2024-06-23   20:27:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 7/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 16 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb +0.75 566 17:32.63
50m: 30.48
100m: 1:04.38
(33.90)
150m: 1:39.60
(35.22)
200m: 2:14.49
(34.89)
250m: 2:49.73
(35.24)
300m: 3:24.83
(35.10)
350m: 4:00.13
(35.30)
400m: 4:35.24
(35.11)
450m: 5:10.52
(35.28)
500m: 5:45.38
(34.86)
550m: 6:20.78
(35.40)
600m: 6:55.81
(35.03)
650m: 7:31.32
(35.51)
700m: 8:06.31
(34.99)
750m: 8:42.12
(35.81)
800m: 9:17.22
(35.10)
850m: 9:52.97
(35.75)
900m: 10:28.60
(35.63)
950m: 11:04.09
(35.49)
1000m: 11:39.37
(35.28)
1050m: 12:15.14
(35.77)
1100m: 12:50.35
(35.21)
1150m: 13:25.93
(35.58)
1200m: 14:00.93
(35.00)
1250m: 14:36.63
(35.70)
1300m: 15:12.21
(35.58)
1350m: 15:47.57
(35.36)
1400m: 16:22.58
(35.01)
1450m: 16:58.31
(35.73)
1500m: 17:32.63
(34.32)
2 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.58 428 19:15.41 +1:42.78
50m: 35.08
100m: 1:13.33
(38.25)
150m: 1:51.85
(38.52)
200m: 2:30.80
(38.95)
250m: 3:09.18
(38.38)
300m: 3:48.45
(39.27)
350m: 4:27.17
(38.72)
400m: 5:06.46
(39.29)
450m: 5:45.62
(39.16)
500m: 6:24.48
(38.86)
550m: 7:03.38
(38.90)
600m: 7:41.47
(38.09)
650m: 8:20.05
(38.58)
700m: 8:59.57
(39.52)
750m: 9:38.22
(38.65)
800m: 10:16.61
(38.39)
850m: 10:55.41
(38.80)
900m: 11:34.91
(39.50)
950m: 12:13.71
(38.80)
1000m: 12:52.78
(39.07)
1050m: 13:31.23
(38.45)
1100m: 14:09.32
(38.09)
1150m: 14:47.71
(38.39)
1200m: 15:26.26
(38.55)
1250m: 16:05.60
(39.34)
1300m: 16:44.08
(38.48)
1350m: 17:22.89
(38.81)
1400m: 18:01.99
(39.10)
1450m: 18:40.22
(38.23)
1500m: 19:15.41
(35.19)
3 Daniel Parker 2004 Upsala Simsällskap 353 20:32.41 +2:59.78
50m: 35.15
100m: 1:15.28
(40.13)
150m: 1:57.94
(42.66)
200m: 2:39.55
(41.61)
250m: 3:21.42
(41.87)
300m: 4:03.05
(41.63)
350m: 4:44.45
(41.40)
400m: 5:27.20
(42.75)
450m: 6:08.54
(41.34)
500m: 6:49.70
(41.16)
550m: 7:30.06
(40.36)
600m: 8:11.62
(41.56)
650m: 8:52.83
(41.21)
700m: 9:34.44
(41.61)
750m: 10:16.47
(42.03)
800m: 10:58.01
(41.54)
850m: 11:39.38
(41.37)
900m: 12:20.45
(41.07)
950m: 13:01.99
(41.54)
1000m: 13:43.25
(41.26)
1050m: 14:24.57
(41.32)
1100m: 15:05.72
(41.15)
1150m: 15:47.63
(41.91)
1200m: 16:28.42
(40.79)
1250m: 17:09.97
(41.55)
1300m: 17:50.81
(40.84)
1350m: 18:31.88
(41.07)
1400m: 19:11.97
(40.09)
1450m: 19:52.70
(40.73)
1500m: 20:32.41
(39.71)
Grenen officiell:  2020-03-07 12:26:27
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.79 307 21:30.62
50m: 38.02
100m: 1:21.69
(43.67)
150m: 2:05.04
(43.35)
200m: 2:49.49
(44.45)
250m: 3:33.08
(43.59)
300m: 4:17.82
(44.74)
350m: 5:01.54
(43.72)
400m: 5:46.28
(44.74)
450m: 6:30.03
(43.75)
500m: 7:13.39
(43.36)
550m: 7:58.47
(45.08)
600m: 8:42.77
(44.30)
650m: 9:25.45
(42.68)
700m: 10:09.43
(43.98)
750m: 10:52.33
(42.90)
800m: 11:36.06
(43.73)
850m: 12:20.18
(44.12)
900m: 13:03.55
(43.37)
950m: 13:46.09
(42.54)
1000m: 14:29.42
(43.33)
1050m: 15:12.69
(43.27)
1100m: 15:55.50
(42.81)
1150m: 16:39.08
(43.58)
1200m: 17:21.54
(42.46)
1250m: 18:04.14
(42.60)
1300m: 18:48.00
(43.86)
1350m: 19:29.45
(41.45)
1400m: 20:12.50
(43.05)
1450m: 20:53.30
(40.80)
1500m: 21:30.62
(37.32)
Grenen officiell:  2020-03-07 12:26:27
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 14 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.87 431 19:12.36
50m: 33.85
100m: 1:11.56
(37.71)
150m: 1:50.19
(38.63)
200m: 2:27.85
(37.66)
250m: 3:06.44
(38.59)
300m: 3:44.00
(37.56)
350m: 4:22.88
(38.88)
400m: 5:00.61
(37.73)
450m: 5:39.09
(38.48)
500m: 6:17.13
(38.04)
550m: 6:55.49
(38.36)
600m: 7:33.31
(37.82)
650m: 8:11.62
(38.31)
700m: 8:49.42
(37.80)
750m: 9:27.99
(38.57)
800m: 10:06.27
(38.28)
850m: 10:45.36
(39.09)
900m: 11:24.58
(39.22)
950m: 12:03.99
(39.41)
1000m: 12:42.88
(38.89)
1050m: 13:21.34
(38.46)
1100m: 13:59.79
(38.45)
1150m: 14:39.11
(39.32)
1200m: 15:17.75
(38.64)
1250m: 15:57.60
(39.85)
1300m: 16:36.70
(39.10)
1350m: 17:16.28
(39.58)
1400m: 17:56.02
(39.74)
1450m: 18:35.55
(39.53)
1500m: 19:12.36
(36.81)
2 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.68 328 21:02.73 +1:50.37
50m: 35.45
100m: 1:15.42
(39.97)
150m: 1:57.09
(41.67)
200m: 2:39.12
(42.03)
250m: 3:21.76
(42.64)
300m: 4:04.73
(42.97)
350m: 4:47.77
(43.04)
400m: 5:30.47
(42.70)
450m: 6:12.99
(42.52)
500m: 6:55.76
(42.77)
550m: 7:36.53
(40.77)
600m: 8:19.46
(42.93)
650m: 9:02.35
(42.89)
700m: 9:45.07
(42.72)
750m: 10:27.97
(42.90)
800m: 11:11.15
(43.18)
850m: 11:54.77
(43.62)
900m: 12:37.55
(42.78)
950m: 13:19.02
(41.47)
1000m: 14:01.70
(42.68)
1050m: 14:44.13
(42.43)
1100m: 15:26.21
(42.08)
1150m: 16:08.99
(42.78)
1200m: 16:51.70
(42.71)
1250m: 17:34.06
(42.36)
1300m: 18:17.62
(43.56)
1350m: 18:59.44
(41.82)
1400m: 19:42.11
(42.67)
1450m: 20:24.18
(42.07)
1500m: 21:02.73
(38.55)
3 Alvin Pelling Trautenberger 2006 Upsala Simsällskap +0.79 245 23:10.13 +3:57.77
50m: 36.01
100m: 1:18.28
(42.27)
150m: 2:02.81
(44.53)
200m: 2:49.52
(46.71)
250m: 3:35.33
(45.81)
300m: 4:21.79
(46.46)
350m: 5:07.67
(45.88)
400m: 5:54.64
(46.97)
450m: 6:40.98
(46.34)
500m: 7:28.21
(47.23)
550m: 8:15.12
(46.91)
600m: 9:02.99
(47.87)
650m: 9:50.28
(47.29)
700m: 10:38.07
(47.79)
750m: 11:26.13
(48.06)
800m: 12:13.37
(47.24)
850m: 13:00.05
(46.68)
900m: 13:47.62
(47.57)
950m: 14:34.65
(47.03)
1000m: 15:22.21
(47.56)
1050m: 16:10.46
(48.25)
1100m: 16:59.55
(49.09)
1150m: 17:46.49
(46.94)
1200m: 18:35.03
(48.54)
1250m: 19:21.95
(46.92)
1300m: 20:08.89
(46.94)
1350m: 20:54.68
(45.79)
1400m: 21:39.74
(45.06)
1450m: 22:25.02
(45.28)
1500m: 23:10.13
(45.11)
Grenen officiell:  2020-03-07 12:26:27
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 13 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap +0.80 307 21:31.10
50m: 38.02
100m: 1:20.89
(42.87)
150m: 2:05.11
(44.22)
200m: 2:49.11
(44.00)
250m: 3:33.20
(44.09)
300m: 4:17.54
(44.34)
350m: 5:01.07
(43.53)
400m: 5:45.51
(44.44)
450m: 6:29.65
(44.14)
500m: 7:13.63
(43.98)
550m: 7:57.36
(43.73)
600m: 8:41.15
(43.79)
650m: 9:24.14
(42.99)
700m: 10:07.97
(43.83)
750m: 10:51.65
(43.68)
800m: 11:35.95
(44.30)
850m: 12:19.86
(43.91)
900m: 13:03.59
(43.73)
950m: 13:46.47
(42.88)
1000m: 14:29.80
(43.33)
1050m: 15:13.56
(43.76)
1100m: 15:55.66
(42.10)
1150m: 16:38.90
(43.24)
1200m: 17:21.80
(42.90)
1250m: 18:04.17
(42.37)
1300m: 18:47.18
(43.01)
1350m: 19:28.51
(41.33)
1400m: 20:10.23
(41.72)
1450m: 20:51.44
(41.21)
1500m: 21:31.10
(39.66)
2 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap +0.77 290 21:54.72 +23.62
50m: 38.06
100m: 1:20.79
(42.73)
150m: 2:04.64
(43.85)
200m: 2:48.46
(43.82)
250m: 3:32.48
(44.02)
300m: 4:16.29
(43.81)
350m: 5:00.70
(44.41)
400m: 5:45.18
(44.48)
450m: 6:29.25
(44.07)
500m: 7:12.77
(43.52)
550m: 7:55.91
(43.14)
600m: 8:40.85
(44.94)
650m: 9:26.05
(45.20)
700m: 10:10.47
(44.42)
750m: 10:54.34
(43.87)
800m: 11:38.65
(44.31)
850m: 12:24.21
(45.56)
900m: 13:08.74
(44.53)
950m: 13:51.35
(42.61)
1000m: 14:36.16
(44.81)
1050m: 15:19.49
(43.33)
1100m: 16:03.38
(43.89)
1150m: 16:47.84
(44.46)
1200m: 17:32.31
(44.47)
1250m: 18:17.30
(44.99)
1300m: 19:00.71
(43.41)
1350m: 19:43.81
(43.10)
1400m: 20:28.79
(44.98)
1450m: 21:10.00
(41.21)
1500m: 21:54.72
(44.72)
Grenen officiell:  2020-03-07 12:26:27
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 17-18 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap +0.73 418 19:24.49
50m: 32.48
100m: 1:10.01
(37.53)
150m: 1:48.20
(38.19)
200m: 2:26.44
(38.24)
250m: 3:05.53
(39.09)
300m: 3:43.79
(38.26)
350m: 4:22.53
(38.74)
400m: 5:00.41
(37.88)
450m: 5:39.07
(38.66)
500m: 6:17.49
(38.42)
550m: 6:55.82
(38.33)
600m: 7:34.00
(38.18)
650m: 8:12.64
(38.64)
700m: 8:51.72
(39.08)
750m: 9:30.57
(38.85)
800m: 10:09.78
(39.21)
850m: 10:49.80
(40.02)
900m: 11:29.63
(39.83)
950m: 12:09.79
(40.16)
1000m: 12:50.53
(40.74)
1050m: 13:28.44
(37.91)
1100m: 14:09.24
(40.80)
1150m: 14:49.09
(39.85)
1200m: 15:31.02
(41.93)
1250m: 16:09.89
(38.87)
1300m: 16:49.19
(39.30)
1350m: 17:29.44
(40.25)
1400m: 18:08.27
(38.83)
1450m: 18:46.56
(38.29)
1500m: 19:24.49
(37.93)
Grenen officiell:  2020-03-07 12:26:27
2020-03-07 12:26:40 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner