2022-11-26   11:00:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for FynRundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

FynRundt 3

Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 2, 100m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svmmeklub    31.05        1:06.32   
Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svmmeklub    36.68        1:15.30   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svmme Klub    1:15.37        1:15.37   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svmmeklub    36.31        1:16.46   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg Svmmeklub    37.78        1:16.97   
Noah Fltti Thomsen  2007  Ringe Svmme Klub    36.29        1:17.25   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe Svmme Klub    37.34        1:17.53   
Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe Svmme Klub    37.08        1:17.66   
Anders Langholm  2007  Nyborg Svmmeklub    36.87        1:18.59   
10  Gustav Nrregaard Jensen  2008  Ringe Svmme Klub    36.77        1:18.91   
11  Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg Svmmeklub    37.85        1:19.26   
12  Mathias Mller Nielsen  2008  Ringe Svmme Klub    38.65        1:21.63   
13  Emil A. Larsen  2007  Frem Odense    40.96        1:24.67   
14  Nicolai Chodkiewicz  2007  Frem Odense    39.04        1:25.66   
15  Danilo Vaarning  2009  Nyborg Svmmeklub    39.84        1:25.78   
16  Lauritz Hybye Olesen  2009  Nyborg Svmmeklub    41.03        1:28.27   
17  Villads Andersen  2009  H2Odense    40.15        1:28.94   
18  Martin Stokholm  2007  Nyborg Svmmeklub    42.40        1:29.26   
19  Mathias Mygind  2009  Ringe Svmme Klub    42.91        1:32.95   
20  Vitus Sthr Bentsen  2012  H2Odense    43.45        1:33.30   
21  Emil Schultz Almind  2008  H2Odense    44.89        1:35.93   
22  Sebastian Hgh  2007  H2Odense    45.82        1:37.20   
23  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense    46.36        1:41.26   
24  Bille Stokbk  2009  H2Odense    45.38        1:41.37   
25  Peter Kruse Buch  2007  H2Odense    44.73        1:42.84   
26  Magnus Krog Jrgensen  2008  Nyborg Svmmeklub    49.29        1:47.01   
27  Filip Stadnicki  2009  Nyborg Svmmeklub    49.28        1:47.22   
28  Andreas Krog Jrgensen  2008  Nyborg Svmmeklub    48.69        1:47.57   
29  Rasmus Bechsgaard  2009  Ringe Svmme Klub    50.13        1:52.13   
30  Jakob Kristensen  2009  Nyborg Svmmeklub    56.37        2:01.65   
31  Laurits Schou Petersen  2010  Nyborg Svmmeklub    1:00.59        2:13.12   
Asbjrn Alexander Efios Quaade  2009  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Hjalte Mller Carlsen  2008  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense            DNS   
Villads Birk  2009  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner