2021-04-16   12:18:45
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2020 Stadion

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag

Resultat LÝb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:19   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  MalmŲ Kappsimningsklubb            26.54   
Amalie SÝby Mortensen  2001  Holbśk SvÝmme Klub            26.93   
Julie KrÝyer Svendsen  2002  GTI            27.37   
Tilde Morin  2002  Team West            27.53   
Victoria Bierre  2000  Herlev SvÝmning            27.55  Deltager ikke i finalen 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            27.68   
Lucie Hanquet  2003  Team West            27.92   
Sophie Amalie SchÝn  1999  Farum SvÝmmeklub            27.94   
Marina Nissen Jakobsen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            27.97   
10  Mathilde Maria Thorsen  2004  Herlev SvÝmning            28.07   
10  Sofia Abrahamsson  2005  Team West            28.07   
12  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum SvÝmmeklub            28.09   
13  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            28.16   
14  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            28.19   
15  Martha Vitus Tversted  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.48   
16  Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby SvÝmmeklub            28.55   
17  Karin Widerberg  2003  Team West            28.59   
18  Mollie Morfelt  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.61   
19  Lśrke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            28.64   
20  Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.69   
21  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            28.76   
22  Julia Osterman  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.82   
22  Julie Darlem Brandt  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.82   
24  Claudia Sperling  2002  Lyngby SvÝmmeklub            28.99   
25  Zara Wendel  2002  Holbśk SvÝmme Klub            29.02   
26  Martha Hjuler Britze  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            29.08   
27  Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre SvÝmme Klub            29.13   
28  Maya Krogh BrÝnnicke  2005  VAT Copenhagen            29.15   
29  Eva Margrťt Falsdůttir  2005  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            29.31   
30  Boiana Gradinarska  2004  Team West            29.32   
30  Selma Avdic  2003  Team West            29.32   
32  Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub            29.41   
33  Linnea Liljenfors  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            29.43   
34  Josefine Arbo SÝrensen  2004  GTI            29.44   
35  Frederikke Echardt  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.47   
36  Josephine Thomsen  2005  Herlev SvÝmning            29.52   
37  Elena Westmark Holm  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            29.53   
38  Alba Vendelboe-Schack  2005  HÝrsholm SvÝmmeforening            29.57   
39  Amanda Persson  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            29.60   
40  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            29.62   
41  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum SvÝmmeklub            29.63   
41  Simone JÝrgensen  1999  Farum SvÝmmeklub            29.63   
43  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            29.67   
44  Mathilde Svendsen  2004  GTI            29.76   
45  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            29.83   
46  Nomi I. K. Schau  2004  GTI            29.88   
47  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            29.89   
48  Frederikke Elster  2004  Lyngby SvÝmmeklub            29.91   
49  Josephine G. Lauridsen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.96   
50  Ella Gohr Metz  2005  Vest-BrÝndby            30.01   
51  Cecilie Elkjśr  2001  Hvidovre SvÝmme Klub            30.05   
52  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            30.07   
53  Annika Britt Larsen  2005  GTI            30.10   
54  Kajsa SŲderholm  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.12   
55  Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-BrÝndby            30.17   
56  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            30.20   
56  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            30.20   
58  Camilla Taylor  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.27   
59  Klara RŲdin  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.28   
60  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            30.36   
61  Caroline Salskov Jensen  2005  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.37   
62  Amalie Brammer Kśrgaard  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            30.40   
63  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.43   
64  Gunnhildur BjŲrg Baldursdůttir  2000  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            30.47   
65  Mie MÝrkedal  2003  Holbśk SvÝmme Klub            30.51   
66  Cecilie Salskov Jensen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.59   
67  Antonia Sandblom  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.63   
67  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            30.63   
69  Lina Dahlgren  2005  Team West            30.66   
70  Julie Segato  2005  GTI            30.89   
71  Anna Stenberg  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            30.90   
72  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            30.95   
73  Lśrke Blond  2003  VAT Copenhagen            31.06   
74  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            31.08   
75  Ństa Kamilla Sigurūardůttir  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            31.12   
76  Thelma Lind Einarsdůttir  2005  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            31.15   
77  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            31.17   
78  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-BrÝndby            31.18   
79  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            31.25   
80  Ida Larsen  2000  Holbśk SvÝmme Klub            31.27   
81  Elisabeth Roskśr  2004  VAT Copenhagen-MK31            31.33   
82  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup SvÝmmeklub            31.36   
83  Katrine MÝrkeberg  2004  Nśstved IF            31.39   
84  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup SvÝmmeklub            31.40   
85  Nicoline MÝrch Andersen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            31.52   
86  Thea Torndal Jensen  2004  Nśstved IF            31.65   
87  Mathilde Thor MÝller  2005  Farum SvÝmmeklub            31.67   
88  Agnes Gustafson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            31.97   
89  Helene Orben  2005  Farum SvÝmmeklub            31.98   
90  Maria BÝgh  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            32.09   
91  Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            32.28   
92  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.45   
93  Emma Mattson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            32.64   
94  Olivia My Nielsen  2004  Nśstved IF            32.89   
95  Caja Cederblad Larsen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            33.06   
96  Isabella Borgmann  2005  Farum SvÝmmeklub            34.19   
97  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-BrÝndby            34.54   
Hannah HŲesch  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            DNS   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            DNS   
Agnes Barner Hansen  2005  Nśstved IF            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner