Tulokset Vattenfall Swim Cup 2010 Morning SD
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 15 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2010 (SD) | Print Date | 16 May 2010 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 22:30 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 2010-05-14 |
Event 15, 25m Breaststroke Women, Heats 17 years and older |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Silje Bergström Tronsmoen | 1991 | 830 | 15.94 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 825 | 15.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 813 | 16.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Marie Philipsen | 1992 | 779 | 16.28 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nicole Jünger | 1984 | 758 | 16.43 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sara Finati | 1992 | 730 | 16.64 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
7 | Renee Huuva | 1990 | 722 | 16.70 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
8 | Paulin Wendler | 1992 | 675 | 17.08 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
9 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 662 | 17.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Ninni Olsson | 1992 | 653 | 17.27 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
11 | Sarah Losensky | 1991 | 630 | 17.47 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
12 | Kerrin Steensen | 1990 | 598 | 17.78 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
13 | Josephine Dunger | 1987 | 567 | 18.10 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
14 | Anna Lehrum | 1993 | 537 | 18.43 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
15 | Julia Westermann | 1992 | 525 | 18.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Jana Scholz | 1993 | 509 | 18.76 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Line Højberg | 1993 | 509 | 18.76 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Stine Rasmussen | 1992 | 505 | 18.81 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Juliane Friese | 1985 | 502 | 18.85 | ||||||
Sv Rotation Halle E.v. | ||||||||||
20 | Marika Weigl | 1990 | 493 | 18.96 | ||||||
Sc Riesa | ||||||||||
21 | Karin Kvarfordt | 1992 | 492 | 18.97 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
22 | Maria Schwenke | 1989 | 491 | 18.99 | ||||||
Sc Riesa | ||||||||||
23 | Jannie Fogtmann | 1990 | 474 | 19.21 | ||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Annika Jackisch | 1989 | 435 | 19.77 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
25 | Sina Meier | 1993 | 418 | 20.04 | ||||||
Svn 90 E.v. | ||||||||||
26 | Charlotte Lordz | 1993 | 411 | 20.15 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
27 | Josefine Broberg | 1990 | 405 | 20.25 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
28 | Karoline W Noer | 1991 | 392 | 20.47 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
29 | Felicia Svensson | 1992 | 388 | 20.54 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
30 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 386 | 20.57 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Julia Oldehaver | 1991 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
Event 15, 25m Breaststroke Women, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Erica Ydesand | 1994 | 862 | 15.74 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
2 | Rikke Nissen | 1994 | 843 | 15.86 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 791 | 16.20 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Linnéa Rydberg | 1994 | 709 | 16.80 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
5 | Irene Porschhöfer | 1994 | 704 | 16.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Karen Margarete Melzer | 1994 | 695 | 16.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Elin Palmqvist | 1995 | 690 | 16.95 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
8 | Rea Kalantzis | 1995 | 635 | 17.43 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
9 | Pia Du Puits | 1994 | 632 | 17.46 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Sara Borén | 1995 | 629 | 17.48 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
11 | Ninni Reinvall | 1994 | 613 | 17.63 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Elin Kvarnemar | 1995 | 595 | 17.81 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Nina Michahelles | 1994 | 587 | 17.89 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
14 | Annemarie Agostinho | 1995 | 562 | 18.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Sophie Zörle | 1994 | 558 | 18.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Swantje Eggers | 1994 | 556 | 18.22 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
17 | Inken Fiebelkorn | 1994 | 540 | 18.40 | ||||||
Schwimmfreunde Meckelfe | ||||||||||
18 | Stephanie Mäder | 1994 | 520 | 18.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Nadja Christiansen | 1995 | 519 | 18.64 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Frida Isaksson | 1994 | 517 | 18.66 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
21 | Anna Lissner | 1995 | 516 | 18.68 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
22 | Carina Mohr | 1995 | 507 | 18.79 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
23 | Jennifer Karlsson | 1994 | 499 | 18.88 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
24 | Nanna Wilenski | 1995 | 499 | 18.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Ulrike Büttner | 1995 | 499 | 18.89 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Patricia Jäckle | 1995 | 496 | 18.92 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Nina Lehrum | 1995 | 494 | 18.95 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
28 | Amanda Movahed | 1994 | 486 | 19.05 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
29 | Sara Rainer | 1994 | 469 | 19.28 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
30 | Camilla Johansen | 1994 | 456 | 19.46 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
31 | Laura Zörle | 1994 | 451 | 19.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Arlett Dix | 1995 | 430 | 19.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Wiebke Schwedes | 1994 | 415 | 20.08 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
34 | Luna Demmers | 1994 | 413 | 20.11 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jessica Bochmann | 1995 | 411 | 20.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Sofie Skovfoged | 1994 | 410 | 20.16 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
37 | Valentina Härter | 1995 | 372 | 20.82 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
38 | Charlotte Risager | 1994 | 366 | 20.95 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
39 | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | 360 | 21.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
40 | Katrin Enz | 1995 | 348 | 21.29 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
41 | Louise Andreasen | 1995 | 323 | 21.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Terese Nilsson | 1994 | 309 | 22.15 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
43 | Solveig Mahrt | 1994 | 300 | 22.37 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
44 | Merle Mangels | 1994 | 282 | 22.84 | ||||||
Wesselburn | ||||||||||
45 | Nina Ibsen | 1995 | 280 | 22.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
46 | Camilla Guldager | 1994 | 269 | 23.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Jeppesen | 1995 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Lynn Bornhöft | 1995 | DNS | |||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
- | Mette Siggaard | 1995 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Event 15, 25m Breaststroke Women, Heats 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 740 | 16.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Erika Bergström | 1996 | 717 | 16.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Alina Neumann | 1996 | 698 | 16.89 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
4 | Matilde Schrøder | 1996 | 670 | 17.12 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Merve Köse | 1996 | 629 | 17.48 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
6 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 611 | 17.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Nanna Delfs Mortensen | 1996 | 604 | 17.72 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christin Heina | 1996 | 588 | 17.88 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
9 | Nelli Vihervuori | 1996 | 579 | 17.97 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Matilda Petersson | 1996 | 559 | 18.18 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
11 | Frederike Friedrich | 1996 | 521 | 18.62 | ||||||
Svn 90 E.v. | ||||||||||
12 | Emma Josefsen | 1996 | 501 | 18.86 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
13 | Sabrina Lauridsen | 1996 | 499 | 18.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Thea Widdgård | 1996 | 490 | 19.00 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
15 | Maria Tsipkin | 1996 | 486 | 19.05 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
16 | Amanda Bergqvist | 1996 | 485 | 19.06 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
17 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 476 | 19.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Anika Kirchhof | 1996 | 465 | 19.33 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Malina Zentawer | 1996 | 449 | 19.57 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
20 | Natalie Wunderlich | 1996 | 440 | 19.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Filippa Edfast | 1996 | 437 | 19.74 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
22 | Linnea Kobel | 1996 | 434 | 19.78 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
23 | Amalie Rasmussen | 1996 | 423 | 19.96 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Ina Scholz | 1996 | 418 | 20.03 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Nellie Järvinen | 1996 | 418 | 20.04 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
26 | Tatiana Amurugam | 1996 | 374 | 20.80 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Famke Geißler | 1996 | 366 | 20.94 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
28 | Emma Ask Tossell | 1996 | 366 | 20.95 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Kristin Christen | 1996 | 356 | 21.14 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
30 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 343 | 21.40 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 336 | 21.55 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
32 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 329 | 21.70 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
33 | Anne Henriksen | 1996 | 327 | 21.75 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Lucie Rautmann | 1996 | 323 | 21.84 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
35 | Liv Elsen | 1996 | 321 | 21.87 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
36 | Frida Ekstrand | 1996 | 317 | 21.96 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
37 | Frida Folkestad | 1996 | 308 | 22.19 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
38 | Emelie Karlsson | 1996 | 299 | 22.40 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
39 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 235 | 24.26 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Anne Ølund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sylvia Gorzolla | 1996 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Ilka Jürgensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
Event 15, 25m Breaststroke Women, Heats 13 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Mari-Louise Tran | 1997 | 705 | 16.83 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Jonna Nordström | 1997 | 641 | 17.37 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 635 | 17.43 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 595 | 17.81 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katharina Rimatzki | 1997 | 583 | 17.93 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
6 | Minttu Hörkkö | 1997 | 568 | 18.09 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Katarina Vogel | 1997 | 561 | 18.16 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Natalie Schumacher | 1997 | 555 | 18.23 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Tina Schubert | 1997 | 543 | 18.36 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 526 | 18.56 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 500 | 18.87 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Katrine Larsen | 1997 | 488 | 19.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 488 | 19.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Klara Andersson | 1997 | 482 | 19.10 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
15 | Rebecca Sørensen | 1997 | 463 | 19.37 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Leevke Petersen | 1997 | 456 | 19.46 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
17 | Ebba Persson | 1997 | 455 | 19.48 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
18 | Michelle Wolf | 1997 | 442 | 19.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Helena Lissner | 1997 | 424 | 19.94 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
20 | Anna-Lena Harders | 1997 | 420 | 20.00 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
21 | Sofia Kirschnick | 1997 | 409 | 20.18 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
22 | Celilia Højbjerg | 1997 | 401 | 20.31 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
23 | Saranda Berisha | 1997 | 397 | 20.39 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 361 | 21.03 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Simone Glewitzky | 1997 | 353 | 21.19 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
26 | Pernille Aaberg | 1997 | 338 | 21.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Johanna Schierloh | 1997 | 324 | 21.80 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
28 | Ebba Elander | 1997 | 285 | 22.76 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
29 | Emilie Brammer | 1997 | 267 | 23.26 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Christina Johansen | 1997 | 239 | 24.15 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Event 15, 25m Breaststroke Women, Heats 12 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 723 | 16.69 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
2 | Alina Stephan | 1998 | 581 | 17.95 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
3 | Sofie Klügel | 1998 | 538 | 18.42 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
4 | Käthe Wagner | 1998 | 508 | 18.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 504 | 18.82 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Susanne Reeg | 1998 | 464 | 19.35 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Theresa Lindner | 1998 | 442 | 19.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Wibke Schult | 1998 | 437 | 19.74 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
9 | Ninwa Somi | 1998 | 424 | 19.94 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Amalia Bøttcher Nielsen | 1998 | 405 | 20.25 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 399 | 20.35 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
12 | Alice Edfast | 1998 | 394 | 20.44 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
13 | Luise Gerlach | 1998 | 382 | 20.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Alicia Ahlers | 1998 | 379 | 20.70 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
15 | Alina Czorny | 1998 | 368 | 20.91 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
16 | Vivien Koller | 1998 | 345 | 21.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Pauline Fischer | 1998 | 339 | 21.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 326 | 21.76 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Michelle Hansen | 1998 | 317 | 21.98 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
20 | Marieke Paula Schreinecke | 1998 | 314 | 22.03 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
21 | Charlotte Groß | 1998 | 309 | 22.16 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
22 | Liselotte Baxter | 1998 | 301 | 22.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Hanna Jönsson | 1998 | 299 | 22.41 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
24 | Vanessa Krenkel | 1998 | 298 | 22.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Helena Rasmussen | 1998 | 294 | 22.54 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maria Pii Hjørne | 1998 | 292 | 22.59 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Laura Windisch | 1998 | 290 | 22.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 217 | 24.94 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Ronja Isert | 1998 | 214 | 25.05 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
30 | Sandra Kjeldsen | 1998 | 214 | 25.06 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 210 | 25.22 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 203 | 25.49 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
33 | Julie P. Pedersen | 1998 | 162 | 27.50 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 22:30 |