2024-07-18   18:36:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 8/3 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.63 484 1:12.44
50m: 34.00
100m: 1:12.44
(38.44)
2 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.68 456 1:13.89 +1.45
50m: 34.80
100m: 1:13.89
(39.09)
3 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.84 406 1:16.76 +4.32
50m: 34.45
100m: 1:16.76
(42.31)
4 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb +0.64 373 1:18.96 +6.52
50m: 36.61
100m: 1:18.96
(42.35)
5 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb 345 1:21.08 +8.64
50m: 38.22
100m: 1:21.08
(42.86)
6 Edvin Axelsson 2004 Grums Simsällskap +0.77 314 1:23.66 +11.22
50m: 40.39
100m: 1:23.66
(43.27)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:36
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.70 395 1:17.46
50m: 36.80
100m: 1:17.46
(40.66)
2 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.80 393 1:17.64 +0.18
50m: 36.15
100m: 1:17.64
(41.49)
3 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.68 324 1:22.78 +5.32
50m: 38.13
100m: 1:22.78
(44.65)
4 Markus Brenning 2005 Upsala Simsällskap 324 1:22.80 +5.34
50m: 39.16
100m: 1:22.80
(43.64)
5 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap 322 1:22.94 +5.48
50m: 39.03
100m: 1:22.94
(43.91)
6 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap +0.69 303 1:24.67 +7.21
50m: 40.68
100m: 1:24.67
(43.99)
7 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb +0.76 243 1:31.12 +13.66
50m: 42.02
100m: 1:31.12
(49.10)
8 Lukas Stein 2005 Karlskoga Simförening +0.70 222 1:33.91 +16.45
50m: 43.56
100m: 1:33.91
(50.35)
9 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap 215 1:34.91 +17.45
50m: 43.79
100m: 1:34.91
(51.12)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:36
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.59 415 1:16.24
50m: 35.25
100m: 1:16.24
(40.99)
2 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap +0.78 317 1:23.34 +7.10
50m: 38.18
100m: 1:23.34
(45.16)
3 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.74 313 1:23.72 +7.48
50m: 38.51
100m: 1:23.72
(45.21)
4 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.86 296 1:25.26 +9.02
50m: 39.83
100m: 1:25.26
(45.43)
5 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.73 264 1:28.58 +12.34
50m: 41.94
100m: 1:28.58
(46.64)
6 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.65 246 1:30.74 +14.50
50m: 43.43
100m: 1:30.74
(47.31)
7 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.74 241 1:31.40 +15.16
50m: 43.82
100m: 1:31.40
(47.58)
8 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap 226 1:33.37 +17.13
50m: 44.40
100m: 1:33.37
(48.97)
9 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap +0.81 225 1:33.48 +17.24
50m: 44.16
100m: 1:33.48
(49.32)
10 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening 185 1:39.65 +23.41
50m: 47.98
100m: 1:39.65
(51.67)
- Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap DNS
- Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb DNS
- Pierre Valarcher 2006 Upsala Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:36
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.66 305 1:24.43
50m: 40.24
100m: 1:24.43
(44.19)
2 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap +0.71 279 1:26.98 +2.55
50m: 40.65
100m: 1:26.98
(46.33)
3 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap +0.80 231 1:32.62 +8.19
50m: 44.21
100m: 1:32.62
(48.41)
4 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap +0.69 229 1:32.94 +8.51
50m: 43.60
100m: 1:32.94
(49.34)
5 Felix Isaksson 2007 Västerås Simsällskap +0.87 189 1:39.08 +14.65
50m: 46.92
100m: 1:39.08
(52.16)
6 Jacques Valarcher 2007 Upsala Simsällskap +0.59 150 1:46.92 +22.49
50m: 49.28
100m: 1:46.92
(57.64)
7 Zander Holmgren 2007 Karlstads Simsällskap +0.99 128 1:52.73 +28.30
50m: 53.95
100m: 1:52.73
(58.78)
8 Aron Widström 2007 Karlstads Simsällskap +0.89 125 1:53.50 +29.07
50m: 54.66
100m: 1:53.50
(58.84)
- Theo Isaksson 2007 Västerås Simsällskap +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:36
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.62 484 1:12.40
50m: 33.16
100m: 1:12.40
(39.24)
2 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.71 483 1:12.47 +0.07
50m: 34.08
100m: 1:12.47
(38.39)
3 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.75 402 1:17.06 +4.66
50m: 35.73
100m: 1:17.06
(41.33)
4 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.76 372 1:19.03 +6.63
50m: 36.47
100m: 1:19.03
(42.56)
5 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap +0.67 298 1:25.13 +12.73
50m: 40.29
100m: 1:25.13
(44.84)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:36
2020-03-08 09:42:54 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner