2020-01-24   13:45:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Espoo Swim Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Espoo Swim Games
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Nov 23, 2019 to Nov 23, 2019
Event 3, 50m Butterfly Women 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.71 32.56
1 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.86 32.56 =
3 Jessika Lampinen 2006 Kampuksen Plaani +0.78 32.97 +0.41
4 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo +0.74 35.25 +2.69
5 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry +0.78 35.59 +3.03
6 Liina Saario 2006 ORCA Helsinki +0.73 35.77 +3.21
7 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry +0.72 36.16 +3.60
8 Ronja Suuronen 2006 Kampuksen Plaani +0.86 36.58 +4.02
9 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.79 36.93 +4.37
10 Isla Kalteinen 2006 Cetus Espoo +0.72 37.68 +5.12
11 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo +0.77 37.82 +5.26
12 Tytti Rantanen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.91 38.23 +5.67
13 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki +0.84 39.54 +6.98
14 Ilona Salonen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.83 40.46 +7.90
15 Ninja Brelo 2006 Cetus Espoo +0.77 42.27 +9.71
16 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo +0.71 42.55 +9.99
17 Neea Väkinen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 43.38 +10.82
Event official at: 23.11.2019 10:06:07
Event 3, 50m Butterfly Women 14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.67 28.93
2 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.69 31.53 +2.60
3 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.77 31.93 +3.00
4 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry +0.76 31.96 +3.03
5 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.77 32.17 +3.24
6 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.69 32.22 +3.29
7 Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo +0.60 32.36 +3.43
8 Juulia Sakomaa 2005 Lahden Uimaseura +0.65 32.99 +4.06
9 Aino Kunelius 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 34.18 +5.25
10 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry +0.79 34.74 +5.81
11 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo +0.76 35.22 +6.29
12 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.86 35.38 +6.45
13 Peppi Eskola 2005 Gladius Kirkkonummi +0.69 35.54 +6.61
14 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda ry +0.76 36.44 +7.51
15 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo +0.72 36.68 +7.75
16 Minea Partanen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.79 37.67 +8.74
17 Hanna Martola 2005 Cetus Espoo +0.70 38.23 +9.30
18 Emma Autio 2005 Cetus Espoo +0.84 38.73 +9.80
19 Nea Hollström 2005 Cetus Espoo +0.86 40.29 +11.36
20 Milla Tahvanainen 2005 Cetus Espoo +0.89 43.24 +14.31
21 Ronja Mäkelä 2005 Salon Uimarit +0.88 49.48 +20.55
- Saana Perkkiö 2005 Kampuksen Plaani +0.40 DSQ SW4.4
- Alma Hörkkö 2005 Simmis Wanda ry +0.34 DSQ SW4.4
- Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo DNS
Event official at: 23.11.2019 10:06:07
Event 3, 50m Butterfly Women 15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Pulkkinen 2004 Kouvolan Uimarit +0.65 29.37
2 Dina Sadojevic Jelacik 2004 Cetus Espoo +0.70 30.67 +1.30
3 Siiri Reinonen 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 32.45 +3.08
4 Nea Parkatti 2004 Swimming Jyväskylä +0.70 32.63 +3.26
5 Janita Severinkangas 2004 Cetus Espoo +0.76 33.05 +3.68
6 Ilona Kajava 2004 ORCA Helsinki +0.70 33.83 +4.46
7 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit +0.78 34.60 +5.23
8 Henni Havén 2004 Simmis Wanda ry +0.72 34.66 +5.29
9 Vilja Rautell 2004 Octopus Lohja +0.77 35.36 +5.99
10 Sanni Valtanen 2004 Simmis Wanda ry +0.69 36.00 +6.63
11 Maisa Brusila 2004 Cetus Espoo +0.84 37.35 +7.98
12 Mandi Lindroos 2004 Simmis Wanda ry +0.61 37.60 +8.23
13 Peppi Särkelä 2004 Simmis Wanda ry +0.73 37.64 +8.27
14 Katarina Kobycheva 2004 Cetus Espoo +0.72 38.52 +9.15
15 Maria Rautiainen 2004 Nummelan Kisaajat +0.82 43.11 +13.74
- Emma Hakala 2004 Helsingin Uimarit +0.76 DSQ SW4.4
Event official at: 23.11.2019 10:06:07
Event 3, 50m Butterfly Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.73 28.26
2 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat +0.71 28.44 +0.18
3 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani +0.69 28.90 +0.64
4 Vilja Grundström 2003 Vanders +0.74 29.07 +0.81
5 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.68 29.35 +1.09
6 Lyydia Kalenius 2000 Cetus Espoo +0.76 29.38 +1.12
7 Laurika Lint 2002 Kalevi Ujumiskool +0.73 29.42 +1.16
8 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.76 29.65 +1.39
9 Kertu Kaare 2002 Kalevi Ujumiskool +0.72 29.74 +1.48
10 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.70 30.00 +1.74
11 Emilia Lyyra 2003 Simmis Wanda ry +0.66 30.01 +1.75
12 Nina Haltia 1999 Vanders +0.69 30.05 +1.79
13 Saana Liikonen 2001 Lahden Uimaseura +0.68 30.07 +1.81
14 Sanni Kilponen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 30.92 +2.66
15 Ronja Riihinen 2000 Cetus Espoo +0.74 31.19 +2.93
15 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo +0.70 31.19 +2.93
17 Mariel Mylly 2001 Järvenpään Uintiklubi ry +0.71 31.22 +2.96
18 Julia Peltola 2003 Cetus Espoo +0.73 31.42 +3.16
19 Lotta Aho 1999 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 31.44 +3.18
20 Aino Paju 2003 Vanders +0.68 31.54 +3.28
21 Jonna Vasara 2002 Cetus Espoo +0.78 31.55 +3.29
22 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.66 31.62 +3.36
23 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.73 31.68 +3.42
24 Iina von Schrowe 2003 Cetus Espoo +0.69 31.74 +3.48
25 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.61 31.85 +3.59
26 Saara Svahn 2001 Kampuksen Plaani +0.78 31.87 +3.61
27 Taiga Yritys 2003 Kampuksen Plaani +0.73 31.94 +3.68
28 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.76 32.13 +3.87
29 Senni Mattila 2003 Rauman Uimaseura +0.69 32.23 +3.97
30 Annika Toiviainen 2002 Helsingin Uimarit +0.73 32.25 +3.99
31 Melinda Moilanen 2000 Joensuun Uimaseura ry +0.66 32.29 +4.03
32 Maria Ripatti 1987 Järvenpään Uintiklubi ry +0.86 32.47 +4.21
33 Emma Loponen 2003 Simmis Wanda ry +0.77 32.48 +4.22
34 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit +0.80 32.51 +4.25
35 Cindy Palm 2003 Cetus Espoo +0.74 32.56 +4.30
36 Anni Manninen 2001 Simmis Wanda ry +0.78 32.64 +4.38
37 Ella Uusitalo 2003 Kampuksen Plaani +0.69 32.65 +4.39
38 Essi Salokorpi 2003 Cetus Espoo +0.75 32.74 +4.48
39 Milla-Lotta Tapanainen 2003 Cetus Espoo +0.85 32.92 +4.66
40 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.78 33.02 +4.76
41 Fiia Pyykkö 2001 Salon Uimarit +0.76 33.21 +4.95
42 Sofia Långström 2003 Cetus Espoo +0.71 33.27 +5.01
43 Jasmin Vacker 1999 Vanders +0.74 33.77 +5.51
44 Matilda Lonka 2003 Kouvolan Uimarit +0.72 33.85 +5.59
45 Aada Viitamäki 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 33.97 +5.71
46 Ronja Loman 2002 Octopus Lohja +0.80 33.98 +5.72
47 Susannah Kaul 1999 Kalevi Ujumiskool +0.76 34.39 +6.13
48 Veera Laakkonen 2003 Kampuksen Plaani +0.77 34.90 +6.64
49 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi ry +0.74 35.66 +7.40
50 Tuisku Grundström 2002 Vanders +0.78 35.72 +7.46
51 Meri Ojala 2000 Helsingin Uimarit +0.78 35.75 +7.49
52 Vilhelmiina Leppänen 2003 Cetus Espoo +0.83 35.77 +7.51
53 Peppi-Stiina Ahti 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 36.19 +7.93
54 Ilona Hjelt 2002 Kampuksen Plaani +0.87 36.46 +8.20
55 Essi Helle 2002 Helsingin Uimarit +0.87 36.52 +8.26
56 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi ry +0.87 36.91 +8.65
57 Ella Nore 2002 Rauman Uimaseura +0.70 38.48 +10.22
58 Laura Hautamäki 2002 Simmis Wanda ry +0.69 38.80 +10.54
59 Amanda Ahlgren 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.78 39.72 +11.46
60 Jenni Raittinen 2001 Nurmijärven Uinti +0.82 43.36 +15.10
Event official at: 23.11.2019 10:06:07
2019-11-23 10:06:32 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner