2024-06-14   20:07:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för FaluSkinsGames 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Försök
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 757 26.75 Q
2 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 596 28.97 +2.22 Q
3 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap 562 29.54 +2.79 Q
4 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 559 29.58 +2.83 -
5 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap 545 29.83 +3.08 Q
6 Ida Lindblom 2001 Sala Simsällskap 533 30.06 +3.31 Q
7 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 531 30.09 +3.34 Q
8 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap 477 31.19 +4.44 Q
9 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 477 31.20 +4.45
10 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap 464 31.47 +4.72
11 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap 462 31.52 +4.77
12 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 462 31.53 +4.78
13 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap 460 31.57 +4.82
14 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap 460 31.58 +4.83
15 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap 459 31.60 +4.85
16 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap 457 31.65 +4.90
17 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb 451 31.77 +5.02
18 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 438 32.09 +5.34
19 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap 436 32.14 +5.39
20 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap 432 32.25 +5.50
21 Marlena Jawaid 2000 Simklubben Neptun 430 32.30 +5.55
22 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap 420 32.53 +5.78
22 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap 420 32.53 +5.78
24 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 419 32.56 +5.81
25 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 409 32.83 +6.08
26 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap 400 33.08 +6.33
27 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap 391 33.32 +6.57
28 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap 388 33.42 +6.67
29 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap 373 33.86 +7.11
30 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 369 33.97 +7.22
31 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap 347 34.69 +7.94
32 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap 337 35.01 +8.26
33 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap 323 35.53 +8.78
34 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap 322 35.56 +8.81
35 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap 317 35.73 +8.98
36 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap 312 35.94 +9.19
37 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena 310 35.99 +9.24
38 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap 296 36.56 +9.81
39 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 286 36.98 +10.23
40 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap 281 37.18 +10.43
41 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap 278 37.33 +10.58
42 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap 274 37.53 +10.78
43 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 271 37.64 +10.89
44 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap 270 37.72 +10.97
45 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap 262 38.10 +11.35
46 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap 252 38.55 +11.80
47 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 248 38.78 +12.03
48 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena 245 38.96 +12.21
49 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 242 39.08 +12.33
50 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 240 39.19 +12.44
51 Joline Smeds 2006 Västerås Simsällskap 239 39.26 +12.51
52 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap 236 39.41 +12.66
53 Evelina Karlsson 2002 Leksands Simförening 235 39.48 +12.73
54 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap 228 39.86 +13.11
55 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap 221 40.30 +13.55
56 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap 218 40.50 +13.75
57 Alma Arfs 2009 Hedemora Simsällskap 214 40.72 +13.97
58 Elin Klintberg 2004 Västerås Simsällskap 212 40.86 +14.11
59 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap 206 41.24 +14.49
60 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap 188 42.49 +15.74
61 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap 186 42.64 +15.89
62 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap 165 44.38 +17.63
63 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 162 44.69 +17.94
64 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 155 45.36 +18.61
65 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 138 47.12 +20.37
66 Sanna Hörnell 2005 Borlänge Simsällskap 126 48.59 +21.84
67 Sara Hydén 2008 Borlänge Simsällskap 108 51.07 +24.32
68 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena 80 56.42 +29.67
69 Josefin Holmkvist 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 77 57.30 +30.55
70 Ebba Pihl 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb 56 1:03.51 +36.76
- Alice Jämte Lindholm 2008 Borlänge Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 13:44:54
2020-02-22 14:14:11 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Topp 7
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 705 27.39 Q
2 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 579 29.25 +1.86 Q
3 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 558 29.60 +2.21 Q
4 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap 543 29.87 +2.48 Q
5 Ida Lindblom 2001 Sala Simsällskap 496 30.79 +3.40 Q
6 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap 495 30.80 +3.41
7 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap 475 31.23 +3.84
Grenen officiell:  2020-02-22 16:51:00
2020-02-22 16:57:27 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Topp 5
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 671 27.84 Q
2 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 560 29.57 +1.73 Q
3 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 525 30.22 +2.38 Q
4 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap 473 31.29 +3.45
5 Ida Lindblom 2001 Sala Simsällskap 452 31.75 +3.91
Grenen officiell:  2020-02-22 16:53:09
2020-02-22 16:57:36 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Topp 3
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 670 27.85 Q
2 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 571 29.37 +1.52 Q
3 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 528 30.15 +2.30
Grenen officiell:  2020-02-22 16:55:09
2020-02-22 16:57:47 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Heatresultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer - Skinsfinal
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 728 27.10
2 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 543 29.88 +2.78
Grenen officiell:  2020-02-22 16:57:14
2020-02-22 16:57:56 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Försök
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 645 25.17 Q
2 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 610 25.64 +0.47 Q
3 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 533 26.82 +1.65 Q
4 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap 516 27.11 +1.94 Q
5 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap 494 27.50 +2.33 Q
6 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap 490 27.57 +2.40 Q
7 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 489 27.60 +2.43 Q
8 Danny Simaleza 2005 Gävle Simsällskap 474 27.88 +2.71
9 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 466 28.05 +2.88
10 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap 446 28.46 +3.29
11 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap 441 28.57 +3.40
12 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 419 29.06 +3.89
13 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap 402 29.45 +4.28
14 Jonathan Holmberg 2000 Västerås Simsällskap 389 29.78 +4.61
15 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 368 30.33 +5.16
16 Joel Brewitz 2005 Västerås Simsällskap 333 31.35 +6.18
17 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 327 31.55 +6.38
18 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap 327 31.57 +6.40
19 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap 314 31.99 +6.82
20 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 287 32.96 +7.79
21 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena 286 33.01 +7.84
22 Viam Assadi 2005 Västerås Simsällskap 273 33.52 +8.35
23 Thor Pedro 2005 Västerås Simsällskap 265 33.86 +8.69
24 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 207 36.74 +11.57
25 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap 197 37.32 +12.15
26 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap 194 37.51 +12.34
27 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 191 37.73 +12.56
28 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 184 38.24 +13.07
29 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 165 39.60 +14.43
30 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 164 39.66 +14.49
31 Elias Lundin 2006 Västerås Simsällskap 159 40.07 +14.90
32 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap 158 40.22 +15.05
33 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap 139 41.97 +16.80
34 Eskil Nilsson 2008 Ludvika Simsällskap 98 47.10 +21.93
35 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap 93 48.00 +22.83
36 Osama Bahssas 2005 Borlänge Simsällskap 81 50.13 +24.96
37 Gabriel Bergsvind 2010 Hedemora Simsällskap 40 1:03.15 +37.98
- Alfred Gustafsson 2005 Ludvika Simsällskap DSQ
- Oliver Blomberg 2003 Falu Simsällskap DSQ
- Viggo Brodin 2005 Gävle Simsällskap DSQ
- Mikael Ajjan 2004 Västerås Simsällskap DSQ
- Axel Furuhall 2004 Söderhamns Simsällskap DSQ
- Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap DSQ
- Troy Sakelliou 2006 Västerås Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 13:53:37
2020-02-22 14:00:58 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Topp 7
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 530 26.87 Q
2 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 516 27.10 +0.23 Q
3 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 504 27.33 +0.46 Q
4 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap 502 27.36 +0.49 Q
5 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 487 27.64 +0.77 Q
6 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap 483 27.72 +0.85
7 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap 475 27.87 +1.00
Grenen officiell:  2020-02-22 17:00:27
2020-02-22 17:02:08 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Topp 5
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 502 27.35 Q
2 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 491 27.56 +0.21 Q
2 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap 491 27.56 +0.21 Q
4 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap 477 27.82 +0.47
5 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 437 28.66 +1.31
Grenen officiell:  2020-02-22 17:02:37
2020-02-22 17:03:24 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Topp 3
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap 508 27.25 Q
2 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 483 27.72 +0.47 Q
3 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 482 27.74 +0.49
Grenen officiell:  2020-02-22 17:04:41
2020-02-22 17:05:22 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Heatresultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar - Skinsfinal
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap 528 26.91
2 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 410 29.27 +2.36
Grenen officiell:  2020-02-22 17:06:46
2020-02-22 17:06:52 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 3, 50m Bröstsim Damer - Försök
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 647 33.01 Q
2 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 637 33.19 +0.18 Q
3 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 636 33.21 +0.20 Q
4 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap 614 33.60 +0.59 Q
5 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 579 34.26 +1.25 Q
6 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 540 35.06 +2.05 Q
7 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen 533 35.22 +2.21 Q
8 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap 526 35.38 +2.37
9 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap 497 36.04 +3.03
10 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap 482 36.42 +3.41
11 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap 473 36.64 +3.63
12 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap 471 36.69 +3.68
13 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 462 36.92 +3.91
14 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 460 36.99 +3.98
15 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap 427 37.92 +4.91
16 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap 423 38.02 +5.01
17 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap 421 38.08 +5.07
18 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap 406 38.54 +5.53
19 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap 399 38.79 +5.78
20 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 395 38.90 +5.89
21 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap 385 39.25 +6.24
22 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap 378 39.49 +6.48
23 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 373 39.65 +6.64
24 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 361 40.11 +7.10
25 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap 356 40.29 +7.28
26 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 353 40.38 +7.37
27 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap 343 40.77 +7.76
28 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap 338 41.00 +7.99
29 Moa Sjödin 2007 Leksands Simförening 308 42.26 +9.25
30 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 303 42.48 +9.47
31 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 300 42.64 +9.63
32 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap 293 42.96 +9.95
33 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap 291 43.07 +10.06
34 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap 290 43.11 +10.10
35 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap 289 43.18 +10.17
36 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap 285 43.37 +10.36
37 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 280 43.64 +10.63
38 Sanna Hörnell 2005 Borlänge Simsällskap 279 43.67 +10.66
39 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap 277 43.76 +10.75
40 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap 275 43.90 +10.89
41 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap 260 44.71 +11.70
42 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap 260 44.73 +11.72
43 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap 260 44.74 +11.73
44 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap 250 45.31 +12.30
45 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap 247 45.46 +12.45
46 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap 238 46.07 +13.06
47 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap 229 46.64 +13.63
48 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 227 46.75 +13.74
49 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap 226 46.84 +13.83
50 Tekle Batsikadze 2005 Gävle Simsällskap 223 47.08 +14.07
51 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 220 47.27 +14.26
52 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap 214 47.71 +14.70
53 Elsa Danielsson 2007 Västerås Simsällskap 207 48.28 +15.27
54 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap 204 48.50 +15.49
55 Josefin Zetterberg 2008 Falu Simsällskap 203 48.53 +15.52
56 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 198 48.97 +15.96
57 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb 197 49.05 +16.04
58 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 194 49.30 +16.29
59 Alma Arfs 2009 Hedemora Simsällskap 194 49.32 +16.31
60 Moa Hellström 2008 Leksands Simförening 189 49.70 +16.69
61 Filippa Daleving 2007 Gävle Simsällskap 189 49.72 +16.71
62 Klara Hellström 2002 Leksands Simförening 186 49.96 +16.95
63 Annie Harjamäki 2007 Lindesbergs Simsällskap 184 50.21 +17.20
64 Nora Sahlgren 2009 Falu Simsällskap 179 50.60 +17.59
65 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap 176 50.92 +17.91
66 Alva Svallin 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 176 50.95 +17.94
67 Elina Skogsmark 2007 Falu Simsällskap 159 52.71 +19.70
68 Josefin Holmkvist 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 157 52.93 +19.92
69 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena 156 53.02 +20.01
70 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap 152 53.40 +20.39
71 Nellie Szabo 2009 Falu Simsällskap 149 53.81 +20.80
72 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 146 54.17 +21.16
73 Matilda Hölke 2009 Hedemora Simsällskap 146 54.22 +21.21
74 Nathalie Sjöblom 2010 Falu Simsällskap 137 55.33 +22.32
75 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb 134 55.72 +22.71
76 Astrid Dotzauer 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 128 56.57 +23.56
77 Alice Jämte Lindholm 2008 Borlänge Simsällskap 127 56.72 +23.71
78 Sara Müller 2008 Ludvika Simsällskap 126 56.94 +23.93
79 Ella Hedlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap 114 58.83 +25.82
80 Sara Hydén 2008 Borlänge Simsällskap 110 59.57 +26.56
81 Isabelle Gustafsson 2009 Ludvika Simsällskap 104 1:00.63 +27.62
82 Ebba Pihl 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb 96 1:02.22 +29.21
- Emma Johannesson 2010 Gävle Simsällskap DSQ
- Alina Rücker 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb DSQ
- Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 14:22:46
2020-02-22 14:23:32 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 3, 50m Bröstsim Damer - Topp 7
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap 610 33.66 Q
2 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 608 33.70 +0.04 Q
3 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 602 33.82 +0.16 Q
4 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 594 33.97 +0.31 Q
5 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 554 34.77 +1.11 Q
6 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap 550 34.84 +1.18
7 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen 522 35.47 +1.81
Grenen officiell:  2020-02-22 17:10:29
2020-02-22 17:11:27 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 3, 50m Bröstsim Damer - Topp 5
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 625 33.40 Q
2 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 607 33.73 +0.33 Q
3 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 594 33.97 +0.57 Q
4 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap 582 34.20 +0.80
5 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap 558 34.69 +1.29
Grenen officiell:  2020-02-22 17:12:36
2020-02-22 17:13:13 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 3, 50m Bröstsim Damer - Topp 3
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 636 33.20 Q
2 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 627 33.36 +0.16 Q
3 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap 607 33.73 +0.53
Grenen officiell:  2020-02-22 17:14:42
2020-02-22 17:15:13 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Heatresultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 3, 50m Bröstsim Damer - Skinsfinal
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 662 32.76
2 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 655 32.88 +0.12
Grenen officiell:  2020-02-22 17:16:47
2020-02-22 17:16:51 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar - Försök
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 657 29.04 Q
2 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 543 30.95 +1.91 Q
3 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 525 31.29 +2.25 Q
4 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 505 31.69 +2.65 Q
5 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap 502 31.76 +2.72 Q
6 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 499 31.82 +2.78 Q
7 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 495 31.91 +2.87 Q
8 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap 420 33.71 +4.67
9 Måns  Rydergren 2003 Västerås Simsällskap 404 34.15 +5.11
10 Danny Simaleza 2005 Gävle Simsällskap 385 34.68 +5.64
11 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap 354 35.67 +6.63
12 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 332 36.46 +7.42
13 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap 317 37.01 +7.97
14 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 311 37.25 +8.21
15 Oliver Blomberg 2003 Falu Simsällskap 300 37.68 +8.64
16 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap 293 37.98 +8.94
17 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap 280 38.59 +9.55
18 Viam Assadi 2005 Västerås Simsällskap 271 38.99 +9.95
19 Joel Brewitz 2005 Västerås Simsällskap 254 39.85 +10.81
20 Algot Rådman 2006 Västerås Simsällskap 252 39.97 +10.93
21 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap 244 40.38 +11.34
22 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 210 42.44 +13.40
23 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena 206 42.73 +13.69
24 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap 205 42.82 +13.78
25 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 191 43.81 +14.77
26 Alfred Gustafsson 2005 Ludvika Simsällskap 184 44.38 +15.34
27 Elias Jakobsson 2004 Västerås Simsällskap 179 44.79 +15.75
28 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 174 45.21 +16.17
29 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap 156 46.86 +17.82
30 Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap 148 47.70 +18.66
31 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 147 47.84 +18.80
32 Osama Bahssas 2005 Borlänge Simsällskap 141 48.49 +19.45
33 Johannes Brynglesson 2007 Lindesbergs Simsällskap 131 49.62 +20.58
34 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 127 50.12 +21.08
35 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 121 51.05 +22.01
36 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap 117 51.58 +22.54
37 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 89 56.42 +27.38
38 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 60 1:04.25 +35.21
39 Gabriel Bergsvind 2010 Hedemora Simsällskap 55 1:06.17 +37.13
- Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap DSQ
- Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap DSQ
- Troy Sakelliou 2006 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 14:30:26
2020-02-22 14:32:44 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar - Topp 7
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 512 31.55 Q
2 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 489 32.04 +0.49 Q
3 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 488 32.06 +0.51 Q
4 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 486 32.10 +0.55 Q
5 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 477 32.30 +0.75 Q
6 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun 472 32.41 +0.86
7 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap 470 32.47 +0.92
Grenen officiell:  2020-02-22 17:19:59
2020-02-22 17:20:35 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar - Topp 5
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 536 31.07 Q
2 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 502 31.76 +0.69 Q
3 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 490 32.01 +0.94 Q
4 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 473 32.40 +1.33
5 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap 457 32.78 +1.71
Grenen officiell:  2020-02-22 17:22:01
2020-02-22 17:22:47 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar - Topp 3
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 518 31.44 Q
2 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 494 31.92 +0.48 Q
3 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap 483 32.18 +0.74
Grenen officiell:  2020-02-22 17:24:10
2020-02-22 17:24:37 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Heatresultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar - Skinsfinal
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap 548 30.84
2 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap 538 31.03 +0.19
Grenen officiell:  2020-02-22 17:26:18
2020-02-22 17:26:21 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Resultat
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap 217 1:31.48
50m: 44.11
100m: 1:31.48
(47.37)
2 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 216 1:31.58 +0.10
50m: 45.90
100m: 1:31.58
(45.68)
Grenen officiell:  2020-02-22 14:54:29
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 11 år - Final
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap 231 1:29.58
50m: 44.84
100m: 1:29.58
(44.74)
2 Maria Leonardsson 2009 Ludvika Simsällskap 171 1:39.02 +9.44
50m: 46.38
100m: 1:39.02
(52.64)
3 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 147 1:44.19 +14.61
50m: 50.26
100m: 1:44.19
(53.93)
4 Matilda Hölke 2009 Hedemora Simsällskap 111 1:54.35 +24.77
100m: 1:54.35
(1:54.35)
- Alma Arfs 2009 Hedemora Simsällskap DSQ
- Nora Sahlgren 2009 Falu Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 14:54:29
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final
Sponsor: Orkla
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 415 1:13.72
50m: 35.42
100m: 1:13.72
(38.30)
2 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap 254 1:26.86 +13.14
50m: 41.61
100m: 1:26.86
(45.25)
3 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap 252 1:27.03 +13.31
50m: 41.72
100m: 1:27.03
(45.31)
4 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap 209 1:32.67 +18.95
50m: 43.73
100m: 1:32.67
(48.94)
5 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 201 1:33.93 +20.21
50m: 44.98
100m: 1:33.93
(48.95)
6 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 181 1:37.12 +23.40
50m: 48.45
100m: 1:37.12
(48.67)
7 Sara Müller 2008 Ludvika Simsällskap 156 1:42.12 +28.40
50m: 49.05
100m: 1:42.12
(53.07)
<