Resultat för Region Syd Turnering 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
04-01-2020
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 2 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 januar 2020 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Marcher | 2002 | 153 | 53.51 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 52.15 | |||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 530 | 35.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | 511 | 35.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 34.79 | |||||||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 417 | 38.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
4 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 388 | 39.26 | ||||||
H2Odense | 37.52 | |||||||||
5 | Victoria Underbjerg | 2004 | 386 | 39.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.23 | |||||||||
6 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 369 | 39.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.18 | |||||||||
7 | Emily Schjelderup Pederse | 2004 | 261 | 44.77 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 44.88 | |||||||||
8 | Nanna W Povlsen | 2005 | 212 | 48.03 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 48.46 | |||||||||
9 | Marie Nørskov Andersen | 2005 | 211 | 48.10 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 47.18 | |||||||||
10 | Lærke Jepsen | 2005 | 103 | 1:00.94 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:14.26 | |||||||||
11 | Sola Marcher | 2004 | 54 | 1:15.41 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:16.92 | |||||||||
- | Victoria Klinkby | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.08 | |||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 433 | 37.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | 349 | 40.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.87 | |||||||||
3 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 337 | 41.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
4 | Alista Maslobojeva | 2007 | 301 | 42.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 39.81 | |||||||||
5 | Vigga Londero | 2006 | 284 | 43.54 | ||||||
H2Odense | 41.12 | |||||||||
6 | Anne Stæhr | 2008 | 273 | 44.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 44.62 | |||||||||
7 | Mille A. B. Buch | 2006 | 269 | 44.35 | ||||||
H2Odense | 47.10 | |||||||||
8 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 255 | 45.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
9 | Carolina Schlander | 2007 | 240 | 46.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.67 | |||||||||
10 | Olivia Macartney | 2008 | 238 | 46.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.62 | |||||||||
11 | Marie Thorup | 2006 | 232 | 46.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.12 | |||||||||
12 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 227 | 46.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.83 | |||||||||
13 | Alberte Andersen | 2008 | 225 | 47.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
14 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 222 | 47.23 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 53.39 | |||||||||
15 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | 195 | 49.31 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 53.63 | |||||||||
16 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 195 | 49.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.10 | |||||||||
17 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 193 | 49.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.86 | |||||||||
18 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 192 | 49.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.41 | |||||||||
19 | Anne Sørensen | 2008 | 185 | 50.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 50.73 | |||||||||
20 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 182 | 50.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.47 | |||||||||
21 | Kamma K Bundsgaard | 2007 | 175 | 51.14 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
22 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 169 | 51.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 48.93 | |||||||||
23 | Sofia Bjørnkjær Nielsen | 2008 | 161 | 52.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.44 | |||||||||
24 | Ea Gram Møller | 2006 | 157 | 53.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 49.23 | |||||||||
25 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 155 | 53.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.09 | |||||||||
26 | Lea Timmermand | 2008 | 154 | 53.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.87 | |||||||||
27 | Lejla Lagumdzija | 2006 | 142 | 54.89 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 56.89 | |||||||||
28 | Sofie Barack Søe | 2008 | 140 | 55.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.59 | |||||||||
29 | Lise Serritzlew-Kristense | 2006 | 131 | 56.27 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 1:01.45 | |||||||||
30 | Cathrine Boisen | 2008 | 131 | 56.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.43 | |||||||||
31 | Hannah Egeberg Lauridesn | 2008 | 117 | 58.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 56.24 | |||||||||
32 | Josefine Bay | 2008 | 111 | 59.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
33 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | 103 | 1:01.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.62 | |||||||||
34 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 93 | 1:03.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
- | Adda Henriksen | 2006 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | 52.23 | |||||||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 44.80 | |||||||||
- | Carla Vindbjerg | 2008 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.61 | |||||||||
- | Naya Davidsen | 2008 | DSQ | 2 armtag UV v start | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.51 | |||||||||
- | Rebekka From | 2008 | DSQ | Flere flyben uv v st | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 230 | 46.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
2 | Olivia Holmberg | 2009 | 194 | 49.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 47.01 | |||||||||
3 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 185 | 50.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.18 | |||||||||
4 | Isabelle Weber | 2009 | 165 | 52.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.84 | |||||||||
5 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 164 | 52.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
6 | Gabriele Garbacenka | 2009 | 149 | 53.96 | ||||||
DeltaSwim | 52.22 | |||||||||
7 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 143 | 54.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.71 | |||||||||
8 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 143 | 54.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.30 | |||||||||
9 | Svea Arlbjørn | 2009 | 133 | 56.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.21 | |||||||||
10 | Dicte Underbjerg | 2010 | 130 | 56.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.75 | |||||||||
11 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 126 | 57.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.98 | |||||||||
12 | Alberte Hansen | 2009 | 124 | 57.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.61 | |||||||||
13 | Alberte Knudsen | 2009 | 115 | 58.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.18 | |||||||||
14 | Malou Bjerre | 2010 | 107 | 1:00.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.37 | |||||||||
15 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 106 | 1:00.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.69 | |||||||||
16 | Frida Agerskov | 2009 | 104 | 1:00.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Liv Rong Hansen | 2010 | 96 | 1:02.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
18 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 90 | 1:03.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.13 | |||||||||
19 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 89 | 1:04.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
20 | SIF Bruhn | 2010 | 89 | 1:04.10 | ||||||
DeltaSwim | 1:05.08 | |||||||||
21 | Caroline Trolle Pedersen | 2009 | 88 | 1:04.30 | ||||||
DeltaSwim | 59.27 | |||||||||
22 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 84 | 1:05.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
23 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 82 | 1:05.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.31 | |||||||||
24 | Julie Høirup | 2009 | 81 | 1:05.96 | ||||||
DeltaSwim | 1:07.95 | |||||||||
25 | Gry Skou Mortensen | 2009 | 77 | 1:07.12 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
26 | Maja Bach-Henriksen | 2010 | 71 | 1:09.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.17 | |||||||||
27 | Sofie Jerløv | 2009 | 12 | 2:02.27 | ||||||
DeltaSwim | 1:19.36 | |||||||||
- | Amalie Haals Jensen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.86 | |||||||||
- | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | DSQ | Flyben de sidste 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.01 | |||||||||
- | Liv Veisberg Christensen | 2010 | DSQ | Ej hovedspr v start | ||||||
Vejen Svømmeklub | 1:24.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 04 januar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |