7:22.91 | |||
- | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | DSQ | afs ryk på mave | |||||
- | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | asynkron flyben | |||||
- | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | asynkron flyben | |||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.13 | 2:44.32 | 4:17.50 | 5:33.32 | |||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:20.19 | 2:43.63 | 4:20.83 | 5:33.91 | |||
3 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:28.99 | 3:06.18 | 4:56.70 | 6:20.08 | |||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julia Harpøth | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:14.42 | 2:43.05 | 4:18.71 | 5:38.49 | |||
2 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:16.48 | 2:43.43 | 4:26.18 | 5:47.30 | |||
3 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:37.61 | 3:19.70 | 5:07.90 | 6:33.51 | |||
- | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | afs ikke på ryk v200 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 47.49 | ||||||
2 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 50.16 | ||||||
3 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 51.05 | ||||||
4 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 52.49 | ||||||
5 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 53.26 | ||||||
6 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 56.89 | ||||||
7 | Ketil Poza-Frøkjaer | 2008 | Lyseng IF | 1:02.68 | ||||||
8 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 1:06.70 | ||||||
9 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:32.85 | ||||||
- | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | asynkron arme | |||||
- | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej synkron benspark | |||||
- | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
- | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asynkron arm | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.60 | ||||||
2 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 43.73 | ||||||
3 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 46.63 | ||||||
4 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.36 | ||||||
5 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.87 | ||||||
6 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 49.97 | ||||||
7 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 50.11 | ||||||
8 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 52.97 | ||||||
9 | Thor Jakobsen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 53.45 | ||||||
10 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:04.00 | ||||||
- | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | asynkron bentag v26m | |||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 36.01 | ||||||
2 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 36.77 | ||||||
3 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.11 | ||||||
4 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.13 | ||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 40.48 | ||||||
6 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.71 | ||||||
7 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 45.27 | ||||||
8 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 46.49 | ||||||
9 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 48.47 | ||||||
10 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 48.48 | ||||||
11 | Carl Dueholm | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 51.52 | ||||||
12 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 54.23 | ||||||
- | Patrick Høvsgaard Nyborg | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | crawlben efter start | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.26 | ||||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.73 | ||||||
3 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.12 | ||||||
4 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 33.15 | ||||||
5 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.71 | ||||||
6 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 36.51 | ||||||
7 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.10 | ||||||
8 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.04 | ||||||
9 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | ||||||
10 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.91 | ||||||
11 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.32 | ||||||
12 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 50.86 | ||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.63 | ||||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.31 | ||||||
4 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.42 | ||||||
5 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.12 | ||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.45 | ||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 43.63 | ||||||
2 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.09 | ||||||
3 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.78 | ||||||
4 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.29 | ||||||
5 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.63 | ||||||
6 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 48.16 | ||||||
7 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 48.30 | ||||||
8 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 48.56 | ||||||
9 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 48.79 | ||||||
10 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.19 | ||||||
11 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 50.71 | ||||||
12 | Christina Quist | 2008 | IHF Svømning | 50.99 | ||||||
13 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 51.80 | ||||||
14 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 51.81 | ||||||
15 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 51.90 | ||||||
16 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 52.67 | ||||||
17 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 53.37 | ||||||
18 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 53.64 | ||||||
19 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.66 | ||||||
20 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 55.62 | ||||||
21 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 56.59 | ||||||
22 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 57.00 | ||||||
23 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 58.12 | ||||||
24 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 1:00.31 | ||||||
25 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:00.54 | ||||||
26 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:04.08 | ||||||
27 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 1:04.18 | ||||||
28 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:11.56 | ||||||
- | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | asynkron armtag | |||||
- | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 40.80 | ||||||
2 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.61 | ||||||
3 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.98 | ||||||
4 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.00 | ||||||
5 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.95 | ||||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.04 | ||||||
7 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 43.24 | ||||||
8 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.62 | ||||||
9 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 43.84 | ||||||
10 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 43.90 | ||||||
11 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.66 | ||||||
12 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.81 | ||||||
13 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.39 | ||||||
14 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.77 | ||||||
15 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 46.48 | ||||||
16 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.98 | ||||||
17 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.04 | ||||||
18 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.74 | ||||||
19 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.04 | ||||||
20 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.12 | ||||||
21 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.51 | ||||||
22 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.82 | ||||||
23 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 49.19 | ||||||
24 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 49.34 | ||||||
25 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 50.71 | ||||||
26 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 50.86 | ||||||
27 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 51.17 | ||||||
28 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 51.61 | ||||||
29 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 51.74 | ||||||
30 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 51.79 | ||||||
31 | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | 52.13 | ||||||
32 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 53.43 | ||||||
33 | Astrid Møberg | 2007 | Holstebro Svømme Club | 54.37 | ||||||
34 | Ajla Rizvanovic | 2007 | Struer Svømmeklub | 1:00.95 | ||||||
35 | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:10.97 | ||||||
- | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | sakse ben | |||||
- | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 36.82 | ||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | Lyseng IF | 37.38 | ||||||
3 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.15 | ||||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.11 | ||||||
5 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.74 | ||||||
6 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.67 | ||||||
7 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.28 | ||||||
8 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.95 | ||||||
9 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.00 | ||||||
10 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.78 | ||||||
11 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.98 | ||||||
12 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 45.65 | ||||||
13 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.91 | ||||||
14 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.96 | ||||||
15 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 54.69 | ||||||
16 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 56.32 | ||||||
17 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:01.68 | ||||||
- | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej synkrom benspark | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.85 | ||||||
2 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 53.46 | ||||||
- | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
- | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.61 | ||||||
2 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 35.81 | ||||||
3 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.12 | ||||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.02 | ||||||
5 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.18 | ||||||
6 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.20 | ||||||
7 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.28 | ||||||
8 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.58 | ||||||
9 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.02 | ||||||
10 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.38 | ||||||
11 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Viborg Svømme Klub | 44.02 | ||||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 11, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:06.42 | 2:18.80 | 3:31.16 | 4:44.57 | 18:03.34 | ||
5:57.94 | 7:11.99 | 8:24.30 | 9:36.94 | |||||||
10:49.34 | 12:01.77 | 13:13.70 | 14:26.33 | |||||||
15:39.03 | 16:52.67 | |||||||||
2 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:08.05 | 2:22.76 | 3:37.85 | 4:53.38 | 18:35.37 | ||
6:09.63 | 7:26.26 | 8:42.84 | 9:56.70 | |||||||
11:10.42 | 12:24.25 | 13:38.96 | 14:54.47 | |||||||
16:08.55 | 17:23.51 | |||||||||
3 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.47 | 2:19.29 | 3:32.65 | 4:48.71 | 19:07.51 | ||
6:04.91 | 7:21.36 | 8:37.59 | 9:54.40 | |||||||
11:10.89 | 12:29.35 | 13:47.31 | 15:05.49 | |||||||
16:26.21 | 17:46.67 | |||||||||
4 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:12.99 | 2:33.19 | 3:52.55 | 5:13.26 | 19:52.55 | ||
6:34.11 | 7:54.65 | 9:14.79 | 10:35.22 | |||||||
11:54.94 | 13:15.27 | 14:35.28 | 15:55.89 | |||||||
17:15.90 | 18:35.37 | |||||||||
5 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:12.82 | 2:33.48 | 3:54.63 | 5:16.03 | 19:58.24 | ||
6:36.31 | 7:57.97 | 9:19.69 | 10:42.55 | |||||||
12:04.53 | 13:26.94 | 14:47.17 | 16:08.27 | |||||||
17:27.05 | 18:45.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:08.57 | 2:22.12 | 3:34.87 | 4:48.46 | 9:41.46 | ||
6:01.51 | 7:15.05 | 8:28.98 | ||||||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:07.82 | 2:20.80 | 3:34.77 | 4:49.19 | 9:46.13 | ||
6:03.87 | 7:18.42 | 8:32.87 | ||||||||
3 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:08.43 | 2:21.46 | 3:35.90 | 4:51.45 | 9:52.71 | ||
6:07.86 | 7:23.67 | 8:39.07 | ||||||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:10.16 | 2:25.61 | 3:41.48 | 4:57.06 | 9:59.90 | ||
6:11.81 | 7:27.76 | 8:44.48 | ||||||||
5 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:10.02 | 2:24.71 | 3:40.09 | 4:55.94 | 10:02.63 | ||
6:12.26 | 7:29.66 | 8:46.94 | ||||||||
6 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.98 | 2:28.49 | 3:46.81 | 5:04.18 | 10:18.94 | ||
6:22.52 | 7:41.94 | 9:02.06 | ||||||||
7 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.83 | 2:32.52 | 3:52.48 | 5:12.45 | 10:28.30 | ||
6:33.18 | 7:52.68 | 9:12.03 | ||||||||
8 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.37 | 2:37.56 | 3:56.69 | 5:15.67 | 10:29.95 | ||
6:34.12 | 7:54.32 | 9:12.87 | ||||||||
9 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:14.12 | 2:34.53 | 3:55.84 | 5:15.62 | 10:34.67 | ||
6:36.22 | 7:57.10 | 9:17.62 | ||||||||
10 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:16.63 | 2:37.47 | 3:57.90 | 5:18.83 | 10:39.76 | ||
6:40.70 | 8:02.61 | 9:23.50 | ||||||||
11 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:15.17 | 2:34.82 | 3:56.69 | 5:19.00 | 10:45.73 | ||
6:41.17 | 8:04.33 | 9:26.45 | ||||||||
12 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.39 | 2:45.68 | 4:12.85 | 5:40.63 | 11:24.96 | ||
7:09.22 | 8:36.28 | 10:03.75 | ||||||||
13 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:23.31 | 2:59.19 | 4:37.78 | 6:16.72 | 12:37.60 | ||
7:52.28 | 9:28.52 | 11:06.07 | ||||||||
14 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:37.97 | 3:23.57 | 5:09.43 | 6:54.63 | 13:46.88 | ||
8:40.61 | 10:26.42 | 12:10.22 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 46.27 | 1:39.75 | 2:33.72 | 3:24.41 | |||
2 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 51.42 | 1:46.31 | 2:40.04 | 3:31.37 | |||
3 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 53.09 | 1:48.05 | 2:43.29 | 3:34.32 | |||
4 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.76 | 1:46.14 | 2:42.92 | 3:35.06 | |||
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 40.80 | 1:24.75 | 2:08.45 | 2:49.23 | |||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 40.23 | 1:23.36 | 2:07.26 | 2:50.76 | |||
3 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 41.57 | 1:28.23 | 2:15.82 | 3:02.91 | |||
4 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.55 | 1:26.93 | 2:15.30 | 3:04.20 | |||
5 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.55 | 1:34.42 | 2:22.93 | 3:07.41 | |||
6 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:00.20 | 2:02.10 | 3:03.16 | 3:59.43 | |||
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.56 | 1:15.88 | 1:56.73 | 2:36.36 | |||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.76 | 1:18.10 | 1:59.30 | 2:37.69 | |||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.86 | 1:21.59 | 2:05.13 | 2:44.94 | |||
4 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 46.41 | 1:36.88 | 2:25.83 | 3:13.76 | |||
- | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej berøring v 75m | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Lind Boest | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.83 | 1:09.06 | 1:46.24 | 2:23.52 | |||
2 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.88 | 1:14.52 | 1:54.54 | 2:33.23 | |||
3 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 37.27 | 1:16.59 | 1:57.09 | 2:35.87 | |||
- | Patrick Dam Møller | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 aemtag v75m + efb | |||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.71 | 1:07.10 | 1:41.53 | 2:15.18 | |||
2 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.63 | 1:07.53 | 1:42.97 | 2:18.97 | |||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.53 | 1:15.00 | 1:53.44 | 2:31.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 42.72 | 1:30.52 | 2:19.16 | 3:05.97 | |||
2 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 47.26 | 1:40.87 | 2:34.56 | 3:24.36 | |||
3 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.94 | 1:46.90 | 2:42.63 | 3:35.00 | |||
4 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 53.47 | 1:52.06 | 2:50.18 | 3:47.05 | |||
5 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 56.55 | 1:56.60 | 2:56.75 | 3:53.91 | |||
6 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.90 | 1:55.40 | 2:58.31 | 3:57.67 | |||
7 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 57.16 | 2:03.07 | 3:08.85 | 4:13.44 | |||
- | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | maveliggende e. vend | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 41.38 | 1:24.82 | 2:08.96 | 2:49.08 | |||
2 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.52 | 1:22.56 | 2:06.77 | 2:49.20 | |||
3 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.14 | 1:22.66 | 2:06.17 | 2:50.34 | |||
4 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.30 | 1:24.49 | 2:10.45 | 2:53.09 | |||
5 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.55 | 1:28.27 | 2:13.26 | 2:56.10 | |||
6 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.75 | 1:26.97 | 2:13.95 | 2:59.28 | |||
7 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 45.73 | 1:36.15 | 2:27.81 | 3:17.26 | |||
8 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 47.46 | 1:38.43 | 2:30.37 | 3:20.14 | |||
9 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.04 | 1:39.47 | 2:32.86 | 3:20.53 | |||
10 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 45.21 | 1:37.42 | 2:30.50 | 3:23.25 | |||
11 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.28 | 1:43.03 | 2:36.77 | 3:28.06 | |||
12 | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.83 | 1:43.75 | 2:42.11 | 3:35.74 | |||
- | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 2armtag v vending | |||||
- | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.15 | 1:16.37 | 1:57.31 | 2:37.06 | |||
2 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.32 | 1:22.77 | 2:04.85 | 2:45.30 | |||
3 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 40.97 | 1:24.25 | 2:07.80 | 2:50.32 | |||
4 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.96 | 1:24.08 | 2:08.22 | 2:51.45 | |||
5 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.05 | 1:25.80 | 2:10.11 | 2:53.61 | |||
6 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.31 | 1:27.56 | 2:13.36 | 2:57.59 | |||
7 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.71 | 1:26.24 | 2:12.45 | 2:58.21 | |||
8 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.16 | 1:35.89 | 2:27.09 | 3:14.63 | |||
9 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.22 | 1:47.94 | 2:44.49 | 3:39.79 | |||
- | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | efb v 175m | |||||
- | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | efb v 150m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.92 | 1:16.77 | 1:56.72 | 2:35.45 | |||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.83 | 1:17.95 | 1:58.29 | 2:35.94 | |||
3 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.51 | 1:23.31 | 2:08.49 | 2:50.84 | |||
4 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 39.71 | 1:23.93 | 2:09.76 | 2:54.20 | |||
5 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.25 | 1:27.68 | 2:13.14 | 2:55.80 | |||
6 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 45.82 | 1:36.96 | 2:30.07 | 3:20.01 | |||
Løb 14, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.71 | 1:17.52 | 1:57.89 | 2:36.76 | |||
2 | Christine Henriksen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 38.02 | 1:18.61 | 1:59.09 | 2:38.31 | |||
3 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.85 | 1:19.23 | 1:59.65 | 2:39.23 | |||
4 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.73 | 1:19.13 | 2:00.16 | 2:41.73 | |||
5 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.40 | 1:20.91 | 2:04.94 | 2:49.29 | |||
6 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 44.28 | 1:30.27 | 2:15.62 | 2:59.78 | |||
7 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.55 | 1:34.38 | 2:23.73 | 3:11.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 36.48 | ||||||
2 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 43.52 | ||||||
3 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 44.07 | ||||||
4 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.57 | ||||||
5 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:22.67 | ||||||
- | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
- | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | brystarmtag v 24m | |||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.25 | ||||||
2 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.55 | ||||||
3 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.68 | ||||||
4 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.86 | ||||||
5 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 52.64 | ||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.90 | ||||||
2 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.06 | ||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.78 | ||||||
4 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Lyseng IF | 34.32 | ||||||
5 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.01 | ||||||
6 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.14 | ||||||
7 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.88 | ||||||
8 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.67 | ||||||
9 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 51.85 | ||||||
- | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 28.08 | ||||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 29.51 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 31.00 | ||||||
4 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.68 | ||||||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 32.13 | ||||||
6 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.99 | ||||||
7 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 33.49 | ||||||
8 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.05 | ||||||
9 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.43 | ||||||
10 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.32 | ||||||
- | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | asynkrom arme | |||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.02 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.37 | ||||||
3 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 29.65 | ||||||
4 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.25 | ||||||
5 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.57 | ||||||
6 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.61 | ||||||
7 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.71 | ||||||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.02 | ||||||
9 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.40 | ||||||
- | Magnus Alexandersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 37.62 | ||||||
2 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.19 | ||||||
3 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 41.28 | ||||||
4 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.32 | ||||||
5 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.79 | ||||||
6 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 45.31 | ||||||
7 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.74 | ||||||
8 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | 49.98 | ||||||
9 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.66 | ||||||
10 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 51.99 | ||||||
11 | Lærke Jakobsen | 2009 | Viborg Svømme Klub | 55.97 | ||||||
12 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.56 | ||||||
- | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 34.40 | ||||||
2 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.83 | ||||||
3 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 35.74 | ||||||
4 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.70 | ||||||
5 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 36.94 | ||||||
6 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.32 | ||||||
7 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.73 | ||||||
8 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 39.52 | ||||||
9 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.03 | ||||||
10 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.47 | ||||||
11 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 44.52 | ||||||
12 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 45.63 | ||||||
13 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.56 | ||||||
14 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 48.42 | ||||||
15 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 49.23 | ||||||
16 | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.25 | ||||||
17 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 49.46 | ||||||
18 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.12 | ||||||
19 | Ajla Rizvanovic | 2007 | Struer Svømmeklub | 1:04.49 | ||||||
- | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 brysttag e vend | |||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 31.81 | ||||||
2 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 33.82 | ||||||
3 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 34.37 | ||||||
4 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 34.81 | ||||||
5 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 38.93 | ||||||
6 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.34 | ||||||
7 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.42 | ||||||
8 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 52.29 | ||||||
9 | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 55.53 | ||||||
- | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | en hånd i afslut | |||||
- | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.38 | ||||||
2 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 34.68 | ||||||
3 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.89 | ||||||
4 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.79 | ||||||
5 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.96 | ||||||
6 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.25 | ||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.23 | ||||||
2 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.67 | ||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.91 | ||||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.18 | ||||||
5 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.25 | ||||||
6 | Anne Terp | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.63 | ||||||
7 | Julia Harpøth | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.74 | ||||||
8 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.77 | ||||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.74 | ||||||
10 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | IHF Svømning | 34.31 | ||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.64 | ||||||
12 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.34 | ||||||
13 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.25 | ||||||
14 | Line Heise | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.44 | ||||||
15 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.57 | ||||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:32 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.03 | 1:34.52 | |||||
2 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.88 | 1:34.65 | |||||
3 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.77 | 1:36.43 | |||||
4 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.67 | 1:39.20 | |||||
5 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 50.50 | 1:45.24 | |||||
6 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 49.85 | 1:45.27 | |||||
7 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 47.85 | 1:51.85 | |||||
8 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.05 | 1:54.15 | |||||
9 | Ketil Poza-Frøkjaer | 2008 | Lyseng IF | 56.86 | 1:56.53 | |||||
- | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. v75m | |||||
- | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afs ryg på mave v50m | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.94 | 1:16.55 | |||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.38 | 1:20.30 | |||||
3 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 36.63 | 1:20.90 | |||||
4 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 37.97 | 1:21.95 | |||||
5 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 40.00 | 1:26.22 | |||||
6 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.09 | 1:27.56 | |||||
7 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 40.09 | 1:28.61 | |||||
8 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.09 | 1:29.34 | |||||
9 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.64 | 1:30.71 | |||||
10 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.62 | 1:30.77 | |||||
11 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 40.48 | 1:30.83 | |||||
12 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.44 | 1:31.08 | |||||
13 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 45.20 | 1:33.74 | |||||
14 | Thor Jakobsen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.39 | 1:35.33 | |||||
15 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.73 | 1:41.12 | |||||
16 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 52.18 | 1:48.12 | |||||
17 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 58.29 | 2:00.41 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.61 | 1:10.12 | |||||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.51 | 1:12.71 | |||||
3 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.00 | 1:13.34 | |||||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.26 | 1:13.50 | |||||
5 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.15 | 1:13.59 | |||||
6 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.74 | 1:16.80 | |||||
7 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Lyseng IF | 35.93 | 1:16.81 | |||||
8 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.86 | 1:17.92 | |||||
9 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.29 | 1:18.48 | |||||
10 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 35.36 | 1:19.20 | |||||
11 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 36.10 | 1:22.22 | |||||
12 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.50 | 1:25.23 | |||||
13 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.69 | 1:25.46 | |||||
14 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.14 | 1:25.66 | |||||
15 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 38.99 | 1:27.04 | |||||
16 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.97 | 1:27.47 | |||||
17 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.89 | 1:29.03 | |||||
18 | Patrick Høvsgaard Nyborg | 2006 | Holstebro Svømme Club | 43.98 | 1:30.47 | |||||
19 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 44.83 | 1:33.48 | |||||
20 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.53 | 1:34.78 | |||||
21 | Carl Dueholm | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 47.21 | 1:39.29 | |||||
- | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | afs på mave v 50m | |||||
- | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | afs ryk på mave | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.84 | 1:03.49 | |||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 30.81 | 1:04.44 | |||||
3 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.32 | 1:05.03 | |||||
4 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.35 | 1:05.81 | |||||
5 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.93 | 1:07.58 | |||||
6 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.01 | 1:07.64 | |||||
7 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.66 | 1:08.66 | |||||
8 | Casper Lind Boest | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.59 | 1:09.00 | |||||
9 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.81 | 1:10.78 | |||||
10 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.12 | 1:13.88 | |||||
11 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.26 | 1:14.47 | |||||
12 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.31 | 1:15.20 | |||||
13 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.99 | 1:16.37 | |||||
14 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.56 | 1:18.57 | |||||
15 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.91 | 1:38.96 | |||||
- | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd i vend. v 25m | |||||
- | Patrick Dam Møller | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afs på mave v 50m | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.22 | 1:00.78 | |||||
2 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.23 | 1:09.07 | |||||
3 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.14 | 1:10.17 | |||||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.11 | 1:10.89 | |||||
5 | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.79 | 1:13.54 | |||||
6 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.54 | 1:13.96 | |||||
7 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.25 | 1:14.65 | |||||
8 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.03 | 1:20.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:32 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.16 | 1:22.88 | |||||
2 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.61 | 1:25.20 | |||||
3 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 41.50 | 1:25.97 | |||||
4 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 41.60 | 1:27.03 | |||||
5 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 44.15 | 1:30.72 | |||||
6 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.96 | 1:33.34 | |||||
7 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 45.65 | 1:33.73 | |||||
8 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.55 | 1:33.82 | |||||
9 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.78 | 1:36.81 | |||||
10 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 46.26 | 1:37.03 | |||||
11 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 47.69 | 1:38.73 | |||||
12 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 48.26 | 1:40.75 | |||||
13 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.35 | 1:41.15 | |||||
14 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.19 | 1:41.39 | |||||
15 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 46.45 | 1:41.61 | |||||
16 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.79 | 1:43.08 | |||||
17 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 51.52 | 1:43.54 | |||||
18 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.38 | 1:43.55 | |||||
19 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 49.90 | 1:43.64 | |||||
20 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 49.14 | 1:44.22 | |||||
21 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | 50.29 | 1:48.00 | |||||
22 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 54.14 | 1:56.18 | |||||
23 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 1:00.61 | 2:01.04 | |||||
24 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 56.84 | 2:03.08 | |||||
- | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christina Quist | 2008 | IHF Svømning | DSQ | flere armtag u vand | |||||
- | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | afs ryg på maven | |||||
- | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afs på maven | |||||
- | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | DSQ | brystsvømning v 77m | |||||
- | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | afs ryg på mave v50m | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 36.30 | 1:14.66 | |||||
2 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.00 | 1:17.41 | |||||
3 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.71 | 1:18.71 | |||||
4 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.80 | 1:18.83 | |||||
5 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.47 | 1:19.21 | |||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.40 | 1:21.99 | |||||
7 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.41 | 1:22.16 | |||||
8 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.24 | 1:22.41 | |||||
9 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.66 | 1:22.57 | |||||
10 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.74 | 1:22.90 | |||||
11 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.56 | 1:23.14 | |||||
12 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.70 | 1:24.06 | |||||
13 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.82 | 1:24.11 | |||||
14 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 36.67 | 1:24.94 | |||||
15 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 40.58 | 1:25.12 | |||||
16 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 40.56 | 1:27.33 | |||||
17 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 42.89 | 1:27.70 | |||||
18 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 42.46 | 1:28.14 | |||||
19 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.26 | 1:29.25 | |||||
20 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.19 | 1:29.99 | |||||
21 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 41.31 | 1:30.11 | |||||
22 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.34 | 1:30.57 | |||||
23 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.81 | 1:31.92 | |||||
24 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 43.10 | 1:32.09 | |||||
25 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.08 | 1:32.56 | |||||
26 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.66 | 1:33.01 | |||||
27 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 45.54 | 1:33.67 | |||||
28 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.78 | 1:33.76 | |||||
29 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.75 | 1:33.83 | |||||
30 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.30 | 1:35.21 | |||||
31 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 43.20 | 1:35.36 | |||||
32 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.38 | 1:35.93 | |||||
33 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.22 | 1:36.34 | |||||
34 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.50 | 1:36.93 | |||||
35 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 45.65 | 1:37.21 | |||||
36 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 46.23 | 1:39.07 | |||||
37 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.90 | 1:41.48 | |||||
38 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 51.54 | 1:42.62 | |||||
39 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 50.10 | 1:43.21 | |||||
40 | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.64 | 1:47.63 | |||||
41 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 55.99 | 1:48.52 | |||||
42 | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 54.22 | 1:49.19 | |||||
43 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 51.67 | 1:52.29 | |||||
44 | Astrid Møberg | 2007 | Holstebro Svømme Club | 56.84 | 1:54.78 | |||||
45 | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.14 | 2:00.69 | |||||
- | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afs ryk på maven | |||||
- | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i vending v75 | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 33.06 | 1:10.35 | |||||
2 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.77 | 1:11.81 | |||||
3 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.66 | 1:11.95 | |||||
4 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.86 | 1:13.49 | |||||
5 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 32.66 | 1:13.55 | |||||
6 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.16 | 1:13.81 | |||||
7 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.13 | 1:14.18 | |||||
8 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 35.24 | 1:14.19 | |||||
9 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.87 | 1:15.74 | |||||
10 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.67 | 1:15.82 | |||||
11 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.08 | 1:15.83 | |||||
12 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.20 | 1:16.34 | |||||
13 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.52 | ||||||
14 | Maria Lysgaard | 2006 | Lyseng IF | 38.82 | 1:19.28 | |||||
15 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.18 | 1:19.32 | |||||
16 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.88 | 1:20.15 | |||||
17 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.25 | 1:21.00 | |||||
18 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.97 | 1:21.39 | |||||
19 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.95 | 1:22.04 | |||||
20 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 37.00 | 1:22.26 | |||||
21 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.34 | 1:23.31 | |||||
22 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 38.62 | 1:23.86 | |||||
23 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.02 | 1:25.02 | |||||
24 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.92 | 1:25.22 | |||||
25 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.05 | 1:27.94 | |||||
26 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.44 | 1:27.99 | |||||
27 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 43.62 | 1:29.34 | |||||
28 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 40.94 | 1:30.82 | |||||
29 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.63 | 1:31.04 | |||||
30 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.50 | 1:33.71 | |||||
31 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 45.92 | 1:38.46 | |||||
32 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 50.47 | 1:45.13 | |||||
33 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.58 | 1:49.43 | |||||
34 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 56.83 | 1:51.46 | |||||
35 | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 59.54 | 1:59.29 | |||||
36 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:02.62 | 2:09.63 | |||||
- | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.47 | 1:13.86 | |||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.48 | 1:13.95 | |||||
3 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.47 | 1:15.53 | |||||
4 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.33 | 1:17.33 | |||||
5 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | 1:17.46 | |||||
6 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.47 | 1:19.89 | |||||
7 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.92 | 1:20.11 | |||||
8 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.07 | 1:21.22 | |||||
9 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.03 | 1:23.05 | |||||
10 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 47.01 | 1:40.27 | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.31 | 1:10.84 | |||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.83 | 1:11.90 | |||||
3 | Anne Terp | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.46 | 1:13.71 | |||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.10 | 1:14.95 | |||||
5 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 37.32 | 1:17.55 | |||||
6 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.48 | 1:17.91 | |||||
7 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.59 | 1:19.09 | |||||
8 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.62 | 1:19.38 | |||||
9 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | IHF Svømning | 37.24 | 1:22.01 | |||||
10 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.47 | 1:22.49 | |||||
11 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 40.52 | 1:25.57 | |||||
12 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.79 | 1:31.36 | |||||
- | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | afs på maven i ryg | |||||
- | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afs på maven v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Mix 1 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 2:06.70 | ||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 29.20 | 1:00.54 | |||||||
Johanne Schleimann | 2007 | |||||||||
Thor Jakobsen | 2007 | 2:06.70 | 2:06.70 | |||||||
2 | Aarhus Swim Mix 1 | 2007 | Aarhus Swim | 2:08.54 | ||||||
Frida Damm Thorsell | 2007 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 32.08 | 1:03.50 | |||||||
Mads Røddik Thøgersen | 2007 | 31.31 | 1:34.81 | |||||||
Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | 33.73 | 2:08.54 | |||||||
3 | Viborg Mix 1 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 2:12.38 | ||||||
Natasha Do Jespersen | 2007 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Jacob Varming | 2007 | 33.17 | 1:06.00 | |||||||
Ida-Marie K. Pind | 2007 | 34.69 | 1:40.69 | |||||||
Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 31.69 | 2:12.38 | |||||||
4 | Bsk | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 2:17.21 | ||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 34.80 | 1:08.52 | |||||||
Sille Augustesen | 2008 | 33.69 | 1:42.21 | |||||||
Magne Andersen | 2007 | 35.00 | 2:17.21 | |||||||
5 | Hsc 2 | 2007 | Holstebro Svømme Club | 2:18.12 | ||||||
Sidsel Tang Christensen | 2007 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | |||||||||
Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | 1:42.19 | 1:42.19 | |||||||
Jonas Golczyk Jensen | 2007 | 35.93 | 2:18.12 | |||||||
6 | Agf Mix 2 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 2:27.54 | ||||||
Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Peter Suder Lassen | 2007 | 36.32 | 1:12.89 | |||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 35.84 | 1:48.73 | |||||||
Ea Juhl Thallaug | 2008 | 38.81 | 2:27.54 | |||||||
7 | Viborg Mix 2 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 2:28.23 | ||||||
Caroline Christensen Obel | 2007 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | 39.90 | 1:16.63 | |||||||
Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 33.56 | 1:50.19 | |||||||
Simon Vennekilde | 2008 | 38.04 | 2:28.23 | |||||||
8 | Sksv Mix 2 | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 2:29.81 | ||||||
Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Carla Vangsaae | 2007 | 39.99 | 1:15.19 | |||||||
Lærke Scheffmann | 2007 | 37.42 | 1:52.61 | |||||||
Marius Lund Bendixen | 2007 | 37.20 | 2:29.81 | |||||||
9 | Anders´ Disciple | 2007 | Herning Svømmeklub | 2:38.69 | ||||||
Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 43.87 | 43.87 | |||||||
Martin Kjær Thorsen | 2008 | 41.58 | 1:25.45 | |||||||
Freya Jensen | 2009 | 36.85 | 2:02.30 | |||||||
Regitze Timm Siggard | 2007 | 36.39 | 2:38.69 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:59 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Viborg Mix 1 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:01.37 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 28.40 | 1:00.54 | 1:00.54 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.36 | 1:03.03 | 2:03.57 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 28.10 | 59.37 | 3:02.94 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 27.71 | 58.43 | 4:01.37 | ||||||
2 | Poseidon Mix 1 | 0 | Skive Svømmeklub Poseidon | 4:08.12 | ||||||
Anton Poulsen | 2004 | 28.03 | 58.02 | 58.02 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 29.18 | 1:01.20 | 1:59.22 | ||||||
Noah Brendholdt | 2004 | 30.98 | 1:05.77 | 3:04.99 | ||||||
Anne Terp | 2004 | 29.91 | 1:03.13 | 4:08.12 | ||||||
3 | Aarhus Swim Mix 1 | 2007 | Aarhus Swim | 4:08.52 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 30.27 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 31.76 | 1:05.56 | 2:09.30 | ||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 28.04 | 58.67 | 3:07.97 | ||||||
Casper Lind Boest | 2005 | 28.35 | 1:00.55 | 4:08.52 | ||||||
4 | Agf Mix 1 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 4:15.09 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 28.52 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 33.10 | 1:10.31 | 2:10.84 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 27.17 | 57.49 | 3:08.33 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 31.68 | 1:06.76 | 4:15.09 | ||||||
5 | Aarhus Swim Mix 2 | 2004 | Aarhus Swim | 4:19.62 | ||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 31.62 | 1:05.82 | 1:05.82 | ||||||
Mette Aagesen Jensen | 2004 | 32.64 | 1:09.02 | 2:14.84 | ||||||
Hjalte Nederby Staun | 2006 | 30.45 | 1:04.57 | 3:19.41 | ||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 28.73 | 1:00.21 | 4:19.62 | ||||||
6 | Skanderborg Mix 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 4:20.75 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 29.23 | 1:00.62 | 1:00.62 | ||||||
Simon Finch | 2002 | 30.77 | 1:04.49 | 2:05.11 | ||||||
Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 31.97 | 1:09.58 | 3:14.69 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 31.48 | 1:06.06 | 4:20.75 | ||||||
7 | Hsc 1 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 4:23.50 | ||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 30.12 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 29.61 | 1:00.29 | 2:02.91 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 31.70 | 1:07.79 | 3:10.70 | ||||||
Laura Løh | 2005 | 33.68 | 1:12.80 | 4:23.50 | ||||||
8 | Hsc 3 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 4:24.27 | ||||||
Mads Drechsler | 2005 | 28.92 | 1:01.62 | 1:01.62 | ||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 31.41 | 1:04.96 | 2:06.58 | ||||||
Anna Rosendahl Bach | 2006 | 33.37 | 1:09.80 | 3:16.38 | ||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 31.45 | 1:07.89 | 4:24.27 | ||||||
9 | Lodahl´s Disciple | 2004 | Herning Svømmeklub | 4:26.43 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 29.21 | 1:00.53 | 1:00.53 | ||||||
Laura Pedersen | 2004 | 33.56 | 1:13.13 | 2:13.66 | ||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 29.98 | 1:03.62 | 3:17.28 | ||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 32.11 | 1:09.15 | 4:26.43 | ||||||
10 | Viborg Mix 3 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:26.81 | ||||||
Frederik D. Liboriussen | 2004 | 30.48 | 1:05.19 | 1:05.19 | ||||||
Line Heise | 2003 | 32.79 | 1:07.34 | 2:12.53 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 30.65 | 1:04.34 | 3:16.87 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 33.69 | 1:09.94 | 4:26.81 | ||||||
11 | Struer Mix 1 | 2007 | Struer Svømmeklub | 4:29.99 | ||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 31.25 | 1:05.01 | 1:05.01 | ||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 29.43 | 1:02.61 | 2:07.62 | ||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 31.27 | 1:05.75 | 3:13.37 | ||||||
Caroline Borup Jacobsen | 2006 | 36.88 | 1:16.62 | 4:29.99 | ||||||
12 | Agf Mix 2 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 4:30.65 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 30.52 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 29.24 | 1:02.98 | 2:07.26 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 35.95 | 1:14.27 | 3:21.53 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 33.56 | 1:09.12 | 4:30.65 | ||||||
13 | Herning Mix 2 | 2005 | Herning Svømmeklub | 4:40.04 | ||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 32.86 | 1:07.66 | 1:07.66 | ||||||
Carlijn Loeven | 2008 | 38.08 | 1:20.63 | 2:28.29 | ||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 32.88 | 1:08.91 | 3:37.20 | ||||||
Sigurd Wemmelund | 2005 | 29.67 | 1:02.84 | 4:40.04 | ||||||
14 | Viborg Mix 4 | 2004 | Viborg Svømme Klub | 4:41.25 | ||||||
Olivia Mørch | 2006 | 33.16 | 1:08.77 | 1:08.77 | ||||||
Oliver Heuer | 2006 | 32.80 | 1:09.20 | 2:17.97 | ||||||
Emma Stabel | 2006 | 35.32 | 1:16.23 | 3:34.20 | ||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 31.56 | 1:07.05 | 4:41.25 | ||||||
15 | Agf Mix 3 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 4:53.75 | ||||||
Villads Seneca | 2006 | 31.49 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 32.30 | 1:09.46 | 2:14.93 | ||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 35.66 | 1:16.99 | 3:31.92 | ||||||
Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 37.86 | 1:21.83 | 4:53.75 | ||||||
16 | Viborg Mix 5 | 2002 | Viborg Svømme Klub | 5:06.21 | ||||||
Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 33.95 | 1:10.25 | 1:10.25 | ||||||
Jonathan N. Sørensen | 2006 | 36.35 | 1:16.66 | 2:26.91 | ||||||
Mathias Lyngsø | 2006 | 35.93 | 1:16.22 | 3:43.13 | ||||||
Emma Sloth | 2006 | 38.55 | 1:23.08 | 5:06.21 | ||||||
17 | Herning Mix 1 | 2005 | Herning Svømmeklub | 5:11.28 | ||||||
Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 39.50 | 1:21.68 | 1:21.68 | ||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 34.01 | 1:12.81 | 2:34.49 | ||||||
Isabell Thaison Jensen | 2007 | 42.94 | 1:30.21 | 4:04.70 | ||||||
Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 31.70 | 1:06.58 | 5:11.28 | ||||||
18 | Agf Mix 4 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 5:35.65 | ||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 33.59 | 1:10.20 | 1:10.20 | ||||||
Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 35.17 | 1:14.92 | 2:25.12 | ||||||
Agnes Kaae Lunde | 2007 | 42.84 | 1:34.35 | 3:59.47 | ||||||
Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 45.34 | 1:36.18 | 5:35.65 | ||||||
- | Viborg Mix 2 | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | forlod ikke basin | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 38.98 | 1:27.54 | 2:24.20 | 3:05.32 | |||
2 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.80 | 1:43.14 | 2:43.33 | 3:30.32 | |||
3 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 52.85 | 1:46.35 | 2:46.78 | 3:31.91 | |||
4 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.72 | 1:48.47 | 2:46.98 | 3:32.01 | |||
5 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 53.09 | 1:44.42 | 2:54.85 | 3:42.69 | |||
- | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Maveliggende eft 75m | |||||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 39.01 | 1:21.87 | 2:12.70 | 2:52.10 | |||
2 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.36 | 1:24.72 | 2:20.20 | 3:00.91 | |||
3 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 45.81 | 1:36.19 | 2:28.84 | 3:09.39 | |||
4 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.41 | 1:27.41 | 2:28.21 | 3:10.60 | |||
5 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.25 | 1:31.11 | 2:29.26 | 3:11.63 | |||
6 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 45.83 | 1:35.03 | 2:32.63 | 3:16.96 | |||
7 | Thor Jakobsen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.02 | 1:35.02 | 2:42.31 | 3:30.30 | |||
8 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:02.31 | 2:04.08 | 3:16.99 | 4:16.37 | |||
- | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | crawltag i bryst 75m | |||||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.78 | 1:14.25 | 1:59.20 | 2:34.32 | |||
2 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.71 | 1:14.77 | 1:59.29 | 2:34.51 | |||
3 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.38 | 1:13.37 | 1:59.09 | 2:36.01 | |||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.65 | 1:17.17 | 2:03.43 | 2:38.81 | |||
5 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 33.33 | 1:14.38 | 2:03.18 | 2:39.05 | |||
6 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.45 | 1:16.40 | 2:03.89 | 2:41.26 | |||
7 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 36.91 | 1:18.79 | 2:06.10 | 2:44.76 | |||
8 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 37.15 | 1:19.60 | 2:08.02 | 2:44.93 | |||
9 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.55 | 1:19.07 | 2:12.24 | 2:51.78 | |||
10 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.37 | 1:21.36 | 2:15.86 | 2:55.08 | |||
11 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.38 | 1:27.56 | 2:26.38 | 3:05.39 | |||
12 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.88 | 1:27.75 | 2:24.01 | 3:05.70 | |||
13 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 42.15 | 1:28.94 | 2:24.47 | 3:05.85 | |||
14 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.05 | 1:28.43 | 2:26.64 | 3:10.61 | |||
- | Carl Dueholm | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | efb v 75m | |||||
- | Patrick Høvsgaard Nyborg | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | efb v 75m | |||||
- | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Lyseng IF | DSQ | EFB. v 75m | |||||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.09 | 1:06.29 | 1:46.03 | 2:19.49 | |||
2 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.53 | 1:04.70 | 1:48.85 | 2:23.28 | |||
3 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 30.30 | 1:07.29 | 1:50.22 | 2:23.89 | |||
4 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 30.66 | 1:07.36 | 1:49.48 | 2:25.05 | |||
5 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.11 | 1:09.00 | 1:51.19 | 2:27.34 | |||
6 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.96 | 1:11.78 | 1:54.13 | 2:28.51 | |||
7 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.17 | 1:13.56 | 1:54.74 | 2:29.06 | |||
8 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.96 | 1:11.92 | 1:53.78 | 2:30.16 | |||
9 | Casper Lind Boest | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.89 | 1:07.18 | 1:54.87 | 2:30.55 | |||
10 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.56 | 1:10.90 | 1:56.65 | 2:30.89 | |||
11 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.08 | 1:12.36 | 1:57.30 | 2:33.68 | |||
12 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 33.32 | 1:14.97 | 2:03.33 | 2:38.11 | |||
13 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.09 | 1:16.76 | 2:05.29 | 2:41.91 | |||
14 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.67 | 1:17.96 | 2:06.29 | 2:46.24 | |||
15 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.26 | 1:22.35 | 2:13.47 | 2:51.37 | |||
- | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej sam. berøring 150 | |||||
- | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | afs ryg på maven | |||||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 32.06 | 1:11.05 | 1:51.36 | 2:26.87 | |||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 31.88 | 1:10.24 | 1:55.38 | 2:30.09 | |||
3 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.02 | 1:13.81 | 1:59.52 | 2:33.74 | |||
4 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.75 | 1:13.75 | 2:02.73 | 2:40.36 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 43.31 | 1:33.41 | 2:27.95 | 3:11.50 | |||
2 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.72 | 1:36.79 | 2:32.51 | 3:17.61 | |||
3 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 45.50 | 1:35.80 | 2:34.37 | 3:19.63 | |||
4 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 50.52 | 1:43.48 | 2:38.57 | 3:26.53 | |||
5 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.29 | 1:36.64 | 2:38.40 | 3:27.16 | |||
6 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.62 | 1:38.96 | 2:41.39 | 3:29.33 | |||
7 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.56 | 1:44.64 | 2:50.46 | 3:35.07 | |||
8 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.62 | 1:43.34 | 2:47.49 | 3:35.55 | |||
9 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 54.11 | 1:45.90 | 2:48.67 | 3:37.28 | |||
10 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 57.01 | 1:53.40 | 2:58.47 | 3:49.43 | |||
11 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 53.91 | 1:55.21 | 3:04.43 | 3:53.26 | |||
- | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | DSQ | ej sam berøring v 25 | |||||
- | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej sam berøringv75 | |||||
- | Christina Quist | 2008 | IHF Svømning | DSQ | 2 armtag i ryg v 75m | |||||
- | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v 75m | |||||
- | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | maveliggende afs ryk | |||||
- | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | DSQ | afs ryg på mave | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.19 | 1:23.07 | 2:13.79 | 2:54.27 | |||
2 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.78 | 1:26.32 | 2:16.82 | 2:56.84 | |||
3 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.56 | 1:24.40 | 2:15.02 | 2:56.92 | |||
4 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.39 | 1:23.31 | 2:17.18 | 2:57.14 | |||
5 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.95 | 1:25.51 | 2:16.51 | 2:57.23 | |||
6 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.28 | 1:23.02 | 2:17.31 | 2:58.21 | |||
7 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.68 | 1:23.07 | 2:15.89 | 2:58.22 | |||
8 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.77 | 1:25.41 | 2:16.94 | 2:58.68 | |||
9 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.69 | 1:25.97 | 2:20.02 | 3:00.43 | |||
10 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 37.48 | 1:20.90 | 2:22.93 | 3:00.94 | |||
11 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 40.12 | 1:28.15 | 2:22.94 | 3:05.81 | |||
12 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 41.73 | 1:28.72 | 2:24.33 | 3:06.36 | |||
13 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.78 | 1:33.15 | 2:25.00 | 3:06.46 | |||
14 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 41.53 | 1:28.97 | 2:24.92 | 3:06.86 | |||
15 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 41.47 | 2:21.43 | 3:07.37 | ||||
16 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.08 | 1:33.13 | 2:24.01 | 3:09.04 | |||
17 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 43.52 | 1:33.40 | 2:28.30 | 3:10.21 | |||
18 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 44.35 | 1:32.40 | 2:28.78 | 3:11.24 | |||
19 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 45.62 | 1:36.42 | 2:33.59 | 3:17.10 | |||
20 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.06 | 1:39.38 | 2:35.49 | 3:21.18 | |||
21 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.29 | 1:35.20 | 2:34.44 | 3:22.54 | |||
22 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 45.63 | 1:38.07 | 2:38.84 | 3:24.88 | |||
23 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.50 | 1:39.02 | 2:39.60 | 3:27.48 | |||
24 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 51.14 | 1:49.85 | 2:53.89 | 3:42.01 | |||
25 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 51.54 | 1:53.55 | 2:55.26 | 3:46.09 | |||
26 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 56.95 | 1:49.26 | 3:01.02 | 3:57.60 | |||
27 | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:00.60 | 2:01.88 | 3:06.54 | 4:00.44 | |||
- | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | EFB | |||||
- | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
- | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | EFB v 74m | |||||
- | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | DSQ | crawlben v 5-10m | |||||
- | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | EFB v 75m | |||||
- | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | brystsvøm 75-100m | |||||
- | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.63 | 1:12.37 | 2:00.36 | 2:35.64 | |||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 32.16 | 1:13.29 | 1:58.96 | 2:36.32 | |||
3 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.18 | 1:12.84 | 2:00.22 | 2:37.28 | |||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.42 | 1:16.08 | 2:05.89 | 2:42.24 | |||
5 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.54 | 1:17.27 | 2:05.35 | 2:43.54 | |||
6 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.85 | 1:14.38 | 2:04.25 | 2:44.48 | |||
7 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 32.29 | 1:13.37 | 2:04.73 | 2:44.57 | |||
8 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.43 | 1:16.53 | 2:06.06 | 2:44.80 | |||
9 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 36.55 | 1:17.14 | 2:06.71 | 2:46.75 | |||
10 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.43 | 1:23.36 | 2:08.40 | 2:46.81 | |||
11 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 37.21 | 1:20.18 | 2:08.58 | 2:47.58 | |||
12 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.26 | 1:19.33 | 2:11.62 | 2:48.87 | |||
13 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.47 | 1:23.14 | 2:11.31 | 2:49.46 | |||
14 | Maria Lysgaard | 2006 | Lyseng IF | 37.91 | 1:13.13 | 2:09.63 | 2:50.36 | |||
15 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 36.32 | 1:22.44 | 2:13.91 | 2:52.68 | |||
16 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.26 | 1:20.78 | 2:12.62 | 2:53.27 | |||
17 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.99 | 1:24.08 | 2:11.91 | 2:53.60 | |||
18 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.10 | 1:25.03 | 2:13.80 | 2:53.62 | |||
19 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.17 | 1:26.32 | 2:16.15 | 2:54.54 | |||
20 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.07 | 1:29.33 | 2:15.79 | 2:54.95 | |||
21 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.00 | 1:25.38 | 2:14.74 | 2:55.29 | |||
22 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.23 | 1:23.42 | 2:17.90 | 2:55.66 | |||
23 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 39.66 | 1:26.99 | 2:17.45 | 2:57.23 | |||
24 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 38.55 | 1:26.58 | 2:18.34 | 2:59.09 | |||
25 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.57 | 1:27.80 | 2:27.51 | 3:09.19 | |||
26 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 45.10 | 1:37.03 | 2:31.38 | 3:16.10 | |||
27 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 51.98 | 1:41.55 | 2:38.82 | 3:24.19 | |||
28 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.77 | 1:42.71 | 2:39.80 | 3:24.52 | |||
29 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.88 | 1:37.13 | 2:43.17 | 3:27.71 | |||
30 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.33 | 1:44.57 | 2:44.19 | 3:29.84 | |||
- | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | EFB v 75m | |||||
- | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ESB v 150m | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.79 | 1:17.71 | 2:03.58 | 2:40.29 | |||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 35.89 | 1:16.71 | 2:06.14 | 2:42.64 | |||
3 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.45 | 1:21.02 | 2:09.11 | 2:46.44 | |||
4 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.87 | 1:17.95 | 2:07.11 | 2:47.23 | |||
- | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.27 | 1:12.02 | 1:57.11 | 2:34.49 | |||
2 | Julia Harpøth | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.63 | 1:14.57 | 1:59.20 | 2:35.41 | |||
3 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.63 | 1:21.70 | 2:07.95 | 2:46.46 | |||
4 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.49 | 1:20.15 | 2:08.55 | 2:48.38 | |||
5 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.46 | 1:16.85 | 2:06.57 | 2:48.76 | |||
6 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.44 | 1:23.52 | 2:11.08 | 2:49.90 | |||
7 | Line Heise | 2003 | Viborg Svømme Klub | 40.02 | 1:25.63 | 2:20.78 | 2:57.19 | |||
8 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | IHF Svømning | 38.07 | 1:22.41 | 2:16.58 | 2:59.52 | |||
9 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 41.11 | 1:28.00 | 2:25.40 | 3:06.37 | |||
- | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | DSQ | EFB v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 43.24 | 1:29.53 | |||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 44.18 | 1:31.36 | |||||
3 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.73 | 1:39.68 | |||||
4 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 51.76 | 1:45.18 | |||||
5 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:06.51 | 2:18.22 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.41 | 1:19.00 | |||||
2 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.39 | 1:21.56 | |||||
3 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.53 | 1:30.39 | |||||
4 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.33 | 1:33.37 | |||||
- | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.36 | 1:10.91 | |||||
2 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 35.78 | 1:14.13 | |||||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.42 | 1:17.36 | |||||
4 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.66 | 1:22.62 | |||||
5 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 43.90 | 1:30.21 | |||||
6 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 44.20 | 1:31.00 | |||||
- | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v 75m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.06 | 1:02.26 | |||||
2 | Casper Lind Boest | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.99 | 1:06.08 | |||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 32.75 | 1:08.02 | |||||
4 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.85 | 1:12.25 | |||||
5 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.44 | 1:16.73 | |||||
6 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.98 | 1:18.97 | |||||
7 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.48 | 1:19.05 | |||||
8 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 42.81 | 1:28.54 | |||||
9 | Patrick Dam Møller | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.21 | 1:31.63 | |||||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v 75m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.95 | 1:05.01 | |||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 32.44 | 1:08.15 | |||||
3 | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.49 | 1:10.16 | |||||
4 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 33.82 | 1:10.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 41.02 | 1:25.15 | |||||
2 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 43.17 | 1:31.03 | |||||
3 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.41 | 1:37.86 | |||||
4 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.46 | 1:44.82 | |||||
5 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 50.47 | 1:45.49 | |||||
6 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 53.09 | 1:52.18 | |||||
7 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 58.63 | 2:01.76 | |||||
- | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 36.63 | 1:16.38 | |||||
2 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.45 | 1:18.74 | |||||
3 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.28 | 1:18.86 | |||||
4 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.22 | 1:21.10 | |||||
5 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.98 | 1:25.93 | |||||
6 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.63 | 1:29.55 | |||||
7 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 45.42 | 1:31.80 | |||||
8 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.00 | 1:31.99 | |||||
9 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.07 | 1:36.79 | |||||
10 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.15 | 1:37.16 | |||||
11 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 54.45 | 1:51.58 | |||||
12 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 54.65 | 1:57.02 | |||||
- | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | ingen berøring v 75m | |||||
- | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v 75m | |||||
- | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | EFB v 25 & 75m | |||||
- | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | EFB v 25m | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.48 | 1:09.40 | |||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.34 | 1:13.02 | |||||
3 | Clara Korsgaard | 2006 | Durup IF | 36.42 | 1:19.03 | od1 | ||||
4 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 38.17 | 1:19.03 | od2 | ||||
5 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.52 | 1:21.99 | |||||
6 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.25 | 1:26.30 | |||||
7 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 42.10 | 1:26.86 | |||||
8 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.25 | 1:30.71 | |||||
9 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.00 | 1:32.08 | |||||
10 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 46.97 | 1:34.74 | |||||
11 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 48.53 | 1:39.30 | |||||
12 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 50.59 | 1:46.26 | |||||
13 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 51.98 | 1:47.79 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.87 | 1:11.78 | |||||
2 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | 1:15.22 | |||||
3 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.27 | 1:15.94 | |||||
4 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.25 | 1:18.12 | |||||
5 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.92 | 1:20.52 | |||||
6 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 40.87 | 1:24.48 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.90 | 1:12.85 | |||||
2 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 35.80 | 1:12.94 | |||||
3 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.46 | 1:13.73 | |||||
4 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.07 | 1:21.50 | |||||
5 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 39.58 | 1:21.89 | |||||
6 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 46.99 | 1:37.19 | |||||
- | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.52 | 1:20.01 | |||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 37.93 | 1:20.23 | |||||
3 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.97 | 1:20.59 | |||||
4 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.08 | 1:20.97 | |||||
5 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.09 | 1:23.45 | |||||
6 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 41.27 | 1:31.13 | |||||
7 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 44.29 | 1:33.27 | |||||
8 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 44.36 | 1:34.30 | |||||
9 | Ketil Poza-Frøkjaer | 2008 | Lyseng IF | 46.01 | 1:39.53 | |||||
10 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 48.72 | 1:43.03 | |||||
11 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 50.27 | 1:51.10 | |||||
12 | Vincent James Brice | 2010 | Horsens Svømmeklub | 58.58 | 2:02.32 | |||||
13 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:03.37 | 2:14.32 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 31.52 | 1:05.35 | |||||
2 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.95 | 1:08.63 | |||||
3 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 34.37 | 1:11.57 | |||||
4 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 34.78 | 1:13.39 | |||||
5 | Thor Jakobsen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.28 | 1:16.79 | |||||
6 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 36.22 | 1:17.42 | |||||
7 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 38.10 | 1:19.00 | |||||
8 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.92 | 1:19.24 | |||||
9 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.48 | 1:19.42 | |||||
10 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.72 | 1:20.99 | |||||
11 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 37.31 | 1:21.87 | |||||
12 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 40.97 | 1:24.88 | |||||
13 | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | Herning Svømmeklub | 43.22 | 1:32.68 | |||||
14 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.51 | 1:43.54 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 29.89 | 1:01.11 | |||||
2 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 30.47 | 1:02.27 | |||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 29.86 | 1:02.31 | |||||
4 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.03 | 1:03.06 | |||||
5 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 31.28 | 1:04.81 | |||||
6 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.35 | 1:07.15 | |||||
7 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Lyseng IF | 32.94 | 1:07.52 | |||||
8 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 31.38 | 1:08.50 | |||||
9 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.23 | 1:09.88 | |||||
10 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 33.60 | 1:10.73 | |||||
11 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.84 | 1:12.63 | |||||
12 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 34.62 | 1:12.72 | |||||
13 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.34 | 1:13.10 | |||||
14 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.59 | 1:15.35 | |||||
15 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.54 | 1:16.08 | |||||
16 | Carl Dueholm | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.58 | 1:28.52 | |||||
17 | Andreas Kolding | 2006 | Durup IF | 40.67 | 1:31.00 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 28.82 | 58.62 | |||||
2 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 29.35 | 1:00.21 | |||||
3 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.69 | 1:00.67 | |||||
4 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.36 | 1:06.26 | |||||
5 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.73 | 1:08.78 | |||||
6 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.71 | 1:09.15 | |||||
7 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 36.41 | 1:17.31 | |||||
8 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.19 | 1:21.12 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.70 | 58.07 | |||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 28.80 | 59.35 | |||||
3 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 29.40 | 59.70 | |||||
4 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 28.85 | 59.97 | |||||
5 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 29.39 | 1:01.26 | |||||
6 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.19 | 1:02.69 | |||||
7 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.87 | 1:02.96 | |||||
8 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 30.34 | 1:03.56 | |||||
9 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 31.35 | 1:04.39 | |||||
10 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.86 | 1:05.20 | |||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 31.26 | 1:07.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 36.99 | 1:17.12 | |||||
2 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 37.58 | 1:18.35 | |||||
3 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 39.37 | 1:20.12 | |||||
4 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 39.61 | 1:22.83 | |||||
5 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 38.85 | 1:23.97 | |||||
6 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.75 | 1:24.05 | |||||
7 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.63 | 1:24.11 | |||||
8 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 41.74 | 1:26.03 | |||||
9 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 40.48 | 1:27.00 | |||||
10 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 44.15 | 1:30.38 | |||||
11 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 43.63 | 1:31.42 | |||||
12 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 44.73 | 1:31.64 | |||||
13 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.16 | 1:32.34 | |||||
14 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 41.36 | 1:32.73 | |||||
15 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 42.78 | 1:32.78 | |||||
16 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.63 | 1:33.68 | |||||
17 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 49.59 | 1:46.23 | |||||
18 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 50.37 | 1:46.78 | |||||
19 | Christina Quist | 2008 | IHF Svømning | 50.87 | 1:47.12 | |||||
20 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.59 | 1:48.92 | |||||
21 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 54.70 | 1:52.72 | |||||
- | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 31.65 | 1:05.66 | |||||
2 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 32.26 | 1:05.82 | |||||
3 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 33.04 | 1:08.48 | |||||
4 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.70 | 1:09.58 | |||||
5 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.95 | 1:10.06 | |||||
6 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 34.85 | 1:12.47 | |||||
7 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 34.53 | 1:12.95 | |||||
8 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 35.66 | 1:13.12 | |||||
9 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.64 | 1:13.51 | |||||
10 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.01 | 1:14.79 | |||||
11 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 35.86 | 1:15.37 | |||||
12 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 36.37 | 1:16.17 | |||||
13 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.16 | 1:16.32 | |||||
14 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.83 | 1:18.68 | |||||
15 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.85 | 1:18.78 | |||||
16 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.58 | 1:19.76 | |||||
17 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.45 | 1:21.00 | |||||
18 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.72 | 1:21.95 | |||||
19 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.08 | 1:22.14 | |||||
20 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.93 | 1:22.25 | |||||
21 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 41.10 | 1:23.11 | |||||
22 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.98 | 1:23.19 | |||||
23 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.77 | 1:25.13 | |||||
24 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 40.73 | 1:25.32 | |||||
25 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 38.45 | 1:26.27 | |||||
26 | Sara Bonne Guldberg | 2007 | Durup IF | 42.12 | 1:28.17 | |||||
27 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 42.18 | 1:28.34 | |||||
28 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.97 | 1:31.55 | |||||
29 | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.51 | 1:34.57 | |||||
30 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 46.31 | 1:35.89 | |||||
31 | Astrid Møberg | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.06 | 1:37.65 | |||||
32 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.10 | 1:42.24 | |||||
33 | Ajla Rizvanovic | 2007 | Struer Svømmeklub | 57.06 | 2:08.12 | |||||
- | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 31.66 | 1:03.84 | |||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 31.36 | 1:04.02 | |||||
3 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.06 | 1:07.28 | |||||
4 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.21 | 1:10.17 | |||||
5 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.75 | 1:10.23 | |||||
6 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 34.40 | 1:11.12 | |||||
7 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.03 | 1:15.41 | |||||
8 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.43 | 1:15.88 | |||||
9 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 37.18 | 1:18.81 | |||||
10 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.77 | 1:20.83 | |||||
11 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.80 | 1:21.94 | |||||
12 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.02 | 1:22.61 | |||||
13 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.35 | 1:23.33 | |||||
14 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.28 | 1:23.88 | |||||
15 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 50.48 | 1:47.21 | |||||
16 | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 50.10 | 1:48.81 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 31.82 | 1:05.09 | |||||
2 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.59 | 1:05.45 | |||||
3 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.33 | 1:06.69 | |||||
4 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 31.70 | 1:06.89 | |||||
5 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.28 | 1:08.29 | |||||
6 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.62 | 1:09.80 | |||||
7 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.94 | 1:13.76 | |||||
- | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tereza Duchoslavova | 2000 | Viborg Svømme Klub | 28.05 | 59.40 | |||||
2 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.26 | 1:00.55 | |||||
3 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 29.50 | 1:02.86 | |||||
4 | Anne Terp | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.14 | 1:03.41 | |||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.48 | 1:03.72 | |||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | 1:05.28 | |||||
7 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 31.94 | 1:06.80 | |||||
8 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | IHF Svømning | 32.54 | 1:08.35 | |||||
9 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.54 | 1:09.23 | |||||
10 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.11 | 1:09.96 | |||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.10 | 1:10.43 | |||||
12 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.29 | 1:12.10 | |||||
13 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.59 | 1:12.44 | |||||
14 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.95 | 1:14.00 | |||||
15 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 35.56 | 1:15.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 27, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:30.76 | 3:11.33 | 4:53.44 | 6:29.67 | |||
2 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:33.79 | 3:18.62 | 5:01.11 | 6:42.12 | |||
Løb 27, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:17.29 | 2:39.11 | 4:01.66 | 5:20.88 | |||
2 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:17.71 | 2:43.19 | 4:08.82 | 5:32.30 | |||
3 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:21.57 | 2:50.54 | 4:22.38 | 5:52.35 | |||
4 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:23.37 | 2:53.56 | 4:27.27 | 5:58.73 | |||
5 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:32.36 | 3:12.22 | 4:51.12 | 6:25.16 | |||
Løb 27, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 1:10.48 | 2:25.03 | 3:40.72 | 4:54.69 | |||
2 | Tobias Tranberg Viskum | 2006 | Lyseng IF | 1:15.15 | 2:37.01 | 3:58.52 | 5:18.85 | |||
3 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.10 | 2:39.60 | 4:01.76 | 5:22.39 | |||
4 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 1:17.88 | 2:40.78 | 4:05.50 | 5:27.18 | |||
5 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.07 | 2:46.73 | 4:11.43 | 5:32.39 | |||
6 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:21.95 | 2:49.71 | 4:16.93 | 5:42.58 | |||
Løb 27, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:05.16 | 2:14.12 | 3:24.61 | 4:34.44 | |||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:05.94 | 2:17.48 | 3:28.67 | 4:40.02 | |||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:07.16 | 2:19.51 | 3:32.31 | 4:43.31 | |||
4 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.82 | 2:19.43 | 3:32.22 | 4:44.04 | |||
5 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:14.30 | 2:33.85 | 3:54.49 | 5:12.31 | |||
6 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:17.57 | 2:40.66 | 4:02.91 | 5:21.81 | |||
7 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:19.30 | 2:41.53 | 4:03.44 | 5:21.91 | |||
8 | Patrick Dam Møller | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:22.68 | 2:50.69 | 4:19.54 | 5:46.38 | |||
9 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:41.03 | 3:34.79 | 5:29.53 | 7:26.18 | |||
Løb 27, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:04.74 | 2:15.77 | 3:26.46 | 4:35.10 | |||
2 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 1:06.73 | 2:18.38 | 3:29.38 | 4:39.35 | |||
3 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:06.57 | 2:19.08 | 3:31.17 | 4:43.36 | |||
4 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:07.44 | 2:21.04 | 3:34.43 | 4:44.27 | |||
5 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:08.78 | 2:25.50 | 3:43.95 | 5:02.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 1:27.69 | 3:02.70 | 4:37.92 | 6:05.68 | |||
2 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:39.82 | 3:27.37 | 5:17.71 | 7:03.71 | |||
- | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | DNS | ||||||
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:18.51 | 2:43.46 | 4:07.04 | 5:28.11 | |||
2 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.18 | 2:45.03 | 4:11.26 | 5:33.76 | |||
3 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.79 | 2:54.19 | 4:25.75 | 5:55.82 | |||
4 | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.74 | 3:00.07 | 4:35.88 | 6:10.48 | |||
5 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:24.66 | 3:00.60 | 4:36.09 | 6:11.02 | |||
6 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:26.72 | 3:02.26 | 4:42.71 | 6:17.68 | |||
7 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 1:32.89 | 3:15.91 | 5:52.90 | 6:40.11 | |||
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:09.30 | 2:23.48 | 3:38.01 | 4:51.53 | |||
2 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.93 | 2:25.39 | 3:40.94 | 4:54.55 | |||
3 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.37 | 2:29.69 | 3:47.40 | 5:04.57 | |||
4 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:14.63 | 2:35.10 | 3:55.29 | 5:12.26 | |||
5 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 1:16.55 | 2:37.89 | 3:59.67 | 5:19.73 | |||
6 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.38 | 2:43.57 | 4:08.86 | 5:30.94 | |||
7 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.83 | 2:44.62 | 4:10.00 | 5:33.38 | |||
8 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:21.07 | 2:47.07 | 4:12.76 | 5:36.98 | |||
9 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:26.15 | 2:58.69 | 4:32.78 | 6:02.98 | |||
10 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:24.27 | 2:58.61 | 4:34.18 | 6:06.18 | |||
11 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:27.46 | 3:04.40 | 4:42.12 | 6:20.43 | |||
12 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:27.12 | 3:08.62 | 4:49.12 | 6:23.24 | |||
13 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:36.83 | 3:20.97 | 5:05.32 | 6:40.52 | |||
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:07.83 | 2:19.35 | 3:31.86 | 4:44.17 | |||
2 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.39 | 2:30.61 | 3:48.53 | 5:05.95 | |||
3 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.41 | 2:30.06 | 3:48.53 | 5:06.08 | |||
4 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:14.84 | 2:34.20 | 3:54.40 | 5:10.18 | |||
5 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:16.80 | 2:40.17 | 4:03.37 | 5:24.92 | |||
- | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:08.35 | 2:19.54 | 3:30.69 | 4:41.51 | |||
2 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:11.29 | 2:29.08 | 3:47.11 | 5:04.72 | |||
3 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:24.64 | 2:54.90 | 4:24.45 | 5:50.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 45.20 | ||||||
2 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.88 | ||||||
3 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 46.97 | ||||||
4 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 47.17 | ||||||
5 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 49.05 | ||||||
6 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 50.83 | ||||||
7 | Ketil Poza-Frøkjaer | 2008 | Lyseng IF | 53.88 | ||||||
8 | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 57.03 | ||||||
9 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:05.12 | ||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.39 | ||||||
2 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.10 | ||||||
3 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.35 | ||||||
4 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.46 | ||||||
5 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 40.00 | ||||||
6 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.60 | ||||||
7 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 42.74 | ||||||
8 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 43.91 | ||||||
9 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 43.95 | ||||||
10 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.54 | ||||||
11 | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.78 | ||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.90 | ||||||
2 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.11 | ||||||
3 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.01 | ||||||
4 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.32 | ||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.96 | ||||||
6 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.51 | ||||||
7 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.90 | ||||||
8 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.17 | ||||||
9 | Patrick Høvsgaard Nyborg | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.50 | ||||||
10 | Carl Dueholm | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.17 | ||||||
11 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 43.99 | ||||||
12 | Andreas Kolding | 2006 | Durup IF | 45.57 | ||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.53 | ||||||
2 | Casper Lind Boest | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.98 | ||||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 30.41 | ||||||
4 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.31 | ||||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 33.83 | ||||||
6 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.91 | ||||||
7 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.18 | ||||||
8 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.35 | ||||||
9 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.38 | ||||||
- | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | DSQ | EFB v 25m | |||||
- | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB v25m | |||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.99 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.69 | ||||||
3 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 32.57 | ||||||
4 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.18 | ||||||
5 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.04 | ||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.33 | ||||||
1 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.33 | ||||||
3 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 41.83 | ||||||
4 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 42.45 | ||||||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 42.90 | ||||||
6 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 43.06 | ||||||
7 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 45.06 | ||||||
8 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.31 | ||||||
9 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.42 | ||||||
10 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 45.76 | ||||||
11 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.96 | ||||||
12 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.57 | ||||||
13 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 46.69 | ||||||
14 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.90 | ||||||
15 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 47.96 | ||||||
16 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 50.77 | ||||||
17 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 52.70 | ||||||
18 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.36 | ||||||
19 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 55.54 | ||||||
20 | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.84 | ||||||
21 | Signe Rahn Jepsen | 2008 | Durup IF | 56.60 | ||||||
- | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
- | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.07 | ||||||
2 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.21 | ||||||
3 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 36.56 | ||||||
4 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.63 | ||||||
5 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.06 | ||||||
6 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 38.13 | ||||||
7 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.41 | ||||||
8 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 38.48 | ||||||
9 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 40.32 | ||||||
10 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 41.47 | ||||||
11 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.48 | ||||||
12 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.55 | ||||||
13 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.79 | ||||||
14 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 41.87 | ||||||
15 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.95 | ||||||
16 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.58 | ||||||
17 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.08 | ||||||
18 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 43.54 | ||||||
19 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 44.87 | ||||||
20 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.12 | ||||||
21 | Sara Bonne Guldberg | 2007 | Durup IF | 47.33 | ||||||
22 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.70 | ||||||
23 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 52.94 | ||||||
24 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 53.46 | ||||||
25 | Astrid Møberg | 2007 | Holstebro Svømme Club | 53.95 | ||||||
- | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | EFB v 25m | |||||
- | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
- | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 2 armtag ved vend | |||||
- | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v vend | |||||
- | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v 25m | |||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.00 | ||||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.88 | ||||||
3 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.52 | ||||||
4 | Clara Korsgaard | 2006 | Durup IF | 34.57 | ||||||
5 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 34.73 | ||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 36.34 | ||||||
7 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
8 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.30 | ||||||
9 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 38.60 | ||||||
10 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 41.14 | ||||||
11 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.17 | ||||||
12 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.23 | ||||||
13 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.37 | ||||||
14 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.28 | ||||||
15 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 46.12 | ||||||
16 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 46.42 | ||||||
17 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 48.61 | ||||||
18 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 48.71 | ||||||
19 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 55.95 | ||||||
20 | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 59.73 | ||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.90 | ||||||
2 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.30 | ||||||
3 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.24 | ||||||
4 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.51 | ||||||
- | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v 25m | |||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tereza Duchoslavova | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.64 | ||||||
2 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.55 | ||||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.08 | ||||||
4 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.04 | ||||||
5 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.47 | ||||||
6 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.67 | ||||||
7 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.87 | ||||||
8 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 37.96 | ||||||
9 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.51 | ||||||
10 | Line Heise | 2003 | Viborg Svømme Klub | 39.06 | ||||||
11 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.11 | ||||||
12 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.20 | ||||||
13 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 44.19 | 1:34.16 | 2:23.57 | 3:14.32 | |||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 44.54 | 1:37.62 | 2:31.78 | 3:25.21 | |||
2 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 43.55 | 1:39.14 | 2:39.12 | 3:36.77 | |||
- | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.15 | 1:18.32 | 2:04.14 | 2:50.21 | |||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 35.10 | 1:15.50 | 1:57.70 | 2:36.83 | |||
2 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.39 | 1:27.21 | 2:16.94 | 3:06.16 | |||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.10 | 1:14.13 | 1:55.62 | 2:35.94 | |||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.70 | 1:16.24 | 2:04.95 | 2:58.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 49.12 | 1:47.95 | 2:50.87 | 3:52.79 | |||
- | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej samtiig berøring | |||||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.41 | 1:36.55 | 2:31.82 | 3:30.94 | |||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.14 | 1:17.04 | 1:58.57 | 2:41.09 | |||
2 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 36.56 | 1:16.96 | 2:00.42 | 2:41.74 | |||
3 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.12 | 1:17.36 | 1:58.90 | 2:42.02 | |||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.35 | 1:20.69 | 2:05.54 | 2:46.82 | |||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.19 | 1:16.33 | 2:01.32 | 2:48.00 | |||
- | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christine Henriksen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.66 | 1:11.63 | 1:50.51 | 2:30.54 | |||
2 | Anne Terp | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.01 | 1:16.33 | 2:00.72 | 2:44.49 | |||
3 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 43.71 | 1:33.88 | 2:26.75 | 3:18.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.25 | 1:45.35 | |||||
2 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.73 | 1:48.68 | |||||
3 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 52.90 | 1:49.60 | |||||
4 | Simon Vennekilde | 2008 | Viborg Svømme Klub | 53.24 | 1:52.50 | |||||
5 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.47 | 1:52.66 | |||||
6 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 55.36 | 1:54.43 | |||||
7 | Nicolai Skivild Westing | 2008 | Viborg Svømme Klub | 54.76 | 1:54.64 | |||||
8 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 59.53 | 2:03.10 | |||||
- | Vincent James Brice | 2010 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.68 | 1:25.95 | |||||
2 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 41.98 | 1:30.74 | |||||
3 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.72 | 1:32.28 | |||||
4 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.48 | 1:42.76 | |||||
5 | Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | Viborg Svømme Klub | 47.53 | 1:44.43 | |||||
6 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.25 | 1:46.28 | |||||
7 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.38 | 1:46.65 | |||||
8 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:06.99 | 2:21.09 | |||||
- | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | asynkron ben | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.58 | 1:19.07 | |||||
2 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.72 | 1:19.10 | |||||
3 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 41.05 | 1:27.24 | |||||
4 | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | 42.65 | 1:30.51 | |||||
5 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.23 | 1:31.34 | |||||
- | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej sam berøring v50m | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.25 | 1:11.47 | |||||
2 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.47 | 1:11.71 | |||||
3 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.05 | 1:11.98 | |||||
4 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.47 | 1:13.10 | |||||
5 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.21 | 1:18.35 | |||||
6 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 37.12 | 1:18.79 | |||||
7 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.38 | 1:19.32 | |||||
8 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.94 | 1:20.83 | |||||
9 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.53 | 1:23.80 | |||||
10 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.13 | 1:25.70 | |||||
11 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 42.55 | 1:27.66 | |||||
12 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 47.96 | 1:39.04 | |||||
13 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 52.18 | 1:49.92 | |||||
14 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:35.61 | 3:26.42 | |||||
- | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | 2 flyben v 76m | |||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 35.55 | 1:15.84 | |||||
2 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.71 | 1:18.24 | |||||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 36.28 | 1:18.43 | |||||
4 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.85 | 1:24.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 45.23 | 1:35.39 | |||||
2 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 47.80 | 1:37.38 | |||||
3 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 47.19 | 1:38.84 | |||||
4 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 49.14 | 1:41.00 | |||||
5 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 49.44 | 1:43.11 | |||||
6 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.95 | 1:44.65 | |||||
7 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.67 | 1:46.58 | |||||
8 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 51.01 | 1:47.84 | |||||
9 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.35 | 1:48.96 | |||||
10 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.79 | 1:49.66 | |||||
11 | Christina Quist | 2008 | IHF Svømning | 53.73 | 1:50.48 | |||||
12 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.87 | 1:53.79 | |||||
13 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 56.14 | 1:54.52 | |||||
14 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.26 | 1:55.52 | |||||
15 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 57.62 | 2:02.70 | |||||
16 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 1:01.43 | 2:05.88 | |||||
17 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.51 | 2:06.47 | |||||
18 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 1:05.20 | 2:12.90 | |||||
19 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:06.78 | 2:17.50 | |||||
- | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | asynkrone benspark | |||||
- | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | asynkron benspark | |||||
- | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | DSQ | 1 hånd i vend v25m | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.46 | 1:23.87 | |||||
2 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.56 | 1:29.24 | |||||
3 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.29 | 1:30.00 | |||||
4 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.41 | 1:30.13 | |||||
5 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 43.23 | 1:32.00 | |||||
6 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.79 | 1:32.14 | |||||
7 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | 45.96 | 1:35.45 | |||||
8 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 46.06 | 1:37.77 | |||||
9 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.11 | 1:38.42 | |||||
10 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.75 | 1:38.61 | |||||
11 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 48.70 | 1:39.66 | |||||
12 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.49 | 1:44.49 | |||||
13 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 49.83 | 1:48.23 | |||||
14 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.56 | 1:49.60 | |||||
15 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 54.40 | 1:50.95 | |||||
16 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 55.87 | 1:55.39 | |||||
17 | Ajla Rizvanovic | 2007 | Struer Svømmeklub | 1:07.02 | 2:24.24 | |||||
- | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
- | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v start | |||||
- | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | kun berøring 1 hånd | |||||
- | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej sam berøring v50m | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Lysgaard | 2006 | Lyseng IF | 38.27 | 1:21.12 | |||||
2 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.32 | 1:22.84 | |||||
3 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.77 | 1:24.14 | |||||
4 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.61 | 1:25.50 | |||||
5 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 42.17 | 1:27.49 | |||||
6 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.03 | 1:28.07 | |||||
7 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.00 | 1:28.67 | |||||
8 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.00 | 1:31.13 | |||||
9 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 44.10 | 1:31.83 | |||||
10 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 43.60 | 1:32.41 | |||||
11 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 45.14 | 1:33.11 | |||||
12 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.57 | 1:36.87 | |||||
13 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 47.12 | 1:38.35 | |||||
14 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 46.12 | 1:38.92 | |||||
15 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.25 | 1:40.05 | |||||
16 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.27 | 1:43.22 | |||||
17 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.83 | 1:43.41 | |||||
18 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.92 | 1:48.68 | |||||
19 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 59.51 | 2:03.70 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.83 | 1:21.78 | |||||
2 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.83 | 1:22.08 | |||||
3 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.57 | 1:22.97 | |||||
4 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.77 | 1:25.14 | |||||
5 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 41.57 | 1:26.35 | |||||
6 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.27 | 1:26.49 | |||||
7 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.19 | 1:29.41 | |||||
8 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.88 | 1:36.01 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 37.47 | 1:19.62 | |||||
2 | Anne Terp | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.02 | 1:23.72 | |||||
3 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.01 | 1:24.12 | |||||
4 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 39.91 | 1:24.28 | |||||
5 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.34 | 1:26.01 | |||||
6 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.66 | 1:26.40 | |||||
7 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 42.21 | 1:27.36 | |||||
8 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.32 | 1:28.87 | |||||
9 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.51 | 1:36.27 | |||||
10 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 52.93 | 1:50.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Persson | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.85 | ||||||
2 | Marcus Halle | 2009 | Odder Svømmeklub | 35.87 | ||||||
3 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | Horsens Svømmeklub | 36.40 | ||||||
4 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 38.34 | ||||||
5 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.89 | ||||||
6 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.53 | ||||||
7 | Jakob Rickers | 2008 | IHF Svømning | 43.42 | ||||||
8 | Ketil Poza-Frøkjaer | 2008 | Lyseng IF | 43.51 | ||||||
9 | Marius Lynggaard | 2009 | Viborg Svømme Klub | 47.07 | ||||||
10 | Vincent James Brice | 2010 | Horsens Svømmeklub | 51.23 | ||||||
11 | Kristian Pors Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 57.36 | ||||||
- | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marius Møldrup Hansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 29.57 | ||||||
2 | Mads Røddik Thøgersen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.53 | ||||||
3 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 32.56 | ||||||
4 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 32.77 | ||||||
5 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 33.22 | ||||||
6 | Thor Jakobsen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 34.46 | ||||||
7 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 34.84 | ||||||
8 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 35.38 | ||||||
9 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 35.55 | ||||||
10 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.74 | ||||||
11 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 36.22 | ||||||
12 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 36.32 | ||||||
13 | Marius Lund Bendixen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.17 | ||||||
14 | Hjalte Dupont Lomholt | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.59 | ||||||
- | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 26.71 | ||||||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 28.20 | ||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 28.25 | ||||||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 28.94 | ||||||
5 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.15 | ||||||
6 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 29.18 | ||||||
7 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 30.17 | ||||||
8 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 30.26 | ||||||
9 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 31.33 | ||||||
10 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 31.64 | ||||||
11 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.93 | ||||||
12 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | Odder Svømmeklub | 31.97 | ||||||
13 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.04 | ||||||
14 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 32.55 | ||||||
15 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.72 | ||||||
16 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.07 | ||||||
17 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.45 | ||||||
18 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.21 | ||||||
19 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.25 | ||||||
20 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.44 | ||||||
21 | Patrick Høvsgaard Nyborg | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.89 | ||||||
22 | Andreas Kolding | 2006 | Durup IF | 39.62 | ||||||
- | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 25.91 | ||||||
2 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 26.74 | ||||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 27.43 | ||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 27.57 | ||||||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 28.20 | ||||||
6 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.04 | ||||||
7 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.13 | ||||||
8 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 30.19 | ||||||
9 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 30.44 | ||||||
10 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 30.72 | ||||||
11 | Patrick Dam Møller | 2005 | Horsens Svømmeklub | 31.82 | ||||||
12 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 36.78 | ||||||
13 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.77 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 25.81 | ||||||
2 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 26.93 | ||||||
3 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 27.22 | ||||||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 27.63 | ||||||
5 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 27.67 | ||||||
6 | Johannes Forsbæk | 2004 | Viborg Svømme Klub | 27.74 | ||||||
7 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 28.25 | ||||||
8 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.04 | ||||||
9 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 29.82 | ||||||
10 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.20 | ||||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.55 | ||||||
- | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 31.45 | ||||||
2 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 33.69 | ||||||
3 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 35.81 | ||||||
4 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.01 | ||||||
5 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 36.45 | ||||||
6 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 37.21 | ||||||
7 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 37.80 | ||||||
8 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 38.85 | ||||||
9 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 38.93 | ||||||
10 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.02 | ||||||
11 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.97 | ||||||
12 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 40.17 | ||||||
13 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 40.54 | ||||||
14 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 41.17 | ||||||
15 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 41.84 | ||||||
16 | Maise Kristensen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 42.35 | ||||||
17 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.62 | ||||||
18 | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | 42.83 | ||||||
19 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 43.14 | ||||||
20 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.19 | ||||||
21 | Lærke Damgaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | 47.50 | ||||||
22 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.62 | ||||||
23 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 48.34 | ||||||
24 | Signe Rahn Jepsen | 2008 | Durup IF | 50.29 | ||||||
25 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.55 | ||||||
- | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 29.21 | ||||||
2 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 30.42 | ||||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 30.58 | ||||||
4 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 30.66 | ||||||
5 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.11 | ||||||
6 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.05 | ||||||
7 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 32.19 | ||||||
8 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.28 | ||||||
9 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 32.48 | ||||||
10 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 32.62 | ||||||
11 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.14 | ||||||
11 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.14 | ||||||
13 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.84 | ||||||
14 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 34.24 | ||||||
15 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 34.29 | ||||||
16 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.34 | ||||||
17 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.87 | ||||||
18 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 35.07 | ||||||
19 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 35.32 | ||||||
20 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 35.39 | ||||||
21 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 35.91 | ||||||
22 | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.93 | ||||||
23 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | ||||||
24 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 36.07 | ||||||
25 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 36.35 | ||||||
26 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.68 | ||||||
27 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 36.85 | ||||||
28 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 37.16 | ||||||
29 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.23 | ||||||
30 | Sara Bonne Guldberg | 2007 | Durup IF | 37.24 | ||||||
31 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.41 | ||||||
32 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.50 | ||||||
33 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 37.70 | ||||||
34 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 38.20 | ||||||
35 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 38.85 | ||||||
36 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.24 | ||||||
37 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.77 | ||||||
38 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.89 | ||||||
39 | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.26 | ||||||
40 | Astrid Møberg | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.53 | ||||||
41 | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.74 | ||||||
- | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 28.63 | ||||||
2 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 29.53 | ||||||
3 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 30.62 | ||||||
4 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 30.98 | ||||||
5 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 31.11 | ||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 31.26 | ||||||
7 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 32.13 | ||||||
8 | Clara Korsgaard | 2006 | Durup IF | 32.28 | ||||||
9 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 32.67 | ||||||
10 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.30 | ||||||
11 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 33.69 | ||||||
12 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.73 | ||||||
13 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.64 | ||||||
14 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.89 | ||||||
15 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.90 | ||||||
16 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.90 | ||||||
17 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.39 | ||||||
18 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.87 | ||||||
19 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.95 | ||||||
20 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.81 | ||||||
21 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.02 | ||||||
22 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.34 | ||||||
23 | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 50.61 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 29.00 | ||||||
2 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 29.58 | ||||||
3 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 30.60 | ||||||
4 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 30.65 | ||||||
5 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.39 | ||||||
6 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 31.63 | ||||||
7 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.05 | ||||||
8 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 32.08 | ||||||
9 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.81 | ||||||
10 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.20 | ||||||
11 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 33.33 | ||||||
12 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.46 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tereza Duchoslavova | 2000 | Viborg Svømme Klub | 28.09 | ||||||
2 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 28.23 | ||||||
3 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.31 | ||||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.80 | ||||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.25 | ||||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.31 | ||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 29.33 | ||||||
8 | Christine Henriksen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.89 | ||||||
9 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 30.52 | ||||||
10 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.91 | ||||||
11 | Line Heise | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.32 | ||||||
12 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | IHF Svømning | 31.38 | ||||||
13 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 31.50 | ||||||
14 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.62 | ||||||
15 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.04 | ||||||
16 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.20 | ||||||
17 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 32.53 | ||||||
18 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 33.05 | ||||||
19 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 37, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Mix 1 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 2:20.66 | ||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 38.83 | 1:13.42 | |||||||
Johanne Schleimann | 2007 | 32.80 | 1:46.22 | |||||||
Thor Jakobsen | 2007 | 34.44 | 2:20.66 | |||||||
2 | Aarhus Swim Mix 1 | 2007 | Aarhus Swim | 2:26.70 | ||||||
Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | 45.58 | 1:20.53 | |||||||
Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 35.51 | 1:56.04 | |||||||
Mads Røddik Thøgersen | 2007 | 30.66 | 2:26.70 | |||||||
3 | Viborg Mix 1 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 2:28.99 | ||||||
Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Maja Sloth | 2008 | 43.57 | 1:20.55 | |||||||
Natasha Do Jespersen | 2007 | 36.09 | 1:56.64 | |||||||
Jacob Varming | 2007 | 32.35 | 2:28.99 | |||||||
4 | Bsk | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 2:34.11 | ||||||
Magne Andersen | 2007 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Sille Augustesen | 2008 | 42.36 | 1:22.99 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 36.67 | 1:59.66 | |||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 34.45 | 2:34.11 | |||||||
5 | Hsc 2 | 2007 | Holstebro Svømme Club | 2:40.62 | ||||||
Jonas Golczyk Jensen | 2007 | |||||||||
Victoria Krabbe | 2008 | 1:28.50 | 1:28.50 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 38.54 | 2:07.04 | |||||||
Sidsel Tang Christensen | 2007 | 33.58 | 2:40.62 | |||||||
6 | Viborg Mix 2 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:01.33 | ||||||
Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 41.73 | 41.73 | |||||||
Clara Møller Skatka | 2007 | 52.15 | 1:33.88 | |||||||
Christoffer Nonbo Laigaard | 2007 | 48.29 | 2:22.17 | |||||||
Simon Vennekilde | 2008 | 39.16 | 3:01.33 | |||||||
7 | Anders´ Disciple | 2007 | Herning Svømmeklub | 3:02.03 | ||||||
Sander Thygesen | 2009 | 46.28 | 46.28 | |||||||
Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | 48.15 | 1:34.43 | |||||||
Asta Klemmensen | 2008 | 44.91 | 2:19.34 | |||||||
Johanne S. Geiger | 2008 | 42.69 | 3:02.03 | |||||||
- | Viborg Mix 3 | 2007 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Laura Kibsgaard | 2008 | |||||||||
Nicolai Skivild Westing | 2008 | |||||||||
Lærke Svenstrup | 2008 | |||||||||
Marius Lynggaard | 2009 | DNS | ||||||||
- | Sksv Mix 2 | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 3 piger på holdet | |||||
Jacob Taudorf | 2007 | 45.52 | 45.52 | |||||||
Lærke Scheffmann | 2007 | 47.43 | 1:32.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 38, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aarhus Swim Mix 1 | 2007 | Aarhus Swim | 4:27.03 | ||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 29.91 | 1:02.29 | 1:02.29 | ||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 33.60 | 1:12.63 | 2:14.92 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 32.26 | 1:09.75 | 3:24.67 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 29.34 | 1:02.36 | 4:27.03 | ||||||
2 | Viborg Mix 1 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:33.29 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 34.47 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 36.63 | 1:19.57 | 2:29.60 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 29.24 | 1:04.41 | 3:34.01 | ||||||
Tereza Duchoslavova | 2000 | 27.82 | 59.28 | 4:33.29 | ||||||
3 | Agf Mix 1 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 4:34.01 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 31.42 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 32.78 | 1:11.49 | 2:15.93 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 33.18 | 1:12.43 | 3:28.36 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 31.49 | 1:05.65 | 4:34.01 | ||||||
4 | Aarhus Swim Mix 2 | 2004 | Aarhus Swim | 4:51.00 | ||||||
Casper Lind Boest | 2005 | 32.13 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 39.88 | 1:25.50 | 2:32.98 | ||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 33.34 | 1:11.84 | 3:44.82 | ||||||
Hjalte Nederby Staun | 2006 | 31.56 | 1:06.18 | 4:51.00 | ||||||
5 | Hsc 1 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 4:51.89 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 38.87 | 1:20.99 | 1:20.99 | ||||||
Mads Drechsler | 2005 | 34.09 | 1:13.21 | 2:34.20 | ||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 35.49 | 1:15.15 | 3:49.35 | ||||||
Lasse Klint Nielsen | 2006 | 30.20 | 1:02.54 | 4:51.89 | ||||||
6 | Viborg Mix 2 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:53.15 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 35.61 | 1:12.91 | 1:12.91 | ||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 36.63 | 1:19.18 | 2:32.09 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 32.39 | 1:13.27 | 3:45.36 | ||||||
Cheyenne Erdmann | 2004 | 32.03 | 1:07.79 | 4:53.15 | ||||||
7 | Viborg Mix 3 | 2007 | Viborg Svømme Klub | 4:57.81 | ||||||
Olivia Mørch | 2006 | 38.61 | 1:20.13 | 1:20.13 | ||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 38.79 | 1:22.76 | 2:42.89 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 33.61 | 1:12.17 | 3:55.06 | ||||||
Frederik D. Liboriussen | 2004 | 29.43 | 1:02.75 | 4:57.81 | ||||||
8 | Hsc 3 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 4:58.41 | ||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 33.90 | 1:08.74 | 1:08.74 | ||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 40.39 | 1:23.55 | 2:32.29 | ||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 36.63 | 1:20.21 | 3:52.50 | ||||||
Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 31.07 | 1:05.91 | 4:58.41 | ||||||
9 | Viborg Mix 4 | 2004 | Viborg Svømme Klub | 5:03.43 | ||||||
Oliver Heuer | 2006 | 37.21 | 1:17.30 | 1:17.30 | ||||||
Mathias Lyngsø | 2006 | 41.08 | 1:28.27 | 2:45.57 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 31.92 | 1:08.73 | 3:54.30 | ||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 31.86 | 1:09.13 | 5:03.43 | ||||||
10 | Herning Mix 3 | 2006 | Herning Svømmeklub | 5:09.83 | ||||||
Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 38.87 | 1:21.21 | 1:21.21 | ||||||
Mads Jeppesen | 2006 | 37.51 | 1:21.87 | 2:43.08 | ||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 36.50 | 1:20.66 | 4:03.74 | ||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 31.96 | 1:06.09 | 5:09.83 | ||||||
11 | Agf Mix 3 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 5:19.15 | ||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 35.14 | 1:12.33 | 1:12.33 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 37.34 | 1:20.64 | 2:32.97 | ||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 39.10 | 1:24.82 | 3:57.79 | ||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 38.75 | 1:21.36 | 5:19.15 | ||||||
12 | Viborg Mix 5 | 2002 | Viborg Svømme Klub | 5:20.58 | ||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 34.70 | 1:12.46 | 1:12.46 | ||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 38.03 | 1:22.25 | 2:34.71 | ||||||
Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 41.57 | 1:34.01 | 4:08.72 | ||||||
Jonathan N. Sørensen | 2006 | 34.28 | 1:11.86 | 5:20.58 | ||||||
13 | Struer Mix 1 | 2007 | Struer Svømmeklub | 5:25.18 | ||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 33.92 | 1:12.74 | 1:12.74 | ||||||
Elin Glassou Bach | 2008 | 49.14 | 1:43.03 | 2:55.77 | ||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 33.13 | 1:12.58 | 4:08.35 | ||||||
Caroline Borup Jacobsen | 2006 | 36.46 | 1:16.83 | 5:25.18 | ||||||
14 | Agf Mix 4 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 5:52.43 | ||||||
Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 41.44 | 1:14.78 | 1:14.78 | ||||||
Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 59.37 | 1:53.76 | 3:08.54 | ||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 37.66 | 1:24.37 | 4:32.91 | ||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 37.34 | 1:19.52 | 5:52.43 | ||||||
15 | Agf Mix 5 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 6:31.32 | ||||||
Carl Dueholm | 2006 | 47.97 | 1:37.47 | 1:37.47 | ||||||
Agnes Kaae Lunde | 2007 | 51.94 | 1:52.79 | 3:30.26 | ||||||
Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 42.48 | 1:32.01 | 5:02.27 | ||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 42.03 | 1:29.05 | 6:31.32 | ||||||
- | Agf Mix 2 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Karoline Hansfort | 2006 | 37.77 | 1:17.64 | 1:17.64 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 40.94 | 1:27.21 | 2:44.85 | ||||||
- | Skanderborg Mix 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 3 piger på holdet | |||||
Amalie Holst | 2004 | 36.06 | 1:13.60 | 1:13.60 | ||||||
Frej Liltorp | 2004 | 36.27 | 1:17.80 | 2:31.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |