Tulokset Open Nordic Masters 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Perhosuinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niina Säteri |
1984 |
Kampuksen Plaani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Perhosuinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Salmela |
1976 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
596 |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Dahlerus |
1979 |
Kristianstads SLS |
|
482 |
1:20.81 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
Meisterujumise U-Klubi |
|
386 |
1:26.96 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
332 |
1:31.45 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Perhosuinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
665 |
1:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
455 |
1:24.42 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
Simmis Wanda ry |
|
354 |
1:31.76 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Perhosuinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petra Thodin |
1968 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
695 |
1:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Koponen |
1968 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
566 |
1:21.96 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
218 |
1:52.52 |
+35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christine Heimhofer |
1968 |
Salzburger Turnverein Schwimm |
|
216 |
1:52.83 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tatiana Abu Nijmeh |
1965 |
Skuru Idrottsklubb |
|
173 |
2:01.60 |
+45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Perhosuinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
416 |
1:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuija Alanko |
1963 |
Riihimäen Uimaseura |
|
342 |
1:39.31 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuija Lönnrot |
1964 |
Helsingfors Simsällskap |
|
182 |
2:02.53 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Perhosuinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Santos Silva |
1986 |
Ginásio Clube de Santo Tirso |
|
560 |
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ninni From |
1988 |
Simmis Wanda ry |
|
520 |
1:13.12 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Nieminen |
1985 |
Helsingfors Simsällskap |
|
479 |
1:15.14 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Männikkö |
1989 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tove Brickner |
1985 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Perhosuinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
|
688 |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Lajunen |
1992 |
Swimming Jyväskylä |
|
638 |
1:09.68 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Känsäkoski |
1994 |
Simmis Wanda ry |
|
411 |
1:20.68 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kyrklund |
1991 |
ORCA Helsinki |
|
233 |
1:37.37 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.10.2019 19.05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-26 19.06.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|