Resultat för Vattenfall Swim Cup 2010 Morning SD
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Results Event 41 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 41 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
|
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2010 (SD) |
|
Print Date |
16 May 2010 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
22:31 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
2010-05-14 |
|
|
|
|
|
|
Event 41, 400m Medley Women, Finals 14 years and older |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
9 |
738 |
1:06.23 |
2:25.31 |
3:46.77 |
|
4:55.64 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sidse Kehlet |
1996 |
7 |
708 |
1:07.56 |
2:25.85 |
3:50.72 |
|
4:59.70 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Natalie Mccallum |
1992 |
6 |
695 |
1:07.55 |
2:28.20 |
3:54.16 |
|
5:01.58 |
|
|
University of Calgary S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
5 |
649 |
1:10.46 |
2:29.77 |
4:00.82 |
|
5:08.60 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Chelsea Shaul |
1995 |
4 |
615 |
1:08.55 |
2:30.16 |
4:04.32 |
|
5:14.10 |
|
|
University of Calgary S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
3 |
554 |
1:15.55 |
2:37.44 |
4:11.73 |
|
5:25.19 |
|
|
Stockholms Kappsimnings |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Laurén |
1994 |
2 |
536 |
1:16.10 |
2:42.05 |
4:15.26 |
|
5:28.83 |
|
|
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sandra Semberlund |
1994 |
1 |
535 |
1:17.19 |
2:37.02 |
4:16.33 |
|
5:29.01 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camilla Rasmussen |
1991 |
|
525 |
1:13.09 |
2:40.78 |
4:19.13 |
|
5:31.24 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
506 |
1:14.71 |
2:39.33 |
4:17.07 |
|
5:35.26 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilia Bruhn |
1989 |
|
502 |
1:18.21 |
2:47.13 |
4:18.44 |
|
5:36.03 |
|
|
Stockholms Kappsimnings |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
493 |
1:23.53 |
2:45.93 |
4:18.09 |
|
5:38.06 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siw Lykke |
1996 |
|
454 |
1:19.35 |
2:48.62 |
4:29.89 |
|
5:47.60 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amalie B. Jensen |
1995 |
|
383 |
1:30.95 |
3:01.15 |
4:49.47 |
|
6:07.72 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Natashia Jensen |
1994 |
|
349 |
1:18.68 |
2:59.67 |
4:53.64 |
|
6:19.43 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Madsen |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Dragør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Renee Huuva |
1990 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Stockholms Kappsimnings |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.18.00 |
Print Date |
16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
22:31 |
|