2020-06-04   20:35:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, VSSF (Skövde)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 1, 200m Medley Fl 12 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 417 2:43.02
50m: 37.00
100m: 1:18.55
(41.55)
150m: 2:05.36
(46.81)
200m: 2:43.02
(37.66)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 389 2:46.81 +3.79
50m: 37.34
100m: 1:20.80
(43.46)
150m: 2:09.69
(48.89)
200m: 2:46.81
(37.12)
3 Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 389 2:46.87 +3.85
50m: 37.20
100m: 1:20.67
(43.47)
150m: 2:09.69
(49.02)
200m: 2:46.87
(37.18)
4 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 308 3:00.35 +17.33
50m: 39.84
100m: 1:23.94
(44.10)
150m: 2:18.81
(54.87)
200m: 3:00.35
(41.54)
5 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap 298 3:02.39 +19.37
50m: 39.00
100m: 1:26.74
(47.74)
150m: 2:22.18
(55.44)
200m: 3:02.39
(40.21)
6 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 279 3:06.34 +23.32
50m: 37.47
100m: 1:23.53
(46.06)
150m: 2:22.92
(59.39)
200m: 3:06.34
(43.42)
7 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim 269 3:08.72 +25.70
50m: 44.41
100m: 1:31.37
(46.96)
150m: 2:25.25
(53.88)
200m: 3:08.72
(43.47)
8 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 241 3:15.81 +32.79
50m: 45.15
100m: 1:34.52
(49.37)
150m: 2:30.06
(55.54)
200m: 3:15.81
(45.75)
9 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 238 3:16.57 +33.55
50m: 44.69
100m: 1:35.63
(50.94)
150m: 2:31.32
(55.69)
200m: 3:16.57
(45.25)
10 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap 237 3:16.67 +33.65
50m: 46.78
100m: 1:38.43
(51.65)
150m: 2:32.46
(54.03)
200m: 3:16.67
(44.21)
11 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 237 3:16.86 +33.84
50m: 40.46
100m: 1:30.37
(49.91)
150m: 2:37.02
(1:06.65)
200m: 3:16.86
(39.84)
12 Andrea Tapper 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 229 3:19.05 +36.03
50m: 42.93
100m: 1:35.44
(52.51)
150m: 2:31.03
(55.59)
200m: 3:19.05
(48.02)
13 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 229 3:19.07 +36.05
50m: 45.39
100m: 1:38.36
(52.97)
150m: 2:33.00
(54.64)
200m: 3:19.07
(46.07)
14 Elin Lindblom 2007 Varabygdens Simsällskap 179 3:36.15 +53.13
50m: 49.28
100m: 1:42.81
(53.53)
150m: 2:44.97
(1:02.16)
200m: 3:36.15
(51.18)
15 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 176 3:37.18 +54.16
50m: 51.10
100m: 1:46.94
(55.84)
150m: 2:48.89
(1:01.95)
200m: 3:37.18
(48.29)
16 Nailia Rose Åslin 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 149 3:49.38 +1:06.36
50m: 56.65
100m: 1:55.70
(59.05)
150m: 2:57.61
(1:01.91)
200m: 3:49.38
(51.77)
- Ella Muthas 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Lovisa Tapper 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Emilia Höglund 2007 Skövde Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-01 10:14:16
2019-12-01 10:14:34 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 2, 200m Medley Po 12 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tom Larsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 238 2:56.71
50m: 36.58
100m: 1:20.18
(43.60)
150m: 2:16.54
(56.36)
200m: 2:56.71
(40.17)
2 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim 233 2:58.05 +1.34
50m: 39.56
100m: 1:23.95
(44.39)
150m: 2:17.05
(53.10)
200m: 2:58.05
(41.00)
3 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim 217 3:02.21 +5.50
50m: 42.27
100m: 1:28.85
(46.58)
150m: 2:20.26
(51.41)
200m: 3:02.21
(41.95)
4 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 215 3:02.89 +6.18
50m: 41.87
100m: 1:32.98
(51.11)
150m: 2:22.94
(49.96)
200m: 3:02.89
(39.95)
5 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim 207 3:05.30 +8.59
50m: 39.21
100m: 1:27.90
(48.69)
150m: 2:23.43
(55.53)
200m: 3:05.30
(41.87)
6 Andreas Caspersen 2007 Simklubben Alingsås 204 3:06.18 +9.47
50m: 40.45
100m: 1:29.85
(49.40)
150m: 2:24.61
(54.76)
200m: 3:06.18
(41.57)
7 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 198 3:08.07 +11.36
50m: 42.61
100m: 1:30.37
(47.76)
150m: 2:25.90
(55.53)
200m: 3:08.07
(42.17)
8 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim 195 3:08.77 +12.06
50m: 46.96
100m: 1:33.61
(46.65)
150m: 2:28.19
(54.58)
200m: 3:08.77
(40.58)
9 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 194 3:09.27 +12.56
50m: 42.45
100m: 1:28.21
(45.76)
150m: 2:27.76
(59.55)
200m: 3:09.27
(41.51)
10 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 193 3:09.41 +12.70
50m: 39.41
100m: 1:24.85
(45.44)
150m: 2:25.62
(1:00.77)
200m: 3:09.41
(43.79)
11 Pascal To 2007 Trollhättans Simsällskap 189 3:10.91 +14.20
50m: 40.45
100m: 1:31.71
(51.26)
150m: 2:24.08
(52.37)
200m: 3:10.91
(46.83)
12 Algot Finnäs 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 177 3:15.07 +18.36
50m: 46.09
100m: 1:34.17
(48.08)
150m: 2:32.19
(58.02)
200m: 3:15.07
(42.88)
13 Vinston Åsén 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 166 3:19.21 +22.50
50m: 41.39
100m: 1:33.77
(52.38)
150m: 2:32.38
(58.61)
200m: 3:19.21
(46.83)
14 Ludvig Brax 2007 Trollhättans Simsällskap 117 3:43.81 +47.10
50m: 52.88
100m: 1:49.13
(56.25)
150m: 2:51.59
(1:02.46)
200m: 3:43.81
(52.22)
- Leo Partanen 2007 Skövde Simsällskap DSQ
- Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap DSQ
- Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-01 10:28:49
2019-12-01 10:45:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Fl 10, 9 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap 184 45.09
2 Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 153 47.90 +2.81
3 Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 113 52.96 +7.87
4 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 104 54.55 +9.46
5 Lily Smith 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 104 54.58 +9.49
6 Alice Ståhl 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 102 54.78 +9.69
7 Disa Gunnerling 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 87 57.89 +12.80
8 Nelly Zetterdahl 2010 Alingsås SLS 84 58.43 +13.34
9 Karin Ek 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 65 1:03.76 +18.67
10 Julia Caple 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 62 1:04.61 +19.52
- Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Lyra Morate 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-01 10:44:27
Gren 3, 50m Ryggsim Fl 10, 9 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 272 39.58
2 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 175 45.85 +6.27
3 Jill Larsson 2009 Varabygdens Simsällskap 167 46.58 +7.00
4 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 157 47.49 +7.91
5 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 137 49.77 +10.19
6 Hilma Nordin 2009 Trollhättans Simsällskap 133 50.26 +10.68
7 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim 132 50.41 +10.83
8 Lovisa Modin 2009 Göteborg Sim 116 52.53 +12.95
- Meja Westerlund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-01 10:44:27
2019-12-01 10:44:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Po 10, 9 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Chauhan 2010 Göteborg Sim 114 45.74
- Oskar Axelsson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-01 10:48:18
Gren 4, 50m Ryggsim Po 10, 9 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Björn Johansson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS 222 36.69
2 Max Schimmel 2009 Skövde Simsällskap 205 37.66 +0.97
3 Christopher Calek 2009 Göteborg Sim 163 40.67 +3.98
4 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim 158 41.04 +4.35
5 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 154 41.38 +4.69
6 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim 149 41.90 +5.21
7 Isak Tullberg Ledel 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 145 42.21 +5.52
8 Mio Pettersson 2009 Simklubben S02 140 42.78 +6.09
9 Gustav Steen 2009 Göteborg Sim 125 44.40 +7.71
10 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås 120 45.03 +8.34
11 Viktor Särkiniemi Carlsson 2009 Trollhättans Simsällskap 96 48.49 +11.80
12 Kevin Tian 2009 Göteborg Sim 82 51.00 +14.31
13 Oskar Hedeback 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 79 51.64 +14.95
14 Hugo Liu 2009 Göteborg Sim 73 53.04 +16.35
15 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 66 54.88 +18.19
16 Alexander Neuman 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 65 55.22 +18.53
17 Erik Lagerström 2009 Göteborg Sim 58 57.36 +20.67
18 Axel Odbom 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 57 57.70 +21.01
19 Elliot Lennerås 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 48 1:00.91 +24.22
20 Anton Mattsson 2009 Trollhättans Simsällskap 42 1:03.66 +26.97
Grenen officiell:  2019-12-01 10:48:18
2019-12-01 10:48:21 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap 335 1:19.21
50m: 38.42
100m: 1:19.21
(40.79)
2 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 318 1:20.55 +1.34
50m: 39.18
100m: 1:20.55
(41.37)
3 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 273 1:24.78 +5.57
50m: 41.28
100m: 1:24.78
(43.50)
4 Saga jukic 2008 Skövde Simsällskap 265 1:25.66 +6.45
50m: 41.87
100m: 1:25.66
(43.79)
5 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim 213 1:32.12 +12.91
50m: 43.97
100m: 1:32.12
(48.15)
6 Lily Burenius 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 198 1:34.34 +15.13
50m: 48.68
100m: 1:34.34
(45.66)
7 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim 197 1:34.57 +15.36
50m: 45.64
100m: 1:34.57
(48.93)
8 Linn Bravert 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 196 1:34.58 +15.37
50m: 44.87
100m: 1:34.58
(49.71)
9 Josefin Larsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS 178 1:37.69 +18.48
50m: 47.36
100m: 1:37.69
(50.33)
10 Annie Alsterstad 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 172 1:38.78 +19.57
50m: 48.00
100m: 1:38.78
(50.78)
11 Amanda Ekström 2008 Göteborg Sim 169 1:39.48 +20.27
50m: 47.65
100m: 1:39.48
(51.83)
12 Julia Holle Granat 2008 Göteborg Sim 164 1:40.45 +21.24
50m: 47.74
100m: 1:40.45
(52.71)
13 Emilia Söderström 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 161 1:41.00 +21.79
50m: 48.44
100m: 1:41.00
(52.56)
14 Maja Dalek 2008 Trollhättans Simsällskap 157 1:41.83 +22.62
50m: 50.26
100m: 1:41.83
(51.57)
15 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim 150 1:43.41 +24.20
50m: 49.22
100m: 1:43.41
(54.19)
16 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 144 1:44.80 +25.59
50m: 51.03
100m: 1:44.80
(53.77)
17 Olivia Ståhl 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 140 1:45.90 +26.69
50m: 51.01
100m: 1:45.90
(54.89)
18 Olivia Ljungström 2008 Simklubben Alingsås 132 1:48.03 +28.82
50m: 53.05
100m: 1:48.03
(54.98)
19 Julia Skogsberg 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 128 1:49.08 +29.87
50m: 50.44
100m: 1:49.08
(58.64)
20 Evelina Berlin 2008 Göteborg Sim 127 1:49.39 +30.18
50m: 52.25
100m: 1:49.39
(57.14)
21 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim 115 1:52.84 +33.63
50m: 52.62
100m: 1:52.84
(1:00.22)
22 Majken Lidman 2008 Göteborg Sim 115 1:53.14 +33.93
50m: 55.85
100m: 1:53.14
(57.29)
23 Anna Hall 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 99 1:58.85 +39.64
50m: 56.41
100m: 1:58.85
(1:02.44)
24 Trinity Nordenlilja 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 94 2:00.75 +41.54
50m: 55.75
100m: 2:00.75
(1:05.00)
- Elvira Wennersten 2008 Trollhättans Simsällskap DSQ
- Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-01 11:07:29
Gren 5, 100m Ryggsim Fl 12, 11 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 380 1:15.96
50m: 37.88
100m: 1:15.96
(38.08)
2 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 341 1:18.75 +2.79
50m: 39.18
100m: 1:18.75
(39.57)
3 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 331 1:19.54 +3.58
50m: 38.77
100m: 1:19.54
(40.77)
4 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 302 1:21.97 +6.01
50m: 39.16
100m: 1:21.97
(42.81)
5 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 293 1:22.76 +6.80
50m: 41.12
100m: 1:22.76
(41.64)
6 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 264 1:25.71 +9.75
50m: 42.75
100m: 1:25.71
(42.96)
7 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap 253 1:26.98 +11.02
50m: 43.33
100m: 1:26.98
(43.65)
8 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim 232 1:29.45 +13.49
50m: 44.43
100m: 1:29.45
(45.02)
9 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap 226 1:30.28 +14.32
50m: 43.97
100m: 1:30.28
(46.31)
10 Tilda Helgesson 2007 Skövde Simsällskap 226 1:30.30 +14.34
50m: 43.31
100m: 1:30.30
(46.99)
11 Emilia Höglund 2007 Skövde Simsällskap 212 1:32.15 +16.19
50m: 44.89
100m: 1:32.15
(47.26)
12 Alma Haknert 2007 Simklubben Alingsås 212 1:32.25 +16.29
50m: 45.56
100m: 1:32.25
(46.69)
13 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 208 1:32.87 +16.91
50m: 45.01
100m: 1:32.87
(47.86)
14 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 202 1:33.64 +17.68
50m: 45.20
100m: 1:33.64
(48.44)
15 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 191 1:35.44 +19.48
50m: 46.62
100m: 1:35.44
(48.82)
16 Lin Smith 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 165 1:40.18 +24.22
50m: 46.24
100m: 1:40.18
(53.94)
17 Elin Lindblom 2007 Varabygdens Simsällskap 160 1:41.28 +25.32
50m: 48.54
100m: 1:41.28
(52.74)
18 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 158 1:41.66 +25.70
50m: 48.50
100m: 1:41.66
(53.16)
19 Nailia Rose Åslin 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 155 1:42.33 +26.37
50m: 50.97
100m: 1:42.33
(51.36)
20 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 150 1:43.39 +27.43
50m: 48.95
100m: 1:43.39
(54.44)
21 Ella Muthas 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 131 1:48.12 +32.16
50m: 53.64
100m: 1:48.12
(54.48)
22 Elin Friman 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 125 1:49.82 +33.86
50m: 53.01
100m: 1:49.82
(56.81)
23 Mira Groeger 2007 Göteborg Sim 115 1:52.93 +36.97
50m: 54.30
100m: 1:52.93
(58.63)
- Selma Holmqvist 2007 Simklubben S02 DSQ
- Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Marta Apel 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Medina Abdullah 2007 Simklubben S02 DNS
- Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
- Rut Wixström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-01 11:07:29
2019-12-01 11:07:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 6, 100m Ryggsim Po 12, 11 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arda Beybutov 2008 Simklubben S02 173 1:27.68
50m: 42.63
100m: 1:27.68
(45.05)
2 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap 172 1:27.85 +0.17
50m: 42.17
100m: 1:27.85
(45.68)
3 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 165 1:29.02 +1.34
50m: 43.84
100m: 1:29.02
(45.18)
4 Victor Elfving 2008 Varabygdens Simsällskap 138 1:34.37 +6.69
50m: 46.19
100m: 1:34.37
(48.18)
5 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 115 1:40.27 +12.59
50m: 48.92
100m: 1:40.27
(51.35)
6 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim 96 1:46.62 +18.94
50m: 50.97
100m: 1:46.62
(55.65)
7 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 89 1:49.17 +21.49
50m: 55.22
100m: 1:49.17
(53.95)
8 Tim Damber 2008 Göteborg Sim 73 1:56.89 +29.21
50m: 55.71
100m: 1:56.89
(1:01.18)
9 Alexander Larsson 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 73 1:56.95 +29.27
50m: 55.87
100m: 1:56.95
(1:01.08)
10 Jakub Drobena 2008 Göteborg Sim 71 1:58.00 +30.32
50m: 52.53
100m: 1:58.00
(1:05.47)
- Hjalmar Hoshino 2008 Göteborg Sim DSQ
- Reber Inci 2008 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-12-01 11:22:31
Gren 6, 100m Ryggsim Po 12, 11 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tom Larsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 243 1:18.26
50m: 36.62
100m: 1:18.26
(41.64)
2 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim 211 1:22.08 +3.82
50m: 40.21
100m: 1:22.08
(41.87)
3 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 205 1:22.80 +4.54
50m: 40.28
100m: 1:22.80
(42.52)
4 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 178 1:26.89 +8.63
50m: 42.44
100m: 1:26.89
(44.45)
5 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim 176 1:27.11 +8.85
50m: 42.68
100m: 1:27.11
(44.43)
6 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim 174 1:27.51 +9.25
50m: 42.91
100m: 1:27.51
(44.60)
7 Leo Partanen 2007 Skövde Simsällskap 173 1:27.56 +9.30
50m: 43.36
100m: 1:27.56
(44.20)
8 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 172 1:27.80 +9.54
50m: 42.59
100m: 1:27.80
(45.21)
9 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim 165 1:28.97 +10.71
50m: 44.43
100m: 1:28.97
(44.54)
10 Pascal To 2007 Trollhättans Simsällskap 149 1:32.09 +13.83
50m: 44.91
100m: 1:32.09
(47.18)
11 Algot Finnäs 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 145 1:32.91 +14.65
50m: 43.46
100m: 1:32.91
(49.45)
12 Andreas Caspersen 2007 Simklubben Alingsås 137 1:34.75 +16.49
50m: 47.07
100m: 1:34.75
(47.68)
13 Vinston Åsén 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 137 1:34.78 +16.52
50m: 45.06
100m: 1:34.78
(49.72)
14 Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap 132 1:35.98 +17.72
50m: 46.24
100m: 1:35.98
(49.74)
15 Christopher Dencker 2007 Simklubben S02 130 1:36.39 +18.13
50m: 45.91
100m: 1:36.39
(50.48)
16 Luksa Krstulovic 2007 Göteborg Sim 115 1:40.50 +22.24
50m: 49.37
100m: 1:40.50
(51.13)
17 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 111 1:41.69 +23.43
50m: 50.60
100m: 1:41.69
(51.09)
18 Ludvig Brax 2007 Trollhättans Simsällskap 106 1:43.12 +24.86
50m: 50.91
100m: 1:43.12
(52.21)
19 Lucas Hang 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 102 1:44.45 +26.19
50m: 48.15
100m: 1:44.45
(56.30)
- Felix Holmberg 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-01 11:22:31
2019-12-01 11:22:41 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 10, 9 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap 246 45.54
2 Elsa Pettersson 2011 Simklubben Alingsås 138 55.15 +9.61
3 Nelly Zetterdahl 2010 Alingsås SLS 106 1:00.34 +14.80
4 Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 77 1:07.13 +21.59
5 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 75 1:07.58 +22.04
6 Alice Ståhl 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 61 1:12.32 +26.78
- Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Lyra Morate 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Karin Ek 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Julia Caple 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-01 12:00:01
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 10, 9 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 238 46.05
2 Hedda Byfeldt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 223 47.08 +1.03
3 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 163 52.27 +6.22
4 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 161 52.47 +6.42
5 Matilda Johannesson 2009 Alingsås SLS 155 53.16 +7.11
6 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 150 53.69 +7.64
7 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim 136 55.45 +9.40
8 Amalia Skoglund 2009 Alingsås SLS 119 58.01 +11.96
9 Alva Helgesson 2009 Varabygdens Simsällskap 115 58.58 +12.53
10 Hilma Nordin 2009 Trollhättans Simsällskap 114 58.80 +12.75
11 Meja Westerlund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 76 1:07.40 +21.35
- Lovisa Modin 2009 Göteborg Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-12-01 12:00:01
2019-12-01 12:06:40 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 8, 50m Bröstsim Po 10, 9 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Chauhan 2010 Göteborg Sim 74 59.91
Grenen officiell:  2019-12-01 12:00:25
Gren 8, 50m Bröstsim Po 10, 9 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Schimmel 2009 Skövde Simsällskap 217 41.97
2 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 193 43.69 +1.72
3 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim 178 44.81 +2.84
4 Björn Johansson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS 177 44.97 +3.00
5 Mio Pettersson 2009 Simklubben S02 144 48.12 +6.15
6 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim 139 48.65 +6.68
7 Christopher Calek 2009 Göteborg Sim 139 48.73 +6.76
8 Hugo Liu 2009 Göteborg Sim 103 53.73 +11.76
9 Gustav Steen 2009 Göteborg Sim 94 55.48 +13.51
10 Erik Lagerström 2009 Göteborg Sim 91 56.08 +14.11
11 Oskar Hedeback 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 87 56.85 +14.88
12 Elliot Lennerås 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 80 58.45 +16.48
13 Axel Odbom 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 79 58.78 +16.81
14 Anton Mattsson 2009 Trollhättans Simsällskap 62 1:03.73 +21.76
15 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 59 1:04.85 +22.88
16 Kevin Tian 2009 Göteborg Sim 58 1:05.13 +23.16
- Isak Tullberg Ledel 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Viktor Särkiniemi Carlsson 2009 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-01 12:00:25
2019-12-01 13:26:47 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 9, 100m Bröstsim Fl 12, 11 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap 325 1:30.66
50m: 42.55
100m: 1:30.66
(48.11)
2 Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap 309 1:32.15 +1.49
50m: 44.05
100m: 1:32.15
(48.10)
3 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 294 1:33.75 +3.09
50m: 44.59
100m: 1:33.75
(49.16)
4 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim 206 1:45.42 +14.76
50m: 49.94
100m: 1:45.42
(55.48)
5 Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 202 1:46.12 +15.46
50m: 50.09
100m: 1:46.12
(56.03)
6 Saga jukic 2008 Skövde Simsällskap 189 1:48.52 +17.86
50m: 52.06
100m: 1:48.52
(56.46)
6 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim 189 1:48.52 +17.86
50m: 51.62
100m: 1:48.52
(56.90)
8 Evelina Berlin 2008 Göteborg Sim 186 1:49.10 +18.44
50m: 51.42
100m: 1:49.10
(57.68)
9 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim 185 1:49.40 +18.74
50m: 53.44
100m: 1:49.40
(55.96)
10 Amanda Ekström 2008 Göteborg Sim 184 1:49.48 +18.82
50m: 50.44
100m: 1:49.48
(59.04)
11 Annie Alsterstad 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 181 1:50.19 +19.53
50m: 51.71
100m: 1:50.19
(58.48)
12 Maja Dalek 2008 Trollhättans Simsällskap 178 1:50.80 +20.14
50m: 52.31
100m: 1:50.80
(58.49)
13 Olivia Ljungström 2008 Simklubben Alingsås 175 1:51.39 +20.73
50m: 53.76
100m: 1:51.39
(57.63)
14 Julia Holle Granat 2008 Göteborg Sim 173 1:51.91 +21.25
50m: 53.10
100m: 1:51.91
(58.81)
15 Olivia Ståhl 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 166 1:53.28 +22.62
50m: 53.60
100m: 1:53.28
(59.68)
16 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 162 1:54.19 +23.53
50m: 54.15
100m: 1:54.19
(1:00.04)
17 Linn Bravert 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 162 1:54.24 +23.58
50m: 54.02
100m: 1:54.24
(1:00.22)
18 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim 162 1:54.25 +23.59
50m: 53.58
100m: 1:54.25
(1:00.67)
19 Lily Burenius 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 154 1:56.11 +25.45
50m: 54.77
100m: 1:56.11
(1:01.34)
20 Josefin Larsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS 153 1:56.38 +25.72
50m: 56.01
100m: 1:56.38
(1:00.37)
21 Majken Lidman 2008 Göteborg Sim 149 1:57.61 +26.95
50m: 55.95
100m: 1:57.61
(1:01.66)
22 Elvira Wennersten 2008 Trollhättans Simsällskap 147 1:57.97 +27.31
50m: 52.12
100m: 1:57.97
(1:05.85)
23 Anna Hall 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 143 1:59.09 +28.43
50m: 54.75
100m: 1:59.09
(1:04.34)
24 Ellen Landgren 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 122 2:05.42 +34.76
50m: 58.72
100m: 2:05.42
(1:06.70)
- Trinity Nordenlilja 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Julia Skogsberg 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-01 12:18:33
Gren 9, 100m Bröstsim Fl 12, 11 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 364 1:27.30
50m: 41.92
100m: 1:27.30
(45.38)
2 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 336 1:29.63 +2.33
50m: 42.36
100m: 1:29.63
(47.27)
3 Alma Haknert 2007 Simklubben Alingsås 289 1:34.23 +6.93
50m: 44.78
100m: 1:34.23
(49.45)
4 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 275 1:35.79 +8.49
50m: 45.30
100m: 1:35.79
(50.49)
5 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap 265 1:37.02 +9.72
50m: 45.56
100m: 1:37.02
(51.46)
6 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 261 1:37.48 +10.18
50m: 45.34
100m: 1:37.48
(52.14)
7 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap 250 1:38.98 +11.68
50m: 47.62
100m: 1:38.98
(51.36)
8 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim 248 1:39.18 +11.88
50m: 48.48
100m: 1:39.18
(50.70)
9 Tilda Helgesson 2007 Skövde Simsällskap 242 1:40.03 +12.73
50m: 47.66
100m: 1:40.03
(52.37)
10 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 239 1:40.45 +13.15
50m: 47.11
100m: 1:40.45
(53.34)
11 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 237 1:40.65 +13.35
50m: 48.26
100m: 1:40.65
(52.39)
12 Karin Palming 2007 Göteborg Sim 235 1:40.96 +13.66
50m: 46.84
100m: 1:40.96
(54.12)
13 Emilia Höglund 2007 Skövde Simsällskap 220 1:43.19 +15.89
50m: 49.19
100m: 1:43.19
(54.00)
14 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 215 1:44.01 +16.71
50m: 50.90
100m: 1:44.01
(53.11)
15 Ella Muthas 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 182 1:49.98 +22.68
50m: 51.57
100m: 1:49.98
(58.41)
16 Elin Lindblom 2007 Varabygdens Simsällskap 174 1:51.67 +24.37
50m: 53.10
100m: 1:51.67
(58.57)
17 Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 173 1:51.74 +24.44
50m: 52.28
100m: 1:51.74
(59.46)
18 Marta Apel 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 173 1:51.91 +24.61
50m: 51.51
100m: 1:51.91
(1:00.40)
19 Nina Ljunggren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 163 1:53.98 +26.68
50m: 53.09
100m: 1:53.98
(1:00.89)
20 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 161 1:54.48 +27.18
50m: 53.74
100m: 1:54.48
(1:00.74)
21 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 154 1:56.14 +28.84
50m: 55.12
100m: 1:56.14
(1:01.02)
22 Mira Groeger 2007 Göteborg Sim 153 1:56.36 +29.06
50m: 54.36
100m: 1:56.36
(1:02.00)
23 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S02 139 2:00.13 +32.83
50m: 55.65
100m: 2:00.13
(1:04.48)
24 Nailia Rose Åslin 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 138 2:00.50 +33.20
50m: 56.39
100m: 2:00.50
(1:04.11)
25 Elin Friman 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 107 2:11.06 +43.76
50m: 1:00.53
100m: 2:11.06
(1:10.53)
- Andrea Tapper 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Medina Abdullah 2007 Simklubben S02 DNS
- Gilma Janesjö 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-01 12:18:33
2019-12-01 12:21:44 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden Skövde
Plats: Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 dec 2019 till den 1 dec 2019
Gren 10, 100m Bröstsim Po 12, 11 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 234 1:30.18
50m: 42.59
100m: 1:30.18
(47.59)
2 Arda Beybutov 2008 Simklubben S02 178 1:38.79 +8.61
50m: 46.67
100m: 1:38.79
(52.12)
3 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap 171 1:40.16 +9.98
50m: 47.75
100m: 1:40.16
(52.41)
4 Hjalmar Hoshino 2008 Göteborg Sim 142 1:46.51 +16.33
50m: 48.91
100m: 1:46.51
(57.60)
5 Tim Damber 2008 Göteborg Sim 132 1:49.12 +18.94
50m: 51.13
100m: 1:49.12
(57.99)
6 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 126 1:50.92 +20.74
50m: 51.94
100m: 1:50.92
(58.98)
7 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 118 1:53.32 +23.14
50m: 53.90
100m: 1:53.32
(59.42)
8 Alexander Larsson 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 63 2:19.62 +49.44
50m: 1:03.80
100m: 2:19.62
(1:15.82)
9 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim 62 2:20.04 +49.86
50m: 1:05.07
100m: 2:20.04
(1:14.97)
- Jakub Drobena 2008 Göteborg Sim DSQ
- Reber Inci 2008 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-12-01 12:29:42
Gren 10, 100m Bröstsim Po 12, 11 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 245 1:28.81
50m: 41.50
100m: 1:28.81
(47.31)
2 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 212 1:33.22 +4.41
50m: 44.82
100m: 1:33.22
(48.40)
3