2024-07-25   09:39:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 8/3 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 16 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.79 689 2:37.50
50m: 35.80
100m: 1:16.54
(40.74)
150m: 1:57.48
(40.94)
200m: 2:37.50
(40.02)
2 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.55 419 3:05.76 +28.26
50m: 40.27
100m: 1:28.33
(48.06)
150m: 2:15.93
(47.60)
200m: 3:05.76
(49.83)
2 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.93 419 3:05.76 +28.26
50m: 42.16
100m: 1:29.07
(46.91)
150m: 2:17.99
(48.92)
200m: 3:05.76
(47.77)
4 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap +0.85 390 3:10.25 +32.75
50m: 41.68
100m: 1:30.54
(48.86)
150m: 2:21.60
(51.06)
200m: 3:10.25
(48.65)
5 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.77 370 3:13.61 +36.11
50m: 42.50
100m: 1:31.66
(49.16)
150m: 2:22.42
(50.76)
200m: 3:13.61
(51.19)
6 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb +0.75 365 3:14.55 +37.05
50m: 42.51
100m: 1:31.25
(48.74)
150m: 2:23.34
(52.09)
200m: 3:14.55
(51.21)
7 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.81 266 3:36.16 +58.66
50m: 46.46
100m: 1:41.58
(55.12)
150m: 2:39.77
(58.19)
200m: 3:36.16
(56.39)
Grenen officiell:  2020-03-08 10:20:42
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap +0.68 631 2:42.15
50m: 37.15
100m: 1:18.43
(41.28)
150m: 1:59.99
(41.56)
200m: 2:42.15
(42.16)
2 Agnes Jonasson 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.76 476 2:58.13 +15.98
50m: 38.86
100m: 1:24.40
(45.54)
150m: 2:11.47
(47.07)
200m: 2:58.13
(46.66)
3 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.75 447 3:01.86 +19.71
50m: 40.97
100m: 1:26.53
(45.56)
150m: 2:14.10
(47.57)
200m: 3:01.86
(47.76)
4 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.69 444 3:02.28 +20.13
50m: 39.54
100m: 1:25.45
(45.91)
150m: 2:14.06
(48.61)
200m: 3:02.28
(48.22)
5 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap +0.53 440 3:02.79 +20.64
50m: 40.48
100m: 1:27.48
(47.00)
150m: 2:15.40
(47.92)
200m: 3:02.79
(47.39)
6 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap +0.72 432 3:03.93 +21.78
50m: 41.15
100m: 1:28.44
(47.29)
150m: 2:16.61
(48.17)
200m: 3:03.93
(47.32)
7 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.72 422 3:05.41 +23.26
50m: 40.87
100m: 1:27.75
(46.88)
150m: 2:16.83
(49.08)
200m: 3:05.41
(48.58)
8 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians 399 3:08.92 +26.77
50m: 43.14
100m: 1:30.36
(47.22)
150m: 2:20.74
(50.38)
200m: 3:08.92
(48.18)
9 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap 335 3:20.20 +38.05
50m: 45.21
100m: 1:36.72
(51.51)
150m: 2:29.04
(52.32)
200m: 3:20.20
(51.16)
10 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.76 334 3:20.33 +38.18
50m: 45.30
100m: 1:35.86
(50.56)
150m: 2:29.21
(53.35)
200m: 3:20.33
(51.12)
11 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap +0.71 310 3:25.48 +43.33
50m: 46.58
100m: 1:40.09
(53.51)
150m: 2:34.49
(54.40)
200m: 3:25.48
(50.99)
12 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb +0.55 258 3:38.30 +56.15
50m: 47.05
100m: 1:43.18
(56.13)
150m: 2:41.70
(58.52)
200m: 3:38.30
(56.60)
- Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-03-08 10:20:42
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.92 655 2:40.10
50m: 37.47
100m: 1:18.78
(41.31)
150m: 2:00.32
(41.54)
200m: 2:40.10
(39.78)
2 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap +0.70 453 3:01.10 +21.00
50m: 40.32
100m: 1:26.71
(46.39)
150m: 2:14.15
(47.44)
200m: 3:01.10
(46.95)
3 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.59 437 3:03.25 +23.15
50m: 40.50
100m: 1:27.25
(46.75)
150m: 2:15.04
(47.79)
200m: 3:03.25
(48.21)
4 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.83 395 3:09.45 +29.35
50m: 43.17
100m: 1:31.74
(48.57)
150m: 2:20.44
(48.70)
200m: 3:09.45
(49.01)
5 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 363 3:14.85 +34.75
50m: 42.10
100m: 1:31.28
(49.18)
150m: 2:22.77
(51.49)
200m: 3:14.85
(52.08)
6 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap +0.85 345 3:18.26 +38.16
50m: 44.13
100m: 1:34.86
(50.73)
150m: 2:27.58
(52.72)
200m: 3:18.26
(50.68)
7 Rania  Rashiid 2006 Karlskoga Simförening +0.77 330 3:21.14 +41.04
50m: 45.43
100m: 1:36.61
(51.18)
150m: 2:29.17
(52.56)
200m: 3:21.14
(51.97)
8 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 324 3:22.51 +42.41
50m: 45.04
100m: 1:36.77
(51.73)
150m: 2:31.01
(54.24)
200m: 3:22.51
(51.50)
9 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap +0.75 311 3:25.24 +45.14
50m: 44.94
100m: 1:38.01
(53.07)
150m: 2:32.22
(54.21)
200m: 3:25.24
(53.02)
10 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap 289 3:30.39 +50.29
50m: 44.30
100m: 1:37.91
(53.61)
150m: 2:35.12
(57.21)
200m: 3:30.39
(55.27)
11 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap 265 3:36.36 +56.26
50m: 48.52
100m: 1:44.18
(55.66)
150m: 2:40.44
(56.26)
200m: 3:36.36
(55.92)
12 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap 255 3:39.34 +59.24
50m: 48.23
100m: 1:46.70
(58.47)
150m: 2:46.36
(59.66)
200m: 3:39.34
(52.98)
13 Alva Krona 2006 Karlskoga Simförening +0.84 222 3:49.67 +1:09.57
50m: 49.83
100m: 1:48.32
(58.49)
150m: 2:49.46
(1:01.14)
200m: 3:49.67
(1:00.21)
Grenen officiell:  2020-03-08 10:20:42
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Finne 2007 Bålsta Simklubb 420 3:05.62
50m: 41.86
100m: 1:29.62
(47.76)
150m: 2:17.71
(48.09)
200m: 3:05.62
(47.91)
2 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.82 414 3:06.51 +0.89
50m: 41.20
100m: 1:29.36
(48.16)
150m: 2:19.16
(49.80)
200m: 3:06.51
(47.35)
3 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.79 351 3:17.06 +11.44
50m: 44.31
100m: 1:35.30
(50.99)
150m: 2:27.34
(52.04)
200m: 3:17.06
(49.72)
4 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap +0.71 325 3:22.32 +16.70
50m: 41.81
100m: 1:33.41
(51.60)
150m: 2:27.92
(54.51)
200m: 3:22.32
(54.40)
5 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap +0.80 322 3:22.81 +17.19
50m: 46.66
100m: 1:39.12
(52.46)
150m: 2:32.05
(52.93)
200m: 3:22.81
(50.76)
6 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap +0.72 319 3:23.40 +17.78
50m: 46.48
100m: 1:37.95
(51.47)
150m: 2:32.30
(54.35)
200m: 3:23.40
(51.10)
7 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 314 3:24.54 +18.92
50m: 44.57
100m: 1:36.65
(52.08)
150m: 2:30.79
(54.14)
200m: 3:24.54
(53.75)
8 Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap +0.93 277 3:33.32 +27.70
50m: 49.04
100m: 1:43.64
(54.60)
150m: 2:38.92
(55.28)
200m: 3:33.32
(54.40)
9 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.74 257 3:38.52 +32.90
50m: 48.58
100m: 1:44.66
(56.08)
150m: 2:41.19
(56.53)
200m: 3:38.52
(57.33)
10 Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap +0.88 238 3:44.20 +38.58
50m: 45.76
100m: 1:43.26
(57.50)
150m: 2:43.50
(1:00.24)
200m: 3:44.20
(1:00.70)
11 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap +0.81 193 4:00.45 +54.83
50m: 53.74
100m: 1:55.67
(1:01.93)
150m: 2:58.64
(1:02.97)
200m: 4:00.45
(1:01.81)
12 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena +0.90 171 4:10.23 +1:04.61
50m: 56.72
100m: 1:59.79
(1:03.07)
150m: 3:06.10
(1:06.31)
200m: 4:10.23
(1:04.13)
- Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.47 DSQ
- Kristina Lind 2007 Simklubben Ena DNS
Grenen officiell:  2020-03-08 10:20:42
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 17-18 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb +0.69 551 2:49.63
50m: 36.82
100m: 1:19.93
(43.11)
150m: 2:04.73
(44.80)
200m: 2:49.63
(44.90)
2 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap 470 2:58.85 +9.22
50m: 39.24
100m: 1:24.54
(45.30)
150m: 2:11.46
(46.92)
200m: 2:58.85
(47.39)
3 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap +0.75 440 3:02.86 +13.23
50m: 41.00
100m: 1:27.36
(46.36)
150m: 2:15.38
(48.02)
200m: 3:02.86
(47.48)
4 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap +0.70 414 3:06.60 +16.97
50m: 42.00
100m: 1:29.59
(47.59)
150m: 2:18.33
(48.74)
200m: 3:06.60
(48.27)
5 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb +0.74 328 3:21.66 +32.03
50m: 43.59
100m: 1:34.34
(50.75)
150m: 2:28.25
(53.91)
200m: 3:21.66
(53.41)
Grenen officiell:  2020-03-08 10:20:42
2020-03-08 10:20:50 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner