2022-01-24   23:13:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset KemTu-uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:26   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viesu Hurrikaanit T12  2008    208          2:53.09   
  Vieskan Uimarit  3:16.57                 
  Iida Eskola  2008      50.20        50.20   
  Anni Lmps  2008      1:18.83        2:09.03   
  Riialiina Kiljala  2008      44.15        2:53.18   
  Juulia Koskela  2009              2:53.09   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemtu Naiset 1  2003    477          2:11.41   
  Kemin Tyven Uimarit  2:12.81                 
  Kiia Junttari  2004      35.44        35.44   
  Miina Torvikoski  2006      35.39        1:10.83   
  Jutta Mrt  2005      32.02        1:42.85   
  Sara Maria Liisa Ylimki  2003      28.56        2:11.41   
                     
Kemtu Naiset 2  2004    399          2:19.42   
  Kemin Tyven Uimarit  2:20.01                 
  Noora Aikio  2004      35.58        35.58   
  Pinja Junttari  2006      37.89        1:13.47   
  Janina Paakkolanvaara  2006      35.23        1:48.70   
  Oona Lipponen  2006      30.72        2:19.42   
                     
Kemtu Tytt  2005    351          2:25.47   
  Kemin Tyven Uimarit  2:30.10                 
  Saga Tuisku  2005      1:20.34        1:20.34   
  Armi Tavi  2007      16.61        1:36.95   
  Saara Nissinen  2006      51.51        2:28.46   
  Milla Seppl  2007              2:25.47   
                     
Kemus Leidit  2002    315          2:30.83   
  Kemin Uimaseura  2:37.46                 
  Elisa Vakkuri  2002      1:21.73        1:21.73   
  Iida Niemi  2008      33.58        1:55.31   
  Saana Nsi  2004      36.08        2:31.39   
  Heini Kela  2009              2:30.83   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  10:26 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:26   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemin Tyven Uimarit Miehet  1995    551          1:51.97   
  Kemin Tyven Uimarit  1:54.79                 
  Toni Lipponen  2003      28.26        28.26   
  Petri Lampela  1996      30.42        58.68   
  Ronny Brnnkrr  2002      24.26        1:22.94   
  Kimmo Viinamki  1995      29.03        1:51.97   
                     
Kemtu Pojat  2006    214          2:33.46   
  Kemin Tyven Uimarit  2:38.69                 
  Rasmus Kinnunen  2007      2:33.46        2:33.46   
  Jesse Koskinen  2006                 
  Lauri Junttari  2007                 
  Tuomas Nissinen  2008      2:33.46        2:33.46   
                     
Kemus Jtkt  2002              DSQ   
  Kemin Uimaseura  2:06.46                 
  Nooa Kaunisto  2007      36.58        36.58   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  10:26 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:39   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oona Lipponen  2006    430  33.72  1:10.69  1:49.62    2:27.28   
  Kemin Tyven Uimarit  2:36.15                 
                     
Sara Lappalainen  2007    411  35.25  1:14.16  1:52.98    2:29.48   
  Swimming Club Rovaniemi  2:37.97                 
                     
Pinja Junttari  2006    402  33.63  1:12.00  1:52.22    2:30.51   
  Kemin Tyven Uimarit  2:30.45                 
                     
Sofia Palojrvi  2007    396  33.64  1:12.39  1:52.55    2:31.28   
  Swimming Club Rovaniemi  2:50.35                 
                     
Saara Nissinen  2006    348  35.61  1:16.27  1:57.75    2:38.03   
  Kemin Tyven Uimarit  2:46.52                 
                     
Iina Pasuri  2007    335  34.39  1:14.11  1:57.13    2:40.04   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  2:45.30                 
                     
Aino Kauppinen  2006    301  36.50  1:18.08  2:02.09    2:45.82   
  Kemin Tyven Uimarit  2:55.27                 
                     
Heini Kela  2009    240  39.92  1:26.63  2:13.73    2:58.76   
  Kemin Uimaseura  3:17.35                 
                     
Iida Niemi  2008              DSQ   
  Kemin Uimaseura                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinn knnksess               
                     
 
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Haipus  2001    636  30.63  1:02.42  1:35.42    2:09.26   
  Oulun Lohet  2:12.62                 
                     
Maiju Huttunen  2005    544  30.82  1:04.42  1:39.65    2:16.16   
  Swimming Club Rovaniemi  2:16.58                 
                     
Henna Hkk  2003    506  32.38  1:06.87  1:42.92    2:19.44   
  Oulun Uinti 1906  2:15.53                 
                     
Maria Kaarlejrvi  2004    407  34.75  1:12.44  1:51.75    2:29.98   
  Swimming Club Rovaniemi  2:30.59                 
                     
Noora Aikio  2004    384  34.18  1:13.01  1:53.31    2:32.88   
  Kemin Tyven Uimarit  2:31.93                 
                     
Kiia Junttari  2004    348  34.80  1:14.38  1:57.01    2:37.98   
  Kemin Tyven Uimarit  2:34.87                 
                     
Saga Tuisku  2005    230  37.93  1:24.05  2:13.18    3:01.33   
  Kemin Tyven Uimarit  2:55.04                 
                     
Elina Koskela  2005    194  39.79  1:28.13  2:20.28    3:11.84   
  Vieskan Uimarit  3:21.83                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:39 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:40   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miko Saukkonen  2006    377  31.25  1:05.74  1:41.79    2:17.49   
  Kemin Uimaseura  2:25.57                 
                     
Jesse Koskinen  2006    309  32.03  1:09.11  1:48.09    2:26.91   
  Kemin Tyven Uimarit  2:34.72                 
                     
Valtteri Kotijrvi  2006    261  34.64  1:13.56  1:54.64    2:35.38   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  2:44.28                 
                     
Reetu Jauhojrvi  2009    217  39.02  1:21.50  2:05.47    2:45.23   
  Swimming Club Rovaniemi  3:02.22                 
                     
Veeti Riskil  2007    214  36.80  1:19.87  2:03.96    2:46.01   
  Rovaniemen Uimaseura  2:55.05                 
                     
Henri Heiskanen  2007    204  37.58  1:20.67  2:05.66    2:48.76   
  Kemin Uimaseura  3:00.83                 
                     
Arttu Ranta-Valkama  2006    132  42.00  1:32.35  2:24.56    3:15.07   
  Swimming Club Rovaniemi  3:28.00                 
                     
Tuomas Lmps  2010    109  44.47  1:37.78  2:33.31    3:27.66   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karlo Kilpinen  2003    358  30.65  1:05.53  1:42.92    2:19.94   
  Kemin Uimaseura  2:16.86                 
                     
 
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Multanen  1959    213  36.79  1:18.57  2:02.26    2:46.15   
  Tornion Uimaseura  2:51.34                 
                     
Timo Risnen  1977              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinn knnksess               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:40   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 5, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minka Adeleine Torvikoski  2011              17.71   
  Kemin Uimaseura  19.34                 
Saana Runtti  2010              17.83   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  18.33                 
Emma Rautio  2010              18.23   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  18.64                 
Emma Kaunisto  2011              19.24   
  Kemin Uimaseura  22.14                 
Peppi Tuohimaa  2010              20.21   
  Vieskan Uimarit                   
Siiri-Unelma Hentil  2010              20.35   
  Kemin Tyven Uimarit  20.73                 
Hilma Tiri  2011              21.16   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto                   
Emma Hkkil  2011              21.30   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Neea Liikamaa  2010              21.47   
  Kemin Tyven Uimarit                   
10  Anna Tavi  2011              22.25   
  Kemin Tyven Uimarit                   
11  Saaga Vanhanen  2011              22.93   
  Rovaniemen Uimaseura  25.07                 
12  Minka Ntynki  2011              23.29   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Hilma Mrt  2012              25.25   
  Kemin Tyven Uimarit  26.33                 
14  Sunna Jrni  2011              26.11   
  Kemin Tyven Uimarit  51.56                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:40   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 6, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lmps  2010              18.33   
  Vieskan Uimarit                   
Leevi Koskela  2010              20.46   
  Vieskan Uimarit                   
Niila Moilanen  2011              23.10   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Aleksi Ruotsalainen  2010              24.03   
  Rovaniemen Uimaseura  24.78                 
Julius Hyvrinen  2010              24.42   
  Kemin Tyven Uimarit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:41   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    397  39.43        1:25.29   
  Vieskan Uimarit  1:23.18                 
                     
Lina Juutilainen  2007    352  41.91        1:28.78   
  Rovaniemen Uimaseura  1:29.31                 
                     
Armi Tavi  2007    325  13.96        1:31.15   
  Kemin Tyven Uimarit  1:31.68                 
                     
Iina Pasuri  2007    306  44.78        1:32.97   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:35.37                 
                     
Milla Seppl  2007    300  45.35        1:33.65   
  Kemin Tyven Uimarit  1:36.25                 
                     
Anni Lmps  2008    258  44.58        1:38.39   
  Vieskan Uimarit  1:38.57                 
                     
Kiia rvs  2007    234  48.61        1:41.66   
  Swimming Club Rovaniemi  1:42.60                 
                     
Seela Heiskanen  2007    209  51.23        1:45.49   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Iida Niemi  2008    201  51.22        1:46.93   
  Kemin Uimaseura  1:52.63                 
                     
10  Auroora Kurttila  2008    200  51.16        1:47.12   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:51.18                 
                     
11  Nella Jrni  2007    194  50.20        1:48.20   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
12  Iida Eskola  2008    161  53.31        1:55.06   
  Vieskan Uimarit  1:56.75                 
                     
13  Juulia Koskela  2009    139  56.45        2:01.03   
  Vieskan Uimarit  2:12.59                 
                     
14  Emma Koskela  2007    122  1:01.07        2:06.41   
  Vieskan Uimarit  2:07.13                 
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    513  36.65        1:18.29   
  Kemin Tyven Uimarit  1:16.01                 
                     
Jutta Mrt  2005    484  39.02        1:19.85   
  Kemin Tyven Uimarit  1:20.64                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    369  40.48        1:27.41   
  Kemin Tyven Uimarit  1:25.05                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:41 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:41   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Nissinen  2008    152  47.49        1:44.19   
  Kemin Tyven Uimarit  1:54.89                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    118  53.90        1:53.37   
  Kemin Tyven Uimarit  1:56.05                 
                     
Kristian Juutilainen  2008    116  52.08        1:53.80   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Iivari Tihinen  2009    72  1:05.07        2:13.21   
  Kemin Tyven Uimarit  2:14.43                 
                     
Aleksi Kallioinen  2009    68  1:03.76        2:16.02   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Lauri Junttari  2007              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit  1:41.44                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeit               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Weeti Niemi  2006    281  39.84        1:24.90   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.88                 
                     
Arttu Ranta-Valkama  2006              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi  1:55.04                 
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003    513  32.44        1:09.43   
  Kemin Tyven Uimarit  1:11.69                 
                     
Ville Savulahti  2003    458  34.53        1:12.11   
  Riihimen Uimaseura  1:11.47                 
                     
Timo Risnen  1977    235  42.59        1:30.06   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Aatu Pirneskoski  2001    208  42.94        1:33.82   
  Kemin Tyven Uimarit  1:24.62                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:41 
 
Tulokset Laji 9 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:41   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuert 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minka Adeleine Torvikoski  2011    177          41.37   
  Kemin Uimaseura  42.10                 
Emma Rautio  2010    169          42.05   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  43.44                 
Peppi Tuohimaa  2010    132          45.63   
  Vieskan Uimarit  46.99                 
Emma Kaunisto  2011    117          47.47   
  Kemin Uimaseura  46.51                 
Siiri-Unelma Hentil  2010    115          47.70   
  Kemin Tyven Uimarit  45.17                 
Emma Hkkil  2011    111          48.24   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Hilma Mrt  2012    64          58.01   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Saana Runtti  2010              DSQ   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  42.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuert 11 - 14 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    467          29.95   
  Kemin Tyven Uimarit  30.03                 
Riialiina Kiljala  2008    459          30.13   
  Vieskan Uimarit  29.20                 
Anna Kortesalmi  2006    446          30.43   
  Rovaniemen Uimaseura  30.59                 
Pinja Junttari  2006    405          31.40   
  Kemin Tyven Uimarit  31.36                 
Janina Paakkolanvaara  2006    400          31.53   
  Kemin Tyven Uimarit  31.60                 
Saara Nissinen  2006    396          31.64   
  Kemin Tyven Uimarit  36.38                 
Oona Lipponen  2006    386          31.91   
  Kemin Tyven Uimarit  31.50                 
Armi Tavi  2007    371          32.35   
  Kemin Tyven Uimarit  33.63                 
Lina Juutilainen  2007    369          32.39   
  Rovaniemen Uimaseura  37.60                 
10  Milla Seppl  2007    360          32.66   
  Kemin Tyven Uimarit  33.75                 
11  Minerva Sorvisto  2007    354          32.85   
  Vieskan Uimarit  33.34                 
12  Aino Kauppinen  2006    348          33.05   
  Kemin Tyven Uimarit  33.14                 
13  Kiia rvs  2007    281          35.46   
  Swimming Club Rovaniemi  36.12                 
14  Heini Kela  2009    255          36.64   
  Kemin Uimaseura  35.98                 
15  Nella Jrni  2007    246          37.10   
  Kemin Tyven Uimarit  38.17                 
16  Seela Heiskanen  2007    199          39.80   
  Kemin Tyven Uimarit  39.88                 
17  Iida Eskola  2008    190          40.38   
  Vieskan Uimarit  42.45                 
18  Emma Koskela  2007    189          40.48   
  Vieskan Uimarit                   
19  Emma-Maria Lohela  2006    157          43.01   
  Rovaniemen Uimaseura                   
20  Juulia Koskela  2009    124          46.58   
  Vieskan Uimarit  45.49                 
21  Tilda Keskitalo  2007    115          47.77   
  Kemin Tyven Uimarit  48.02                 
22  Hilla Saukko  2009    84          52.93   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  56.30                 
Sunn-Maaria Jomppanen  2009              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  43.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuert 15 - 24 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Haipus  2001    584          27.80   
  Oulun Lohet  28.95                 
Maiju Huttunen  2005    522          28.87   
  Swimming Club Rovaniemi  28.98                 
Sofia Saukko  2001    505          29.18   
  Rovaniemen Uimaseura  30.11                 
Elisa Vakkuri  2002    493          29.43   
  Kemin Uimaseura  29.13                 
Jutta Mrt  2005    448          30.37   
  Kemin Tyven Uimarit  30.17                 
Saana Nsi  2004    441          30.53   
  Kemin Uimaseura  31.32                 
Noora Aikio  2004    415          31.15   
  Kemin Tyven Uimarit  30.45                 
Kiia Junttari  2004    408          31.34   
  Kemin Tyven Uimarit  31.81                 
Kristiina Ruotsalainen  2001    385          31.94   
  Rovaniemen Uimaseura  32.46                 
10  Wenla Niemi  2004    336          33.43   
  Swimming Club Rovaniemi  32.93                 
11  Saga Tuisku  2005    264          36.23   
  Kemin Tyven Uimarit  35.25                 
12  Elina Koskela  2005    237          37.53   
  Vieskan Uimarit  37.46                 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuert 25 - 99 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Ilola  1995    619          27.28   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Sini Niemi  1993    515          29.00   
  Tornion Uimaseura  29.33                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:41 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:30   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            27.84   
Nina Ilola  1995  Kemin Tyven Uimarit            28.88   
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            28.91   
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            28.95   
Nina Ilola  1995  Kemin Tyven Uimarit            29.14   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            29.27   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            29.29   
Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura            29.31   
Nina Ilola  1995  Kemin Tyven Uimarit            29.32   
10  Nina Ilola  1995  Kemin Tyven Uimarit            29.34   
11  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            29.45   
12  Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            29.46   
13  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            29.47   
14  Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            29.53   
15  Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            29.54   
16  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            29.55   
17  Nina Ilola  1995  Kemin Tyven Uimarit            29.57   
18  Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            29.75   
19  Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            29.93   
20  Sofia Saukko  2001  Rovaniemen Uimaseura            30.12   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  18:30 
 
Tulokset Laji 10 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:42   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuert 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lmps  2010    114          41.75   
  Vieskan Uimarit  42.04                 
Niila Moilanen  2011    51          54.54   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Leevi Koskela  2010              DSQ   
  Vieskan Uimarit  44.36                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuert 11 - 14 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miko Saukkonen  2006    349          28.83   
  Kemin Uimaseura  30.01                 
Jesse Koskinen  2006    342          29.01   
  Kemin Tyven Uimarit  30.51                 
Nooa Kaunisto  2007    284          30.86   
  Kemin Uimaseura  29.96                 
Veeti Riskil  2007    219          33.65   
  Rovaniemen Uimaseura  34.96                 
Tuomas Nissinen  2008    190          35.27   
  Kemin Tyven Uimarit  35.59                 
Henri Heiskanen  2007    174          36.35   
  Kemin Uimaseura  35.56                 
Rasmus Kinnunen  2007    171          36.51   
  Kemin Tyven Uimarit  35.59                 
Lauri Junttari  2007    171          36.54   
  Kemin Tyven Uimarit  35.46                 
Julius Turunen  2006    141          38.92   
  Rovaniemen Uimaseura  40.28                 
10  Eero Ranta-Valkama  2009    141          38.94   
  Swimming Club Rovaniemi  40.99                 
11  Veeti Polojrvi  2008    131          39.91   
  Swimming Club Rovaniemi  40.43                 
12  Kristian Juutilainen  2008    119          41.24   
  Rovaniemen Uimaseura  42.23                 
13  Iivari Tihinen  2009    101          43.50   
  Kemin Tyven Uimarit  42.06                 
14  Aatu Riskil  2009    70          49.19   
  Rovaniemen Uimaseura  56.26                 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuert 15 - 24 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Mkel  1998    728          22.56   
  Riihimen Uimaseura  21.91                 
Ronny Brnnkrr  2002    694          22.92   
  Kemin Tyven Uimarit  22.81                 
Toni Lipponen  2003    492          25.71   
  Kemin Tyven Uimarit  25.28                 
Henrik Siltari  2002    458          26.32   
  Kemin Uimaseura  27.49                 
Karlo Kilpinen  2003    381          27.99   
  Kemin Uimaseura  27.62                 
Aatu Pirneskoski  2001    312          29.90   
  Kemin Tyven Uimarit  28.12                 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuert 25 - 99 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Multanen  1959    254          32.05   
  Tornion Uimaseura  31.87                 
Timo Risnen  1977    253          32.07   
  Kemin Tyven Uimarit  30.91                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:42 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  18:31   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            22.79   
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            23.07   
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            25.21   
Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            25.50   
Toni Lipponen  2003  Kemin Tyven Uimarit            25.98   
Toni Lipponen  2003  Kemin Tyven Uimarit            26.20   
Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            26.23   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            26.30   
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            26.54   
10  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            26.78   
11  Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            27.12   
12  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            27.36   
13  Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            27.49   
14  Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            27.87   
15  Toni Lipponen  2003  Kemin Tyven Uimarit            27.94   
16  Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            28.02   
17  Toni Lipponen  2003  Kemin Tyven Uimarit            28.07   
18  Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            28.39   
19  Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            28.58   
20  Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            28.82   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  18:31 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:15   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    511  33.73  1:14.53  1:59.07    2:35.85   
  Kemin Tyven Uimarit  2:32.28                 
                     
Pinja Junttari  2006    449  37.50  1:19.59  2:04.87    2:42.60   
  Kemin Tyven Uimarit  2:45.20                 
                     
Oona Lipponen  2006    404  37.36  1:22.27  2:11.95    2:48.41   
  Kemin Tyven Uimarit  3:01.82                 
                     
Sara Lappalainen  2007    399  37.24  1:23.00  2:11.14    2:49.24   
  Swimming Club Rovaniemi  2:58.84                 
                     
Riialiina Kiljala  2008    396  37.08  1:22.17  2:12.51    2:49.62   
  Vieskan Uimarit  2:47.06                 
                     
Saara Nissinen  2006    381  38.45  1:21.58  2:11.85    2:51.86   
  Kemin Tyven Uimarit  3:01.73                 
                     
Iina Pasuri  2007    336  41.83  1:29.83  2:20.49    2:59.12   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  2:58.66                 
                     
Aino Kauppinen  2006    275  44.46  1:31.40  2:28.79    3:11.43   
  Kemin Tyven Uimarit  3:13.58                 
                     
Anni Lmps  2008    228  49.54  1:42.00  2:38.13    3:23.88   
  Vieskan Uimarit                   
                     
10  Minerva Sorvisto  2007    221  48.09  1:43.43  2:42.76    3:25.78   
  Vieskan Uimarit  3:16.75                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Kaarlejrvi  2004    375  38.21  1:21.85  2:16.26    2:52.70   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Kiia Junttari  2004    364  39.11  1:22.73  2:14.49    2:54.39   
  Kemin Tyven Uimarit  2:52.34                 
                     
Saga Tuisku  2005    238  41.95  1:31.07  2:32.86    3:20.89   
  Kemin Tyven Uimarit  3:17.67                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:28   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miko Saukkonen  2006    351  35.14  1:15.90  2:02.59    2:38.11   
  Kemin Uimaseura  2:37.91                 
                     
Jesse Koskinen  2006    312  36.48  1:16.77  2:06.48    2:44.34   
  Kemin Tyven Uimarit  2:52.89                 
                     
Valtteri Kotijrvi  2006    241  42.41  1:28.40  2:20.46    2:59.22   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  3:06.89                 
                     
Reetu Jauhojrvi  2009    189  43.89  1:32.69  2:30.92    3:14.18   
  Swimming Club Rovaniemi  3:09.67                 
                     
 
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    747  27.37  57.42  1:33.58    2:02.90   
  Kemin Tyven Uimarit  2:03.40                 
                     
Toni Lipponen  2003    551  31.08  1:05.17  1:45.54    2:16.00   
  Kemin Tyven Uimarit  2:14.02                 
                     
Henrik Siltari  2002    451  31.67  1:11.74  1:52.11    2:25.39   
  Kemin Uimaseura  2:25.19                 
                     
Kimmo Viinamki  1995    326  34.86  1:16.16  2:03.00    2:42.08   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:28 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:28   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Palojrvi  2007    377  35.53        1:16.20   
  Swimming Club Rovaniemi  1:22.43                 
                     
Milla Seppl  2007    211  43.04        1:32.44   
  Kemin Tyven Uimarit  1:40.08                 
                     
Armi Tavi  2007    194  40.28        1:35.06   
  Kemin Tyven Uimarit  1:28.02                 
                     
Auroora Kurttila  2008    179  46.13        1:37.50   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:38.51                 
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maiju Huttunen  2005    494  32.14        1:09.63   
  Swimming Club Rovaniemi  1:08.44                 
                     
Jutta Mrt  2005    398  34.34        1:14.79   
  Kemin Tyven Uimarit  1:18.63                 
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    571  30.94        1:06.33   
  Tornion Uimaseura  1:03.92                 
                     
Henna Hkk  2003    455  32.49        1:11.54   
  Oulun Uinti 1906  1:12.12                 
                     
Noora Aikio  2004    292  37.96        1:22.93   
  Kemin Tyven Uimarit  1:22.91                 
                     
Saana Nsi  2004    289  36.20        1:23.26   
  Kemin Uimaseura  1:21.92                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:28 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:29   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Junttari  2007    124  43.92        1:37.01   
  Kemin Tyven Uimarit  1:30.77                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    96  50.48        1:45.76   
  Kemin Tyven Uimarit  1:43.29                 
                     
Tuomas Nissinen  2008              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit                   
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003    434  30.01        1:04.02   
  Kemin Tyven Uimarit  1:01.05                 
                     
Ville Savulahti  2003    376  31.06        1:07.11   
  Riihimen Uimaseura  1:11.54                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    184  38.19        1:25.09   
  Kemin Tyven Uimarit  1:19.83                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:32   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 15, 4X25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemin Tyven Uimarit  2010              1:40.70   
  Kemin Tyven Uimarit                   
  Hilma Mrt  2012                 
  Anna Tavi  2011      53.40        53.40   
  Neea Liikamaa  2010                 
  Sunna Jrni  2011      1:40.70        1:40.70   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:32 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:01   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viesu Hurrikaanit T12  2008    214          2:35.66   
  Vieskan Uimarit  2:41.48                 
  Riialiina Kiljala  2008      32.40        32.40   
  Iida Eskola  2008      39.53        1:11.93   
  Peppi Tuohimaa  2010      1:23.73        2:35.66   
  Anni Lmps  2008              2:35.66   
                     
Kemus Neidit  2008    179          2:45.39   
  Kemin Uimaseura  2:35.78                 
  Minka Adeleine Torvikoski  2011      39.92        39.92   
  Iida Niemi  2008      38.77        1:18.69   
  Emma Kaunisto  2011      50.10        2:08.79   
  Heini Kela  2009      36.60        2:45.39   
                     
 
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemtu Naiset 1  2003    493          1:57.99   
  Kemin Tyven Uimarit  1:59.15                 
  Miina Torvikoski  2006      29.56        29.56   
  Noora Aikio  2004      30.12        59.68   
  Jutta Mrt  2005      30.12        1:29.80   
  Sara Maria Liisa Ylimki  2003      28.19        1:57.99   
                     
Kemtu Naiset 2  2004    427          2:03.79   
  Kemin Tyven Uimarit  2:05.87                 
  Kiia Junttari  2004      30.91        30.91   
  Oona Lipponen  2006      31.09        1:02.00   
  Janina Paakkolanvaara  2006      31.41        1:33.41   
  Pinja Junttari  2006      30.38        2:03.79   
                     
Kemtu Tytt  2006    375          2:09.27   
  Kemin Tyven Uimarit  2:15.48                 
  Milla Seppl  2007      32.35        32.35   
  Armi Tavi  2007      31.91        1:04.26   
  Aino Kauppinen  2006      33.84        1:38.10   
  Saara Nissinen  2006      31.17        2:09.27   
                     
Viesu Hurrikaanit T13  2005    198          2:39.97   
  Vieskan Uimarit  2:38.61                 
  Elina Koskela  2005      37.63        37.63   
  Emma Koskela  2007      40.70        1:18.33   
  Juulia Koskela  2009      47.82        2:06.15   
  Minerva Sorvisto  2007      33.82        2:39.97   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:01 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:02   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 18, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemin Tyven Uimarit Miehet  1995    484          1:42.83   
  Kemin Tyven Uimarit  1:42.02                 
  Toni Lipponen  2003      25.36        25.36   
  Kimmo Viinamki  1995      29.82        55.18   
  Petri Lampela  1996      25.03        1:20.21   
  Ronny Brnnkrr  2002      22.62        1:42.83   
                     
Kemus Jtkt  2002    350          1:54.58   
  Kemin Uimaseura  1:53.26                 
  Miko Saukkonen  2006      28.60        28.60   
  Nooa Kaunisto  2007      31.66        1:00.26   
  Karlo Kilpinen  2003      28.20        1:28.46   
  Henrik Siltari  2002      26.12        1:54.58   
                     
Kemtu Pojat  2006    207          2:16.49   
  Kemin Tyven Uimarit  2:16.30                 
  Lauri Junttari  2007      36.30        36.30   
  Rasmus Kinnunen  2007      35.26        1:11.56   
  Tuomas Nissinen  2008      36.17        1:47.73   
  Jesse Koskinen  2006      28.76        2:16.49   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:02 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:02   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Lappalainen  2007    383  36.85        1:19.46   
  Swimming Club Rovaniemi  1:26.41                 
                     
Lina Juutilainen  2007    368  37.12        1:20.57   
  Rovaniemen Uimaseura  1:24.55                 
                     
Armi Tavi  2007    322  39.81        1:24.21   
  Kemin Tyven Uimarit  1:22.89                 
                     
Milla Seppl  2007    300  40.55        1:26.21   
  Kemin Tyven Uimarit  1:25.81                 
                     
Auroora Kurttila  2008    272  41.33        1:29.03   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:30.97                 
                     
Kiia rvs  2007    272  43.14        1:29.04   
  Swimming Club Rovaniemi  1:30.01                 
                     
Minerva Sorvisto  2007    264  43.95        1:29.93   
  Vieskan Uimarit  1:37.19                 
                     
Anni Lmps  2008    250  45.72        1:31.59   
  Vieskan Uimarit  1:40.45                 
                     
Nella Jrni  2007    230  44.83        1:34.23   
  Kemin Tyven Uimarit  1:40.03                 
                     
10  Moona Leinonen  2008    221  45.55        1:35.41   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:43.07                 
                     
11  Iida Niemi  2008    216  46.45        1:36.18   
  Kemin Uimaseura                   
                     
12  Seela Heiskanen  2007    200  48.42        1:38.62   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
13  Emma Koskela  2007    145  51.77        1:49.70   
  Vieskan Uimarit  1:55.82                 
                     
14  Sunn-Maaria Jomppanen  2009    104  55.89        2:02.45   
  Swimming Club Rovaniemi  2:02.78                 
                     
 
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    536  33.46        1:11.07   
  Kemin Tyven Uimarit  1:11.65                 
                     
Jutta Mrt  2005    497  34.88        1:12.86   
  Kemin Tyven Uimarit  1:13.52                 
                     
Maiju Huttunen  2005    488  32.70        1:13.31   
  Swimming Club Rovaniemi  1:13.59                 
                     
Pinja Junttari  2006    445  35.82        1:15.59   
  Kemin Tyven Uimarit  1:16.64                 
                     
Oona Lipponen  2006    395  37.58        1:18.67   
  Kemin Tyven Uimarit  1:20.12                 
                     
Saara Nissinen  2006    388  36.89        1:19.15   
  Kemin Tyven Uimarit  1:19.53                 
                     
Anna Kortesalmi  2006    307  36.08        1:25.56   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Aino Kauppinen  2006    280  41.57        1:28.17   
  Kemin Tyven Uimarit  1:27.69                 
                     
Saga Tuisku  2005    269  40.11        1:29.36   
  Kemin Tyven Uimarit  1:26.48                 
                     
10  Elina Koskela  2005    157  49.45        1:46.82   
  Vieskan Uimarit  1:54.20                 
                     
 
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Haipus  2001    629  31.18        1:07.36   
  Oulun Lohet  1:06.66                 
                     
Nina Ilola  1995    629  30.53        1:07.38   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Sini Niemi  1993    549  32.31        1:10.51   
  Tornion Uimaseura  1:09.90                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    458  34.33        1:14.90   
  Kemin Uimaseura  1:13.77                 
                     
Kiia Junttari  2004    396  36.32        1:18.59   
  Kemin Tyven Uimarit  1:17.47                 
                     
Saana Nsi  2004    387  37.57        1:19.21   
  Kemin Uimaseura  1:21.60                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:02 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:02   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nooa Kaunisto  2007    217  39.05        1:24.44   
  Kemin Uimaseura  1:20.16                 
                     
Tuomas Nissinen  2008    187  41.33        1:28.72   
  Kemin Tyven Uimarit  1:32.02                 
                     
Veeti Riskil  2007    182  40.54        1:29.55   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Henri Heiskanen  2007    177  41.56        1:30.25   
  Kemin Uimaseura  1:31.88                 
                     
Reetu Jauhojrvi  2009    169  42.54        1:31.65   
  Swimming Club Rovaniemi  1:35.49                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    150  43.83        1:35.47   
  Kemin Tyven Uimarit  1:36.40                 
                     
Eero Ranta-Valkama  2009              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Koskinen  2006    322  33.76        1:14.03   
  Kemin Tyven Uimarit  1:17.72                 
                     
Miko Saukkonen  2006    304  34.98        1:15.47   
  Kemin Uimaseura  1:14.25                 
                     
Weeti Niemi  2006    258  39.94        1:19.65   
  Swimming Club Rovaniemi  1:22.05                 
                     
Arttu Ranta-Valkama  2006    128  46.94        1:40.68   
  Swimming Club Rovaniemi  1:39.24                 
                     
 
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    757  25.27        55.68   
  Kemin Tyven Uimarit  54.17                 
                     
Niko Mkel  1998    730  25.06        56.36   
  Riihimen Uimaseura  56.37                 
                     
Toni Lipponen  2003    536  29.52        1:02.48   
  Kemin Tyven Uimarit  1:00.88                 
                     
Henrik Siltari  2002    426  32.83        1:07.45   
  Kemin Uimaseura  1:05.90                 
                     
Ville Savulahti  2003    414  33.09        1:08.10   
  Riihimen Uimaseura  1:08.05                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001    279  36.30        1:17.61   
  Kemin Tyven Uimarit  1:12.93                 
                     
Karlo Kilpinen  2003              DSQ   
  Kemin Uimaseura  1:13.90                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:02 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:05   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 21, 200m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Palojrvi  2007    397  38.64  1:19.91  2:01.65    2:43.46   
  Swimming Club Rovaniemi  3:07.58                 
                     
Janina Paakkolanvaara  2006    349  39.20  1:22.76  2:08.61    2:50.61   
  Kemin Tyven Uimarit  2:55.73                 
                     
Heini Kela  2009    201  46.68  1:39.27  2:33.34    3:25.14   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Lilja Polojrvi  2006              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  3:31.26                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 21, 200m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Aikio  2004    347  38.77  1:22.23  2:07.62    2:51.02   
  Kemin Tyven Uimarit  2:51.27                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:05 
 
Tulokset Laji 23 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 23 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:04   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuert 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri-Unelma Hentil  2010    60          1:02.07   
  Kemin Tyven Uimarit  58.40                 
 
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuert 11 - 14 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    366          34.07   
  Vieskan Uimarit  32.67                 
Anna Kortesalmi  2006    351          34.56   
  Rovaniemen Uimaseura  34.12                 
Sara Lappalainen  2007    320          35.61   
  Swimming Club Rovaniemi  37.62                 
Pinja Junttari  2006    320          35.64   
  Kemin Tyven Uimarit  37.00                 
Oona Lipponen  2006    282          37.16   
  Kemin Tyven Uimarit  36.81                 
Janina Paakkolanvaara  2006    274          37.52   
  Kemin Tyven Uimarit  34.55                 
Saara Nissinen  2006    272          37.61   
  Kemin Tyven Uimarit  36.87                 
Armi Tavi  2007    259          38.21   
  Kemin Tyven Uimarit  36.92                 
Lina Juutilainen  2007    214          40.72   
  Rovaniemen Uimaseura  44.45                 
10  Milla Seppl  2007    175          43.53   
  Kemin Tyven Uimarit  42.61                 
11  Aino Kauppinen  2006    163          44.61   
  Kemin Tyven Uimarit  40.76                 
12  Nella Jrni  2007    131          47.94   
  Kemin Tyven Uimarit  46.60                 
Miina Torvikoski  2006              DNF   
  Kemin Tyven Uimarit  31.54                 
 
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuert 15 - 99 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nina Ilola  1995    573          29.34   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Sini Niemi  1993    537          29.99   
  Tornion Uimaseura  29.91                 
Henna Haipus  2001    495          30.80   
  Oulun Lohet  30.34                 
Sofia Saukko  2001    469          31.36   
  Rovaniemen Uimaseura  31.05                 
Maiju Huttunen  2005    466          31.43   
  Swimming Club Rovaniemi  30.74                 
Elisa Vakkuri  2002    443          31.97   
  Kemin Uimaseura  30.89                 
Jutta Mrt  2005    384          33.54   
  Kemin Tyven Uimarit  32.92                 
Saana Nsi  2004    382          33.60   
  Kemin Uimaseura  34.34                 
Maria Kaarlejrvi  2004    342          34.85   
  Swimming Club Rovaniemi  33.86                 
10  Kristiina Ruotsalainen  2001    330          35.25   
  Rovaniemen Uimaseura  35.07                 
11  Noora Aikio  2004    315          35.82   
  Kemin Tyven Uimarit  35.33                 
12  Kiia Junttari  2004    315          35.83   
  Kemin Tyven Uimarit  35.72                 
13  Saga Tuisku  2005    232          39.64   
  Kemin Tyven Uimarit  39.24                 
14  Elina Koskela  2005    111          50.61   
  Vieskan Uimarit  53.51                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:14   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nina Ilola  1995  Kemin Tyven Uimarit            30.59   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            30.81   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            31.16   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            31.17   
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            31.23   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            31.29   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            31.39   
Nina Ilola  1995  Kemin Tyven Uimarit            31.43   
Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            31.53   
10  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            31.59   
11  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            31.61   
12  Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            31.71   
13  Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            31.83   
14  Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            31.97   
15  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            32.00   
16  Henna Haipus  2001  Oulun Lohet            32.38   
17  Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            32.40   
18  Jutta Mrt  2005  Kemin Tyven Uimarit            32.70   
19  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            32.99   
20  Nina Ilola  1995  Kemin Tyven Uimarit            34.49   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 24 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 24 (Alkuert) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:04   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuert 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lmps  2010    55          57.19   
  Vieskan Uimarit  55.98                 
Leevi Koskela  2010    39          1:04.05   
  Vieskan Uimarit                   
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuert 11 - 14 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miko Saukkonen  2006    309          32.24   
  Kemin Uimaseura  32.63                 
Nooa Kaunisto  2007    233          35.38   
  Kemin Uimaseura  34.70                 
Jesse Koskinen  2006    198          37.34   
  Kemin Tyven Uimarit  35.97                 
Reetu Jauhojrvi  2009    133          42.61   
  Swimming Club Rovaniemi  41.86                 
Henri Heiskanen  2007    133          42.63   
  Kemin Uimaseura  45.64                 
Tuomas Nissinen  2008    123          43.82   
  Kemin Tyven Uimarit  44.88                 
Rasmus Kinnunen  2007    117          44.47   
  Kemin Tyven Uimarit  44.47                 
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuert 15 - 99 v 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    648          25.18   
  Kemin Tyven Uimarit  25.94                 
Niko Mkel  1998    570          26.29   
  Riihimen Uimaseura  23.74                 
Toni Lipponen  2003    476          27.91   
  Kemin Tyven Uimarit  28.82                 
Henrik Siltari  2002    368          30.42   
  Kemin Uimaseura  30.12                 
Aatu Pirneskoski  2001    264          33.98   
  Kemin Tyven Uimarit  31.39                 
Kimmo Viinamki  1995    257          34.26   
  Kemin Tyven Uimarit  33.74                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  12:15   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
Sponsori: Palsatech Oy 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            24.00   
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            24.83   
Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            27.08   
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            27.17   
Toni Lipponen  2003  Kemin Tyven Uimarit            27.95   
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            29.59   
Toni Lipponen  2003  Kemin Tyven Uimarit            29.67   
Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            29.69   
Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            30.18   
10  Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            30.49   
11  Niko Mkel  1998  Riihimen Uimaseura            30.97   
12  Ronny Brnnkrr  2002  Kemin Tyven Uimarit            31.06   
13  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            31.22   
14  Toni Lipponen  2003  Kemin Tyven Uimarit            31.33   
15  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            31.68   
16  Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            31.75   
17  Toni Lipponen  2003  Kemin Tyven Uimarit            31.76   
18  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            31.97   
19  Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            32.50   
20  Aatu Pirneskoski  2001  Kemin Tyven Uimarit            34.10   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  12:15 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:31   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 25, 25m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Rautio  2010              22.28   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto                   
Anna Tavi  2011              23.47   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Minka Adeleine Torvikoski  2011              24.58   
  Kemin Uimaseura                   
Hilma Tiri  2011              24.65   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto                   
Minka Ntynki  2011              25.28   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Emma Kaunisto  2011              25.58   
  Kemin Uimaseura  27.74                 
Siiri-Unelma Hentil  2010              25.65   
  Kemin Tyven Uimarit  28.50                 
Peppi Tuohimaa  2010              27.20   
  Vieskan Uimarit                   
Neea Liikamaa  2010              27.56   
  Kemin Tyven Uimarit                   
10  Sunna Jrni  2011              27.97   
  Kemin Tyven Uimarit                   
11  Hilma Mrt  2012              28.88   
  Kemin Tyven Uimarit  28.18                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:31 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:31   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 26, 25m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lmps  2010              22.51   
  Vieskan Uimarit                   
Leevi Koskela  2010              24.69   
  Vieskan Uimarit                   
Niila Moilanen  2011              26.10   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Julius Hyvrinen  2010              27.26   
  Kemin Tyven Uimarit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:31 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:52   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 27, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    417  1:13.67  2:34.56  3:55.08    5:14.39   
  Vieskan Uimarit  5:09.50                 
                     
 
Laji 27, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maiju Huttunen  2005    502  1:10.05  2:26.08  3:43.07    4:55.47   
  Swimming Club Rovaniemi  5:09.92                 
                     
Jutta Mrt  2005    419  1:15.31  2:37.16  3:57.06    5:13.80   
  Kemin Tyven Uimarit  5:07.88                 
                     
Sofia Palojrvi  2007    415  1:12.50  2:32.68  3:54.33    5:14.94   
  Swimming Club Rovaniemi  5:29.65                 
                     
Milla Seppl  2007    293  1:20.76  2:50.11  4:22.76    5:53.52   
  Kemin Tyven Uimarit  5:57.66                 
                     
Armi Tavi  2007              DNF   
  Kemin Tyven Uimarit  6:21.11                 
                     
 
Laji 27, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Kaarlejrvi  2004    430  1:15.07  2:34.31  3:53.93    5:11.02   
  Swimming Club Rovaniemi  5:08.29                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:53   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 28, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Nissinen  2008    203  1:24.48  2:57.80  5:17.10    6:01.79   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Veeti Polojrvi  2008              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinn knnksess               
                     
 
Laji 28, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Riskil  2007    210  1:23.92  2:56.88  4:28.90    5:57.90   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
Rasmus Kinnunen  2007    159  1:30.61  3:12.92  4:54.57    6:32.60   
  Kemin Tyven Uimarit  6:18.69                 
                     
 
Laji 28, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003    576  59.34  2:04.29  3:10.27    4:15.71   
  Kemin Tyven Uimarit  4:08.42                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:53   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Hkkil  2011    135          56.10   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Minka Adeleine Torvikoski  2011    134          56.27   
  Kemin Uimaseura  55.11                 
Emma Rautio  2010    131          56.70   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  55.25                 
Emma Kaunisto  2011    118          58.56   
  Kemin Uimaseura  56.84                 
Siiri-Unelma Hentil  2010    96          1:02.69   
  Kemin Tyven Uimarit  1:02.52                 
Minka Ntynki  2011    78          1:07.40   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Peppi Tuohimaa  2010    74          1:08.39   
  Vieskan Uimarit  1:08.90                 
 
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Torvikoski  2006    530          35.57   
  Kemin Tyven Uimarit  35.42                 
Pinja Junttari  2006    437          37.95   
  Kemin Tyven Uimarit  38.66                 
Janina Paakkolanvaara  2006    367          40.19   
  Kemin Tyven Uimarit  38.50                 
Saara Nissinen  2006    298          43.09   
  Kemin Tyven Uimarit  43.00                 
Oona Lipponen  2006    294          43.28   
  Kemin Tyven Uimarit  43.41                 
Anni Lmps  2008    250          45.68   
  Vieskan Uimarit  45.83                 
Kiia rvs  2007    238          46.47   
  Swimming Club Rovaniemi  48.33                 
Iida Niemi  2008    221          47.63   
  Kemin Uimaseura  49.21                 
Aino Kauppinen  2006    218          47.85   
  Kemin Tyven Uimarit  46.58                 
10  Minerva Sorvisto  2007    217          47.88   
  Vieskan Uimarit  56.85                 
11  Hilla Kuusela  2006    207          48.62   
  Rovaniemen Uimaseura  51.31                 
12  Seela Heiskanen  2007    205          48.83   
  Kemin Tyven Uimarit  47.12                 
13  Moona Leinonen  2008    176          51.38   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  51.89                 
14  Nella Jrni  2007    175          51.46   
  Kemin Tyven Uimarit  52.72                 
15  Heini Kela  2009    127          57.24   
  Kemin Uimaseura  1:01.71                 
16  Juulia Koskela  2009    118          58.66   
  Vieskan Uimarit  59.83                 
17  Emma Koskela  2007    116          58.94   
  Vieskan Uimarit  59.58                 
18  Sunn-Maaria Jomppanen  2009    115          59.13   
  Swimming Club Rovaniemi  1:00.17                 
Iida Eskola  2008              DSQ   
  Vieskan Uimarit  52.19                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
 
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Junttari  2004    380          39.75   
  Kemin Tyven Uimarit  38.54                 
Kristiina Ruotsalainen  2001    313          42.41   
  Rovaniemen Uimaseura  43.44                 
Wenla Niemi  2004    295          43.23   
  Swimming Club Rovaniemi  44.28                 
Saana Nsi  2004    274          44.32   
  Kemin Uimaseura  44.52                 
Saga Tuisku  2005    220          47.65   
  Kemin Tyven Uimarit  47.34                 
Elina Koskela  2005    142          55.17   
  Vieskan Uimarit  54.18                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  17:53   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lmps  2010    80          58.60   
  Vieskan Uimarit  54.34                 
Leevi Koskela  2010    53          1:06.87   
  Vieskan Uimarit  1:01.47                 
 
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Weeti Niemi  2006    331          36.49   
  Swimming Club Rovaniemi  38.33                 
Miko Saukkonen  2006    321          36.84   
  Kemin Uimaseura  39.58                 
Jesse Koskinen  2006    312          37.22   
  Kemin Tyven Uimarit  39.16                 
Nooa Kaunisto  2007    190          43.92   
  Kemin Uimaseura  41.74                 
Julius Turunen  2006    115          51.78   
  Rovaniemen Uimaseura  55.10                 
Iivari Tihinen  2009    84          57.62   
  Kemin Tyven Uimarit  1:01.29                 
Aleksi Kallioinen  2009    72          1:00.43   
  Kemin Tyven Uimarit  1:04.69                 
Eero Ranta-Valkama  2009    69          1:01.49   
  Swimming Club Rovaniemi  59.49                 
 
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Toni Lipponen  2003    470          32.47   
  Kemin Tyven Uimarit  34.00                 
Ville Savulahti  2003    443          33.12   
  Riihimen Uimaseura  33.38                 
Karlo Kilpinen  2003    375          35.00   
  Kemin Uimaseura  35.49                 
Aatu Pirneskoski  2001    236          40.83   
  Kemin Tyven Uimarit  37.92                 
 
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kimmo Viinamki  1995    262          39.45   
  Kemin Tyven Uimarit  38.62                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  08 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:20   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 31, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemtu Pojat  2006    221          5:03.13   
  Kemin Tyven Uimarit  5:12.30                 
  Lauri Junttari  2007      36.95  1:18.68      1:18.68   
  Rasmus Kinnunen  2007      36.47  1:18.79      2:37.47   
  Tuomas Nissinen  2008      36.72  1:19.87      3:57.34   
  Jesse Koskinen  2006      30.08  1:05.79      5:03.13   
                     
 
Laji 31, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemin Tyven Uimarit Miehet  1996    534          3:45.89   
  Kemin Tyven Uimarit  3:42.53                 
  Toni Lipponen  2003      26.64  55.76      55.76   
  Roope Hyvrinen  2003      30.82  1:04.93      2:00.69   
  Petri Lampela  1996      25.89  55.29      2:55.98   
  Ronny Brnnkrr  2002      23.87  49.91      3:45.89   
                     
Kemus Jtkt  2002    350          4:20.04   
  Kemin Uimaseura  4:22.97                 
  Henri Heiskanen  2007      36.06  1:16.81      1:16.81   
  Henrik Siltari  2002      27.16  56.57      2:13.38   
  Karlo Kilpinen  2003      30.58  1:04.01      3:17.39   
  Miko Saukkonen  2006      29.54  1:02.65      4:20.04   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  10:20 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  10:26   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 32, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemtu Naiset  2006    457          4:30.17   
  Kemin Tyven Uimarit  4:32.55                 
  Janina Paakkolanvaara  2006      33.06  1:09.87      1:09.87   
  Oona Lipponen  2006      33.35  1:09.60      2:19.47   
  Pinja Junttari  2006      32.41  1:07.55      3:27.02   
  Miina Torvikoski  2006      30.19  1:03.15      4:30.17   
                     
Kemtu Tytt  2006    365          4:51.33   
  Kemin Tyven Uimarit  4:58.86                 
  Armi Tavi  2007      33.75  1:12.61      1:12.61   
  Aino Kauppinen  2006      18.34  34.32      1:46.93   
  Saara Nissinen  2006      39.64  1:13.08      3:00.01   
  Milla Seppl  2007      37.12  1:51.32      4:51.33   
                     
Viesu Hurrikkanit T14  2007    185          6:04.99   
  Vieskan Uimarit  5:31.99                 
  Minerva Sorvisto  2007      35.37  1:15.91      1:15.91   
  Emma Koskela  2007      43.06  1:31.03      2:46.94   
  Iida Eskola  2008      43.30  1:32.68      4:19.62   
  Peppi Tuohimaa  2010      47.88  1:45.37      6:04.99   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  10:26 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:08   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 33, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Riskil  2007    189  40.84        1:25.23   
  Rovaniemen Uimaseura  1:25.14                 
                     
Henri Heiskanen  2007    156  1:30.83        1:30.74   
  Kemin Uimaseura  1:37.31                 
                     
Tuomas Nissinen  2008    146  46.13        1:32.75   
  Kemin Tyven Uimarit  1:37.96                 
                     
Lauri Junttari  2007    136  47.11        1:34.95   
  Kemin Tyven Uimarit  1:38.35                 
                     
Rasmus Kinnunen  2007    132  46.89        1:36.00   
  Kemin Tyven Uimarit  1:34.13                 
                     
Veeti Polojrvi  2008    106  52.22        1:43.18   
  Swimming Club Rovaniemi  1:50.30                 
                     
Iivari Tihinen  2009    86  53.15        1:50.61   
  Kemin Tyven Uimarit  2:08.43                 
                     
Aleksi Kallioinen  2009    81  54.81        1:53.05   
  Kemin Tyven Uimarit  1:58.76                 
                     
 
Laji 33, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henrik Siltari  2002    338  34.42        1:10.20   
  Kemin Uimaseura  1:10.79                 
                     
Kimmo Viinamki  1995    282  36.44        1:14.55   
  Kemin Tyven Uimarit  1:14.14                 
                     
Karlo Kilpinen  2003    247  37.99        1:17.97   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Aatu Pirneskoski  2001    220  38.48        1:20.95   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kemin Tyven Uimarit  Tulostusaika  11:08 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  KemTu-uinnit 2020    Tulostuspivmr  09 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  11:08   
  Jrjestj  Kemin Tyven Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  08 helmikuu 2020         
 
 
Laji 34, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Palojrvi  2007    384  37.19        1:15.93   
  Swimming Club Rovaniemi  1:15.82                 
                     
Sara Lappalainen  2007    293  40.92        1:23.12   
  Swimming Club Rovaniemi  1:25.28                 
                     
Auroora Kurttila  2008    261  42.01        1:26.32   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:25.19                 
                     
Eerika Hcklin  2008    251  42.27        1:27.49   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:30.93                 
                     
Kiia rvs  2007    241  43.22        1:28.70   
  Swimming Club Rovaniemi  1:28.61                 
                     
Minerva Sorvisto  2007    221  43.84        1:31.29   
  Vieskan Uimarit  1:27.84                 
                     
Armi Tavi  2007    211  44.36        1:32.64   
  Kemin Tyven Uimarit  1:28.59                 
                     
Sara Laukkanen  2009    181  47.71        1:37.56   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:36.85                 
                     
Heini Kela  2009    174  47.40        1:38.77   
  Kemin Uimaseura                   
                     
10  Saana Runtti  2010    147  49.32        1:44.51   
  Haukiputaan Heitto uintijaosto  1:48.88                 
                     
11  Emma Koskela  2007    120  54.14        1:51.89   
  Vieskan Uimarit  2:12.76                 
                     
12  Juulia Koskela  2009    116  55.38        1:53.12   
  Vieskan Uimarit                   
                     
13  Tilda Keskitalo  2007    110  55.66        1:55.21   
  Kemin Tyven Uimarit  2:03.17                 
                     
14  Iida Eskola  2008    101  55.69        1:58.45   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Anni Lmps  2008              DNF   
  Vieskan Uimarit  1:35.61                 
                     
Nella Jrni  2007              DNF   
  Kemin Tyven Uimarit  1:42.23                 
                     
Milla Seppl  2007              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit  1:29.52                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Seela Heiskanen  2007              DSQ   
  Kemin Tyven Uimarit  1:40.36                 
  SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
Laji 34, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saga Tuisku  2005    247  41.63        1:27.98   
  Kemin Tyven Uimarit  1:27.05                 
                     
 
Laji 34, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ada Niskala  2000    489  34.24        1:10.08   
  Rovaniemen Uimaseura  1:09.26                 
                     
Henna Hkk  2003    430  34.64        1:13.16   
  Oulun Uinti 1906  1:09.91                 
                     
Elisa Vakkuri  2002    397  36.11        1:15.13   
  Kemin Uimaseura  1:13.84                 
                     
Kiia Junttari  2004    343  37.73        1:18.83   
  Kemin Tyven Uimarit  1:17.63