Results for Region Syd Turnering 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Buskbjerg | 2000 | 236 | 40.83 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 47.82 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 469 | 32.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
2 | Tobias Svenningsen | 2003 | 420 | 33.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
3 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 419 | 33.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 412 | 33.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 407 | 34.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
6 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 401 | 34.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 339 | 36.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
8 | Esben Breum Lau | 2003 | 333 | 36.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
9 | Markus Jessen | 2003 | 278 | 38.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
10 | Oliver Londero | 2004 | 274 | 38.86 | ||||||
H2Odense | 36.62 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Heeb | 2005 | 325 | 36.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 283 | 38.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.38 | |||||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 281 | 38.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
4 | Christian Pedersen | 2007 | 264 | 39.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.44 | |||||||||
5 | Alexander Drachmann | 2005 | 241 | 40.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.61 | |||||||||
6 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 236 | 40.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.65 | |||||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 229 | 41.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
8 | Niels Bjerrum | 2005 | 199 | 43.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 48.39 | |||||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | 199 | 43.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
10 | Tobias Holt | 2006 | 168 | 45.68 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 44.04 | |||||||||
11 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 168 | 45.75 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 45.07 | |||||||||
12 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 160 | 46.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
13 | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | 120 | 51.06 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 52.49 | |||||||||
14 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 120 | 51.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.54 | |||||||||
15 | Jonas Sandal | 2007 | 113 | 52.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.77 | |||||||||
16 | Christian Christensen | 2007 | 111 | 52.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
17 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 91 | 56.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.25 | |||||||||
18 | Gustav Fredsholt Svendsen | 2007 | 65 | 1:02.62 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Paschke | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.92 | |||||||||
- | Marcus Grønholt | 2005 | DSQ | Asynk arm bevægelse | ||||||
Vejen Svømmeklub | 44.62 | |||||||||
- | Rasmus Thy | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Schmidt | 2008 | 203 | 42.92 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 46.53 | |||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 158 | 46.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.73 | |||||||||
3 | Gustav Hansen | 2008 | 137 | 48.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.04 | |||||||||
4 | Theodor van Den Berg | 2008 | 122 | 50.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.34 | |||||||||
5 | Nikolai Elgaard | 2009 | 100 | 54.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
6 | Jens Reintoft | 2008 | 95 | 55.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
7 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 84 | 57.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
8 | Simon Nissum | 2008 | 79 | 58.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.49 | |||||||||
9 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 77 | 59.11 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 59.05 | |||||||||
10 | Tobias Møller Jespersen | 2009 | 63 | 1:03.23 | ||||||
DeltaSwim | 1:03.15 | |||||||||
11 | Sebastian Drachmann | 2008 | 56 | 1:05.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.30 | |||||||||
12 | Daniel Schjødt Kristensen | 2008 | 37 | 1:15.65 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Aksel Fredsholt Svendsen | 2009 | DSQ | Ej samt. berør v 25 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Petersen | 2009 | DSQ | Asyn. ben | ||||||
DeltaSwim | 1:05.59 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 99 | 54.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.59 | |||||||||
2 | Louie Lindblad | 2010 | 83 | 57.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.57 | |||||||||
3 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 63 | 1:03.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
- | Nicklas Kampmann | 2010 | DSQ | Asyn ben | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |