Resultater for Region Syd Turnering 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | 237 | 34.69 | 1:21.19 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:23.99 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 587 | 28.65 | 1:00.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.62 | |||||||||
2 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 490 | 28.81 | 1:03.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.80 | |||||||||
3 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 460 | 30.76 | 1:05.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 452 | 30.54 | 1:05.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.19 | |||||||||
5 | Simon Sandal | 2003 | 392 | 32.28 | 1:08.68 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.22 | |||||||||
6 | Esben Breum Lau | 2003 | 345 | 33.69 | 1:11.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
7 | Markus Jessen | 2003 | 328 | 34.16 | 1:12.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.30 | |||||||||
8 | Oliver Londero | 2004 | 301 | 34.74 | 1:15.00 | |||||
H2Odense | 1:11.69 | |||||||||
- | Lasse Metz Mondrup | 2004 | DSQ | mavelig v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.17 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 382 | 31.84 | 1:09.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
2 | Max Venborg Kromann | 2005 | 351 | 31.33 | 1:11.29 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.62 | |||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 321 | 34.42 | 1:13.40 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.44 | |||||||||
4 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 321 | 34.67 | 1:13.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
5 | Alexander Drachmann | 2005 | 320 | 33.68 | 1:13.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 307 | 33.92 | 1:14.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
7 | Anton Egholm Husted | 2006 | 302 | 33.60 | 1:14.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.00 | |||||||||
8 | Magnus Marschall | 2005 | 287 | 36.36 | 1:16.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
9 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 282 | 35.51 | 1:16.62 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:14.78 | |||||||||
10 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 266 | 36.87 | 1:18.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | 262 | 35.64 | 1:18.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.95 | |||||||||
12 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 251 | 37.50 | 1:19.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.00 | |||||||||
13 | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | 251 | 36.50 | 1:19.74 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:18.17 | |||||||||
14 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 247 | 35.62 | 1:20.09 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
15 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 235 | 36.54 | 1:21.41 | |||||
H2Odense | 1:20.99 | |||||||||
16 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 216 | 39.49 | 1:23.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.08 | |||||||||
17 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 207 | 38.70 | 1:24.99 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:27.83 | |||||||||
18 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 204 | 40.76 | 1:25.33 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.20 | |||||||||
19 | Tobias Holt | 2006 | 204 | 41.09 | 1:25.37 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:27.68 | |||||||||
20 | Toke Gormsen | 2006 | 180 | 40.91 | 1:28.94 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:33.70 | |||||||||
21 | Niels Bjerrum | 2005 | 180 | 44.06 | 1:28.96 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:33.31 | |||||||||
22 | Phillip Gram | 2006 | 178 | 42.85 | 1:29.31 | |||||
H2Odense | 1:31.63 | |||||||||
23 | Christian Christensen | 2007 | 160 | 41.44 | 1:32.60 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.44 | |||||||||
24 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 159 | 44.39 | 1:32.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.35 | |||||||||
25 | Besian Selaci | 2007 | 155 | 44.71 | 1:33.44 | |||||
H2Odense | 1:34.14 | |||||||||
26 | Noah Høier | 2006 | 150 | 43.07 | 1:34.51 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:35.98 | |||||||||
27 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 139 | 46.66 | 1:36.95 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:38.84 | |||||||||
28 | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | 130 | 46.87 | 1:39.16 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:44.51 | |||||||||
29 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 118 | 49.85 | 1:42.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.83 | |||||||||
30 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 99 | 52.94 | 1:48.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.26 | |||||||||
- | Simon Paschke | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.51 | |||||||||
- | Christian Pedersen | 2007 | DSQ | mavelig v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
- | Jonas Mathiasen | 2006 | DSQ | mavelig v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.06 | |||||||||
- | Jonas Sandal | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.72 | |||||||||
- | Martin Kjeldsen | 2007 | DSQ | Mavelig vend, 25 m | ||||||
H2Odense | 1:33.62 | |||||||||
- | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | DSQ | mavelig v 50 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
- | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | DSQ | mavelig v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DSQ | Mavelig v. 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Junior Grene | 2008 | 220 | 38.76 | 1:23.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.30 | |||||||||
2 | Hjalte Gregersen | 2008 | 187 | 39.37 | 1:27.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.87 | |||||||||
3 | Nikolai Elgaard | 2009 | 174 | 39.66 | 1:30.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.43 | |||||||||
4 | Simon Christensen | 2009 | 172 | 41.20 | 1:30.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.71 | |||||||||
5 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 165 | 42.30 | 1:31.65 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.18 | |||||||||
6 | Sebastian Schmidt | 2008 | 163 | 43.71 | 1:31.94 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:43.90 | |||||||||
7 | Frederik Jørgensen | 2008 | 162 | 40.47 | 1:32.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.41 | |||||||||
8 | Toke Kousgaard | 2008 | 153 | 42.36 | 1:33.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.09 | |||||||||
9 | Emil Asger Møller | 2009 | 145 | 42.69 | 1:35.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.90 | |||||||||
10 | Hjalmer Lunden | 2008 | 138 | 45.96 | 1:37.32 | |||||
H2Odense | ||||||||||
11 | Alexander Breinholt | 2008 | 134 | 43.48 | 1:38.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.20 | |||||||||
12 | Rasmus Wadskjær | 2008 | 127 | 46.78 | 1:39.85 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:56.13 | |||||||||
13 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 126 | 46.69 | 1:40.09 | |||||
H2Odense | 1:37.48 | |||||||||
14 | Hektor Bjerre | 2008 | 120 | 44.98 | 1:41.75 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.03 | |||||||||
15 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 109 | 47.79 | 1:45.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.18 | |||||||||
16 | Sebastian Drachmann | 2008 | 99 | 49.87 | 1:48.41 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.87 | |||||||||
17 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 90 | 48.88 | 1:52.21 | |||||
H2Odense | 2:00.73 | |||||||||
18 | Malthe Petersen | 2009 | 89 | 49.04 | 1:52.38 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
19 | Jens Reintoft | 2008 | 89 | 1:52.52 | 1:52.52 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:02.16 | |||||||||
- | Daniel Lyngbo | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:55.93 | |||||||||
- | Simon Nissum | 2008 | DSQ | Træk i banetov v 50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.87 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.73 | |||||||||
- | Tobias Møller Jespersen | 2009 | DSQ | Crawlben efter start | ||||||
DeltaSwim | 2:11.42 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 137 | 46.49 | 1:37.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.58 | |||||||||
2 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 136 | 46.21 | 1:37.63 | |||||
H2Odense | 1:40.46 | |||||||||
3 | Louie Lindblad | 2010 | 93 | 57.20 | 1:50.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
4 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 91 | 51.15 | 1:51.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Schwartz | 2002 | 341 | 37.75 | 1:21.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.94 | |||||||||
2 | Luna Marcher | 2002 | 163 | 48.12 | 1:43.60 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:42.15 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 578 | 30.75 | 1:08.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
2 | Søs Freund | 2004 | 543 | 33.73 | 1:09.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
3 | Mathilde Østergaard | 2004 | 483 | 34.03 | 1:12.21 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:11.76 | |||||||||
4 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 454 | 34.61 | 1:13.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 449 | 33.00 | 1:13.99 | |||||
H2Odense | 1:12.82 | |||||||||
6 | Victoria Underbjerg | 2004 | 436 | 34.17 | 1:14.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.95 | |||||||||
7 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 436 | 33.54 | 1:14.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.08 | |||||||||
8 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 394 | 35.31 | 1:17.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
9 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 377 | 36.34 | 1:18.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
10 | Astrid Gregersen | 2005 | 377 | 37.10 | 1:18.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
11 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 322 | 37.12 | 1:22.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.66 | |||||||||
12 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | 243 | 41.69 | 1:30.80 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:29.21 | |||||||||
13 | Nanna W Povlsen | 2005 | 224 | 46.34 | 1:33.20 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:34.76 | |||||||||
14 | Lærke Jepsen | 2005 | 122 | 50.85 | 1:53.98 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sola Marcher | 2004 | 78 | 1:05.39 | 2:12.44 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 2:10.57 | |||||||||
- | Stephanie de Bruijn | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:20.13 | |||||||||
- | Victoria Klinkby | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | 415 | 35.82 | 1:15.97 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.48 | |||||||||
2 | Karoline Hellesøe | 2006 | 389 | 35.09 | 1:17.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.25 | |||||||||
3 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 354 | 36.70 | 1:20.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
4 | Lærke Jervelund | 2007 | 339 | 37.89 | 1:21.22 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
5 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 334 | 38.60 | 1:21.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
6 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 281 | 42.41 | 1:26.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.74 | |||||||||
7 | Carolina Schlander | 2007 | 272 | 41.71 | 1:27.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
8 | Kira Wolter | 2007 | 270 | 41.52 | 1:27.64 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.44 | |||||||||
9 | Alista Maslobojeva | 2007 | 265 | 41.05 | 1:28.17 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.34 | |||||||||
10 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 252 | 41.49 | 1:29.62 | |||||
H2Odense | 1:31.12 | |||||||||
11 | Alberte Andersen | 2008 | 248 | 43.00 | 1:30.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.48 | |||||||||
12 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 242 | 43.12 | 1:30.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.95 | |||||||||
13 | Dagmar Stahl | 2007 | 237 | 43.97 | 1:31.53 | |||||
H2Odense | 1:26.83 | |||||||||
14 | Olivia Funder | 2006 | 234 | 42.44 | 1:31.89 | |||||
H2Odense | 1:30.27 | |||||||||
15 | Ea Gram Møller | 2006 | 230 | 41.67 | 1:32.42 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.58 | |||||||||
16 | Andrea Wagner | 2008 | 229 | 42.02 | 1:32.54 | |||||
H2Odense | 1:31.32 | |||||||||
17 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 219 | 46.76 | 1:33.88 | |||||
H2Odense | 1:32.00 | |||||||||
18 | Astrid Hansen | 2006 | 218 | 44.65 | 1:34.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:33.58 | |||||||||
19 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | 218 | 44.35 | 1:34.12 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:46.11 | |||||||||
20 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 206 | 45.74 | 1:35.84 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:36.80 | |||||||||
21 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 202 | 44.95 | 1:36.48 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.67 | |||||||||
22 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 187 | 45.46 | 1:39.07 | |||||
H2Odense | 1:38.35 | |||||||||
23 | Lejla Lagumdzija | 2006 | 185 | 43.31 | 1:39.42 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:32.52 | |||||||||
24 | Lea Timmermand | 2008 | 182 | 46.83 | 1:39.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.99 | |||||||||
25 | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | 180 | 47.60 | 1:40.31 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | 178 | 45.84 | 1:40.73 | |||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:44.91 | |||||||||
27 | Rosa Algren | 2007 | 176 | 46.65 | 1:41.04 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 153 | 51.55 | 1:45.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.53 | |||||||||
29 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 151 | 52.13 | 1:46.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.22 | |||||||||
30 | Emilie Jensen | 2007 | 141 | 49.33 | 1:48.87 | |||||
Vejen Svømmeklub | 1:55.62 | |||||||||
31 | Naya Davidsen | 2008 | 137 | 52.15 | 1:49.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.70 | |||||||||
32 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 124 | 50.97 | 1:53.58 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:55.40 | |||||||||
33 | Hannah Egeberg Lauridesn | 2008 | 98 | 59.52 | 2:02.66 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:03.68 | |||||||||
34 | Clara Darville | 2008 | 97 | 58.98 | 2:03.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Adda Henriksen | 2006 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.21 | |||||||||
- | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.05 | |||||||||
- | Anne Sørensen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:39.73 | |||||||||
- | Marie Thorup | 2006 | DSQ | Maveliggende v 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.53 | |||||||||
- | Sara Schlander | 2008 | DSQ | Asynk ben i bryst | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
- | Signe Søgaard | 2007 | DSQ | Maveliggende v 50m | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 2:03.48 | |||||||||
- | Sofie Barack Søe | 2008 | DSQ | Maveliggende v 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.72 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 270 | 38.14 | 1:27.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 232 | 40.97 | 1:32.14 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.63 | |||||||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | 195 | 48.18 | 1:37.72 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.19 | |||||||||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 183 | 49.69 | 1:39.70 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.42 | |||||||||
5 | Alberte Knudsen | 2009 | 181 | 45.91 | 1:40.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.59 | |||||||||
6 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 181 | 49.88 | 1:40.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.17 | |||||||||
7 | Meiko Nakatani | 2010 | 166 | 49.59 | 1:42.91 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.87 | |||||||||
8 | Svea Arlbjørn | 2009 | 154 | 47.10 | 1:45.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.63 | |||||||||
9 | Alberte Hansen | 2009 | 149 | 49.74 | 1:46.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
10 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 149 | 50.17 | 1:46.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:54.21 | |||||||||
11 | Dicte Underbjerg | 2010 | 144 | 48.15 | 1:47.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.82 | |||||||||
12 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 143 | 49.04 | 1:48.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:51.57 | |||||||||
13 | Thea Aggerholm | 2009 | 138 | 52.44 | 1:49.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:02.91 | |||||||||
14 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 132 | 50.41 | 1:51.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.61 | |||||||||
15 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 124 | 1:53.58 | 1:53.58 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:01.11 | |||||||||
16 | Ida Riddersholm | 2009 | 123 | 55.41 | 1:53.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.50 | |||||||||
17 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 114 | 53.13 | 1:56.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.87 | |||||||||
18 | Liv Rong Hansen | 2010 | 112 | 55.26 | 1:57.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
19 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 110 | 56.02 | 1:58.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.04 | |||||||||
20 | Gabriele Garbacenka | 2009 | 108 | 1:58.89 | 1:58.89 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
21 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | 108 | 56.68 | 1:58.99 | |||||
DeltaSwim | 2:06.48 | |||||||||
22 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 107 | 1:59.01 | 1:59.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.13 | |||||||||
23 | Malou Bjerre | 2010 | 95 | 58.32 | 2:04.10 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:01.41 | |||||||||
24 | Gry Skou Mortensen | 2009 | 92 | 58.68 | 2:05.32 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
25 | SIF Bruhn | 2010 | 90 | 1:05.21 | 2:06.36 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
26 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | 88 | 1:01.09 | 2:06.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
27 | Julie Høirup | 2009 | 75 | 1:04.25 | 2:14.15 | |||||
DeltaSwim | 2:17.30 | |||||||||
- | Filippa Victoria Pascu | 2009 | DSQ | Asynk ben i bryst | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DSQ | maveliggende v 50m | ||||||
DeltaSwim | 2:39.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 500 | 34.50 | 1:13.54 | 1:52.57 | 2:31.67 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.21 | |||||||||
2 | Tobias Svenningsen | 2003 | 447 | 35.27 | 1:14.78 | 1:55.38 | 2:37.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.25 | |||||||||
3 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 323 | 39.77 | 1:24.93 | 2:10.35 | 2:55.53 | |||
H2Odense | 2:53.78 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 336 | 38.32 | 1:22.50 | 2:08.00 | 2:53.17 | |||
H2Odense | 2:47.69 | |||||||||
2 | Karl Heeb | 2005 | 324 | 37.87 | 1:22.53 | 2:09.04 | 2:55.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.30 | |||||||||
3 | Martin Christensen | 2006 | 307 | 40.09 | 1:26.06 | 2:12.98 | 2:58.36 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:56.89 | |||||||||
4 | Magnus Tranekjer | 2005 | 306 | 40.88 | 1:26.79 | 2:13.30 | 2:58.70 | |||
H2Odense | 3:21.55 | |||||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 298 | 39.61 | 1:24.95 | 2:12.09 | 3:00.29 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.23 | |||||||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | 258 | 43.34 | 1:31.65 | 2:20.54 | 3:08.98 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:31.27 | |||||||||
7 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 226 | 44.42 | 1:34.29 | 2:26.50 | 3:17.45 | |||
H2Odense | 3:10.00 | |||||||||
8 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 182 | 49.64 | 1:44.31 | 2:38.38 | 3:32.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:32.49 | |||||||||
9 | Niels Bjerrum | 2005 | 25 | 168 | 50.01 | 1:46.87 | 2:44.30 | 3:37.89 | ||
Svømmeklubben Grindsted | 4:13.74 | |||||||||
10 | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | 15 | 115 | 51.60 | 1:55.99 | 3:01.33 | 4:07.63 | ||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:58.27 | |||||||||
11 | Christian Christensen | 2007 | 12 | 115 | 57.35 | 2:02.40 | 3:09.97 | 4:07.66 | ||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Grønholt | 2005 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 3:26.94 | |||||||||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Christensen | 2009 | 20 | 133 | 52.77 | 1:52.63 | 2:54.90 | 3:55.61 | ||
Vejle Svømmeklub | 3:57.39 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:43.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Stilund | 2005 | 387 | 41.10 | 1:28.26 | 2:16.55 | 3:04.51 | |||
H2Odense | 3:06.76 | |||||||||
2 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 274 | 46.69 | 1:39.45 | 2:33.84 | 3:27.04 | |||
Blåvandshuk Svømmeklub | 3:36.95 | |||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 468 | 38.70 | 1:22.62 | 2:07.32 | 2:53.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.63 | |||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 457 | 38.94 | 1:22.40 | 2:07.96 | 2:54.69 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:48.55 | |||||||||
3 | Mille Holmberg | 2006 | 423 | 40.95 | 1:27.04 | 2:13.20 | 2:59.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:58.20 | |||||||||
4 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 385 | 41.69 | 1:28.94 | 2:17.04 | 3:04.91 | |||
H2Odense | 3:14.56 | |||||||||
5 | Amalie F. Piiters | 2006 | 383 | 42.18 | 1:29.66 | 2:17.86 | 3:05.16 | |||
H2Odense | ||||||||||
6 | Sophia Jochumsen | 2006 | 361 | 42.48 | 1:30.89 | 2:19.38 | 3:08.89 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:04.61 | |||||||||
7 | Vigga Londero | 2006 | 331 | 43.60 | 1:33.25 | 2:24.14 | 3:14.37 | |||
H2Odense | 3:09.67 | |||||||||
8 | Mille A. B. Buch | 2006 | 330 | 44.43 | 1:32.89 | 2:23.45 | 3:14.73 | |||
H2Odense | 3:10.07 | |||||||||
9 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 322 | 45.36 | 1:35.62 | 2:25.64 | 3:16.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:17.04 | |||||||||
10 | Alista Maslobojeva | 2007 | 301 | 43.12 | 1:32.87 | 2:26.68 | 3:20.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.61 | |||||||||
11 | Anne Stæhr | 2008 | 287 | 46.50 | 1:38.71 | 2:31.21 | 3:24.00 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:24.10 | |||||||||
12 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 273 | 47.69 | 1:40.41 | 2:34.38 | 3:27.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:28.94 | |||||||||
13 | Olivia Macartney | 2008 | 253 | 47.61 | 1:43.64 | 2:39.55 | 3:32.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:30.77 | |||||||||
14 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 194 | 51.66 | 1:49.54 | 2:50.58 | 3:52.27 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:57.06 | |||||||||
15 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | 172 | 50.92 | 1:53.13 | 2:58.38 | 4:01.66 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 168 | 55.48 | 1:58.37 | 3:02.48 | 4:03.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:01.65 | |||||||||
17 | Clara Darville | 2008 | 101 | 1:03.78 | 2:20.66 | 3:34.27 | 4:48.96 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Adda Henriksen | 2006 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 233 | 52.92 | 1:48.49 | 2:44.06 | 3:38.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:38.45 | |||||||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 207 | 51.79 | 1:50.29 | 2:49.86 | 3:47.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:54.70 | |||||||||
3 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 149 | 59.84 | 2:05.72 | 3:11.82 | 4:13.61 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:19.99 | |||||||||
4 | Alberte Hansen | 2009 | 134 | 56.56 | 2:03.10 | 3:13.02 | 4:22.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
5 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 96 | 1:05.97 | 2:23.31 | 3:38.14 | 4:53.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:39.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | 376 | 28.07 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
2 | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | 350 | 28.73 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
3 | Oliver Buskbjerg | 2000 | 229 | 33.10 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 482 | 25.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.46 | |||||||||
2 | Simon Sandal | 2003 | 425 | 26.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
3 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 383 | 27.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
4 | Anders Mose | 2004 | 377 | 28.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
5 | Markus Jessen | 2003 | 375 | 28.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.04 | |||||||||
6 | Esben Breum Lau | 2003 | 348 | 28.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.26 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | 349 | 28.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
2 | Karl Heeb | 2005 | 332 | 29.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.08 | |||||||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | 330 | 29.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
3 | Sofus Funder | 2005 | 330 | 29.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
5 | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | 321 | 29.56 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 28.86 | |||||||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | 317 | 29.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.98 | |||||||||
7 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 312 | 29.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
8 | Christian Pedersen | 2007 | 298 | 30.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | 291 | 30.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
10 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 276 | 31.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
11 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 258 | 31.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
12 | Martin Christensen | 2006 | 254 | 31.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
13 | Tobias Holt | 2006 | 247 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 30.52 | |||||||||
14 | Toke Gormsen | 2006 | 243 | 32.43 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 32.70 | |||||||||
15 | Felix Nielsen | 2006 | 230 | 33.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 34.25 | |||||||||
16 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 230 | 33.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
17 | Christian Christensen | 2007 | 220 | 33.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
18 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 220 | 33.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
19 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 208 | 34.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
20 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 188 | 35.34 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 35.69 | |||||||||
21 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 181 | 35.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
22 | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | 162 | 37.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.29 | |||||||||
23 | Jonas Sandal | 2007 | 137 | 39.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
24 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 132 | 39.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
25 | Gustav Fredsholt Svendsen | 2007 | 88 | 45.50 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
- | Rasmus Thy | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Junior Grene | 2008 | 231 | 33.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
2 | Sebastian Schmidt | 2008 | 224 | 33.35 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
3 | Hjalte Gregersen | 2008 | 214 | 33.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2008 | 191 | 35.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
5 | Nikolai Elgaard | 2009 | 187 | 35.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | 180 | 35.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.66 | |||||||||
7 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 178 | 35.96 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
8 | Simon Christensen | 2009 | 176 | 36.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
9 | Daniel Lyngbo | 2008 | 175 | 36.18 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
10 | Simon Nissum | 2008 | 173 | 36.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.01 | |||||||||
11 | Gustav Hansen | 2008 | 166 | 36.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.45 | |||||||||
12 | Emil Asger Møller | 2009 | 164 | 37.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
13 | Theodor van Den Berg | 2008 | 145 | 38.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.92 | |||||||||
14 | Rasmus Wadskjær | 2008 | 144 | 38.65 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
15 | Hektor Bjerre | 2008 | 143 | 38.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.61 | |||||||||
16 | Alexander Breinholt | 2008 | 137 | 39.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.65 | |||||||||
17 | Sebastian Drachmann | 2008 | 122 | 40.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.78 | |||||||||
18 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 112 | 42.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
19 | Malthe Petersen | 2009 | 105 | 42.86 | ||||||
DeltaSwim | 43.91 | |||||||||
20 | Jens Reintoft | 2008 | 91 | 44.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.30 | |||||||||
21 | Aksel Fredsholt Svendsen | 2009 | 67 | 49.76 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 51.46 | |||||||||
22 | Daniel Schjødt Kristensen | 2008 | 63 | 50.67 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
23 | Tobias Møller Jespersen | 2009 | 58 | 52.16 | ||||||
DeltaSwim | 51.62 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 170 | 36.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
2 | Louie Lindblad | 2010 | 104 | 42.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.96 | |||||||||
3 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 84 | 46.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.03 | |||||||||
4 | Nicklas Kampmann | 2010 | 43 | 57.47 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 49.77 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 28.56 | ||||||
2 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 31.39 | ||||||
3 | Luna Marcher | 2002 | Blåvandshuk Svømmeklub | 41.50 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 28.41 | ||||||
2 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.05 | ||||||
3 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 30.17 | ||||||
4 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | ||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | H2Odense | 31.16 | ||||||
6 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
7 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.45 | ||||||
8 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 31.90 | ||||||
9 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | Blåvandshuk Svømmeklub | 33.84 | ||||||
10 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.72 | ||||||
11 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | Blåvandshuk Svømmeklub | 35.88 | ||||||
12 | Lærke Jepsen | 2005 | Vejen Svømmeklub | 40.91 | ||||||
13 | Sola Marcher | 2004 | Blåvandshuk Svømmeklub | 47.98 | ||||||
- | Victoria Klinkby | 2004 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.02 | ||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.87 | ||||||
3 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 33.80 | ||||||
4 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.84 | ||||||
5 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | Blåvandshuk Svømmeklub | 34.07 | ||||||
6 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.14 | ||||||
7 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 35.29 | ||||||
8 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 35.46 | ||||||
9 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.67 | ||||||
10 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 36.03 | ||||||
11 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | Blåvandshuk Svømmeklub | 36.26 | ||||||
12 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.45 | ||||||
13 | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 36.58 | ||||||
14 | Lejla Lagumdzija | 2006 | Vejen Svømmeklub | 36.65 | ||||||
15 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.83 | ||||||
16 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 36.86 | ||||||
17 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 37.06 | ||||||
18 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | Blåvandshuk Svømmeklub | 37.12 | ||||||
19 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 37.23 | ||||||
20 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 37.47 | ||||||
21 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 37.60 | ||||||
22 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 37.65 | ||||||
23 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 37.72 | ||||||
24 | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 37.83 | ||||||
25 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 38.64 | ||||||
26 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 39.04 | ||||||
27 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.41 | ||||||
28 | Rosa Algren | 2007 | Vejen Svømmeklub | 40.11 | ||||||
29 | Sara Schlander | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.21 | ||||||
30 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | 41.03 | ||||||
31 | Naya Davidsen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.28 | ||||||
32 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.82 | ||||||
33 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.33 | ||||||
34 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.92 | ||||||
35 | Josefine Bay | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.47 | ||||||
36 | Rebekka From | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.99 | ||||||
37 | Signe Søgaard | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 47.31 | ||||||
38 | Clara Darville | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.12 | ||||||
39 | Hannah Egeberg Lauridesn | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 50.81 | ||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 34.16 | ||||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 34.43 | ||||||
3 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 38.42 | ||||||
4 | Isabelle Weber | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 38.58 | ||||||
5 | Dicte Underbjerg | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 38.78 | ||||||
6 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 39.35 | ||||||
7 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 40.81 | ||||||
8 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 41.02 | ||||||
9 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 41.33 | ||||||
10 | Helene Seidler Madsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 41.78 | ||||||
11 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 42.58 | ||||||
12 | Alberte Hansen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 43.40 | ||||||
13 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 44.58 | ||||||
14 | Thea Aggerholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 44.69 | ||||||
15 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 45.39 | ||||||
16 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 45.77 | ||||||
17 | Gry Skou Mortensen | 2009 | DeltaSwim | 46.15 | ||||||
18 | Frida Agerskov | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 46.43 | ||||||
19 | Liv Rong Hansen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 47.12 | ||||||
20 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 47.15 | ||||||
21 | Gabriele Garbacenka | 2009 | DeltaSwim | 48.17 | ||||||
22 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | DeltaSwim | 48.22 | ||||||
23 | SIF Bruhn | 2010 | DeltaSwim | 48.41 | ||||||
24 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 48.63 | ||||||
25 | Malou Bjerre | 2010 | Vejle Svømmeklub | 49.10 | ||||||
26 | Julie Høirup | 2009 | DeltaSwim | 51.07 | ||||||
27 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:01.17 | ||||||
- | Amalie Haals Jensen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liv Veisberg Christensen | 2010 | Vejen Svømmeklub | DSQ | ej hovedspring v sta | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 7, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 34.14 | 1:13.58 | 1:57.38 | 2:31.26 | |||
Løb 7, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.17 | 1:10.72 | 1:52.93 | 2:27.19 | |||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 31.20 | 1:09.34 | 1:53.74 | 2:27.24 | |||
3 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.02 | 1:14.77 | 2:01.56 | 2:37.25 | |||
4 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.87 | 1:16.04 | 2:03.79 | 2:39.38 | |||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.08 | 1:12.87 | 2:02.72 | 2:39.81 | |||
6 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.46 | 1:16.64 | 2:03.01 | 2:39.97 | |||
7 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.02 | 1:17.82 | 2:04.53 | 2:40.58 | |||
8 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.59 | 1:16.63 | 2:02.72 | 2:41.20 | |||
9 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 34.77 | 1:15.32 | 2:03.98 | 2:41.24 | |||
10 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 35.22 | 1:16.95 | 2:04.23 | 2:41.64 | |||
11 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.81 | 1:16.61 | 2:08.74 | 2:45.04 | |||
12 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 36.57 | 1:21.61 | 2:12.48 | 2:49.58 | |||
13 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.42 | 1:23.85 | 2:14.25 | 2:49.79 | |||
14 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.47 | 1:23.68 | 2:10.98 | 2:50.04 | |||
15 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 38.18 | 1:23.46 | 2:17.09 | 2:56.64 | |||
16 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.39 | 2:17.76 | 2:57.16 | 2:57.16 | |||
17 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.90 | 1:36.46 | 2:29.47 | 3:11.76 | |||
18 | Phillip Gram | 2006 | H2Odense | 45.00 | 1:37.64 | 2:32.67 | 3:16.29 | |||
19 | Marcus Grønholt | 2005 | Vejen Svømmeklub | 43.82 | 1:38.73 | 2:35.42 | 3:21.24 | |||
20 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.89 | 1:39.02 | 2:39.07 | 3:22.53 | |||
21 | Besian Selaci | 2007 | H2Odense | 48.05 | 1:41.41 | 2:38.16 | 3:22.71 | |||
22 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 48.27 | 1:40.99 | 2:43.67 | 3:27.00 | |||
23 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 50.31 | 1:49.53 | 2:49.74 | 3:39.87 | |||
24 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 57.16 | 1:56.68 | 3:01.51 | 3:52.49 | |||
- | Frederik Klinkby | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Mavelig. v 100 m | |||||
- | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.75 | 1:34.63 | 2:33.29 | 3:14.78 | |||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.42 | 1:34.13 | 2:34.45 | 3:18.20 | |||
3 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.70 | 1:33.64 | 2:36.04 | 3:20.30 | |||
4 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 42.07 | 1:35.05 | 2:38.50 | 3:24.09 | |||
5 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | 49.70 | 1:43.43 | 2:45.26 | 3:31.31 | |||
6 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.72 | 1:40.74 | 2:48.13 | 3:35.24 | |||
7 | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | 56.64 | 1:50.57 | 2:54.56 | 3:39.21 | |||
8 | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | 49.68 | 1:45.65 | 2:53.77 | 3:44.77 | |||
- | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | DSQ | Asynk ben i bryst | |||||
Løb 7, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 53.75 | 1:41.56 | 2:46.90 | 3:33.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 8, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.31 | 1:09.38 | 1:53.99 | 2:28.47 | |||
2 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.83 | 1:12.70 | 1:56.23 | 2:30.26 | |||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.33 | 1:10.32 | 1:58.10 | 2:36.51 | |||
4 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 34.69 | 1:18.24 | 2:01.73 | 2:39.93 | |||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.86 | 1:16.04 | 2:03.01 | 2:40.11 | |||
6 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.98 | 1:41.31 | 2:40.03 | 3:25.33 | |||
Løb 8, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.88 | 1:17.63 | 2:03.71 | 2:42.96 | |||
2 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.85 | 1:18.33 | 2:11.50 | 2:52.15 | |||
3 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 38.58 | 1:24.84 | 2:15.30 | 2:56.07 | |||
4 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.60 | 1:25.74 | 2:15.41 | 2:57.02 | |||
5 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.08 | 1:33.92 | 2:25.04 | 3:08.38 | |||
6 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 44.25 | 1:34.58 | 2:31.34 | 3:16.72 | |||
7 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 42.77 | 1:33.43 | 2:31.03 | 3:17.05 | |||
8 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 51.33 | 1:40.62 | 2:35.21 | 3:18.12 | |||
9 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | Blåvandshuk Svømmeklub | 44.10 | 1:36.57 | 2:33.97 | 3:20.26 | |||
10 | Andrea Wagner | 2008 | H2Odense | 44.77 | 1:37.79 | 2:39.21 | 3:26.60 | |||
11 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 48.44 | 1:40.88 | 2:42.40 | 3:28.62 | |||
12 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 1:48.94 | 2:53.14 | 3:42.44 | 3:42.44 | |||
13 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.21 | 1:53.97 | 2:56.58 | 3:51.19 | |||
14 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 55.36 | 1:56.84 | 3:16.24 | 4:08.04 | |||
- | Adda Henriksen | 2006 | Vejen Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | DSQ | Ej samt. ber v 150 m | |||||
Løb 8, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.82 | 1:46.94 | 2:46.35 | 3:32.61 | |||
2 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.44 | 1:50.56 | 2:46.03 | 3:36.22 | |||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.57 | 1:44.89 | 2:48.99 | 3:37.81 | |||
4 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 55.12 | 1:51.53 | 2:55.35 | 3:45.59 | |||
- | Ida Riddersholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Brystliggende v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 28.73 | 1:01.48 | |||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.31 | 1:04.66 | |||||
3 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.07 | 1:05.17 | |||||
4 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.06 | 1:05.85 | |||||
5 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 31.13 | 1:06.00 | |||||
6 | Tobias Svenningsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 30.74 | 1:06.53 | |||||
7 | Esben Breum Lau | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 35.69 | 1:17.69 | |||||
8 | Oliver Londero | 2004 | H2Odense | 36.13 | 1:19.10 | |||||
- | Jonathan Nejmann | 2004 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 31.34 | 1:06.42 | |||||
2 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.57 | 1:16.11 | |||||
3 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.67 | 1:16.87 | |||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.01 | 1:18.77 | |||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.54 | 1:20.20 | |||||
6 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.47 | 1:20.44 | |||||
7 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.53 | 1:25.23 | |||||
8 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.34 | 1:32.02 | |||||
9 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 57.44 | 2:04.95 | |||||
- | Frederik Klinkby | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Asynk. arme v 50 m | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Asger Møller | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 38.15 | 1:28.61 | |||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.60 | 1:29.88 | |||||
3 | Nikolai Elgaard | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 40.54 | 1:33.06 | |||||
4 | Daniel Lyngbo | 2008 | Blåvandshuk Svømmeklub | 48.90 | 1:50.25 | |||||
5 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | Blåvandshuk Svømmeklub | 47.82 | 1:50.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.74 | 1:13.08 | |||||
2 | Luna Marcher | 2002 | Blåvandshuk Svømmeklub | 47.08 | 1:43.59 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.17 | 1:17.83 | |||||
2 | Emma Nygaard | 2005 | H2Odense | 36.17 | 1:21.38 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.81 | 1:19.55 | |||||
2 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 41.34 | 1:27.67 | |||||
3 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.91 | 1:38.04 | |||||
4 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 46.59 | 1:42.29 | |||||
5 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 47.50 | 1:42.43 | |||||
6 | Vigga Londero | 2006 | H2Odense | 43.34 | 1:43.18 | |||||
7 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.76 | 1:43.42 | |||||
8 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 49.02 | 1:46.15 | |||||
9 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 52.23 | 1:56.63 | |||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 57.36 | 1:58.87 | |||||
2 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 56.78 | 2:05.49 | |||||
3 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 57.40 | 2:07.26 | |||||
- | Svea Arlbjørn | 2009 | Vejle Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | Blåvandshuk Svømmeklub | 36.63 | 1:14.65 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 35.87 | 1:13.16 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 33.66 | 1:09.18 | |||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.33 | 1:10.25 | |||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.30 | 1:11.34 | |||||
4 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.66 | 1:13.98 | |||||
5 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.29 | 1:16.35 | |||||
6 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 37.14 | 1:17.20 | |||||
7 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.62 | 1:17.39 | |||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 38.57 | 1:18.83 | |||||
9 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 38.78 | 1:20.62 | |||||
10 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.66 | 1:20.83 | |||||
11 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.78 | 1:23.24 | |||||
12 | Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 40.16 | 1:25.01 | |||||
13 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.22 | 1:25.18 | |||||
14 | Toke Gormsen | 2006 | Vejen Svømmeklub | 1:27.41 | 1:27.41 | |||||
15 | Villads Isko Pimenta | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.74 | 1:30.32 | |||||
16 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 1:36.99 | 1:36.99 | |||||
17 | Phillip Gram | 2006 | H2Odense | 47.70 | 1:38.36 | |||||
18 | Besian Selaci | 2007 | H2Odense | 48.82 | 1:39.81 | |||||
19 | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | 49.05 | 1:40.61 | |||||
20 | Marcus Grønholt | 2005 | Vejen Svømmeklub | 50.07 | 1:43.54 | |||||
21 | Jakub Ciarcinski | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 50.76 | 1:47.20 | |||||
22 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 53.30 | 1:48.41 | |||||
- | Frederik Klinkby | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Paschke | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNF | ||||||
- | Rasmus Thy | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Ej fortsat bev v 25 | |||||
- | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Crawl armtag v 25 m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.85 | 1:25.85 | |||||
2 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 43.55 | 1:27.49 | |||||
3 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 43.60 | 1:28.15 | |||||
4 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.85 | 1:32.59 | |||||
5 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.31 | 1:33.19 | |||||
6 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.28 | 1:35.12 | |||||
7 | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | 47.64 | 1:35.55 | |||||
8 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.46 | 1:36.69 | |||||
9 | Toke Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.66 | 1:37.06 | |||||
10 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | 47.33 | 1:37.95 | |||||
11 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | Blåvandshuk Svømmeklub | 48.24 | 1:38.93 | |||||
12 | Simon Nissum | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.34 | 1:44.75 | |||||
13 | Daniel Lyngbo | 2008 | Blåvandshuk Svømmeklub | 52.34 | 1:44.97 | |||||
14 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.49 | 1:48.34 | |||||
15 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 54.61 | 1:50.64 | |||||
16 | Sebastian Drachmann | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 55.19 | 1:53.20 | |||||
17 | Tobias Møller Jespersen | 2009 | DeltaSwim | 1:03.86 | 2:08.02 | |||||
18 | Aksel Fredsholt Svendsen | 2009 | Vejen Svømmeklub | 1:02.29 | 2:10.30 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 44.16 | 1:29.49 | |||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 50.08 | 1:45.29 | |||||
3 | Louie Lindblad | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 58.48 | 1:57.15 | |||||
- | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Afslut på maven 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 39.19 | 1:19.85 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 33.97 | 1:09.75 | |||||
2 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.02 | 1:13.00 | |||||
3 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.74 | 1:15.45 | |||||
4 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 37.54 | 1:16.21 | |||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | H2Odense | 38.16 | 1:18.06 | |||||
6 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 37.60 | 1:18.21 | |||||
7 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | Blåvandshuk Svømmeklub | 44.86 | 1:33.16 | |||||
8 | Lærke Jepsen | 2005 | Vejen Svømmeklub | 51.56 | 1:49.39 | |||||
- | Sola Marcher | 2004 | Blåvandshuk Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v 50m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | 1:15.30 | |||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.11 | 1:16.33 | |||||
3 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 36.97 | 1:16.48 | |||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.60 | 1:17.96 | |||||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.33 | 1:19.82 | |||||
6 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 39.58 | 1:20.05 | |||||
7 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.60 | 1:20.71 | |||||
8 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.21 | 1:23.04 | |||||
9 | Marie Thorup | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 45.13 | 1:29.77 | |||||
10 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 43.87 | 1:30.25 | |||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 42.86 | 1:30.78 | |||||
12 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.82 | 1:31.76 | |||||
13 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.08 | 1:33.16 | |||||
14 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 45.96 | 1:33.47 | |||||
15 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.72 | 1:33.61 | |||||
16 | Andrea Wagner | 2008 | H2Odense | 44.87 | 1:34.39 | |||||
17 | Lejla Lagumdzija | 2006 | Vejen Svømmeklub | 44.86 | 1:34.73 | |||||
18 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.23 | 1:35.44 | |||||
19 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 45.81 | 1:35.57 | |||||
20 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 47.90 | 1:36.12 | |||||
21 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.31 | 1:36.48 | |||||
22 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 48.34 | 1:39.05 | |||||
23 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 48.02 | 1:40.17 | |||||
24 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 49.44 | 1:40.20 | |||||
25 | Rosa Algren | 2007 | Vejen Svømmeklub | 49.06 | 1:40.52 | |||||
26 | Naya Davidsen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 49.45 | 1:41.02 | |||||
27 | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.28 | 1:43.59 | |||||
28 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 52.13 | 1:44.98 | |||||
29 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:47.61 | ||||||
30 | Sara Schlander | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.18 | 1:48.44 | |||||
31 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.98 | 1:49.71 | |||||
32 | Cathrine Boisen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 52.43 | 1:50.32 | |||||
33 | Signe Søgaard | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 59.04 | 1:58.63 | |||||
- | Carla Vindbjerg | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev v 25 m | |||||
- | Kamma K Bundsgaard | 2007 | Vejen Svømmeklub | DSQ | EFB v. 50m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 42.36 | 1:27.77 | |||||
2 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 42.78 | 1:27.99 | |||||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 47.75 | 1:35.41 | |||||
4 | Svea Arlbjørn | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.94 | 1:46.81 | |||||
5 | Isabelle Weber | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 51.67 | 1:46.87 | |||||
6 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 53.43 | 1:47.20 | |||||
7 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 51.84 | 1:47.68 | |||||
8 | Helene Seidler Madsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 54.79 | 1:49.29 | |||||
9 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 53.63 | 1:51.12 | |||||
10 | Thea Aggerholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 55.68 | 1:53.67 | |||||
11 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 1:54.18 | 1:54.18 | |||||
12 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 56.08 | 1:54.73 | |||||
13 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 57.40 | 1:55.75 | |||||
14 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 57.35 | 1:56.87 | |||||
15 | Malou Bjerre | 2010 | Vejle Svømmeklub | 58.12 | 1:58.43 | |||||
16 | Frida Agerskov | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 59.34 | 1:59.62 | |||||
17 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | Esbjerg Svømmeklub | 2:05.12 | 2:05.12 | |||||
18 | Gabriele Garbacenka | 2009 | DeltaSwim | 1:00.15 | 2:06.85 | |||||
19 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | DeltaSwim | 1:04.33 | 2:10.66 | |||||
20 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 1:06.29 | 2:13.67 | |||||
21 | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | 1:12.64 | 2:24.08 | |||||
- | Amalie Haals Jensen | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | EFB v 50m | |||||
- | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev. v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Buskbjerg | 2000 | 236 | 40.83 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 47.82 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 469 | 32.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
2 | Tobias Svenningsen | 2003 | 420 | 33.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
3 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 419 | 33.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 412 | 33.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 407 | 34.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
6 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 401 | 34.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
7 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 339 | 36.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
8 | Esben Breum Lau | 2003 | 333 | 36.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
9 | Markus Jessen | 2003 | 278 | 38.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.85 | |||||||||
10 | Oliver Londero | 2004 | 274 | 38.86 | ||||||
H2Odense | 36.62 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karl Heeb | 2005 | 325 | 36.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 283 | 38.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.38 | |||||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 281 | 38.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
4 | Christian Pedersen | 2007 | 264 | 39.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.44 | |||||||||
5 | Alexander Drachmann | 2005 | 241 | 40.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.61 | |||||||||
6 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 236 | 40.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.65 | |||||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 229 | 41.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
8 | Niels Bjerrum | 2005 | 199 | 43.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 48.39 | |||||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | 199 | 43.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
10 | Tobias Holt | 2006 | 168 | 45.68 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 44.04 | |||||||||
11 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 168 | 45.75 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 45.07 | |||||||||
12 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 160 | 46.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
13 | Jesper Grosse-Schütte | 2007 | 120 | 51.06 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 52.49 | |||||||||
14 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 120 | 51.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.54 | |||||||||
15 | Jonas Sandal | 2007 | 113 | 52.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.77 | |||||||||
16 | Christian Christensen | 2007 | 111 | 52.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
17 | Jakub Ciarcinski | 2007 | 91 | 56.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.25 | |||||||||
18 | Gustav Fredsholt Svendsen | 2007 | 65 | 1:02.62 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Paschke | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.92 | |||||||||
- | Marcus Grønholt | 2005 | DSQ | Asynk arm bevægelse | ||||||
Vejen Svømmeklub | 44.62 | |||||||||
- | Rasmus Thy | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Schmidt | 2008 | 203 | 42.92 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 46.53 | |||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 158 | 46.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.73 | |||||||||
3 | Gustav Hansen | 2008 | 137 | 48.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.04 | |||||||||
4 | Theodor van Den Berg | 2008 | 122 | 50.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.34 | |||||||||
5 | Nikolai Elgaard | 2009 | 100 | 54.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
6 | Jens Reintoft | 2008 | 95 | 55.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
7 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 84 | 57.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
8 | Simon Nissum | 2008 | 79 | 58.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.49 | |||||||||
9 | Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 77 | 59.11 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 59.05 | |||||||||
10 | Tobias Møller Jespersen | 2009 | 63 | 1:03.23 | ||||||
DeltaSwim | 1:03.15 | |||||||||
11 | Sebastian Drachmann | 2008 | 56 | 1:05.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.30 | |||||||||
12 | Daniel Schjødt Kristensen | 2008 | 37 | 1:15.65 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Aksel Fredsholt Svendsen | 2009 | DSQ | Ej samt. berør v 25 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Petersen | 2009 | DSQ | Asyn. ben | ||||||
DeltaSwim | 1:05.59 | |||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 99 | 54.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.59 | |||||||||
2 | Louie Lindblad | 2010 | 83 | 57.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.57 | |||||||||
3 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 63 | 1:03.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
- | Nicklas Kampmann | 2010 | DSQ | Asyn ben | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Marcher | 2002 | 153 | 53.51 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 52.15 | |||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 530 | 35.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | 511 | 35.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 34.79 | |||||||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 417 | 38.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 388 | 39.26 | ||||||
H2Odense | 37.52 | |||||||||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | 386 | 39.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.23 | |||||||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 369 | 39.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.18 | |||||||||
7 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 261 | 44.77 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 44.88 | |||||||||
8 | Nanna W Povlsen | 2005 | 212 | 48.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.46 | |||||||||
9 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | 211 | 48.10 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 47.18 | |||||||||
10 | Lærke Jepsen | 2005 | 103 | 1:00.94 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:14.26 | |||||||||
11 | Sola Marcher | 2004 | 54 | 1:15.41 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
- | Victoria Klinkby | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.08 | |||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 433 | 37.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | 349 | 40.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.87 | |||||||||
3 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 337 | 41.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
4 | Alista Maslobojeva | 2007 | 301 | 42.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.81 | |||||||||
5 | Vigga Londero | 2006 | 284 | 43.54 | ||||||
H2Odense | 41.12 | |||||||||
6 | Anne Stæhr | 2008 | 273 | 44.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.62 | |||||||||
7 | Mille A. B. Buch | 2006 | 269 | 44.35 | ||||||
H2Odense | 47.10 | |||||||||
8 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 255 | 45.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
9 | Carolina Schlander | 2007 | 240 | 46.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.67 | |||||||||
10 | Olivia Macartney | 2008 | 238 | 46.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.62 | |||||||||
11 | Marie Thorup | 2006 | 232 | 46.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.12 | |||||||||
12 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 227 | 46.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.83 | |||||||||
13 | Alberte Andersen | 2008 | 225 | 47.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
14 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 222 | 47.23 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 53.39 | |||||||||
15 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | 195 | 49.31 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 53.63 | |||||||||
16 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 195 | 49.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.10 | |||||||||
17 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 193 | 49.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.86 | |||||||||
18 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 192 | 49.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.41 | |||||||||
19 | Anne Sørensen | 2008 | 185 | 50.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 50.73 | |||||||||
20 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 182 | 50.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.47 | |||||||||
21 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | 175 | 51.14 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
22 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 169 | 51.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.93 | |||||||||
23 | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | 161 | 52.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.44 | |||||||||
24 | Ea Gram Møller | 2006 | 157 | 53.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.23 | |||||||||
25 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 155 | 53.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.09 | |||||||||
26 | Lea Timmermand | 2008 | 154 | 53.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.87 | |||||||||
27 | Lejla Lagumdzija | 2006 | 142 | 54.89 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 56.89 | |||||||||
28 | Sofie Barack Søe | 2008 | 140 | 55.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
29 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | 131 | 56.27 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:01.45 | |||||||||
30 | Cathrine Boisen | 2008 | 131 | 56.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.43 | |||||||||
31 | Hannah Egeberg Lauridesn | 2008 | 117 | 58.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 56.24 | |||||||||
32 | Josefine Bay | 2008 | 111 | 59.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
33 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 103 | 1:01.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.62 | |||||||||
34 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 93 | 1:03.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
- | Adda Henriksen | 2006 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 52.23 | |||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 44.80 | |||||||||
- | Carla Vindbjerg | 2008 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
- | Naya Davidsen | 2008 | DSQ | 2 armtag UV v start | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.51 | |||||||||
- | Rebekka From | 2008 | DSQ | Flere flyben uv v st | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 230 | 46.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
2 | Olivia Holmberg | 2009 | 194 | 49.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.01 | |||||||||
3 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 185 | 50.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.18 | |||||||||
4 | Isabelle Weber | 2009 | 165 | 52.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.84 | |||||||||
5 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 164 | 52.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
6 | Gabriele Garbacenka | 2009 | 149 | 53.96 | ||||||
DeltaSwim | 52.22 | |||||||||
7 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 143 | 54.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.71 | |||||||||
8 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 143 | 54.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.30 | |||||||||
9 | Svea Arlbjørn | 2009 | 133 | 56.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.21 | |||||||||
10 | Dicte Underbjerg | 2010 | 130 | 56.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.75 | |||||||||
11 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 126 | 57.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.98 | |||||||||
12 | Alberte Hansen | 2009 | 124 | 57.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.61 | |||||||||
13 | Alberte Knudsen | 2009 | 115 | 58.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.18 | |||||||||
14 | Malou Bjerre | 2010 | 107 | 1:00.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.37 | |||||||||
15 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 106 | 1:00.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.69 | |||||||||
16 | Frida Agerskov | 2009 | 104 | 1:00.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Liv Rong Hansen | 2010 | 96 | 1:02.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
18 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 90 | 1:03.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.13 | |||||||||
19 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 89 | 1:04.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
20 | SIF Bruhn | 2010 | 89 | 1:04.10 | ||||||
DeltaSwim | 1:05.08 | |||||||||
21 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | 88 | 1:04.30 | ||||||
DeltaSwim | 59.27 | |||||||||
22 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 84 | 1:05.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
23 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 82 | 1:05.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.31 | |||||||||
24 | Julie Høirup | 2009 | 81 | 1:05.96 | ||||||
DeltaSwim | 1:07.95 | |||||||||
25 | Gry Skou Mortensen | 2009 | 77 | 1:07.12 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
26 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | 71 | 1:09.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.17 | |||||||||
27 | Sofie Jerløv | 2009 | 12 | 2:02.27 | ||||||
DeltaSwim | 1:19.36 | |||||||||
- | Amalie Haals Jensen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.86 | |||||||||
- | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | DSQ | Flyben de sidste 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.01 | |||||||||
- | Liv Veisberg Christensen | 2010 | DSQ | Ej hovedspr v start | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:24.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:04.56 | 2:12.96 | 3:20.46 | 4:26.67 | |||
2 | Jonathan Nejmann | 2004 | H2Odense | 1:09.26 | 2:24.80 | 3:41.53 | 4:57.54 | |||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:07.17 | 2:18.66 | 3:30.11 | 4:41.37 | |||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:08.83 | 2:22.38 | 3:36.33 | 4:49.55 | |||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.10 | 2:29.36 | 3:45.48 | 5:00.36 | |||
4 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:09.16 | 2:26.23 | 3:44.10 | 5:02.03 | |||
5 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.86 | 2:30.91 | 3:48.34 | 5:04.01 | |||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:14.15 | 2:34.15 | 3:54.04 | 5:10.63 | |||
7 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:14.13 | 2:37.64 | 4:00.15 | 5:19.62 | |||
8 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:13.56 | 5:19.75 | |||||
9 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 1:29.41 | 3:10.91 | 4:52.23 | 6:26.74 | |||
10 | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:29.92 | 3:09.80 | 4:49.13 | 6:40.99 | |||
11 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:40.72 | 3:26.90 | 5:12.82 | 6:58.71 | |||
- | Frederik Klinkby | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:24.79 | 2:59.09 | 4:31.74 | 6:03.14 | |||
2 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.73 | 3:02.12 | 4:39.58 | 6:11.75 | |||
3 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:27.09 | 3:02.66 | 4:39.40 | 6:12.55 | |||
4 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:32.49 | 3:13.89 | 5:44.47 | 6:27.02 | |||
5 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:34.52 | 3:16.93 | 4:58.50 | 6:35.78 | |||
6 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:39.22 | 4:22.68 | 6:58.78 | 6:58.78 | |||
7 | Rasmus Wadskjær | 2008 | Vejen Svømmeklub | 1:39.81 | 3:34.09 | 5:27.18 | 7:16.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:09.49 | 2:24.19 | 3:38.97 | 4:53.89 | |||
2 | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.52 | 2:32.21 | 3:50.40 | 5:05.72 | |||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.16 | 2:29.94 | 3:49.64 | 5:10.22 | |||
4 | Emma Nygaard | 2005 | H2Odense | 1:17.35 | 2:41.19 | 4:05.99 | 5:27.29 | |||
5 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.78 | 2:45.72 | 4:10.53 | 5:33.98 | |||
6 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | Blåvandshuk Svømmeklub | 1:28.27 | 3:04.68 | 4:42.36 | 6:15.27 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:13.59 | 2:31.28 | 3:49.43 | 5:06.92 | |||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:16.37 | 2:38.31 | 3:57.26 | 5:16.30 | |||
3 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.17 | 2:43.97 | 4:06.51 | 5:29.43 | |||
4 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.98 | 2:45.39 | 4:10.56 | 5:32.15 | |||
5 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:20.60 | 2:47.80 | 4:14.46 | 5:38.24 | |||
6 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:25.57 | 2:55.84 | 4:25.83 | 5:52.68 | |||
7 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:24.60 | 2:55.58 | 4:25.51 | 5:54.09 | |||
8 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 1:33.31 | 3:13.49 | 4:54.78 | 6:28.71 | |||
9 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | Blåvandshuk Svømmeklub | 1:27.16 | 3:05.92 | 4:46.08 | 6:31.63 | |||
10 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | Blåvandshuk Svømmeklub | 1:34.33 | 3:19.03 | 5:55.57 | 6:41.64 | |||
11 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 1:38.07 | 3:22.98 | 5:05.92 | 6:45.19 | |||
12 | Rosa Algren | 2007 | Vejen Svømmeklub | 1:37.96 | 3:23.74 | 5:06.54 | 6:47.21 | |||
13 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 1:40.65 | 3:32.32 | 5:24.95 | 7:12.01 | |||
14 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:38.55 | 3:28.87 | 5:21.54 | 7:12.55 | |||
15 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:43.86 | 3:37.84 | 5:30.20 | 7:17.85 | |||
Løb 16, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:34.74 | 3:15.17 | 4:53.20 | 6:27.04 | |||
2 | Ida Riddersholm | 2009 | Esbjerg Svømmeklub | 1:40.13 | 3:26.69 | 5:13.13 | 6:55.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 17, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esv Mix 1 | 2003 | 2:08.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:09.26 | |||||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 37.20 | 1:09.48 | |||||||
Simon Sandal | 2003 | 27.81 | 1:37.29 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 30.71 | 2:08.00 | |||||||
2 | H2Odense Junior | 2004 | 2:12.78 | |||||||
H2Odense | 2:08.00 | |||||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 39.68 | 1:13.44 | |||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 29.42 | 1:42.86 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 29.92 | 2:12.78 | |||||||
3 | Esbjerg Sprint | 0 | 2:13.50 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Metz Mondrup | 2004 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Astrid Gregersen | 2005 | 39.92 | 1:13.49 | |||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 31.53 | 1:45.02 | |||||||
Esben Breum Lau | 2003 | 28.48 | 2:13.50 | |||||||
4 | H2Odense Mix | 2004 | 2:17.80 | |||||||
H2Odense | 2:16.72 | |||||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 45.68 | 1:18.89 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 29.80 | 1:48.69 | |||||||
Oliver Londero | 2004 | 29.11 | 2:17.80 | |||||||
5 | Grindsted Mix | 2004 | 2:19.10 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Rasmus Egebjerg Lauridsen | 2005 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 36.46 | 1:13.88 | |||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 34.85 | 1:48.73 | |||||||
Tobias Holt | 2006 | 30.37 | 2:19.10 | |||||||
6 | H2Odense Årgang | 2005 | 2:19.50 | |||||||
H2Odense | 2:10.32 | |||||||||
Magnus Tranekjer | 2005 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Vigga Londero | 2006 | 44.04 | 1:19.15 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 30.27 | 1:49.42 | |||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 30.08 | 2:19.50 | |||||||
7 | Esv Mix 2 | 2006 | 2:22.99 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:19.81 | |||||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Mille Holmberg | 2006 | 39.36 | 1:15.59 | |||||||
Anne Stæhr | 2008 | 38.47 | 1:54.06 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 28.93 | 2:22.99 | |||||||
8 | Esv Mix 3 | 2005 | 2:24.25 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:21.75 | |||||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 38.52 | 1:16.32 | |||||||
Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 33.68 | 1:50.00 | |||||||
Kira Wolter | 2007 | 34.25 | 2:24.25 | |||||||
9 | Esbjerg Bronze Børn 1 | 0 | 2:33.98 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Carolina Schlander | 2007 | 41.38 | 41.38 | |||||||
Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 1:20.03 | 2:01.41 | |||||||
Noah Junior Grene | 2008 | 32.57 | 2:33.98 | |||||||
Christian Pedersen | 2007 | 2:33.98 | ||||||||
10 | Esv Mix 4 | 2005 | 2:40.20 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:25.16 | |||||||||
Sofus Funder | 2005 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Olivia Holmberg | 2009 | 49.06 | 1:26.44 | |||||||
Terkel Klinkowsky | 2007 | 39.11 | 2:05.55 | |||||||
Isabel Qvist Jensen | 2009 | 34.65 | 2:40.20 | |||||||
11 | Vsk - Mix 1 | 2005 | 2:45.92 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Toke Gormsen | 2006 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Marcus Grønholt | 2005 | 43.66 | 1:23.38 | |||||||
Lejla Lagumdzija | 2006 | 44.74 | 2:08.12 | |||||||
Elisabeth Quiring | 2006 | 37.80 | 2:45.92 | |||||||
12 | Esbjerg Bronze Børn 2 | 0 | 2:48.57 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Hjalte Gregersen | 2008 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Olivia Macartney | 2008 | 46.05 | 1:27.72 | |||||||
Lea Timmermand | 2008 | 47.32 | 2:15.04 | |||||||
Villads Isko Pimenta | 2007 | 33.53 | 2:48.57 | |||||||
13 | " Indsæt Holdkap Navn Her" | 0 | 2:48.66 | |||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
Christian Opstrup Bjergbæk | 2009 | 45.64 | 45.64 | |||||||
Oliver Buskbjerg | 2000 | 42.21 | 1:27.85 | |||||||
Luna Marcher | 2002 | 43.90 | 2:11.75 | |||||||
Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | 36.91 | 2:48.66 | |||||||
14 | Bsk Mix | 0 | 2:54.23 | |||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Lyngbo | 2008 | 45.37 | 45.37 | |||||||
Mikkeline Fugleberg | 2007 | 50.64 | 1:36.01 | |||||||
Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 44.28 | 2:20.29 | |||||||
Sebastian Schmidt | 2008 | 33.94 | 2:54.23 | |||||||
15 | Vsk - Mix 2 | 2006 | 3:02.00 | |||||||
Vejen Svømmeklub | 3:00.64 | |||||||||
Karoline Poder Kristensen | 2007 | 1:32.56 | 1:32.56 | |||||||
Noah Høier | 2006 | 48.57 | 2:21.13 | |||||||
Rasmus Wadskjær | 2008 | 40.87 | 3:02.00 | |||||||
Emilie Jensen | 2007 | 3:02.00 | ||||||||
16 | Delta Mix | 2009 | 3:38.74 | |||||||
DeltaSwim | 3:51.40 | |||||||||
Tobias Møller Jespersen | 2009 | 58.64 | 58.64 | |||||||
Gabriele Garbacenka | 2009 | 55.29 | 1:53.93 | |||||||
Caroline Trolle Pedersen | 2009 | 1:03.08 | 2:57.01 | |||||||
Malthe Petersen | 2009 | 41.73 | 3:38.74 | |||||||
- | Bsk Piger | 0 | DSQ | Crawl i Brystsvøm | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | ||||||||||
Johan Kørvel Sørensen | 1999 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 1:25.82 | 2:00.35 | |||||||
- | Egif Power | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:41.52 | |||||||||
Felix Nielsen | 2006 | 40.94 | 40.94 | |||||||
Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 1:00.90 | 1:41.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 99 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 99, 100m Medley Herrer Extra, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.52 | 1:13.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |