2024-07-13   17:51:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Dansk Årgangsmesterskab gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  18 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 1, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Oliver Srensen  1996    594  59.03  2:03.70  3:09.95    4:17.06   
  Delta Svm                   
                     
Sren Fritzbger  1996    572  1:02.39  2:09.17  3:15.09    4:20.38   
  Frederikssund Svmmeklu                   
                     
Thomas Schultz Nielsen  1996    544  1:01.06  2:08.16  3:17.36    4:24.68   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Victor Tolstrup  1996    531  1:02.54  2:10.59  3:19.48    4:26.94   
  Delta Svm                   
                     
Rasmus Mohr Nielsen  1996    530  1:02.87  2:11.48  3:19.92    4:27.04   
  Svmmeklubben Snderbor                   
                     
Laust Moesgaard  1996    530  1:03.47  2:11.26  3:19.56    4:27.07   
  Herning Svmmeklub                   
                     
Nicolai Mbius Pedersen  1996    530  1:03.17  2:11.55  3:20.63    4:27.09   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
Tobias Vester  1996    522  1:02.77  2:11.20  3:20.34    4:28.45   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
Magnus Yde  1996    520  1:03.15  2:11.57  3:20.79    4:28.78   
  Svmmeklubben S 68                   
                     
10  Morten Brre Petersen  1996    513  1:04.81  2:14.01  3:23.13    4:30.00   
  Roskilde Svmning                   
                     
11  Ditlev Balle  1996    502  1:05.21  2:14.19  3:23.42    4:31.85   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
12  Thomas Birkkjr  1996    494  1:05.05  2:15.13  3:24.98    4:33.43   
  Svmmeklubben Nord                   
                     
13  Benjamin S. Tollundgaard  1996    492  1:06.27  2:15.28  3:25.34    4:33.81   
  Swim Team Tstrup                   
                     
14  Rasmus Christensen  1996    473  1:05.23  2:15.20  3:26.57    4:37.43   
  Bov IF                   
                     
15  Daniel Ydegaard  1996    460  1:05.39  2:16.35  3:28.35    4:39.91   
  Svmmeklubben Opnr                   
                     
16  Mathias Beck  1996    460  1:05.35  2:16.41  3:28.77    4:39.99   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
17  Peter Gjerulff  1996    460  1:04.54  2:15.02  3:26.76    4:40.04   
  GI-40 Hermes                   
                     
18  Jakob Brinkmann  1996    456  1:05.00  2:16.56  3:29.55    4:40.83   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
19  Victor Drevskich  1996    452  1:06.66  2:18.81  3:31.66    4:41.64   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
20  Mikkel Rathschau Srensen  1996    451  1:07.04  2:19.08  3:31.67    4:41.73   
  West Swim Esbjerg                   
                     
21  Bjrn H. Bremholm Hansen  1996    440  1:06.86  2:19.19  3:31.83    4:44.21   
  Albertslund IF                   
                     
22  Jonas Vibsig Berding  1996    413  1:06.70  2:20.21  3:35.04    4:50.24   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
23  Chris Johansen  1996    406  1:07.35  2:22.20  3:38.16    4:51.91   
  Herlev Svmning                   
                     
Alvi Hjelm  1996      1:03.93  2:13.97  3:24.33    4:33.63  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
Eybjrn Joensen  1996      1:01.20  2:05.41  3:10.37    4:15.43  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
li Mortensen  1996      1:00.61  2:07.26  3:15.43    4:21.38  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
 
Lb 1, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 13 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Anton Olsen  1998    490  1:05.98  2:14.93  3:24.33    4:34.13   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
Rasmus Birkedal  1997    483  1:04.86  2:15.60  3:26.62    4:35.46   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Andreas Mrtensson  1997    482  1:05.52  2:15.06  3:24.96    4:35.69   
  JGI Svmning                   
                     
Victor Pedersen  1997    462  1:07.07  2:17.63  3:28.50    4:39.57   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
August Willems  1997    441  1:03.77  2:15.79  3:30.03    4:43.83   
  GI-40 Hermes                   
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    440  1:07.18  2:20.09  3:32.32    4:44.17   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
Thomas Sby Jensen  1997    421  1:07.40  2:20.93  3:34.92    4:48.30   
  Odder IGF                   
                     
Nicholas Martin Lillelund  1997    415  1:06.06  2:19.69  3:34.75    4:49.71   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Johannes E. Mariegaard  1997    406  1:08.62  2:22.81  3:38.83    4:51.82   
  Swim Team Tstrup                   
                     
10  Jonas Kaadtmann  1997    405  1:09.34  2:24.25  3:38.90    4:52.09   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
11  Christoffer Bjrner  1997    401  1:10.68  2:25.59  3:40.34    4:53.17   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
12  Eik Skafte  1998    397  1:08.01  2:22.15  3:38.25    4:54.14   
  Odense Svmme Klub                   
                     
13  Marcus Kryer Svendsen  1997    396  1:11.03  2:26.74  3:41.29    4:54.39   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
14  Jonathan Mller  1997    394  1:10.05  2:24.07  3:39.43    4:54.91   
  Svmmeklubben Syd                   
                     
15  Philip Greve  1998    390  1:10.33  2:25.59  3:41.70    4:55.68   
  Farum Svmmeklub                   
                     
16  Kristian Seehuusen Juhl  1997    389  1:11.12  2:25.95  3:40.60    4:56.13   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
17  Marcus Heurlin Lunding  1999    377  1:11.63  2:27.20  3:43.44    4:59.03   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
18  Anders Aaboe Jensen  1997    377  1:10.70  2:28.52  3:44.59    4:59.04   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
19  Nikolaj Borup  1997    376  1:10.18  2:26.50  3:44.53    4:59.53   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
20  Frederik Knudsen  1997    371  1:10.62  2:27.14  3:44.57    5:00.75   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
21  Emil Deleuran Hansen  1997    371  1:11.80  2:29.70  3:46.76    5:00.77   
  Delta Svm                   
                     
22  Kasper Pil  1997    371  1:12.19  2:30.04  3:46.86    5:00.83   
  Delta Svm                   
                     
23  Asger A. Schfer  1997    367  1:10.24  2:27.57  3:45.38    5:01.80   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
24  Thor Simonsen  1997    367  1:10.93  2:29.12  3:46.71    5:01.81   
  Sllerd Svmmeklub SNI                   
                     
25  Jacob Weberg  1997    363  1:14.57  2:31.96  3:49.06    5:02.89   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
26  Lasse Brock  1997    361  1:10.60  2:27.41  3:45.49    5:03.41   
  Herlev Svmning                   
                     
27  Frederik Dalhj Paulsen  1998    357  1:12.09  2:30.08  3:48.28    5:04.78   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
28  Asbjrn Laksafoss Sparre  1998    350  1:14.07  2:32.88  3:50.40    5:06.56   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
29  Simon Lundby Pedersen  1998    350  1:14.36  2:32.40  3:50.24    5:06.64   
  West Swim Esbjerg                   
                     
30  Jonas Nervic Kistorp  1997    346  1:09.26  2:26.38  3:47.28    5:07.77   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
31  Christoffer Krogh  1997    344  1:11.85  2:29.37  3:49.61    5:08.42   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
32  Oliver Berggren Smidt  1997    339  1:13.39  2:32.92  3:51.78    5:09.95   
  Sllerd Svmmeklub SNI                   
                     
33  Johan Mller  1998    338  1:12.88  2:32.37  3:51.69    5:10.16   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
34  Rasmus Wegener  1997    329  1:13.76  2:33.86  3:53.13    5:12.96   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
35  Patrick Rasmussen  1997    286  1:13.69  2:36.59  4:02.22    5:27.99   
  Roskilde Svmning                   
                     
Anton Holten Lambert  1997              DSQ  tyvstart 
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Tobias Lynggaard Hansen  1997              DSQ  tyvstart 
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  18 juni 2010 
Licens til Henrik's Svmmeforening  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  18 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:53   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 2, 400m Frisvmning Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Hansen  1998    580  1:10.69  2:23.48  3:35.35    4:45.76   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Emilia Lders  1998    570  1:10.43  2:23.60  3:35.54    4:47.41   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
Mathilde Zaggai  1998    535  1:07.46  2:22.92  3:39.10    4:53.50   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
Lea Moesgaard  1998    517  1:12.16  2:26.86  3:42.40    4:56.91   
  Herning Svmmeklub                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998    513  1:09.87  2:25.37  3:42.38    4:57.71   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
Sofia Altoft  1998    512  1:11.61  2:26.87  3:42.32    4:57.75   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
Marie Louise L. Petersen  1998    472  1:12.92  2:31.29  3:49.98    5:06.04   
  GI-40 Hermes                   
                     
Ida Henriksen  1998    462  1:14.57  2:32.28  3:50.33    5:08.28   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Nicoline Reinstrup  1998    440  1:13.17  2:34.48  3:54.39    5:13.36   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
10  Kathrine Jokumsen  1998    437  1:17.77  2:40.14  3:58.85    5:14.04   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
11  Signe Bjerre  1998    437  1:13.32  2:34.04  3:54.63    5:14.05   
  Frederikssund Svmmeklu                   
                     
12  Maria Kaisa Mundt  1998    434  1:14.06  2:35.19  3:56.38    5:14.70   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
 
Lb 2, 400m Frisvmning Damer, Finaler 11 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Dorthea Hauch  2000    478  1:11.07  2:28.98  3:46.55    5:04.83   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
Josephine Holm  1999    450  1:11.52  2:29.85  3:49.41    5:10.83   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Cecilie Hgskilde  1999    420  1:15.38  2:36.31  3:57.91    5:18.04   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Signe Bro  1999    385  1:18.12  2:42.17  4:05.23    5:27.58   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Johanne Carr  1999    382  1:18.16  2:42.71  4:08.22    5:28.49   
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    372  1:16.33  2:40.36  4:07.33    5:31.14   
  JGI Svmning                   
                     
Gitte Srensen Gosvig  1999    372  1:19.10  2:43.86  4:08.83    5:31.38   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
Louise Kronborg Frandsen  1999    357  1:19.53  2:44.92  4:11.51    5:35.90   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Nina Leisted Bertelsen  2000    347  1:23.62  2:48.37  4:15.03    5:39.02   
  GI-40 Hermes                   
                     
10  Laura Morsing  1999    340  1:21.28  2:49.40  4:18.79    5:41.39   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
11  Merete Toft Jensen  1999    335  1:18.61  2:45.80  4:14.85    5:43.13   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
12  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    326  1:23.09  2:51.70  4:20.33    5:46.32   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
13  Louise Bromose  1999    325  1:21.39  2:48.39  4:18.10    5:46.49   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
14  Anne Sofie Gadfelt  1999    323  1:26.32  2:54.74  5:07.98    5:47.31   
  Farum Svmmeklub                   
                     
15  Sophie Amalie Schn  1999    319  1:20.71  2:49.04  4:19.02    5:48.54   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
16  Stinne Srensen  1999    319  1:19.58  2:48.34  4:18.29    5:48.56   
  Herning Svmmeklub                   
                     
17  Asta Kielgast  1999    310  1:21.96  2:51.59  4:21.82    5:52.04   
  Kge Svmmeklub                   
                     
18  Julie Brosbl Olsen  1999    308  1:22.68  2:53.22  4:23.80    5:52.95   
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
19  Emma Maage  1999    302  1:23.27  2:53.07  4:25.15    5:54.95   
  GI-40 Hermes                   
                     
20  Rosamarie Dolleris  1999    299  1:21.30  2:52.94  4:25.43    5:56.37   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
21  Marie Eske  1999    298  1:25.67  2:56.24  4:28.09    5:56.82   
  Randers GF Neptun                   
                     
22  Emma Hansen  1999    291  1:26.04  2:57.35  4:29.96    5:59.51   
  Kge Svmmeklub                   
                     
23  Kathrine Clausen  1999    275  1:25.52  3:00.52  4:32.69    6:06.22   
  Kge Svmmeklub                   
                     
24  Anne Sofie Nielsen  1999    269  1:25.94  3:00.00  4:35.86    6:09.01   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
25  Astrid Ovesen  1999    266  1:28.01  3:02.54  4:39.03    6:10.44   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
26  Sofie Thun Rasmussen  2000    264  1:27.10  3:02.56  4:39.33    6:11.25   
  GI-40 Hermes                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  18 juni 2010 
Licens til Henrik's Svmmeforening  Udskriftstidspunkt  18:53 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  18 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 3, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Robert Asfeldt  1996    485  36.63  1:16.14  1:57.24    2:38.09   
  Herning Svmmeklub                   
                     
Mathias Parnel  1996    476  36.42  1:16.66  1:57.85    2:39.07   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Mathias Brndholt  1996    473  36.06  1:16.67  1:58.17    2:39.43   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
Christian V. Rasmussen  1996    467  34.18  1:14.08  1:56.88    2:40.04   
  Odense Svmme Klub                   
                     
Peter Nilsson  1996    461  36.18  1:16.27  1:58.47    2:40.80   
  Swim Team Tstrup                   
                     
Timon Wedekind  1996    460  36.58  1:18.85  2:01.65    2:40.92   
  GI-40 Hermes                   
                     
Gustav Emil Lings  1996    458  37.15  1:17.20  1:59.76    2:41.12   
  Skovbakken Svmmeafdeli                   
                     
Asger Skafte  1996    452  35.76  1:16.08  1:58.43    2:41.78   
  Odense Svmme Klub                   
                     
Kristoffer Moos  1996    444  37.09  1:18.09  2:00.25    2:42.77   
  Thisted Svmmeklub                   
                     
10  Jakob Klint Axelsen  1996    442  35.93  1:16.47  1:59.32    2:43.01   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
11  Sasha Curti  1996    426  36.53  1:17.82  2:00.85    2:45.08   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
12  Kasper Tvergaard  1996    421  37.18  1:19.24  2:03.10    2:45.65   
  Frederiksvrk Svmmeklu                   
                     
13  Rasmus Erichsen  1996    420  36.30  1:17.72  2:00.44    2:45.89   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
14  Mikkel Stavngaard  1996    418  37.76  1:19.91  2:03.09    2:46.15   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
15  Stefan Blidarevic  1996    414  37.46  1:19.42  2:02.68    2:46.58   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
16  Mads Hgborg  1996    403  38.08  1:21.05  2:05.03    2:48.19   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
17  Andreas Borre Heltborg  1996    399  37.16  1:20.20  2:03.53    2:48.68   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
18  Christian O. Srensen  1996    397  37.38  1:19.68  2:03.88    2:49.00   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
19  Sune Kokholm  1996    395  39.72  1:22.11  2:05.15    2:49.32   
  Korsr Sv & Livr. Klub                   
                     
20  Nicholas Lloyd Krasuski  1996    389  38.11  1:21.69  2:05.25    2:50.15   
  Herlev Svmning                   
                     
21  Bjrn H. Bremholm Hansen  1996    389  39.13  1:22.68  2:06.08    2:50.17   
  Albertslund IF                   
                     
22  Teddi Rasmussen  1996    386  37.23  1:19.64  2:04.52    2:50.55   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
23  Nikolai P. Christiansen  1996    381  37.45  1:20.74  2:06.12    2:51.30   
  Nstved IF                   
                     
24  Kasper Sveistrup Holck  1996    368  39.38  1:23.87  2:08.75    2:53.25   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
25  Daniel Lund Bkkegrd  1996    365  39.38  1:23.10  2:08.19    2:53.80   
  Svmmeklubben Laksen                   
                     
26  Robin Thorsen  1996    347  39.98  1:24.71  2:10.93    2:56.69   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
27  Anton Ruby Larsen  1996    345  39.14  1:24.02  2:10.72    2:57.01   
  Svmmeklubben Snderbor                   
                     
28  Benjamin R. Vinterberg  1996    344  39.72  1:24.63  2:10.72    2:57.18   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
29  Nicolai Billenstein  1996    342  39.99  1:24.84  2:10.85    2:57.52   
  Nstved IF                   
                     
30  Gustav Plum Lykkesfeldt  1996    342  39.35  1:24.17  2:10.90    2:57.66   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
31  Peter Hjberg  1996    325  39.71  1:25.07  2:12.06    3:00.56   
  Hobro Svmmeklub                   
                     
32  Mathias Johannsen  1996    321  39.33  1:24.50  2:12.15    3:01.45   
  Skovbakken Svmmeafdeli                   
                     
Eybjrn Joensen  1996      36.55  1:17.82  1:59.54    2:40.47  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
Markus Joensen  1996      39.01  1:21.22  2:04.94    2:47.66  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
Jacob Adolfsen  1996              DSQ  tyvstart 
  Viborg Svmme Klub                   
                     
Jonas Vibsig Berding  1996              DSQ  Svm p ryg v. 125m 
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
 
Lb 3, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler 13 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Isak Lichi  1997    461  35.89  1:17.42  1:59.48    2:40.75   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
Victor Bdker  1997    431  37.08  1:19.01  2:02.21    2:44.38   
  GI-40 Hermes                   
                     
Jacob M. Jrgensen  1997    398  38.92  1:22.10  2:07.11    2:48.90   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Lasse Foss Sylow  1997    392  39.54  1:22.46  2:05.30    2:49.65   
  Kge Svmmeklub                   
                     
William Rmer  1997    387  38.30  1:21.55  2:06.23    2:50.49   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
August Willems  1997    375  39.66  1:23.02  2:06.63    2:52.24   
  GI-40 Hermes                   
                     
Eik Skafte  1998    373  39.82  1:25.24  2:09.31    2:52.48   
  Odense Svmme Klub                   
                     
Martin Jungersen  1997    348  39.49  1:25.52  2:12.05    2:56.54   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
Alex Terp  1997    348  40.59  1:26.15  2:11.63    2:56.55   
  Struer Svmmeklub                   
                     
10  Mads Ingeman Hansen  1997    343  38.95  1:23.88  2:11.21    2:57.46   
  Nstved IF                   
                     
11  Andreas Hermansen  1997    336  40.98  1:26.46  2:12.56    2:58.62   
  Hjortshj-Eg IF Svmme                   
                     
12  Andreas Kaas Elmgreen  1999    334  40.07  1:25.77  2:13.13    2:59.01   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
13  Christian Gravgaard  1997    331  40.11  1:25.92  2:12.74    2:59.54   
  Kolding SK                   
                     
14  Lasse Sieben  1997    321  40.18  1:26.04  2:13.77    3:01.39   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
15  Emil Hougesen  1997    313  41.63  1:27.39  2:14.90    3:02.82   
  Svmmeklubben SMUT Tern                   
                     
16  Daniel Hjme  1997    312  41.96  1:28.86  2:16.73    3:03.15   
  GI-40 Hermes                   
                     
17  Victor Jensen  1997    311  41.29  1:28.42  2:16.10    3:03.28   
  Tune I.F. Svmmeafdelin                   
                     
18  Kristian Hermiz  1998    311  41.55  1:27.76  2:15.74    3:03.33   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
19  Anders Aaboe Jensen  1997    307  41.74  1:27.99  2:16.02    3:04.00   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
20  Philip Greve  1998    303  43.32  1:31.67  2:19.53    3:04.91   
  Farum Svmmeklub                   
                     
21  Daniel Christian  1998    303  42.96  1:30.28  2:17.95    3:04.97   
  Farum Svmmeklub                   
                     
22  Casper Vestergaard  1997    300  42.13  1:29.88  2:18.32    3:05.57   
  Hjortshj-Eg IF Svmme                   
                     
23  Frederik Knudsen  1997    287  43.27  1:31.57  2:19.99    3:08.38   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
24  Carl Lykkebo Larsen  1998    285  42.58  1:30.45  2:19.81    3:08.63   
  Kalundborg SK                   
                     
25  Victor Kjrsgaard  1998    276  43.81  1:33.53  2:23.54    3:10.64   
  Slangerup Svmmeklub                   
                     
26  Rasmus B. Larsen  1997    271  45.14  1:34.27  2:23.05    3:11.99   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
27  Mikael Thode Srensen  1997    270  43.82  1:33.74  2:23.94    3:12.11   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
28  Jonas Fassov Vestergaard  1997    268  45.21  1:34.10  2:25.48    3:12.56   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
29  Kasper Jensen  1997    267  40.96  1:28.39  2:19.89    3:12.94   
  Ringsted Svmme Klub                   
                     
30  Noah Thompson  1998    225  47.75  1:39.51  2:31.51    3:24.18   
  Herlev Svmning                   
                     
Sebastian Westerby  1997                Akut syg 
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  18 juni 2010 
Licens til Henrik's Svmmeforening  Udskriftstidspunkt  19:38 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  18 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  20:22   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 4, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Alma Lundin  1998    569  39.12  1:22.81  2:05.51    2:47.55   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Thea Schulze  1998    533  39.70  1:22.69  2:06.61    2:51.24   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
Amalie Mortensen  1998    487  39.71  1:24.30  2:10.41    2:56.57   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Ida Krogh Gtzsche  1998    477  42.25  1:28.06  2:14.17    2:57.78   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
Alberte Sara Cornelius  1998    477  39.51  1:24.32  2:11.93    2:57.80   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
Anna Boutrup  1998    459  41.77  1:27.42  2:14.65    2:59.99   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
Signe Nielsen  1998    454  40.75  1:27.09  2:14.14    3:00.69   
  Ringsted Svmme Klub                   
                     
Isabel Mass  1998    450  40.19  1:27.74  2:14.04    3:01.28   
  Slangerup Svmmeklub                   
                     
Mei Mei Dreyer  1998    434  42.34  1:28.80  2:15.96    3:03.45   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
10  Sofia Altoft  1998    430  40.86  1:28.97  2:16.66    3:04.00   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
11  Sara Cramon  1998    427  42.67  1:29.50  2:16.70    3:04.38   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
12  Caroline Erichsen  1998    425  41.68  1:28.45  2:16.52    3:04.73   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
13  Emma Gaardsted Andersen  1998    423  41.26  1:27.99  2:16.37    3:05.01   
  Frederikssund Svmmeklu                   
                     
14  Camilla Skrindo  1998    421  42.34  1:29.41  2:17.80    3:05.24   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
15  Veronika Storm  1998    421  43.23  1:31.74  2:18.46    3:05.26   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
16  Marie Louise L. Petersen  1998    421  43.08  1:29.84  2:17.79    3:05.34   
  GI-40 Hermes                   
                     
17  Merle F. V. Christensen  1998    418  42.99  1:29.88  2:17.54    3:05.78   
  GI-40 Hermes                   
                     
18  Rebecca Grnlund  1998    402  43.17  1:31.36  2:20.52    3:08.12   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
19  Tanja Lylloff  1998    400  44.86  1:32.54  2:20.75    3:08.43   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
20  Maja Sandholm Pedersen  1998    391  42.29  1:30.33  2:19.67    3:09.90   
  Struer Svmmeklub                   
                     
21  Emma Lyngby Larsen  1998    378  43.35  1:32.38  2:22.22    3:12.03   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
22  Signe Hauch  1998    375  45.29  1:34.90  2:23.42    3:12.52   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
23  Anne Sofie Jrgensen  1998    364  43.55  1:33.37  2:23.87    3:14.42   
  Ringe Svmme Klub                   
                     
24  Silke Meyer  1998    360  46.54  1:35.92  2:25.45    3:15.26   
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Maria Grandt  1998              DSQ  tyvstart 
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
 
Lb 4, 200m Brystsvmning Damer, Finaler 11 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Gunni  1999    408  42.64  1:30.65      3:07.31   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Simone H. Lauridsen  1999    406  42.77  1:29.99  2:19.21    3:07.52   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Katrine B. Hansen  1999    378  43.43  1:31.95  2:21.14    3:12.00   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
Stine Lrke Strm  1999    375  44.60  1:33.56  2:23.43    3:12.67   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
Anna Bonde  1999    363  42.77  1:31.85  2:22.84    3:14.73   
  Hobro Svmmeklub                   
                     
Nicoline Christensen  1999    356  45.29  1:36.02  2:28.53    3:16.01   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Emily Kay  1999    349  45.58  1:35.55  2:26.37    3:17.19   
  GI-40 Hermes                   
                     
Anne Hjortse Petersen  1999    338  45.42  1:36.12  2:28.03    3:19.39   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
Astrid Delin  1999    338  47.02  1:38.72  2:30.86    3:19.45   
  Kge Svmmeklub                   
                     
10  Helena Kornerup Klejstrup  1999    336  43.35  1:33.99  2:26.83    3:19.68   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
11  Deirdre . Hansen  1999    335  46.03  1:36.08  2:27.92    3:19.87   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
12  Cecilie Lykke Hansen  1999    329  46.35  1:37.63  2:30.01    3:21.20   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
13  Sara Sylvest  2000    325  45.64  1:37.71  2:30.22    3:21.98   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
14  Elisabeth Lyngfeldt  1999    318  46.74  1:39.70      3:23.47   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
15  Amanda Duus  2000    316  44.81  1:36.38  2:31.06    3:23.99   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
16  Astrid Ovesen  1999    315  48.68  1:39.58  2:32.23    3:24.07   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
17  Johanne Laursen  1999    315  46.36  1:38.14  2:31.28    3:24.21   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
18  Augusta Marie Christensen  2000    306  46.45  1:38.89  2:33.40    3:26.04   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
19  Amanda Leweson  1999    305  46.23  1:41.19  2:34.18    3:26.42   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
20  Sofie Strandby  1999    302  45.52  1:38.29  2:32.29    3:27.11   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
21  Julie Pavon Friis  1999    301  46.43  1:38.75  2:33.36    3:27.12   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
22  Celina Lohmann  1999    300  46.04  1:39.16  2:34.28    3:27.43   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
23  Frederikke Asfeldt  1999    295  47.98  1:41.51  2:35.74    3:28.60   
  Herning Svmmeklub                   
                     
24  Karoline Lehmann  1999    289  49.10  1:41.81  2:36.05    3:30.09   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
25  Marie Eske  1999    283  49.77  1:42.74  2:37.33    3:31.51   
  Randers GF Neptun                   
                     
26  Lea Othmar Haskiel  1999    272  49.20  1:43.89  2:39.54    3:34.29   
  GI-40 Hermes                   
                     
27  Anna Olesen  1999    265  49.76  1:45.09  2:41.25    3:36.20   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
28  Kathrine Clausen  1999    265  49.07  1:45.48  2:40.64    3:36.27   
  Kge Svmmeklub                   
                     
29  Agnes Esbjerg  1999    253  49.96  1:47.03  2:43.56    3:39.57   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
30  Nina Leisted Bertelsen  2000    238  52.09  1:49.45  2:48.38    3:44.07   
  GI-40 Hermes                   
                     
31  Camilla Rasmussen  1999    235  50.42  1:47.34  2:45.43    3:45.01   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
32  Alberte Kjrsgaard  2001    235  53.63  1:51.41  2:48.82    3:45.09   
  Slangerup Svmmeklub                   
                     
Ida Hansgaard  1999              DNS   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Mathilde Top Jacobsen  1999              DSQ  asynkron arm v25 
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
Sara Koefod Steffensen  1999              DSQ  sv p ryg v25m 
  GI-40 Hermes                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  18 juni 2010 
Licens til Henrik's Svmmeforening  Udskriftstidspunkt  20:22 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  18 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  21:00   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 5, 4X50m Frisvmning Herrer, Finaler 0 r og ldre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Vat Drenge 1    506          1:47.82   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Mathias Brndholt  1996      27.32        27.32   
  Lasse Jrgensen  1996      26.97        54.29   
  Nikolaj Bertelsen  1996      26.54        1:20.83   
  Peter Nilsson  1996      26.99        1:47.82   
                     
Sto95 Drenge    471          1:50.46   
  Swim Team Odense 95                   
  Christian V. Rasmussen  1996      25.28        25.28   
  Asger Skafte  1996      27.45        52.73   
  Eik Skafte  1998      29.04        1:21.77   
  Frederik J. Srensen  1997      28.69        1:50.46   
                     
Vat Drenge 2    469          1:50.63   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Benjamin S. Tollundgaard  1996      27.76        27.76   
  Nicolai stergaard  1996      27.61        55.37   
  Christian O. Srensen  1996      28.05        1:23.42   
  Johannes E. Mariegaard  1997      27.21        1:50.63   
                     
Gsc Drenge 1    464          1:51.02   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
  Nicolai Mbius Pedersen  1996      26.78        26.78   
  Ditlev Balle  1996      27.61        54.39   
  Jonas Vibsig Berding  1996      28.65        1:23.04   
  Anton Olsen  1998      27.98        1:51.02   
                     
Hovedstaden Drenge 1  1996    456          1:51.67   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Isak Lichi  1997      27.80        27.80   
  Peter Gjerulff  1996      26.55        54.35   
  Victor Drevskich  1996      29.09        1:23.44   
  August Willems  1997      28.23        1:51.67   
                     
Sigma 1  1996    442          1:52.82   
  SIGMA Nordsjlland                   
  Mikkel Stavngaard  1996      28.01        28.01   
  Kasper Sveistrup Holck  1996      27.37        55.38   
  Andreas Borre Heltborg  1996      28.83        1:24.21   
  Benjamin R. Vinterberg  1996      28.61        1:52.82   
                     
Deltaboys  1996    437          1:53.24   
  Delta Svm                   
  Victor Tolstrup  1996      26.78        26.78   
  Oliver Srensen  1996      26.04        52.82   
  Emil Deleuran Hansen  1997      29.21        1:22.03   
  Kasper Pil  1997      31.21        1:53.24   
                     
Lyngby Drenge 1    431          1:53.73   
  Lyngby Svmmeklub                   
  Jakob Klint Axelsen  1996      27.84        27.84   
  Mads Hgborg  1996                 
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      1:24.63        1:24.63   
  Lau Funch Nielsen  1997      29.10        1:53.73   
                     
Kvik Drenge    417          1:55.05   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
  Mikkel Nyegaard  1996      27.31        27.31   
  Marcus Kryer Svendsen  1997      28.56        55.87   
  Jacob M. Jrgensen  1997      29.56        1:25.43   
  Viktor Holm  1996      29.62        1:55.05   
                     
10  Gentofte Drenge  1996    410          1:55.70   
  Gentofte Svmme Klub                   
  Gustav Krll  1996      28.22        28.22   
  Nicholas Martin Lillelund  1997      29.34        57.56   
  Gustav Plum Lykkesfeldt  1996      29.64        1:27.20   
  Magnus Wied  1996      28.50        1:55.70   
                     
11  En Tastefejl  1996    410          1:55.71   
  Herlev Svmning                   
  Chris Johansen  1996      29.25        29.25   
  Lasse Brock  1997      29.71        58.96   
  Nicholas Lloyd Krasuski  1996      28.48        1:27.44   
  Jens Frederik Vittrup  1996      28.27        1:55.71   
                     
12  Hils Drenge 1  1996    391          1:57.48   
  Hillerd Svmmeklub                   
  Sebastian Kempff-Andersen  1996      28.67        28.67   
  Stefan Blidarevic  1996      28.13        56.80   
  Frederik Hst Lorenzen  1996      29.68        1:26.48   
  Carl Juel Madsen  1998      31.00        1:57.48   
                     
13  Elitesvm Esbjerg  1996    386          1:58.00  md1 
  EliteSvm Esbjerg                   
  Thomas Schultz Nielsen  1996      28.10        28.10   
  Mikkel Rathschau Srensen  1996      29.57        57.67   
  Simon Vingolf Larsen  1998                 
  Simon Lundby Pedersen  1998      1:58.00        1:58.00   
                     
14  Sigma 2  1996    386          1:58.00  md2 
  SIGMA Nordsjlland                   
  Anders Aaboe Jensen  1997      30.85        30.85   
  Asger A. Schfer  1997      28.98        59.83   
  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996      29.47        1:29.30   
  Maxemillian Pedersen  1996      28.70        1:58.00   
                     
15  Triton Drenge  1997    381          1:58.57   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
  Rasmus Hasemann  1996      28.66        28.66   
  Tobias Vester  1996      27.54        56.20   
  Johan Mller  1998      31.53        1:27.73   
  Tobias Lynggaard Hansen  1997      30.84        1:58.57   
                     
16  Hovedstaden Drenge 2  1996    370          1:59.65   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Victor Bdker  1997      29.84        29.84   
  Hannibal Steenfos  1996      29.55        59.39   
  Timon Wedekind  1996      29.41        1:28.80   
  Mads Christian Sandager  1998      30.85        1:59.65   
                     
17  Lyngby Drenge 2    354          2:01.42   
  Lyngby Svmmeklub                   
  Jonas Nervic Kistorp  1997      30.24        30.24   
  Jakob Steen Mikkelsen  1998      30.19        1:00.43   
  Lasse Sieben  1997      30.77        1:31.20   
  Sasha Curti  1996      30.22        2:01.42   
                     
18  Hrsholm Drenge  1996    347          2:02.33   
  Hrsholm Svmmeforening                   
  Malte Frederiksen  1996      29.90        29.90   
  Frederik Khn  1997      33.58        1:03.48   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      30.14        1:33.62   
  Tobias Engell Nielsen  1996      28.71        2:02.33   
                     
19  Drenge 1 Sxllerxd    333          2:03.98   
  Sllerd Svmmeklub SNI                   
  Thor Simonsen  1997      30.26        30.26   
  August Heegaard  1997      31.69        1:01.95   
  Gustav H. Jrgensen  1997      32.15        1:34.10   
  Oliver Berggren Smidt  1997      29.88        2:03.98   
                     
20  Farum Drenge    330          2:04.41   
  Farum Svmmeklub                   
  Philip Greve  1998      30.66        30.66   
  Daniel Christian  1998      30.63        1:01.29   
  Emil Grovn  1998      32.89        1:34.18   
  Mads Jrner  1998      30.23        2:04.41   
                     
21  Kolding Drenge 2    322          2:05.40   
  Kolding SK                   
  Oliver Danielsen  1996      31.07        31.07   
  Christian Gravgaard  1997      33.80        1:04.87   
  Alexander Ohrt  1997      32.09        1:36.96   
  Johannes Larsen  1996      28.44        2:05.40   
                     
22  Gsc Drenge 2    320          2:05.63   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
  Henrik Mortensen  1998      29.85        29.85   
  Rasmus Satterup Hansen  1997      31.25        1:01.10   
  William Matras  1998      31.35        1:32.45   
  Oscar Thris Hansen  1997      33.18        2:05.63   
                     
23  Haslev Drengen    318          2:05.94   
  Haslev Svmmeklub                   
  Magnus Lundgren  1996      30.07        30.07   
  Aske R. Nielsen  1997      31.00        1:01.07   
  Christian Glerup  1996      33.03        1:34.10   
  Kristian Svenstrup  1998      31.84        2:05.94   
                     
24  Aalborg Drenge 1    315          2:06.28   
  Aalborg Svmmeklub                   
  Christian Bro Srensen  1997      30.70        30.70   
  Nicolas Blanch  1997      31.18        1:01.88   
  Mikael Thode Srensen  1997      31.14        1:33.02   
  Jonas Fassov Vestergaard  1997      33.26        2:06.28   
                     
gir Drenge  1996              1:49.98  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
  Eybjrn Joensen  1996      26.91        26.91   
  Markus Joensen  1996                 
  li Mortensen  1996      1:21.70        1:21.70   
  Alvi Hjelm  1996      28.28        1:49.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  18 juni 2010 
Licens til Henrik's Svmmeforening  Udskriftstidspunkt  21:00 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  18 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  21:05   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 6, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler 0 r og ldre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Sigma 1  1998    531          2:01.01   
  SIGMA Nordsjlland                   
  Anna Boutrup  1998      31.60        31.60   
  Henriette Hemmingsen  1998      30.52        1:02.12   
  Caroline Erichsen  1998      29.79        1:31.91   
  Emilia Lders  1998      29.10        2:01.01   
                     
Kge Piger 1  1998    493          2:04.04   
  Kge Svmmeklub                   
  Kathrine Hansen  1998      30.08        30.08   
  Ida Henriksen  1998      31.55        1:01.63   
  Astrid Delin  1999      33.09        1:34.72   
  Maria Uldal  1998      29.32        2:04.04   
                     
Helsingr Piger  1998    481          2:05.06   
  Helsingr Svmmeklub                   
  Frederikke Houen  1998      32.87        32.87   
  Nicoline Reinstrup  1998      29.76        1:02.63   
  Maria Kaisa Mundt  1998      32.29        1:34.92   
  Ingrid Eklundh Srensen  1998      30.14        2:05.06   
                     
Hovedstaden Piger 1  1998    471          2:05.94   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Mathilde Zaggai  1998      29.76        29.76   
  Tenna Jensen  1998      30.93        1:00.69   
  Alberte Sara Cornelius  1998      33.01        1:33.70   
  Marie Louise L. Petersen  1998      32.24        2:05.94   
                     
A6 Piger  1998    468          2:06.22   
  A6                   
  Karen Gjerlff  1998      29.57        29.57   
  Julie Kepp Jensen  2000      31.02        1:00.59   
  Isabel Mass  1998      30.81        1:31.40   
  Maja stergaard  1998      34.82        2:06.22   
                     
Kvik Piger    461          2:06.84   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
  Josephine Holm  1999      31.02        31.02   
  Mei Mei Dreyer  1998      31.67        1:02.69   
  Chamie Kann  1999      30.86        1:33.55   
  Sara Sylvest  2000      33.29        2:06.84   
                     
Lyngby Piger 1    453          2:07.56   
  Lyngby Svmmeklub                   
  Clara Lerche  1999      33.33        33.33   
  Anna Brandt Nielsen  1998      31.32        1:04.65   
  Nikoline Svensson  1998      30.99        1:35.64   
  Amanda Hjberg  1998      31.92        2:07.56   
                     
Hrsholm Piger  1998    432          2:09.55   
  Hrsholm Svmmeforening                   
  Sofia Altoft  1998      30.84        30.84   
  Kathrine Jokumsen  1998      32.19        1:03.03   
  Ida Krogh Gtzsche  1998      33.78        1:36.81   
  Thea Schulze  1998      32.74        2:09.55   
                     
Triton Piger  1998    428          2:10.03   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
  Cecilie F. Jensen  1998      32.58        32.58   
  Rebecca Grnlund  1998      32.98        1:05.56   
  Emma Lyngby Larsen  1998      33.15        1:38.71   
  Caroline Amalie Duus  1998      31.32        2:10.03   
                     
10  Gentofte Piger  1998    425          2:10.26   
  Gentofte Svmme Klub                   
  Frederikke Holm Iversen  1998      31.87        31.87   
  Alma Lundin  1998      32.10        1:03.97   
  Caroline Windfeldt Trolle  1998      33.44        1:37.41   
  Julie Rath  1998      32.85        2:10.26   
                     
11  Vat Piger    420          2:10.77   
  Vestegnens Aqua Team                   
  Amalie Mortensen  1998      32.30        32.30   
  Nanna Drewsen  1998      32.70        1:05.00   
  Cecilie Hgskilde  1999      32.43        1:37.43   
  Rosamarie Dolleris  1999      33.34        2:10.77   
                     
12  Gsc Piger 1    420          2:10.83   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
  Veronika Storm  1998      34.08        34.08   
  Laura Rimmer Hansen  1998      32.09        1:06.17   
  Freja Gram  1999      34.10        1:40.27   
  Camilla Skrindo  1998      30.56        2:10.83   
                     
13  Hils Piger 1  1998    395          2:13.55   
  Hillerd Svmmeklub                   
  Pernille Nislev  1998      31.72        31.72   
  Dorthea Hauch  2000      32.90        1:04.62   
  Caroline Hst Lorenzen  1999      35.66        1:40.28   
  Signe Hauch  1998      33.27        2:13.55   
                     
14  Hovedstaden Piger 2  1998    390          2:14.13   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Merle F. V. Christensen  1998      32.90        32.90   
  Maria Grandt  1998      32.78        1:05.68   
  Deirdre . Hansen  1999      33.20        1:38.88   
  Emily Kay  1999      35.25        2:14.13   
                     
15  Agf Piger 1    369          2:16.61   
  Agfs Svmmeafdeling                   
  Astrid Fly Oredsson  1998      33.80        33.80   
  Alberte Spure Nielsen  1999      34.12        1:07.92   
  Emma H. Christiansen  1999      35.40        1:43.32   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      33.29        2:16.61   
                     
16  Herning Killerwhales    366          2:16.90   
  Herning Svmmeklub                   
  Trine Kjngerskov  2000      35.73        35.73   
  Lea Moesgaard  1998      30.82        1:06.55   
  Stinne Srensen  1999      34.30        1:40.85   
  Trine Guldberg  1999      36.05        2:16.90   
                     
17  Sigma 2  1998    353          2:18.62   
  SIGMA Nordsjlland                   
  Kristin Blach Petersen  1998      57.51        57.51   
  Gitte Srensen Gosvig  1999      12.39        1:09.90   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      32.50        1:42.40   
  Anne Sofie Nielsen  1999      36.22        2:18.62   
                     
18  Gsc Piger 2    336          2:20.95   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
  Nikoline Kjeldsen  1998      35.87        35.87   
  Katrine Hvid  1998      33.97        1:09.84   
  Amalie Henum  1999      35.10        1:44.94   
  Stine Lrke Strm  1999      36.01        2:20.95   
                     
19  Lyngby Piger 2    329          2:21.94   
  Lyngby Svmmeklub                   
  Sophie Amalie Schn  1999      35.72        35.72   
  Sara Krell Refn  1999      34.66        1:10.38   
  Louise Bromose  1999      35.13        1:45.51   
  Helena Kornerup Klejstrup  1999      36.43        2:21.94   
                     
20  Hovedstaden Piger 3  1999    328          2:22.04   
  Swim Team Hovedstaden                   
  Sofie Thun Rasmussen  2000      34.94        34.94   
  Emma Maage  1999      35.26        1:10.20   
  Nina Leisted Bertelsen  2000      35.57        1:45.77   
  Christine Greisen  2000      36.27        2:22.04   
                     
21  Hrsholm Piger 2    326          2:22.32   
  Hrsholm Svmmeforening                   
  Sara Cramon  1998      34.22        34.22   
  Sandra Clemensen  1999      35.88        1:10.10   
  Julia Jnsson  2000      37.07        1:47.17   
  Sarah Tang-Holbek  2000      35.15        2:22.32   
                     
22  Hsc Damer 1    322          2:22.99   
  Holstebro Svmme Club                   
  Helle Dohn  1998      32.71        32.71   
  Anne Hjortse Petersen  1999      37.44        1:10.15   
  Johanne Laursen  1999      38.09        1:48.24   
  Merete Toft Jensen  1999      34.75        2:22.99   
                     
23  Kge Piger 2  1998    297          2:26.78   
  Kge Svmmeklub                   
  Kathrine Clausen  1999      36.57        36.57   
  Melanie Degner  2000      37.81        1:14.38   
  Emma Hansen  1999      37.01        1:51.39   
  Asta Kielgast  1999      35.39        2:26.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  18 juni 2010 
Licens til Henrik's Svmmeforening  Udskriftstidspunkt  21:05 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  19 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 7, 200m Frisvmning Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Hansen  1998    576  31.48  1:05.74  1:41.38    2:16.38   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Emilia Lders  1998    547  31.75  1:06.86  1:42.85    2:18.76   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
Sofia Altoft  1998    534  32.28  1:08.33  1:45.06    2:19.90   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
Mathilde Zaggai  1998    531  31.22  1:06.99  1:44.76    2:20.12   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
Lea Moesgaard  1998    499  34.00  1:10.48  1:47.20    2:23.04   
  Herning Svmmeklub                   
                     
Marie Louise L. Petersen  1998    467  34.22  1:12.00  1:49.85    2:26.33   
  GI-40 Hermes                   
                     
Ida Henriksen  1998    460  33.83  1:10.90  1:49.41    2:27.05   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Tanja Lylloff  1998    457  34.51  1:11.85  1:50.89    2:27.37   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
Ingrid Eklundh Srensen  1998    454  33.71  1:11.06  1:50.06    2:27.62   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
10  Henriette Hemmingsen  1998    447    1:10.54  1:49.97    2:28.42   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
10  Ida Petersen  1998    447  33.35  1:11.76  1:50.98    2:28.42   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
12  Kathrine Jokumsen  1998    446  33.82  1:12.20  1:51.04    2:28.58   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
13  Alberte Sara Cornelius  1998    443  34.09  1:11.88  1:50.34    2:28.82   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
14  Emma Gaardsted Andersen  1998    432  33.82  1:12.02  1:51.02    2:30.12   
  Frederikssund Svmmeklu                   
                     
15  Signe Bjerre  1998    429  34.50  1:12.40  1:52.56    2:30.53   
  Frederikssund Svmmeklu                   
                     
16  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998    424  35.12  1:14.50  1:53.61    2:31.02   
  West Swim Esbjerg                   
                     
17  Nicoline Reinstrup  1998    421  34.88  1:13.93  1:53.48    2:31.47   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
18  Christina Blaaberg  1998    416  34.78  1:13.61  1:53.15    2:32.00   
  Svmmeklubben Tempo                   
                     
19  Maria Kaisa Mundt  1998    413  36.04  1:15.43  1:55.47    2:32.35   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
20  Alma Lundin  1998    409  35.78  1:14.79  1:54.80    2:32.92   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
21  Una Mller  1998    403  35.45  1:14.93  1:55.29    2:33.65   
  IHF Svmning                   
                     
Ccilie Schade Cantby  1998              DNF   
  Korsr Sv & Livr. Klub                   
                     
Camilla Skrindo  1998              DSQ  tyvstart 
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
 
Lb 7, 200m Frisvmning Damer, Finaler 11 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Josephine Holm  1999    478  32.63  1:09.13  1:46.72    2:25.11   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Dorthea Hauch  2000    451  33.38  1:10.77  1:49.75    2:27.98   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
Cecilie Hgskilde  1999    448  34.54  1:12.99  1:51.48    2:28.27   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999    400  35.45  1:14.43  1:55.01    2:33.99   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Signe Bro  1999    400  35.56  1:15.68  1:55.94    2:34.02   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Johanne Carr  1999    391  35.64  1:15.11  1:55.72    2:35.22   
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Emilie Heick  1999    390  35.21  1:14.47  1:55.50    2:35.28   
  Albertslund IF                   
                     
Chamie Kann  1999    377  34.67  1:13.70  1:55.17    2:37.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Gitte Srensen Gosvig  1999    354  35.48  1:15.63  1:58.67    2:40.43   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
10  Freja Gram  1999    351  36.01  1:17.33  2:00.06    2:40.88   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
11  Louise Kronborg Frandsen  1999    341  37.85  1:18.73  2:01.00    2:42.37   
  West Swim Esbjerg                   
                     
12  Nina Leisted Bertelsen  2000    340  38.76  1:20.75  2:02.83    2:42.65   
  GI-40 Hermes                   
                     
13  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    333  36.92  1:19.29  2:02.73    2:43.74   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
14  Stinne Srensen  1999    332  36.17  1:18.62  2:02.51    2:43.83   
  Herning Svmmeklub                   
                     
15  Emma Maage  1999    328  36.88  1:19.77  2:03.05    2:44.50   
  GI-40 Hermes                   
                     
16  Emma Hansen  1999    327  37.50  1:20.05  2:03.53    2:44.65   
  Kge Svmmeklub                   
                     
17  Trine Kjngerskov  2000    323  37.26  1:18.47  2:02.02    2:45.43   
  Herning Svmmeklub                   
                     
18  Frederikke Gunni  1999    321  37.87  1:20.37  2:03.65    2:45.77   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
19  Laura Morsing  1999    318  37.68  1:21.44  2:06.01    2:46.32   
  Haderslev Svmme Klub                   
                     
20  Asta Kielgast  1999    317  37.75  1:19.93  2:03.50    2:46.40   
  Kge Svmmeklub                   
                     
21  Simone H. Lauridsen  1999    315  36.66  1:18.24  2:02.53    2:46.78   
  West Swim Esbjerg                   
                     
22  Rikke Dehn  1999    313  37.25  1:18.90  2:03.19    2:47.15   
  GI-40 Hermes                   
                     
23  Alberte Back Schmidt  1999    311  36.35  1:18.98  2:02.92    2:47.54   
  Svendborg Svmme Klub                   
                     
24  Anne Sofie Gadfelt  1999    308  37.97  1:21.34  2:04.74    2:48.11   
  Farum Svmmeklub                   
                     
25  Merete Toft Jensen  1999    307  36.45  1:19.42  2:04.50    2:48.17   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
26  Emma H. Christiansen  1999    307  38.52  1:21.80  2:05.87    2:48.21   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
27  Sofie Thun Rasmussen  2000    306  38.01  1:22.03  2:06.87    2:48.50   
  GI-40 Hermes                   
                     
28  Alberte Spure Nielsen  1999    298  37.52  1:21.08  2:07.17    2:49.89   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
29  Johanne Laursen  1999    276  39.68  1:24.13  2:09.51    2:54.30   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
Clara Lerche  1999              DSQ  tyvstart 
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  19 juni 2010 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  19 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Oliver Srensen  1996    609  27.99  58.17  1:29.13    2:00.50   
  Delta Svm                   
                     
Sren Fritzbger  1996    576  29.12  59.82  1:31.21    2:02.80   
  Frederikssund Svmmeklu                   
                     
Magnus Yde  1996    568  28.11  59.04  1:31.13    2:03.39   
  Svmmeklubben S 68                   
                     
Victor Tolstrup  1996    538  28.27    1:33.75    2:05.64   
  Delta Svm                   
                     
Mikkel Nyegaard  1996    531  29.55  1:01.79  1:34.88    2:06.17   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Nicolai Mbius Pedersen  1996    530  29.22  1:01.36  1:34.25    2:06.26   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
Tobias Vester  1996    519  29.18  1:01.63  1:34.88    2:07.09   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
Thomas Schultz Nielsen  1996    517  28.85  59.77  1:33.34    2:07.28   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Christian V. Rasmussen  1996    516  29.28  1:01.37  1:34.53    2:07.36   
  Odense Svmme Klub                   
                     
10  Rasmus Mohr Nielsen  1996    512  29.49  1:01.69  1:34.91    2:07.72   
  Svmmeklubben Snderbor                   
                     
11  Laust Moesgaard  1996    505  29.45  1:01.69  1:35.03    2:08.28   
  Herning Svmmeklub                   
                     
12  Kristoffer Moos  1996    502  29.67  1:01.92  1:35.45    2:08.58   
  Thisted Svmmeklub                   
                     
13  Mathias Halvorsen  1996    490  30.18  1:03.37  1:36.46    2:09.60   
  Kge Svmmeklub                   
                     
14  Christian O. Srensen  1996    489  28.96  1:01.96  1:35.99    2:09.64   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
15  Daniel Ydegaard  1996    481  30.61  1:03.38  1:37.14    2:10.38   
  Svmmeklubben Opnr                   
                     
16  Asger Richard Hansen  1996    480  29.44  1:03.06  1:37.75    2:10.48   
  Svmmeklubben Opnr                   
                     
17  Kasper Sveistrup Holck  1996    479  30.77  1:04.11  1:37.77    2:10.53   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
18  Mikkel Stavngaard  1996    478  30.73  1:03.65  1:37.39    2:10.62   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
19  Ditlev Balle  1996    477  30.45  1:03.71  1:37.62    2:10.73   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
20  Benjamin S. Tollundgaard  1996    476  29.55  1:03.13  1:37.98    2:10.86   
  Swim Team Tstrup                   
                     
21  Peter Gjerulff  1996    473  30.20  1:03.14  1:37.21    2:11.09   
  GI-40 Hermes                   
                     
22  Rasmus Christensen  1996    468  30.28  1:03.54  1:37.91    2:11.62   
  Bov IF                   
                     
23  Jakob Brinkmann  1996    467  29.45  1:03.09  1:37.67    2:11.67   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
24  Mikkel Rathschau Srensen  1996    461  31.46  1:04.81  1:38.37    2:12.21   
  West Swim Esbjerg                   
                     
25  Robert Asfeldt  1996    427  31.39  1:05.75  1:41.50    2:15.71   
  Herning Svmmeklub                   
                     
26  Jonas Vibsig Berding  1996    414  30.72  1:04.89  1:40.88    2:17.10   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
Alvi Hjelm  1996      30.53  1:04.24  1:39.06    2:13.15  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
Eybjrn Joensen  1996      28.62  58.71  1:30.07    2:00.67  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
li Mortensen  1996      29.41  1:01.48  1:34.15    2:05.74  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
Mathias Beck  1996              DSQ  tyvstart 
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
Simon L. Knudsen  1996              DSQ  tyvstart 
  Thisted Svmmeklub                   
                     
 
Lb 8, 200m Frisvmning Herrer, Finaler 13 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Anton Olsen  1998    489  30.64  1:02.61  1:36.42    2:09.63   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
Rasmus Birkedal  1997    484  30.57  1:03.45  1:37.06    2:10.14   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Andreas Mrtensson  1997    473  30.90  1:04.12  1:37.94    2:11.13   
  JGI Svmning                   
                     
Victor Pedersen  1997    461  31.51  1:05.19  1:39.05    2:12.27   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
August Willems  1997    450  31.13  1:04.79  1:39.24    2:13.30   
  GI-40 Hermes                   
                     
Thomas Sby Jensen  1997    442  30.47  1:04.49  1:39.60    2:14.15   
  Odder IGF                   
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    431  31.64  1:04.87  1:40.35    2:15.28   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
Johannes E. Mariegaard  1997    429  31.52  1:06.71  1:43.02    2:15.45   
  Swim Team Tstrup                   
                     
Nicholas Martin Lillelund  1997    423  30.67  1:05.17  1:40.41    2:16.14   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
10  Marcus Kryer Svendsen  1997    416  30.76  1:05.19  1:41.17    2:16.89   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
11  Frederik J. Srensen  1997    408  30.81  1:05.26  1:41.49    2:17.71   
  O.S.L.F.                   
                     
12  Isak Lichi  1997    408  29.64  1:05.33  1:42.16    2:17.79   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
13  Eik Skafte  1998    406  31.62  1:06.68  1:42.49    2:17.92   
  Odense Svmme Klub                   
                     
14  Christoffer Bjrner  1997    406  32.98  1:08.01  1:44.11    2:17.94   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
15  Victor Jensen  1997    391  32.83  1:08.44  1:43.95    2:19.76   
  Tune I.F. Svmmeafdelin                   
                     
16  Jonathan Mller  1997    388  32.84  1:07.80  1:44.05    2:20.11   
  Svmmeklubben Syd                   
                     
17  Sebastian Langhorn  1998    381  32.60  1:08.52  1:45.10    2:20.89   
  Slangerup Svmmeklub                   
                     
18  Lasse Brock  1997    380  31.04  1:06.35  1:43.67    2:21.10   
  Herlev Svmning                   
                     
19  Christian Bro Srensen  1997    378  32.59  1:08.13  1:44.99    2:21.31   
  Aalborg Svmmeklub                   
                     
20  Henrik Mortensen  1998    373  31.05  1:06.72  1:44.74    2:21.92   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
21  Anders Aaboe Jensen  1997    373  33.00  1:10.04  1:47.27    2:21.98   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
22  Philip Greve  1998    371  32.88  1:08.64  1:45.55    2:22.13   
  Farum Svmmeklub                   
                     
23  Jonas Kaadtmann  1997    366  32.97  1:09.12  1:46.32    2:22.78   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
24  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    365  32.75  1:09.56  1:46.27    2:22.92   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
25  Sebastian H. Andersen  1997    363  31.76  1:07.52  1:45.25    2:23.19   
  Kalundborg SK                   
                     
26  Anton Holten Lambert  1997    363  32.29  1:08.20  1:45.75    2:23.24   
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
27  Frederik Knudsen  1997    363  32.88  1:08.92  1:46.44    2:23.27   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
28  Emil Deleuran Hansen  1997    362  33.59  1:10.59  1:47.88    2:23.30   
  Delta Svm                   
                     
29  Kristian Seehuusen Juhl  1997    362  32.99  1:09.84  1:47.30    2:23.31   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
30  Nikolaj Borup  1997    359  33.37  1:09.80  1:47.54    2:23.70   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
31  Mads Jrner  1998    357  32.97  1:10.40  1:48.45    2:24.07   
  Farum Svmmeklub                   
                     
32  Jonas Nervic Kistorp  1997    348  31.53  1:07.76  1:46.75    2:25.22   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
33  Frederik Dalhj Paulsen  1998    346  32.60  1:10.18  1:48.79    2:25.54   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
34  Kasper Pil  1997    344  34.09  1:11.15  1:49.34    2:25.86   
  Delta Svm                   
                     
35  William Matras  1998    341  33.38  1:11.15  1:49.51    2:26.17   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
36  Oliver Berggren Smidt  1997    341  34.00  1:11.88  1:50.34    2:26.24   
  Sllerd Svmmeklub SNI                   
                     
37  Simon Hansen  1997    317  35.44  1:13.48  1:52.68    2:29.77   
  Slagelse Svmmeklub                   
                     
Jonathan Kristensen  1998              DSQ  tyvstart 
  Odder IGF                   
                     
Tobias Lynggaard Hansen  1997              DSQ  tyvstart 
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  19 juni 2010 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  19 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 9, 100m Medley Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Caroline Erichsen  1998    537  31.63        1:13.00   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998    525  33.78        1:13.56   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
Maria Uldal  1998    505  33.35        1:14.53   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Isabel Mass  1998    477  36.40        1:15.94   
  Slangerup Svmmeklub                   
                     
Alberte Sara Cornelius  1998    464  36.12        1:16.67   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
Mei Mei Dreyer  1998    461  37.61        1:16.81   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Cecilie F. Jensen  1998    455  34.92        1:17.15   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
Signe Nielsen  1998    455  37.19        1:17.19   
  Ringsted Svmme Klub                   
                     
Thea Schulze  1998    450  38.70        1:17.45   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
10  Emma Gaardsted Andersen  1998    443  36.95        1:17.85   
  Frederikssund Svmmeklu                   
                     
11  Ida Krogh Gtzsche  1998    440  37.76        1:18.05   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
11  Karen Gjerlff  1998    440  34.81        1:18.05   
  JGI Svmning                   
                     
13  Ingrid Eklundh Srensen  1998    436  36.09        1:18.28   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
14  Alma Lundin  1998    431  39.25        1:18.60   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
15  Amalie Mortensen  1998    427  37.76        1:18.84   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
16  Anna Boutrup  1998    413  38.00        1:19.67   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
17  Tanja Lylloff  1998    410  37.50        1:19.87   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
18  Marie Louise L. Petersen  1998    408  38.62        1:20.00   
  GI-40 Hermes                   
                     
19  Tenna Jensen  1998    408  37.46        1:20.01   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
20  Signe Hauch  1998    405  38.28        1:20.24   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
21  Anne Tollerup  1998    402  37.90        1:20.39   
  Svmmeklubben S 68                   
                     
22  Kathrine Jokumsen  1998    402  38.82        1:20.41   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
23  Frederikke Holm Iversen  1998    396  37.17        1:20.82   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
24  Frederikke Petrine Hansen  1998    396  36.81        1:20.85   
  Holbk Svmme Klub                   
                     
25  Laura Rimmer Hansen  1998    392  37.08        1:21.08   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
26  Astrid Fly Oredsson  1998    387  37.65        1:21.41   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
27  Ida Petersen  1998    383  38.06        1:21.71   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
28  Ccilie Schade Cantby  1998    351  39.41        1:24.17   
  Korsr Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Lb 9, 100m Medley Damer, Finaler 11 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Josephine Holm  1999    473  36.11        1:16.16   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Dorthea Hauch  2000    409  37.76        1:19.98   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    387  35.35        1:21.42   
  JGI Svmning                   
                     
Sara Sylvest  2000    381  38.06        1:21.87   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
Anna Bonde  1999    367  39.60        1:22.86   
  Hobro Svmmeklub                   
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999    362  38.80        1:23.28   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Astrid Delin  1999    360  40.17        1:23.45   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Deirdre . Hansen  1999    355  39.32        1:23.85   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
Katrine B. Hansen  1999    347  41.04        1:24.45   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
10  Frederikke Gunni  1999    338  40.44        1:25.19   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
11  Simone H. Lauridsen  1999    331  42.57        1:25.81   
  West Swim Esbjerg                   
                     
12  Celina Lohmann  1999    328  41.05        1:26.07   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
13  Merete Toft Jensen  1999    328  40.71        1:26.10   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
14  Sarah Tang-Holbek  2000    320  40.11        1:26.81   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
14  Stine Lrke Strm  1999    320  42.12        1:26.81   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
16  Yazmin B. Grtler  2000    316  40.68        1:27.14   
  Kge Svmmeklub                   
                     
17  Alberte Spure Nielsen  1999    298  42.64        1:28.90   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
18  Anne Sophie H. Hansen  1999    297  42.18        1:28.92   
  Orient Svmning                   
                     
19  Helena Kornerup Klejstrup  1999    296  42.08        1:29.04   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
20  Amalie Bach Nielsen  1999    294  41.23        1:29.28   
  Horsens Svmmeklub                   
                     
21  Marie Eske  1999    291  42.71        1:29.54   
  Randers GF Neptun                   
                     
22  Amalie Henum  1999    291  40.76        1:29.57   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
23  Mia Ishj Nielsen  2000    273  43.01        1:31.52   
  Farum Svmmeklub                   
                     
24  Julie Pavon Friis  1999    272  44.48        1:31.58   
  Agfs Svmmeafdeling                   
                     
Ida Hansgaard  1999                akut syg 
  Kge Svmmeklub                   
                     
Julie Brosbl Olsen  1999              DSQ  tyv 
  Hvidovre Svmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  19 juni 2010 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  19 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:56   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Christian V. Rasmussen  1996    531  30.51        1:04.27   
  Odense Svmme Klub                   
                     
Thomas Knudsen  1996    528  29.42        1:04.37   
  Holstebro Svmme Club                   
                     
Magnus Yde  1996    506  30.25        1:05.30   
  Svmmeklubben S 68                   
                     
Oliver Srensen  1996    504  30.67        1:05.38   
  Delta Svm                   
                     
Mathias Brndholt  1996    488  31.06        1:06.09   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
Thomas Birkkjr  1996    462  31.10        1:07.31   
  Svmmeklubben Nord                   
                     
Asger Skafte  1996    452  31.79        1:07.80   
  Odense Svmme Klub                   
                     
Morten Brre Petersen  1996    449  32.52        1:07.96   
  Roskilde Svmning                   
                     
Benjamin S. Tollundgaard  1996    448  33.16        1:07.98   
  Swim Team Tstrup                   
                     
10  Rasmus Hasemann  1996    437  31.40        1:08.55   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
11  Nikolaj Bertelsen  1996    430  31.18        1:08.93   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
12  Peter Nilsson  1996    417  32.64        1:09.62   
  Swim Team Tstrup                   
                     
13  Lasse Jrgensen  1996    414  30.64        1:09.80   
  Swim Team Tstrup                   
                     
14  Mathias Parnel  1996    409  33.18        1:10.09   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
15  Robert Asfeldt  1996    405  33.16        1:10.34   
  Herning Svmmeklub                   
                     
16  Daniel Ydegaard  1996    403  32.67        1:10.42   
  Svmmeklubben Opnr                   
                     
17  Mikkel Nyegaard  1996    393  34.25        1:11.03   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
18  Kasper Tvergaard  1996    391  34.16        1:11.18   
  Frederiksvrk Svmmeklu                   
                     
19  Stefan Blidarevic  1996    387  34.37        1:11.37   
  Hillerd Svmmeklub                   
                     
20  Jakob Klint Axelsen  1996    386  33.25        1:11.45   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
21  Christian O. Srensen  1996    383  33.76        1:11.62   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
22  Mathias Beck  1996    379  34.40        1:11.87   
  Silkeborg Svmmeklub                   
                     
23  Nikolai P. Christiansen  1996    372  33.84        1:12.34   
  Nstved IF                   
                     
24  Jonas Vibsig Berding  1996    371  33.76        1:12.40   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
25  Jens Frederik Vittrup  1996    368  33.20        1:12.61   
  Herlev Svmning                   
                     
26  Teddi Rasmussen  1996    359  33.32        1:13.24   
  Svmmeklubben Grindsted                   
                     
Eybjrn Joensen  1996      30.88        1:07.21  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
Markus Joensen  1996      32.44        1:09.44  EXTRA 
  gir Klaksvik                   
                     
 
Lb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 13 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub                   











 
Isak Lichi  1997    461  31.45        1:07.34   
  Svmmeklubben MK 31                   
                     
Gustav Friberg  1997    418  31.22        1:09.56   
  Ringsted Svmme Klub                   
                     
Victor Bdker  1997    398  33.59        1:10.74   
  GI-40 Hermes                   
                     
Anton Olsen  1998    387  32.58        1:11.42   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    371  33.31        1:12.44   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
Eik Skafte  1998    370  33.78        1:12.47   
  Odense Svmme Klub                   
                     
Frederik J. Srensen  1997    370  32.90        1:12.49   
  O.S.L.F.                   
                     
August Willems  1997    366  34.86        1:12.76   
  GI-40 Hermes                   
                     
Simon Vingolf Larsen  1998    351  34.31        1:13.74   
  West Swim Esbjerg                   
                     
10  Asger A. Schfer  1997    350  33.43        1:13.80   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
11  Mads Christian Sandager  1998    340  33.56        1:14.57   
  GI-40 Hermes                   
                     
12  Victor Jensen  1997    337  36.05        1:14.79   
  Tune I.F. Svmmeafdelin                   
                     
13  Martin Jungersen  1997    336  36.12        1:14.81   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
14  Jacob M. Jrgensen  1997    336  36.93        1:14.85   
  Svmmeklubben Kvik, Kas                   
                     
15  Henrik Mortensen  1998    334  33.75        1:15.01   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
16  Daniel Christian  1998    330  35.35        1:15.32   
  Farum Svmmeklub                   
                     
17  Nikolaj Borup  1997    326  36.01        1:15.59   
  Errits Gymnastik Og IF                   
                     
18  Mads Ingeman Hansen  1997    316  36.87        1:16.41   
  Nstved IF                   
                     
19  Kasper Jensen  1997    314  35.92        1:16.55   
  Ringsted Svmme Klub                   
                     
Christoffer Bjrner  1997              DSQ  tyvstart 
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  19 juni 2010 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  11:56 
 
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM Gruppe 2    Udskriftsdato  19 juni 2010   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:34   
  Arrangr  Gentofte Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  2010-06-18         
 
 
Lb 11, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 12 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Caroline Amalie Duus  1998    542  36.39  1:14.71  1:53.52    2:30.70   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
Lea Moesgaard  1998    531  35.88  1:13.92  1:53.43    2:31.76   
  Herning Svmmeklub                   
                     
Maria Uldal  1998    524  35.39  1:13.55  1:53.04    2:32.45   
  Kge Svmmeklub                   
                     
Ida Krogh Gtzsche  1998    469  38.49  1:18.37  1:59.12    2:38.20   
  Hrsholm Svmmeforening                   
                     
Cecilie F. Jensen  1998    465  37.07  1:17.07  1:58.15    2:38.58   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
Tanja Lylloff  1998    447  38.54  1:19.62  2:00.87    2:40.75   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
                     
Nicoline Reinstrup  1998    440  37.93  1:18.79  2:00.31    2:41.58   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    435  37.22  1:17.81  2:00.21    2:42.22   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
Frederikke Holm Iversen  1998    430  37.47  1:18.65  2:00.85    2:42.77   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
10  Signe Bjerre  1998    429  37.74  1:18.75  2:01.54    2:42.88   
  Frederikssund Svmmeklu                   
                     
11  Andrea Reich  1998    426  39.25  1:20.89  2:02.78    2:43.30   
  Farum Svmmeklub                   
                     
12  Laura Rimmer Hansen  1998    425  38.70  1:19.96  2:02.28    2:43.49   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
13  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998    424  37.96  1:19.35  2:02.02    2:43.63   
  West Swim Esbjerg                   
                     
14  Kristin Blach Petersen  1998    411  38.36  1:20.25  2:03.33    2:45.30   
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
15  Frederikke Petrine Hansen  1998    387  38.92  1:21.01  2:05.24    2:48.63   
  Holbk Svmme Klub                   
                     
16  Frederikke Houen  1998    380  39.45  1:22.13  2:06.18    2:49.61   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
17  Nanna Drewsen  1998    357  40.33  1:24.42  2:09.54    2:53.19   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Anne Sofie Jrgensen  1998              DSQ  sv p maven v75 
  Ringe Svmme Klub                   
                     
Emilia Lders  1998              DSQ  sv p maven v75 
  Birkerd Svmmeklub                   
                     
 
Lb 11, 200m Rygsvmning Damer, Finaler 11 r og yngre 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub                   











 
Emilie Falbe-Hansen  1999    424  38.15  1:20.60  2:02.75    2:43.59   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Cecilie Hgskilde  1999    381  40.13  1:24.45  2:07.86    2:49.52   
  Vallensbk IF Af 1939                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    380  37.92  1:21.49  2:06.73    2:49.71   
  JGI Svmning                   
                     
Johanne Carr  1999    368  40.75  1:24.29  2:09.28    2:51.45   
  Nyborg Svmmeklub                   
                     
Signe Bro  1999    363  39.78  1:23.50  2:08.24    2:52.31   
  Gentofte Svmme Klub                   
                     
Sophie Amalie Schn  1999    360  40.50  1:24.91  2:10.38    2:52.80   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
Rosamarie Dolleris  1999    346  39.37  1:24.21  2:09.64    2:54.96   
  Glostrup Svmme Klub                   
                     
Louise Bromose  1999    344  41.69  1:25.69  2:10.95    2:55.34   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
Amanda Duus  2000    330  41.62  1:26.65  2:12.43    2:57.83   
  Svmmeklubben Triton Ba                   
                     
10  Amalie Henum  1999    327  42.45  1:27.85  2:14.67    2:58.31   
  Gladsaxe Idrts Forenin                   
                     
11  Sara Krell Refn  1999    321  44.73  1:31.21  2:16.04    2:59.54   
  Lyngby Svmmeklub                   
                     
12  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    319  42.90  1:28.65  2:14.80    2:59.87   
  Allerd Svmmeklub                   
                     
13  Nina Leisted Bertelsen  2000    306  44.62  1:30.98  2:18.41    3:02.26   
  GI-40 Hermes