2022-01-25   14:31:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Kringelsim 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 16/2 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.00-15.20)

Document
Resultat
Kringelsim 2020
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 40, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF -.-- 539 2:02.06
50m: 28.70
100m: 1:00.36
(31.66)
150m: 1:31.88
(31.52)
200m: 2:02.06
(30.18)
2 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.74 538 2:02.17 +0.11
50m: 28.90
100m: 1:00.70
(31.80)
150m: 1:32.74
(32.04)
200m: 2:02.17
(29.43)
3 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.65 478 2:07.02 +4.96
50m: 29.07
100m: 1:01.20
(32.13)
150m: 1:34.63
(33.43)
200m: 2:07.02
(32.39)
4 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.53 467 2:08.03 +5.97
50m: 28.93
100m: 1:00.74
(31.81)
150m: 1:34.29
(33.55)
200m: 2:08.03
(33.74)
5 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.58 408 2:13.88 +11.82
50m: 30.08
100m: 1:03.87
(33.79)
150m: 1:39.23
(35.36)
200m: 2:13.88
(34.65)
6 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening -.-- 404 2:14.32 +12.26
50m: 31.54
100m: 1:06.38
(34.84)
150m: 1:40.58
(34.20)
200m: 2:14.32
(33.74)
7 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.66 402 2:14.58 +12.52
50m: 31.09
100m: 1:05.21
(34.12)
150m: 1:40.45
(35.24)
200m: 2:14.58
(34.13)
8 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.63 382 2:16.91 +14.85
50m: 30.31
100m: 1:04.59
(34.28)
150m: 1:40.66
(36.07)
200m: 2:16.91
(36.25)
9 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 376 2:17.59 +15.53
50m: 31.04
100m: 1:06.04
(35.00)
150m: 1:41.95
(35.91)
200m: 2:17.59
(35.64)
10 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.53 353 2:20.55 +18.49
50m: 32.17
100m: 1:06.56
(34.39)
150m: 1:39.65
(33.09)
200m: 2:20.55
(40.90)
11 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.53 324 2:24.55 +22.49
50m: 33.75
100m: 1:10.42
(36.67)
150m: 1:47.62
(37.20)
200m: 2:24.55
(36.93)
12 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.51 302 2:27.99 +25.93
50m: 33.02
100m: 1:11.82
(38.80)
150m: 1:50.92
(39.10)
200m: 2:27.99
(37.07)
13 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening -.-- 296 2:29.02 +26.96
50m: 34.19
100m: 1:12.24
(38.05)
150m: 1:51.58
(39.34)
200m: 2:29.02
(37.44)
14 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.60 289 2:30.23 +28.17
50m: 34.93
100m: 1:13.87
(38.94)
150m: 1:53.45
(39.58)
200m: 2:30.23
(36.78)
15 Filip Norlin 2005 Täby Sim +0.77 287 2:30.59 +28.53
50m: 34.60
100m: 1:13.78
(39.18)
150m: 1:53.68
(39.90)
200m: 2:30.59
(36.91)
16 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.89 284 2:31.03 +28.97
50m: 34.40
100m: 1:13.97
(39.57)
150m: 1:53.87
(39.90)
200m: 2:31.03
(37.16)
17 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap -.-- 279 2:32.04 +29.98
50m: 33.92
100m: 1:13.26
(39.34)
150m: 1:53.54
(40.28)
200m: 2:32.04
(38.50)
18 Ludvig Johansson 2003 Södertälje Simsällskap +0.84 277 2:32.34 +30.28
50m: 34.91
100m: 1:13.38
(38.47)
150m: 1:53.52
(40.14)
200m: 2:32.34
(38.82)
19 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 259 2:35.77 +33.71
50m: 34.55
100m: 1:14.51
(39.96)
150m: 1:55.35
(40.84)
200m: 2:35.77
(40.42)
20 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- 257 2:36.25 +34.19
50m: 33.08
100m: 1:12.79
(39.71)
150m: 1:56.52
(43.73)
200m: 2:36.25
(39.73)
21 Hugo Eriksson 2006 Finspångs Simklubb +0.62 232 2:41.52 +39.46
50m: 36.28
100m: 1:17.92
(41.64)
150m: 2:00.64
(42.72)
200m: 2:41.52
(40.88)
22 Felix Westerberg Eriksson 2005 Södertörns Simsällskap -.-- 231 2:41.73 +39.67
50m: 37.47
100m: 1:18.61
(41.14)
150m: 2:01.66
(43.05)
200m: 2:41.73
(40.07)
23 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap -.-- 221 2:44.18 +42.12
50m: 36.25
100m: 1:19.07
(42.82)
150m: 2:02.76
(43.69)
200m: 2:44.18
(41.42)
24 Melwin Pihlgren 2006 Arvika Simsällskap +0.93 217 2:45.20 +43.14
50m: 37.55
100m: 1:20.75
(43.20)
150m: 2:04.17
(43.42)
200m: 2:45.20
(41.03)
25 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 217 2:45.31 +43.25
50m: 37.65
100m: 1:20.78
(43.13)
150m: 2:04.79
(44.01)
200m: 2:45.31
(40.52)
26 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.82 210 2:46.94 +44.88
50m: 36.91
100m: 1:20.24
(43.33)
150m: 2:04.77
(44.53)
200m: 2:46.94
(42.17)
27 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.68 209 2:47.19 +45.13
50m: 36.51
100m: 1:18.59
(42.08)
150m: 2:02.99
(44.40)
200m: 2:47.19
(44.20)
28 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.48 205 2:48.33 +46.27
50m: 37.83
100m: 1:20.81
(42.98)
150m: 2:05.69
(44.88)
200m: 2:48.33
(42.64)
29 Arvid Larsson 2007 Täby Sim -.-- 201 2:49.55 +47.49
50m: 38.37
100m: 1:23.40
(45.03)
150m: 2:08.80
(45.40)
200m: 2:49.55
(40.75)
30 Ludvig Timen 2005 Stockholmspolisens IF SF -.-- 189 2:52.94 +50.88
50m: 37.95
100m: 1:22.36
(44.41)
150m: 2:08.31
(45.95)
200m: 2:52.94
(44.63)
31 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap +0.73 182 2:55.21 +53.15
50m: 37.80
100m: 1:21.33
(43.53)
150m: 2:09.06
(47.73)
200m: 2:55.21
(46.15)
32 Adrian Eriksson 2008 Ösmo Simsällskap +0.72 173 2:58.23 +56.17
50m: 39.72
100m: 1:26.00
(46.28)
150m: 2:12.38
(46.38)
200m: 2:58.23
(45.85)
33 Emanuel Liljestedt 2008 Ösmo Simsällskap +0.41 149 3:07.43 +1:05.37
50m: 42.67
100m: 1:31.78
(49.11)
150m: 2:20.45
(48.67)
200m: 3:07.43
(46.98)
- Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-02-16 17:08:05
2020-02-16 17:08:18 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner