Tulokset Vattenfall Swim Cup 2010 Morning SD
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 2 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2010 (SD) | Print Date | 16 May 2010 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 22:29 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 2010-05-14 |
Event 2, 50m Breaststroke Men, Finals 19 - 99 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Harald Johansson | 1991 | 9 | 784 | 28.64 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 7 | 743 | 29.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Sebastian Solf | 1989 | 6 | 703 | 29.70 | |||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
4 | Julius Weck | 1990 | 5 | 658 | 30.37 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
5 | André Schäfer | 1990 | 4 | 651 | 30.48 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
6 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 3 | 641 | 30.63 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Robert Hübner | 1990 | 2 | 622 | 30.94 | |||||
Berliner Tsc | ||||||||||
8 | Thomas Hämmer | 1978 | 1 | 612 | 31.11 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
9 | David Ferguson | 1991 | 566 | 31.92 | ||||||
University of Calgary S | ||||||||||
10 | Jonas Gerstmann | 1990 | 549 | 32.25 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
11 | Niklas Jonsson | 1991 | 547 | 32.29 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
12 | Nico Bellin | 1989 | 541 | 32.41 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
13 | Björn Lücke | 1983 | 538 | 32.48 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
14 | Alexander Tenner | 1986 | 525 | 32.73 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
15 | Claus S. Jensen | 1990 | 523 | 32.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
16 | Hans Jochen Rotermund | 1991 | 484 | 33.63 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
17 | Ulf Petzoldt | 1967 | 456 | 34.31 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
18 | Kurt Rippka | 1991 | 454 | 34.35 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
19 | Alexander Woeschka | 1987 | 449 | 34.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | 448 | 34.51 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
21 | Martin Schmidt | 1988 | 441 | 34.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Fabian Hadler | 1991 | 430 | 34.98 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
23 | Manuel Preußner | 1991 | 427 | 35.08 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Nils Lundberg | 1988 | 415 | 35.42 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
25 | Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | 414 | 35.44 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
26 | Thomas Abildsten | 1990 | 358 | 37.18 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Christopher A. Grahlemann | 1983 | DNS | |||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
Event 2, 50m Breaststroke Men, Finals 17 - 18 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Filip Ladeborn | 1992 | 9 | 599 | 31.33 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Andreas Malmberg | 1993 | 7 | 597 | 31.37 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
3 | Derek Ostrom | 1993 | 6 | 567 | 31.91 | |||||
University of Calgary S | ||||||||||
4 | Frank Erdmann | 1992 | 5 | 534 | 32.56 | |||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
5 | Patrik Lantto | 1992 | 4 | 522 | 32.79 | |||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
6 | Kristofer Gustafsson | 1993 | 3 | 514 | 32.96 | |||||
S71 | ||||||||||
7 | Ronny Müller | 1992 | 2 | 510 | 33.05 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Simo Laiho | 1993 | 1 | 508 | 33.09 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Philipp Krüger | 1992 | 507 | 33.13 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
10 | Anthony Mak | 1992 | 497 | 33.35 | ||||||
University of Calgary S | ||||||||||
11 | Christian Rasmussen | 1993 | 478 | 33.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Mathew Jones | 1992 | 470 | 33.97 | ||||||
University of Calgary S | ||||||||||
13 | Christopher Schulze | 1992 | 464 | 34.11 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
14 | Mathias Pedersen | 1992 | 461 | 34.19 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Florian Brandt | 1993 | 449 | 34.48 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
16 | Christian Quandt | 1993 | 446 | 34.56 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
17 | Dag Christian Jepsen | 1993 | 436 | 34.84 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
18 | Vincenz Schwengfelder | 1993 | 382 | 36.39 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Victor Lovén | 1992 | 381 | 36.43 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
20 | Eric Demmling | 1993 | 376 | 36.60 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Marcus Frederiksen | 1992 | 314 | 38.84 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mads B. Christensen | 1992 | 310 | 39.03 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
23 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 306 | 39.19 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gustav Forsberg | 1992 | 267 | 40.99 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Robin Schmidt | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Sven Peemöller | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
Event 2, 50m Breaststroke Men, Finals 16 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Michael Petersen | 1994 | 9 | 579 | 31.68 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | William Wihanto | 1994 | 7 | 556 | 32.11 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 6 | 533 | 32.57 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Anton Koponen | 1994 | 5 | 521 | 32.82 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Nour Hermiz | 1994 | 4 | 510 | 33.06 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin Kästner | 1994 | 3 | 479 | 33.75 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Eden Turin | 1994 | 2 | 456 | 34.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 1 | 427 | 35.06 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Jonas Thinggaard | 1994 | 426 | 35.10 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Skjødt | 1994 | 398 | 35.90 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
11 | Ivan Ignatyev | 1994 | 384 | 36.32 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Rasmus Rothausen | 1994 | 334 | 38.08 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Patrick Rohde | 1994 | 295 | 39.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Alexander Rahbek | 1994 | 278 | 40.47 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Philip Broberg | 1994 | 265 | 41.14 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
16 | Max Högden | 1994 | 261 | 41.35 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
17 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 254 | 41.70 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christoffer Nyberg Starck | 1994 | 171 | 47.60 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
- | Frederik Møller Iversen | 1994 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Robin Svensson | 1994 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Event 2, 50m Breaststroke Men, Finals 15 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 9 | 610 | 31.14 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Kammer | 1995 | 7 | 507 | 33.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kerim Kozo | 1995 | 6 | 469 | 33.99 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 5 | 465 | 34.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Felix Legler | 1995 | 4 | 451 | 34.45 | |||||
Sv Rotation Halle E.v. | ||||||||||
6 | Jannick Maesen | 1995 | 3 | 439 | 34.75 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Frei | 1995 | 2 | 413 | 35.45 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Karsten Kroll | 1995 | 1 | 412 | 35.50 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
9 | Max Åfeldt | 1995 | 411 | 35.52 | ||||||
S71 | ||||||||||
10 | Felix Penzold | 1995 | 395 | 35.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Marcus Bischoff | 1995 | 370 | 36.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Marcus Olesen | 1995 | 352 | 37.39 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Gilbert Erlandsson | 1995 | 342 | 37.77 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
14 | Carlo Kroll | 1995 | 335 | 38.04 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
15 | Robert Domeier | 1995 | 304 | 39.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Christian Cassard | 1995 | 303 | 39.33 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 300 | 39.43 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
18 | Richard Lippold | 1995 | 291 | 39.87 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Jonas Kristensen | 1995 | 282 | 40.26 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
20 | Michael Herpich | 1995 | 279 | 40.41 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Philipp Koller | 1995 | 277 | 40.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Mads Sørensen | 1995 | 269 | 40.92 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Per Jensen | 1995 | 256 | 41.59 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 253 | 41.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 238 | 42.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Rolf Hansen | 1995 | 238 | 42.63 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alexander Rohde | 1995 | 226 | 43.33 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Oskar Roslund | 1995 | 217 | 43.93 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Mathias Madsen | 1995 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Mortensen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Thor Møller | 1995 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 22:29 |