2023-01-28   05:31:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Bäckers Cup 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Söndag den 23/2 Klockan 13.30

Document
Resultat
Bäckers Cup 2020
Arrangör:
Plats: Grums Bad- och Sporthall Grums Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 19, 4x50m Frisim Mixed - Final
Sponsor: Bäckers Träning HB
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Grums Simsällskap lag 1 16 Grums Simsällskap 2:05.29
Edvin Axelsson 2004 AD5704 29.50 29.50
Ella Bäcker 2007 AH1607 32.51 1:02.01
Casper Larsson 2006 AG7906 32.26 1:34.27
Anna Busacca Hjärtquist 2005 AH4605 31.02 2:05.29
2 Karlstads Simsällskap lag 1 14 Karlstads Simsällskap 2:07.94 +2.65
Lex Albringer 2007 AA0907 30.52 30.52
Nellie Westerlund 2007 AO0807 32.42 1:02.94
Ektoras Vasileios Blithikiotis 2008 AM3308 31.20 1:34.14
Emilia  Tallberg 2006 AO2206 33.80 2:07.94
3 Karlstads Simsällskap lag 2 13 Karlstads Simsällskap 2:23.32 +18.03
Alexander Albringer 2007 AB1907 34.46 34.46
Elin Wilde 2008 AG8608 37.05 1:11.51
Johan Pellfolk 2007 AC3507 37.60 1:49.11
Isabelle Bohlemark 2008 AE6808 34.21 2:23.32
4 Grums Simsällskap lag 2 13 Grums Simsällskap 2:23.71 +18.42
Wilma Jonsson 2007 AR6207 35.19 35.19
Ebbastina Gunnberg 2008 AJ7408 35.10 1:10.29
Vilhelm Otnem 2007 AF3907 35.12 1:45.41
Joel Andersson 2007 AH4107 38.30 2:23.71
5 Karlstads Simsällskap lag 3 14 Karlstads Simsällskap 2:24.19 +18.90
Anton Lundman 2006 AI6507 32.21 32.21
Lowa Bakken 2008 AH9208 41.61 1:13.82
Zander Holmgren 2007 AF5907 36.78 1:50.60
Aron Widström 2007 AK9907 33.59 2:24.19
6 Grums Simsällskap lag 3 13 Grums Simsällskap 2:27.59 +22.30
Moa Englund 2008 AA1408 35.23 35.23
Ellen Aronsson 2007 AU0207 34.07 1:09.30
Liam Gustafsson 2009 AE1909 38.86 1:48.16
Maja Englund 2010 AA6410 39.43 2:27.59
7 Karlstads Simsällskap lag 4 13 Karlstads Simsällskap 2:32.26 +26.97
Oskar Mathisen 2009 AA4509 37.34 37.34
Nefeli Maria Blithikiotis 2011 AB4211 38.20 1:15.54
Gustav Borgström 2007 AS2507 37.57 1:53.11
William Emmesjö 2009 39.15 2:32.26
8 Åmåls SS lag 1 14 Åmåls Simsällskap 2:36.52 +31.23
Hilda Karlsson 2007 AQ1207 36.58 36.58
Lillian Honoré 2010 AK1210 45.72 1:22.30
Mathilda Sörqvist 2010 AD8410 24.55 1:46.85
Hayk Hakobyan 2006 AT5306 49.67 2:36.52
9 Karlstads Simsällskap lag 5 11 Karlstads Simsällskap 3:03.43 +58.14
Jakob Stjernlöf 2009 AV5709 45.17 45.17
Thea Kustmark 2009 49.77 1:34.94
Lily Emmesjö 2010 47.47 2:22.41
Lea Hultqvist 2009 AO5809 41.02 3:03.43
10 Grums Simsällskap lag 4 11 Grums Simsällskap 3:22.46 +1:17.1
Anton Grimberg 2009 AG9109 48.46 48.46
Stina Harneman 2009 AU6409 49.89 1:38.35
Lina Stöfeld 2010 AL5010 54.33 2:32.68
Ellen Nordquist 2009 AP3209 49.78 3:22.46
11 Grums Simsällskap lag 5 9 Grums Simsällskap 3:25.00 +1:19.7
Filippa Larsson 2011 AA0811 52.88 52.88
Mira Anderberg 2011 AE0211 57.28 1:50.16
Herman Otnem 2011 AC7111 1:50.16
Elly Andersson 2011 AA4411 3:25.00 3:25.00
2020-02-23 14:30:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner