2022-01-29   00:38:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Kringelsim 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 16/2 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.00-15.20)

Document
Resultat
Kringelsim 2020
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 41, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.57 571 2:13.05
50m: 30.22
100m: 1:03.59
(33.37)
150m: 1:38.42
(34.83)
200m: 2:13.05
(34.63)
2 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap +0.55 531 2:16.32 +3.27
50m: 30.41
100m: 1:05.00
(34.59)
150m: 1:40.96
(35.96)
200m: 2:16.32
(35.36)
3 Naomi Sterling 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 476 2:21.40 +8.35
50m: 32.24
100m: 1:07.76
(35.52)
150m: 1:44.46
(36.70)
200m: 2:21.40
(36.94)
4 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.83 469 2:22.13 +9.08
50m: 32.39
100m: 1:08.35
(35.96)
150m: 1:45.60
(37.25)
200m: 2:22.13
(36.53)
5 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.77 437 2:25.47 +12.42
50m: 32.68
100m: 1:10.01
(37.33)
150m: 1:49.04
(39.03)
200m: 2:25.47
(36.43)
6 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.92 431 2:26.10 +13.05
50m: 34.37
100m: 1:12.33
(37.96)
150m: 1:51.13
(38.80)
200m: 2:26.10
(34.97)
7 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.76 431 2:26.18 +13.13
50m: 33.78
100m: 1:10.94
(37.16)
150m: 1:49.45
(38.51)
200m: 2:26.18
(36.73)
8 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 417 2:27.77 +14.72
50m: 33.83
100m: 1:12.02
(38.19)
150m: 1:50.41
(38.39)
200m: 2:27.77
(37.36)
9 Fiona Karlsson 2004 Ösmo Simsällskap +0.84 417 2:27.80 +14.75
50m: 34.13
100m: 1:11.68
(37.55)
150m: 1:51.56
(39.88)
200m: 2:27.80
(36.24)
10 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.77 415 2:27.98 +14.93
50m: 32.41
100m: 1:09.30
(36.89)
150m: 1:48.73
(39.43)
200m: 2:27.98
(39.25)
11 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.70 413 2:28.18 +15.13
50m: 33.72
100m: 1:11.14
(37.42)
150m: 1:50.25
(39.11)
200m: 2:28.18
(37.93)
12 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap +0.63 410 2:28.54 +15.49
50m: 33.24
100m: 1:11.51
(38.27)
150m: 1:51.52
(40.01)
200m: 2:28.54
(37.02)
13 Majken Pettersson 2001 Arvika Simsällskap +0.84 404 2:29.32 +16.27
50m: 34.02
100m: 1:12.02
(38.00)
150m: 1:51.59
(39.57)
200m: 2:29.32
(37.73)
14 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap -.-- 403 2:29.47 +16.42
50m: 33.69
100m: 1:12.24
(38.55)
150m: 1:51.61
(39.37)
200m: 2:29.47
(37.86)
15 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap +0.73 383 2:32.05 +19.00
50m: 34.38
100m: 1:12.91
(38.53)
150m: 1:52.99
(40.08)
200m: 2:32.05
(39.06)
16 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.79 364 2:34.57 +21.52
50m: 34.54
100m: 1:14.26
(39.72)
150m: 1:55.52
(41.26)
200m: 2:34.57
(39.05)
17 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 364 2:34.64 +21.59
50m: 35.96
100m: 1:16.12
(40.16)
150m: 1:56.48
(40.36)
200m: 2:34.64
(38.16)
18 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.78 361 2:34.98 +21.93
50m: 34.62
100m: 1:14.18
(39.56)
150m: 1:54.02
(39.84)
200m: 2:34.98
(40.96)
19 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap -.-- 352 2:36.31 +23.26
50m: 36.02
100m: 1:17.84
(41.82)
150m: 1:58.86
(41.02)
200m: 2:36.31
(37.45)
20 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.73 345 2:37.31 +24.26
50m: 36.31
100m: 1:17.57
(41.26)
150m: 1:59.26
(41.69)
200m: 2:37.31
(38.05)
21 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 345 2:37.41 +24.36
50m: 36.99
100m: 1:17.69
(40.70)
150m: 1:59.50
(41.81)
200m: 2:37.41
(37.91)
22 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 338 2:38.44 +25.39
50m: 36.29
100m: 1:16.94
(40.65)
150m: 1:57.34
(40.40)
200m: 2:38.44
(41.10)
23 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.93 336 2:38.76 +25.71
50m: 34.55
100m: 1:16.14
(41.59)
150m: 1:59.06
(42.92)
200m: 2:38.76
(39.70)
24 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap -.-- 334 2:39.06 +26.01
50m: 36.37
100m: 1:17.46
(41.09)
150m: 1:58.72
(41.26)
200m: 2:39.06
(40.34)
25 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.57 332 2:39.33 +26.28
50m: 34.74
100m: 1:15.88
(41.14)
150m: 1:58.80
(42.92)
200m: 2:39.33
(40.53)
26 Ella Sörensen 2004 Södertälje Simsällskap +0.88 330 2:39.71 +26.66
50m: 35.57
100m: 1:16.10
(40.53)
150m: 1:58.57
(42.47)
200m: 2:39.71
(41.14)
27 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 330 2:39.73 +26.68
50m: 35.15
100m: 1:15.53
(40.38)
150m: 1:57.77
(42.24)
200m: 2:39.73
(41.96)
28 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 322 2:41.07 +28.02
50m: 35.24
100m: 1:16.13
(40.89)
150m: 1:59.06
(42.93)
200m: 2:41.07
(42.01)
29 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim -.-- 318 2:41.68 +28.63
50m: 37.63
100m: 1:19.18
(41.55)
150m: 2:01.11
(41.93)
200m: 2:41.68
(40.57)
30 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 316 2:42.05 +29.00
50m: 37.58
100m: 1:19.99
(42.41)
150m: 2:03.38
(43.39)
200m: 2:42.05
(38.67)
31 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.74 314 2:42.34 +29.29
50m: 38.09
100m: 1:20.52
(42.43)
150m: 2:02.34
(41.82)
200m: 2:42.34
(40.00)
32 Philippa Ledo Antunes 2004 Tyresö Simsällskap +0.78 313 2:42.57 +29.52
50m: 36.18
100m: 1:17.36
(41.18)
150m: 2:00.17
(42.81)
200m: 2:42.57
(42.40)
33 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 310 2:43.02 +29.97
50m: 37.84
100m: 1:19.70
(41.86)
150m: 2:01.57
(41.87)
200m: 2:43.02
(41.45)
34 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.83 305 2:43.89 +30.84
50m: 36.38
100m: 1:18.82
(42.44)
150m: 2:02.70
(43.88)
200m: 2:43.89
(41.19)
35 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.62 300 2:44.82 +31.77
50m: 35.85
100m: 1:18.28
(42.43)
150m: 2:02.61
(44.33)
200m: 2:44.82
(42.21)
36 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.73 300 2:44.87 +31.82
50m: 36.55
100m: 1:19.77
(43.22)
150m: 2:04.07
(44.30)
200m: 2:44.87
(40.80)
37 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.74 285 2:47.68 +34.63
50m: 37.10
100m: 1:20.19
(43.09)
150m: 2:04.45
(44.26)
200m: 2:47.68
(43.23)
38 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 284 2:47.93 +34.88
50m: 37.01
100m: 1:19.40
(42.39)
150m: 2:04.27
(44.87)
200m: 2:47.93
(43.66)
39 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap -.-- 278 2:49.18 +36.13
50m: 37.36
100m: 1:21.46
(44.10)
150m: 2:06.75
(45.29)
200m: 2:49.18
(42.43)
40 Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 275 2:49.64 +36.59
50m: 37.44
100m: 1:20.46
(43.02)
150m: 2:06.60
(46.14)
200m: 2:49.64
(43.04)
41 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 259 2:53.20 +40.15
50m: 39.39
100m: 1:25.97
(46.58)
150m: 2:10.86
(44.89)
200m: 2:53.20
(42.34)
42 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.85 248 2:55.74 +42.69
50m: 37.66
100m: 1:21.27
(43.61)
150m: 2:09.77
(48.50)
200m: 2:55.74
(45.97)
43 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.71 243 2:56.80 +43.75
50m: 39.42
100m: 1:25.66
(46.24)
150m: 2:12.14
(46.48)
200m: 2:56.80
(44.66)
44 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.81 234 2:59.16 +46.11
50m: 39.49
100m: 1:25.26
(45.77)
150m: 2:12.99
(47.73)
200m: 2:59.16
(46.17)
45 Livia Wåhlin 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.70 229 3:00.29 +47.24
50m: 42.50
100m: 1:29.79
(47.29)
150m: 2:17.44
(47.65)
200m: 3:00.29
(42.85)
46 Amanda Rosborg 2008 Ösmo Simsällskap -.-- 223 3:01.85 +48.80
50m: 40.05
100m: 1:26.77
(46.72)
150m: 2:15.42
(48.65)
200m: 3:01.85
(46.43)
47 Felicia Wadell 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 220 3:02.69 +49.64
50m: 39.67
100m: 1:25.35
(45.68)
150m: 2:14.30
(48.95)
200m: 3:02.69
(48.39)
48 Angelica Wahlstedt 1982 Södertälje Simsällskap -.-- 207 3:06.41 +53.36
50m: 42.77
100m: 1:30.52
(47.75)
150m: 2:19.64
(49.12)
200m: 3:06.41
(46.77)
49 Minou Merati 2006 Södertälje Simsällskap +0.60 205 3:07.04 +53.99
50m: 39.83
100m: 1:27.19
(47.36)
150m: 2:17.64
(50.45)
200m: 3:07.04
(49.40)
50 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap -.-- 191 3:11.57 +58.52
50m: 42.94
100m: 1:33.08
(50.14)
150m: 2:23.75
(50.67)
200m: 3:11.57
(47.82)
51 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap -.-- 188 3:12.58 +59.53
50m: 43.14
100m: 1:32.66
(49.52)
150m: 2:24.74
(52.08)
200m: 3:12.58
(47.84)
52 Josefine Busk 1997 Södertälje Simsällskap +0.63 180 3:15.26 +1:02.21 S14
50m: 42.98
100m: 1:33.56
(50.58)
150m: 2:25.06
(51.50)
200m: 3:15.26
(50.20)
53 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap -.-- 177 3:16.40 +1:03.35
50m: 44.03
100m: 1:36.37
(52.34)
150m: 2:29.15
(52.78)
200m: 3:16.40
(47.25)
54 Jasmine Musaji 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap -.-- 175 3:17.41 +1:04.36
50m: 44.21
100m: 1:36.29
(52.08)
150m: 2:29.29
(53.00)
200m: 3:17.41
(48.12)
55 Sonja Huerta 2007 Södertälje Simsällskap +0.84 166 3:20.57 +1:07.52
50m: 43.11
100m: 1:35.28
(52.17)
150m: 2:29.94
(54.66)
200m: 3:20.57
(50.63)
56 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap +0.58 156 3:24.72 +1:11.67
50m: 44.45
100m: 1:37.83
(53.38)
150m: 2:33.90
(56.07)
200m: 3:24.72
(50.82)
57 Noa Ek 2008 Södertälje Simsällskap -.-- 155 3:25.53 +1:12.48
50m: 44.98
100m: 1:38.19
(53.21)
150m: 2:33.21
(55.02)
200m: 3:25.53
(52.32)
58 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap -.-- 153 3:26.06 +1:13.01
50m: 44.46
100m: 1:37.51
(53.05)
150m: 2:33.66
(56.15)
200m: 3:26.06
(52.40)
59 Rokaia Reyad 2007 Södertälje Simsällskap -.-- 148 3:28.61 +1:15.56
50m: 43.97
100m: 1:39.59
(55.62)
150m: 2:38.05
(58.46)
200m: 3:28.61
(50.56)
60 Theoline Carrum 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb -.-- 130 3:37.46 +1:24.41
50m: 48.86
100m: 1:44.61
(55.75)
150m: 2:42.27
(57.66)
200m: 3:37.46
(55.19)
61 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap +0.69 94 4:02.81 +1:49.76
50m: 52.37
100m: 1:56.41
(1:04.04)
150m: 3:01.76
(1:05.35)
200m: 4:02.81
(1:01.05)
Grenen officiell:  2020-02-16 17:35:11
2020-02-16 17:35:22 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner