2024-07-14   10:40:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 8/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30-15.15)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: Eskilstuna Sprint
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.69 421 29.71
2 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.66 407 30.03 +0.32
3 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.78 364 31.18 +1.47
4 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap 346 31.71 +2.00
5 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.70 330 32.20 +2.49
6 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 329 32.23 +2.52
7 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.78 302 33.18 +3.47
8 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.75 295 33.45 +3.74
9 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap 269 34.49 +4.78
10 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb +0.61 253 35.21 +5.50
11 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap +0.80 220 36.86 +7.15
12 Anton Löfgren 2006 Ludvika Simsällskap 211 37.36 +7.65
13 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap +0.85 200 38.05 +8.34
14 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap +0.75 195 38.35 +8.64
15 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap 186 38.96 +9.25
16 Tú Bardage 2006 Upsala Simsällskap +0.70 184 39.10 +9.39
17 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb 184 39.13 +9.42
18 Martin Carlsson 2006 Upsala Simsällskap +0.68 180 39.42 +9.71
19 Mio Gullbrand 2006 Karlskoga Simförening +0.74 176 39.67 +9.96
20 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap +0.76 174 39.85 +10.14
21 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.75 167 40.40 +10.69
22 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.82 163 40.69 +10.98
23 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap +0.85 161 40.92 +11.21
24 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap +0.66 94 48.92 +19.21
25 Zander Holmgren 2007 Karlstads Simsällskap 87 50.12 +20.41
- Alvin Pelling Trautenberger 2006 Upsala Simsällskap +0.78 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-08 17:47:31
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: Eskilstuna Sprint
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.69 533 27.46
2 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.79 481 28.41 +0.95
3 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap +0.66 452 29.01 +1.55
4 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb 438 29.32 +1.86
5 Albin Svensson 2004 Åmåls Simsällskap +0.86 431 29.46 +2.00
6 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.83 427 29.57 +2.11
7 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap +0.67 415 29.84 +2.38
8 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap 384 30.63 +3.17
9 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb +0.78 380 30.73 +3.27
10 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.81 332 32.16 +4.70
11 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap +0.80 324 32.41 +4.95
12 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.53 314 32.74 +5.28
13 Daniel Parker 2004 Upsala Simsällskap 308 32.95 +5.49
14 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.70 305 33.07 +5.61
15 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening +0.74 290 33.61 +6.15
16 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.68 278 34.11 +6.65
17 Thor Pedro 2005 Västerås Simsällskap 276 34.19 +6.73
17 Carl Roos 2004 Eskilstuna Simklubb 276 34.19 +6.73
19 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap +0.74 253 35.17 +7.71
20 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb +0.76 237 35.95 +8.49
21 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.83 220 36.89 +9.43
- Danny Simaleza 2005 Gävle Simsällskap +0.69 DSQ
- Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2020-03-08 17:47:31
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final
Sponsor: Eskilstuna Sprint
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.58 539 27.36
2 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.65 529 27.52 +0.16
3 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening 499 28.07 +0.71
4 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb +0.67 472 28.59 +1.23
5 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.59 450 29.04 +1.68
6 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening +0.70 419 29.74 +2.38
7 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.68 412 29.91 +2.55
8 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.69 397 30.30 +2.94
9 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.62 392 30.41 +3.05
10 William Forsström 2002 Örebro Simallians 337 31.98 +4.62
11 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap +0.60 336 32.02 +4.66
12 Elias Sjölander 2003 Karlstads Simsällskap +0.69 333 32.11 +4.75
13 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.74 293 33.52 +6.16
Grenen officiell:  2020-03-08 17:47:31
2020-03-08 17:50:06 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner