2024-07-22   18:11:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 8/3 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 20, 800m Frisim Damer 16 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.81 542 9:54.32
50m: 33.50
100m: 1:10.07
(36.57)
150m: 1:47.50
(37.43)
200m: 2:25.20
(37.70)
250m: 3:03.04
(37.84)
300m: 3:40.55
(37.51)
350m: 4:18.23
(37.68)
400m: 4:55.92
(37.69)
450m: 5:33.71
(37.79)
500m: 6:11.32
(37.61)
550m: 6:49.59
(38.27)
600m: 7:27.29
(37.70)
650m: 8:04.56
(37.27)
700m: 8:42.11
(37.55)
750m: 9:18.96
(36.85)
800m: 9:54.32
(35.36)
2 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.73 468 10:24.27 +29.95
50m: 33.89
100m: 1:11.27
(37.38)
150m: 1:50.12
(38.85)
200m: 2:29.51
(39.39)
250m: 3:09.79
(40.28)
300m: 3:50.30
(40.51)
350m: 4:30.79
(40.49)
400m: 5:10.65
(39.86)
450m: 5:51.70
(41.05)
500m: 6:31.31
(39.61)
550m: 7:11.91
(40.60)
600m: 7:50.62
(38.71)
650m: 8:30.15
(39.53)
700m: 9:08.73
(38.58)
750m: 9:47.57
(38.84)
800m: 10:24.27
(36.70)
3 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap +0.80 466 10:25.29 +30.97
50m: 34.02
100m: 1:11.85
(37.83)
150m: 1:50.76
(38.91)
200m: 2:30.28
(39.52)
250m: 3:09.65
(39.37)
300m: 3:49.51
(39.86)
350m: 4:29.18
(39.67)
400m: 5:09.12
(39.94)
450m: 5:49.46
(40.34)
500m: 6:29.50
(40.04)
550m: 7:09.50
(40.00)
600m: 7:49.81
(40.31)
650m: 8:29.89
(40.08)
700m: 9:09.48
(39.59)
750m: 9:49.10
(39.62)
800m: 10:25.29
(36.19)
4 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap +0.80 412 10:51.36 +57.04
50m: 34.86
100m: 1:13.69
(38.83)
150m: 1:54.38
(40.69)
200m: 2:35.38
(41.00)
250m: 3:16.88
(41.50)
300m: 3:58.26
(41.38)
350m: 4:40.20
(41.94)
400m: 5:22.00
(41.80)
450m: 6:03.58
(41.58)
500m: 6:45.68
(42.10)
550m: 7:27.55
(41.87)
600m: 8:09.09
(41.54)
650m: 8:50.63
(41.54)
700m: 9:31.67
(41.04)
750m: 10:12.35
(40.68)
800m: 10:51.36
(39.01)
5 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening +0.76 317 11:50.35 +1:56.03
50m: 37.56
100m: 1:20.48
(42.92)
150m: 2:04.41
(43.93)
200m: 2:48.97
(44.56)
250m: 3:33.56
(44.59)
300m: 4:18.64
(45.08)
350m: 5:03.56
(44.92)
400m: 5:49.33
(45.77)
450m: 6:35.13
(45.80)
500m: 7:20.64
(45.51)
550m: 8:06.02
(45.38)
600m: 8:51.92
(45.90)
650m: 9:37.41
(45.49)
700m: 10:22.61
(45.20)
750m: 11:07.71
(45.10)
800m: 11:50.35
(42.64)
6 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb 230 13:10.21 +3:15.89
50m: 39.59
100m: 1:26.75
(47.16)
150m: 2:16.99
(50.24)
200m: 3:06.72
(49.73)
250m: 3:58.35
(51.63)
300m: 4:48.51
(50.16)
350m: 5:40.36
(51.85)
400m: 6:32.47
(52.11)
450m: 7:23.52
(51.05)
500m: 8:13.83
(50.31)
550m: 9:05.10
(51.27)
600m: 9:55.77
(50.67)
650m: 10:46.71
(50.94)
700m: 11:35.76
(49.05)
750m: 12:25.25
(49.49)
800m: 13:10.21
(44.96)
Grenen officiell:  2020-03-08 12:06:45
Gren 20, 800m Frisim Damer 15 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.76 577 9:42.01
50m: 32.89
100m: 1:08.19
(35.30)
150m: 1:44.84
(36.65)
200m: 2:21.15
(36.31)
250m: 2:57.88
(36.73)
300m: 3:34.79
(36.91)
350m: 4:12.15
(37.36)
400m: 4:48.98
(36.83)
450m: 5:26.13
(37.15)
500m: 6:03.06
(36.93)
550m: 6:40.36
(37.30)
600m: 7:17.40
(37.04)
650m: 7:54.69
(37.29)
700m: 8:31.11
(36.42)
750m: 9:07.57
(36.46)
800m: 9:42.01
(34.44)
2 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap +0.70 574 9:43.22 +1.21
50m: 32.69
100m: 1:08.14
(35.45)
150m: 1:44.63
(36.49)
200m: 2:21.13
(36.50)
250m: 2:57.84
(36.71)
300m: 3:34.81
(36.97)
350m: 4:11.96
(37.15)
400m: 4:49.02
(37.06)
450m: 5:26.17
(37.15)
500m: 6:03.19
(37.02)
550m: 6:40.39
(37.20)
600m: 7:17.56
(37.17)
650m: 7:54.75
(37.19)
700m: 8:31.43
(36.68)
750m: 9:07.93
(36.50)
800m: 9:43.22
(35.29)
3 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap 492 10:14.07 +32.06
50m: 33.35
100m: 1:09.83
(36.48)
150m: 1:47.92
(38.09)
200m: 2:25.10
(37.18)
250m: 3:03.22
(38.12)
300m: 3:41.37
(38.15)
350m: 4:19.80
(38.43)
400m: 4:58.87
(39.07)
450m: 5:39.06
(40.19)
500m: 6:18.79
(39.73)
550m: 6:58.86
(40.07)
600m: 7:38.89
(40.03)
650m: 8:18.44
(39.55)
700m: 8:57.37
(38.93)
750m: 9:35.66
(38.29)
800m: 10:14.07
(38.41)
4 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb +0.69 432 10:41.07 +59.06
50m: 32.71
100m: 1:11.00
(38.29)
150m: 1:51.05
(40.05)
200m: 2:31.55
(40.50)
250m: 3:12.27
(40.72)
300m: 3:53.01
(40.74)
350m: 4:34.88
(41.87)
400m: 5:16.35
(41.47)
450m: 5:57.87
(41.52)
500m: 6:39.56
(41.69)
550m: 7:21.22
(41.66)
600m: 8:02.38
(41.16)
650m: 8:43.16
(40.78)
700m: 9:23.73
(40.57)
750m: 10:03.64
(39.91)
800m: 10:41.07
(37.43)
5 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.65 429 10:42.63 +1:00.62
50m: 34.93
100m: 1:14.65
(39.72)
150m: 1:55.10
(40.45)
200m: 2:36.13
(41.03)
250m: 3:16.79
(40.66)
300m: 3:57.44
(40.65)
350m: 4:37.75
(40.31)
400m: 5:18.41
(40.66)
450m: 5:58.83
(40.42)
500m: 6:38.71
(39.88)
550m: 7:19.36
(40.65)
600m: 8:00.20
(40.84)
650m: 8:41.04
(40.84)
700m: 9:22.03
(40.99)
750m: 10:02.82
(40.79)
800m: 10:42.63
(39.81)
6 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap +0.71 397 10:59.57 +1:17.56
50m: 35.06
100m: 1:14.36
(39.30)
150m: 1:54.90
(40.54)
200m: 2:35.69
(40.79)
250m: 3:17.40
(41.71)
300m: 3:59.17
(41.77)
350m: 4:41.42
(42.25)
400m: 5:23.45
(42.03)
450m: 6:05.96
(42.51)
500m: 6:48.88
(42.92)
550m: 7:30.95
(42.07)
600m: 8:13.47
(42.52)
650m: 8:55.61
(42.14)
700m: 9:38.25
(42.64)
750m: 10:19.88
(41.63)
800m: 10:59.57
(39.69)
7 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.69 319 11:49.00 +2:06.99
50m: 37.71
100m: 1:20.63
(42.92)
150m: 2:04.85
(44.22)
200m: 2:49.60
(44.75)
250m: 3:34.67
(45.07)
300m: 4:20.55
(45.88)
350m: 5:06.46
(45.91)
400m: 5:52.39
(45.93)
450m: 6:38.43
(46.04)
500m: 7:24.46
(46.03)
550m: 8:09.75
(45.29)
600m: 8:56.03
(46.28)
650m: 9:40.11
(44.08)
700m: 10:24.45
(44.34)
750m: 11:07.40
(42.95)
800m: 11:49.00
(41.60)
- Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-03-08 12:06:45
Gren 20, 800m Frisim Damer 14 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.82 574 9:43.21
50m: 33.79
100m: 1:10.13
(36.34)
150m: 1:46.68
(36.55)
200m: 2:23.69
(37.01)
250m: 3:00.34
(36.65)
300m: 3:37.20
(36.86)
350m: 4:13.99
(36.79)
400m: 4:50.84
(36.85)
450m: 5:27.39
(36.55)
500m: 6:04.29
(36.90)
550m: 6:40.93
(36.64)
600m: 7:17.54
(36.61)
650m: 7:54.26
(36.72)
700m: 8:31.42
(37.16)
750m: 9:07.76
(36.34)
800m: 9:43.21
(35.45)
2 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap 466 10:25.30 +42.09
50m: 34.40
100m: 1:12.93
(38.53)
150m: 1:52.79
(39.86)
200m: 2:32.88
(40.09)
250m: 3:12.93
(40.05)
300m: 3:52.46
(39.53)
350m: 4:31.92
(39.46)
400m: 5:12.12
(40.20)
450m: 5:51.87
(39.75)
500m: 6:31.79
(39.92)
550m: 7:11.49
(39.70)
600m: 7:50.78
(39.29)
650m: 8:30.26
(39.48)
700m: 9:09.08
(38.82)
750m: 9:47.91
(38.83)
800m: 10:25.30
(37.39)
3 Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.62 407 10:53.69 +1:10.48
50m: 35.20
100m: 1:14.73
(39.53)
150m: 1:55.48
(40.75)
200m: 2:36.67
(41.19)
250m: 3:17.98
(41.31)
300m: 3:59.80
(41.82)
350m: 4:41.74
(41.94)
400m: 5:23.70
(41.96)
450m: 6:05.29
(41.59)
500m: 6:46.46
(41.17)
550m: 7:28.25
(41.79)
600m: 8:09.96
(41.71)
650m: 8:52.13
(42.17)
700m: 9:33.47
(41.34)
750m: 10:14.68
(41.21)
800m: 10:53.69
(39.01)
4 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap +0.72 394 11:01.16 +1:17.95
50m: 34.81
100m: 1:13.83
(39.02)
150m: 1:53.94
(40.11)
200m: 2:35.18
(41.24)
250m: 3:17.06
(41.88)
300m: 3:59.53
(42.47)
350m: 4:41.72
(42.19)
400m: 5:23.67
(41.95)
450m: 6:06.20
(42.53)
500m: 6:48.60
(42.40)
550m: 7:31.40
(42.80)
600m: 8:14.46
(43.06)
650m: 8:56.86
(42.40)
700m: 9:39.50
(42.64)
750m: 10:21.22
(41.72)
800m: 11:01.16
(39.94)
5 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap 391 11:02.51 +1:19.30
50m: 35.70
100m: 1:15.64
(39.94)
150m: 1:57.34
(41.70)
200m: 2:38.76
(41.42)
250m: 3:20.81
(42.05)
300m: 4:02.93
(42.12)
350m: 4:45.18
(42.25)
400m: 5:27.37
(42.19)
450m: 6:09.82
(42.45)
500m: 6:52.33
(42.51)
550m: 7:34.50
(42.17)
600m: 8:17.20
(42.70)
650m: 8:59.06
(41.86)
700m: 9:41.55
(42.49)
750m: 10:22.55
(41.00)
800m: 11:02.51
(39.96)
6 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.71 384 11:06.81 +1:23.60
50m: 35.10
100m: 1:16.58
(41.48)
150m: 1:58.46
(41.88)
200m: 2:41.68
(43.22)
250m: 3:22.55
(40.87)
300m: 4:06.37
(43.82)
350m: 4:48.49
(42.12)
400m: 5:31.51
(43.02)
450m: 6:14.07
(42.56)
500m: 6:57.42
(43.35)
550m: 7:39.98
(42.56)
600m: 8:23.04
(43.06)
650m: 9:05.12
(42.08)
700m: 9:47.34
(42.22)
750m: 10:28.64
(41.30)
800m: 11:06.81
(38.17)
7 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb +0.76 366 11:17.65 +1:34.44
50m: 36.29
100m: 1:16.52
(40.23)
150m: 1:58.70
(42.18)
200m: 2:41.33
(42.63)
250m: 3:24.64
(43.31)
300m: 4:08.34
(43.70)
350m: 4:51.70
(43.36)
400m: 5:36.10
(44.40)
450m: 6:18.28
(42.18)
500m: 7:02.61
(44.33)
550m: 7:46.23
(43.62)
600m: 8:31.05
(44.82)
650m: 9:13.59
(42.54)
700m: 9:56.83
(43.24)
750m: 10:38.31
(41.48)
800m: 11:17.65
(39.34)
8 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap +0.74 347 11:29.74 +1:46.53
50m: 38.04
100m: 1:20.42
(42.38)
150m: 2:04.33
(43.91)
200m: 2:48.37
(44.04)
250m: 3:32.81
(44.44)
300m: 4:17.04
(44.23)
350m: 5:01.27
(44.23)
400m: 5:45.65
(44.38)
450m: 6:29.33
(43.68)
500m: 7:13.34
(44.01)
550m: 7:57.16
(43.82)
600m: 8:41.27
(44.11)
650m: 9:24.33
(43.06)
700m: 10:07.29
(42.96)
750m: 10:49.48
(42.19)
800m: 11:29.74
(40.26)
9 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap +0.78 335 11:37.85 +1:54.64
50m: 37.52
100m: 1:18.97
(41.45)
150m: 2:03.06
(44.09)
200m: 2:46.72
(43.66)
250m: 3:30.97
(44.25)
300m: 4:15.33
(44.36)
350m: 5:01.28
(45.95)
400m: 5:46.38
(45.10)
450m: 6:31.76
(45.38)
500m: 7:15.81
(44.05)
550m: 8:00.43
(44.62)
600m: 8:44.65
(44.22)
650m: 9:28.92
(44.27)
700m: 10:13.56
(44.64)
750m: 10:56.30
(42.74)
800m: 11:37.85
(41.55)
10 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena +0.63 294 12:09.00 +2:25.79
50m: 40.16
100m: 1:25.21
(45.05)
150m: 2:11.00
(45.79)
200m: 2:57.90
(46.90)
250m: 3:45.01
(47.11)
300m: 4:32.36
(47.35)
350m: 5:19.86
(47.50)
400m: 6:07.35
(47.49)
450m: 6:53.46
(46.11)
500m: 7:39.02
(45.56)
550m: 8:26.06
(47.04)
600m: 9:11.80
(45.74)
650m: 9:56.89
(45.09)
700m: 10:42.02
(45.13)
750m: 11:26.60
(44.58)
800m: 12:09.00
(42.40)
11 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap +0.95 287 12:14.37 +2:31.16
50m: 38.50
100m: 1:24.22
(45.72)
150m: 2:11.21
(46.99)
200m: 2:57.94
(46.73)
250m: 3:45.22
(47.28)
300m: 4:32.75
(47.53)
350m: 5:17.85
(45.10)
400m: 6:04.70
(46.85)
450m: 6:51.44
(46.74)
500m: 7:38.34
(46.90)
550m: 8:24.44
(46.10)
600m: 9:11.87
(47.43)
650m: 9:57.73
(45.86)
700m: 10:44.73
(47.00)
750m: 11:29.75
(45.02)
800m: 12:14.37
(44.62)
12 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap +0.79 259 12:40.21 +2:57.00
50m: 39.91
100m: 1:24.87
(44.96)
150m: 2:11.93
(47.06)
200m: 2:59.13
(47.20)
250m: 3:48.68
(49.55)
300m: 4:38.15
(49.47)
350m: 5:27.41
(49.26)
400m: 6:16.54
(49.13)
450m: 7:05.36
(48.82)
500m: 7:54.54
(49.18)
550m: 8:44.01
(49.47)
600m: 9:32.60
(48.59)
650m: 10:21.13
(48.53)
700m: 11:08.76
(47.63)
750m: 11:56.47
(47.71)
800m: 12:40.21
(43.74)
13 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap 255 12:43.85 +3:00.64
50m: 41.26
100m: 1:27.93
(46.67)
150m: 2:15.96
(48.03)
200m: 3:03.91
(47.95)
250m: 3:52.02
(48.11)
300m: 4:40.63
(48.61)
350m: 5:29.64
(49.01)
400m: 6:18.45
(48.81)
450m: 7:07.14
(48.69)
500m: 7:56.26
(49.12)
550m: 8:45.01
(48.75)
600m: 9:33.84
(48.83)
650m: 10:22.71
(48.87)
700m: 11:10.76
(48.05)
750m: 11:58.89
(48.13)
800m: 12:43.85
(44.96)
Grenen officiell:  2020-03-08 12:06:45
Gren 20, 800m Frisim Damer 13 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.63 477 10:20.23
50m: 34.97
100m: 1:13.28
(38.31)
150m: 1:51.73
(38.45)
200m: 2:30.86
(39.13)
250m: 3:10.17
(39.31)
300m: 3:49.58
(39.41)
350m: 4:28.43
(38.85)
400m: 5:07.72
(39.29)
450m: 5:46.92
(39.20)
500m: 6:26.23
(39.31)
550m: 7:05.44
(39.21)
600m: 7:44.87
(39.43)
650m: 8:24.48
(39.61)
700m: 9:03.65
(39.17)
750m: 9:42.73
(39.08)
800m: 10:20.23
(37.50)
2 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.77 399 10:57.97 +37.74
50m: 36.06
100m: 1:16.78
(40.72)
150m: 1:59.65
(42.87)
200m: 2:40.84
(41.19)
250m: 3:23.34
(42.50)
300m: 4:04.74
(41.40)
350m: 4:47.82
(43.08)
400m: 5:29.03
(41.21)
450m: 6:10.54
(41.51)
500m: 6:51.78
(41.24)
550m: 7:32.85
(41.07)
600m: 8:13.40
(40.55)
650m: 8:54.58
(41.18)
700m: 9:36.03
(41.45)
750m: 10:16.40
(40.37)
800m: 10:57.97
(41.57)
3 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap +0.73 384 11:06.94 +46.71
50m: 35.51
100m: 1:16.22
(40.71)
150m: 1:58.32
(42.10)
200m: 2:40.84
(42.52)
250m: 3:23.10
(42.26)
300m: 4:05.97
(42.87)
350m: 4:47.76
(41.79)
400m: 5:31.30
(43.54)
450m: 6:13.68
(42.38)
500m: 6:56.92
(43.24)
550m: 7:39.56
(42.64)
600m: 8:22.51
(42.95)
650m: 9:04.22
(41.71)
700m: 9:46.48
(42.26)
750m: 10:28.15
(41.67)
800m: 11:06.94
(38.79)
4 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb +0.71 318 11:49.72 +1:29.49
50m: 39.47
100m: 1:24.35
(44.88)
150m: 2:10.29
(45.94)
200m: 2:56.55
(46.26)
250m: 3:43.01
(46.46)
300m: 4:28.48
(45.47)
350m: 5:14.52
(46.04)
400m: 6:00.92
(46.40)
450m: 6:45.13
(44.21)
500m: 7:30.73
(45.60)
550m: 8:15.19
(44.46)
600m: 8:59.81
(44.62)
650m: 9:43.92
(44.11)
700m: 10:27.43
(43.51)
750m: 11:11.37
(43.94)
800m: 11:49.72
(38.35)
5 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap 313 11:53.97 +1:33.74
50m: 39.12
100m: 1:23.74
(44.62)
150m: 2:07.93
(44.19)
200m: 2:52.76
(44.83)
250m: 3:37.84
(45.08)
300m: 4:23.91
(46.07)
350m: 5:10.32
(46.41)
400m: 5:55.87
(45.55)
450m: 6:41.70
(45.83)
500m: 7:27.97
(46.27)
550m: 8:14.03
(46.06)
600m: 8:59.78
(45.75)
650m: 9:45.67
(45.89)
700m: 10:30.78
(45.11)
750m: 11:13.18
(42.40)
800m: 11:53.97
(40.79)
6 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap +0.80 295 12:08.18 +1:47.95
50m: 38.57
100m: 1:21.79
(43.22)
150m: 2:07.18
(45.39)
200m: 2:52.84
(45.66)
250m: 3:39.25
(46.41)
300m: 4:25.93
(46.68)
350m: 5:12.56
(46.63)
400m: 5:58.70
(46.14)
450m: 6:45.85
(47.15)
500m: 7:31.64
(45.79)
550m: 8:18.26
(46.62)
600m: 9:04.63
(46.37)
650m: 9:51.59
(46.96)
700m: 10:37.64
(46.05)
750m: 11:23.64
(46.00)
800m: 12:08.18
(44.54)
7 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians +0.97 289 12:13.22 +1:52.99
50m: 40.86
100m: 1:25.67
(44.81)
150m: 2:12.43
(46.76)
200m: 2:58.60
(46.17)
250m: 3:45.46
(46.86)
300m: 4:31.86
(46.40)
350m: 5:18.80
(46.94)
400m: 6:06.00
(47.20)
450m: 6:52.62
(46.62)
500m: 7:39.74
(47.12)
550m: 8:27.29
(47.55)
600m: 9:13.75
(46.46)
650m: 10:00.27
(46.52)
700m: 10:46.23
(45.96)
750m: 11:31.27
(45.04)
800m: 12:13.22
(41.95)
8 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.79 245 12:54.14 +2:33.91
50m: 39.73
100m: 1:27.10
(47.37)
150m: 2:15.11
(48.01)
200m: 3:04.05
(48.94)
250m: 3:53.46
(49.41)
300m: 4:43.93
(50.47)
350m: 5:35.05
(51.12)
400m: 6:25.02
(49.97)
450m: 7:14.42
(49.40)
500m: 8:04.77
(50.35)
550m: 8:54.53
(49.76)
600m: 9:43.33
(48.80)
650m: 10:32.17
(48.84)
700m: 11:19.84
(47.67)
750m: 12:07.28
(47.44)
800m: 12:54.14
(46.86)
Grenen officiell:  2020-03-08 12:06:45
Gren 20, 800m Frisim Damer 17-18 år - Final
Sponsor: Ungdoms-GP
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.74 466 10:25.27
50m: 35.03
100m: 1:12.82
(37.79)
150m: 1:51.67
(38.85)
200m: 2:30.90
(39.23)
250m: 3:10.50
(39.60)
300m: 3:49.76
(39.26)
350m: 4:29.70
(39.94)
400m: 5:08.97
(39.27)
450m: 5:48.98
(40.01)
500m: 6:28.83
(39.85)
550m: 7:08.97
(40.14)
600m: 7:48.89
(39.92)
650m: 8:28.78
(39.89)
700m: 9:08.54
(39.76)
750m: 9:47.88
(39.34)
800m: 10:25.27
(37.39)
2 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.71 444 10:35.12 +9.85
50m: 34.77
100m: 1:13.81
(39.04)
150m: 1:53.64
(39.83)
200m: 2:33.64
(40.00)
250m: 3:13.97
(40.33)
300m: 3:54.59
(40.62)
350m: 4:34.86
(40.27)
400m: 5:15.11
(40.25)
450m: 5:55.47
(40.36)
500m: 6:35.68
(40.21)
550m: 7:15.87
(40.19)
600m: 7:56.64
(40.77)
650m: 8:37.05
(40.41)
700m: 9:17.55
(40.50)
750m: 9:56.87
(39.32)
800m: 10:35.12
(38.25)
3 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.76 420 10:47.21 +21.94
50m: 34.61
100m: 1:14.25
(39.64)
150m: 1:54.61
(40.36)
200m: 2:34.89
(40.28)
250m: 3:15.38
(40.49)
300m: 3:57.00
(41.62)
350m: 4:37.74
(40.74)
400m: 5:19.12
(41.38)
450m: 6:01.16
(42.04)
500m: 6:42.94
(41.78)
550m: 7:24.23
(41.29)
600m: 8:05.28
(41.05)
650m: 8:46.28
(41.00)
700m: 9:27.11
(40.83)
750m: 10:07.86
(40.75)
800m: 10:47.21
(39.35)
4 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap +0.73 398 10:59.03 +33.76
50m: 36.07
100m: 1:15.69
(39.62)
150m: 1:56.53
(40.84)
200m: 2:37.72
(41.19)
250m: 3:18.98
(41.26)
300m: 4:01.15
(42.17)
350m: 4:43.08
(41.93)
400m: 5:25.56
(42.48)
450m: 6:07.31
(41.75)
500m: 6:48.93
(41.62)
550m: 7:31.27
(42.34)
600m: 8:13.27
(42.00)
650m: 8:54.99
(41.72)
700m: 9:37.72
(42.73)
750m: 10:19.30
(41.58)
800m: 10:59.03
(39.73)
5 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 290 12:11.96 +1:46.69
50m: 39.00
100m: 1:23.84
(44.84)
150m: 2:10.52
(46.68)
200m: 2:56.94
(46.42)
250m: 3:44.29
(47.35)
300m: 4:31.13
(46.84)
350m: 5:18.45
(47.32)
400m: 6:05.35
(46.90)
450m: 6:52.86
(47.51)
500m: 7:39.86
(47.00)
550m: 8:26.95
(47.09)
600m: 9:13.17
(46.22)
650m: 9:59.41
(46.24)
700m: 10:45.10
(45.69)
750m: 11:30.51
(45.41)
800m: 12:11.96
(41.45)
Grenen officiell:  2020-03-08 12:06:45
2020-03-08 12:06:53 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner