2024-07-25   20:53:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 8/3 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 16 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap 467 1:11.46
50m: 32.55
100m: 1:11.46
(38.91)
2 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap +0.72 371 1:17.17 +5.71
50m: 35.57
100m: 1:17.17
(41.60)
3 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.79 355 1:18.31 +6.85
50m: 36.20
100m: 1:18.31
(42.11)
4 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.67 337 1:19.69 +8.23
50m: 34.22
100m: 1:19.69
(45.47)
5 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb 337 1:19.72 +8.26
50m: 34.67
100m: 1:19.72
(45.05)
6 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap +0.80 336 1:19.73 +8.27
50m: 37.42
100m: 1:19.73
(42.31)
7 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap +0.64 325 1:20.68 +9.22
50m: 35.15
100m: 1:20.68
(45.53)
8 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap +0.84 284 1:24.38 +12.92
50m: 36.74
100m: 1:24.38
(47.64)
9 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb +0.79 178 1:38.53 +27.07
50m: 41.34
100m: 1:38.53
(57.19)
10 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap +0.85 167 1:40.58 +29.12
50m: 41.05
100m: 1:40.58
(59.53)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:33:07
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians +0.78 534 1:08.36
50m: 32.00
100m: 1:08.36
(36.36)
2 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap +0.78 443 1:12.73 +4.37
50m: 32.47
100m: 1:12.73
(40.26)
3 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.71 423 1:13.88 +5.52
50m: 33.91
100m: 1:13.88
(39.97)
4 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.67 412 1:14.53 +6.17
50m: 33.03
100m: 1:14.53
(41.50)
5 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap +0.65 392 1:15.76 +7.40
50m: 32.85
100m: 1:15.76
(42.91)
6 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap 386 1:16.14 +7.78
50m: 36.02
100m: 1:16.14
(40.12)
7 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.77 364 1:17.66 +9.30
50m: 35.48
100m: 1:17.66
(42.18)
8 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.69 353 1:18.50 +10.14
50m: 35.59
100m: 1:18.50
(42.91)
9 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.66 352 1:18.57 +10.21
50m: 36.93
100m: 1:18.57
(41.64)
10 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.77 257 1:27.21 +18.85
50m: 38.36
100m: 1:27.21
(48.85)
11 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening +0.77 256 1:27.28 +18.92
50m: 39.00
100m: 1:27.28
(48.28)
12 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.68 230 1:30.44 +22.08
50m: 40.30
100m: 1:30.44
(50.14)
13 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.66 215 1:32.59 +24.23
50m: 41.69
100m: 1:32.59
(50.90)
- Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-08 09:33:07
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.83 600 1:05.76
50m: 30.97
100m: 1:05.76
(34.79)
2 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb 505 1:09.66 +3.90
50m: 32.76
100m: 1:09.66
(36.90)
3 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap +0.70 390 1:15.93 +10.17
50m: 32.87
100m: 1:15.93
(43.06)
4 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap +0.86 366 1:17.55 +11.79
50m: 34.87
100m: 1:17.55
(42.68)
5 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap +0.75 358 1:18.08 +12.32
50m: 35.70
100m: 1:18.08
(42.38)
6 Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening 328 1:20.39 +14.63
50m: 38.68
100m: 1:20.39
(41.71)
7 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.76 319 1:21.16 +15.40
50m: 37.48
100m: 1:21.16
(43.68)
8 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.71 316 1:21.38 +15.62
50m: 37.13
100m: 1:21.38
(44.25)
9 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb +0.47 316 1:21.41 +15.65
50m: 37.02
100m: 1:21.41
(44.39)
10 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap +0.62 307 1:22.23 +16.47
50m: 36.46
100m: 1:22.23
(45.77)
11 Nathalie Johansson 2006 Karlskoga Simförening 304 1:22.43 +16.67
50m: 38.14
100m: 1:22.43
(44.29)
12 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap 296 1:23.22 +17.46
50m: 39.12
100m: 1:23.22
(44.10)
13 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.82 213 1:32.77 +27.01
50m: 41.78
100m: 1:32.77
(50.99)
14 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena +0.66 203 1:34.29 +28.53
50m: 41.81
100m: 1:34.29
(52.48)
15 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.90 199 1:34.94 +29.18
50m: 44.39
100m: 1:34.94
(50.55)
16 Emilia  Tallberg 2006 Karlstads Simsällskap +0.69 172 1:39.75 +33.99
50m: 42.45
100m: 1:39.75
(57.30)
17 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap +0.74 164 1:41.35 +35.59
50m: 44.52
100m: 1:41.35
(56.83)
18 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap +0.88 159 1:42.23 +36.47
50m: 44.63
100m: 1:42.23
(57.60)
- Stina Hedlund Loman 2006 Gävle Simsällskap +0.75 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-08 09:33:07
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.73 490 1:10.35
50m: 32.82
100m: 1:10.35
(37.53)
2 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 422 1:13.93 +3.58
50m: 33.71
100m: 1:13.93
(40.22)
3 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap 277 1:25.05 +14.70
50m: 38.63
100m: 1:25.05
(46.42)
4 Elin Finne 2007 Bålsta Simklubb 253 1:27.64 +17.29
50m: 38.61
100m: 1:27.64
(49.03)
5 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb +0.71 237 1:29.61 +19.26
50m: 39.56
100m: 1:29.61
(50.05)
6 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap +0.79 203 1:34.28 +23.93
50m: 40.47
100m: 1:34.28
(53.81)
7 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap 201 1:34.70 +24.35
50m: 43.93
100m: 1:34.70
(50.77)
8 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb 189 1:36.53 +26.18
50m: 43.97
100m: 1:36.53
(52.56)
9 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.84 166 1:40.87 +30.52
50m: 45.50
100m: 1:40.87
(55.37)
10 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians +0.89 158 1:42.53 +32.18
50m: 47.27
100m: 1:42.53
(55.26)
11 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.85 129 1:49.74 +39.39
50m: 47.11
100m: 1:49.74
(1:02.63)
12 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena +0.86 79 2:09.07 +58.72
50m: 1:00.64
100m: 2:09.07
(1:08.43)
- Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.73 DSQ
- Kristina Lind 2007 Simklubben Ena DNS
Grenen officiell:  2020-03-08 09:33:07
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 17-18 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.71 400 1:15.26
50m: 34.10
100m: 1:15.26
(41.16)
2 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap +0.57 380 1:16.59 +1.33
50m: 34.59
100m: 1:16.59
(42.00)
3 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap 174 1:39.31 +24.05
50m: 43.95
100m: 1:39.31
(55.36)
- Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap DSQ
- Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap +0.64 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-08 09:33:07
2020-03-08 09:33:21 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner