2024-07-15   17:35:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Limfjords Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Limfrords Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangr  Struer Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 januar 2020         
 
 
Lb 10, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 1921-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Alexander Korsager Elkjr  2001  Lyseng IF    31.35  1:05.49  1:47.11    2:17.77   
William Sloth  2003  Lyseng IF    30.46  1:06.37  1:46.54    2:18.95   
Malthe Theisen  2003  Ikast Svmmeklub    30.66  1:05.92  1:50.93    2:22.75   
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub    30.81  1:09.11  1:54.49    2:30.23   
Martin Lnstrup  1993  Struer Svmmeklub    35.63  1:23.61  2:14.13    2:57.02   
                     
 
Lb 10, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Lucas Rosenborg  2004  Lyseng IF    31.51  1:06.50  1:49.20    2:21.42   
Anton Poulsen  2004  Skive Svmmeklub Poseidon    31.76  1:10.39  1:54.60    2:26.64   
Sren Winther Hald  2005  Struer Svmmeklub    32.15  1:10.98  1:56.62    2:30.80   
William Jensen  2005  Thisted Svmmeklub    34.17  1:14.40  2:00.92    2:36.21   
Simon Gallacher  2005  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    34.08  1:18.81  2:09.35    2:45.49   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro Svmme Club    37.60  1:21.17  2:10.22    2:47.37   
Daniel Horns  2004  Haderslev Svmme Klub    34.82  1:23.50  2:15.97    2:52.71   
Magnus Lenoire Nielsen  2005  Aarhus Idrtsforening Af 1900    34.44  1:19.35  2:14.10    2:57.47   
Tobias Tariku Sigh  2005  Svmmeklubben Koral    48.64  1:40.58  2:43.08    3:29.72   
                     
 
Lb 10, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs Svmmeafdeling    34.64  1:17.48  2:03.74    2:38.48   
David Hansen Hobolth  2006  Haderslev Svmme Klub    39.19  1:19.32  2:06.60    2:42.82   
Simon Gaarde  2007  Silkeborg Svmmeklub    38.00  1:22.86  2:10.82    2:47.75   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svmmeklub    35.94  1:21.48  2:13.65    2:52.41   
Ludvig Mller  2007  Aalborg Svmmeklub    38.50  1:26.43  2:15.82    2:54.66   
August Mumm  2006  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    37.58  1:22.54  2:17.77    2:57.11   
Tobias Hjgaard Holm  2006  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    41.34  1:24.88  2:17.95    2:59.14   
Lukas Bgh Worup  2007  Aalborg Svmmeklub    42.60  1:27.27  2:21.79    3:01.49   
Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs Svmmeafdeling    41.60  1:31.12  2:28.43    3:07.23   
10  Laurits Holm  2006  Haderslev Svmme Klub    42.12  1:32.02  2:28.05    3:08.10   
11  Vilfred Beedholm-Ebsen  2007  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    42.78  1:30.57  2:27.71    3:09.34   
12  Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svmmeafdeling    42.78  1:30.90  2:25.89    3:09.87   
13  Tobias Holt  2006  Svmmeklubben Grindsted    42.91  1:35.00  2:32.42    3:15.50   
14  Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svmmeafdeling    44.85  1:35.42  2:35.73    3:17.61   
15  Aske T Jensen  2007  Silkeborg Svmmeklub    44.89  1:31.65  2:35.88    3:20.00   
16  Christian Guldbrandt  2007  Agfs Svmmeafdeling    46.23  1:37.72  2:38.90    3:25.47   
17  Arthur Kseler Nielsen  2007  Thisted Svmmeklub    49.58  1:43.44  2:44.87    3:31.82   
18  Gustav Fgh  2006  Lyseng IF    54.34  1:49.78  2:56.89    3:44.48   
19  Karl Emil Sthr Lose  2007  Herning Svmmeklub    54.89  1:53.42  3:03.01    3:55.35   
Valdemar Theisen  2007  Ikast Svmmeklub            DSQ  cravl tag ef. start 
Victor Juhl  2007  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  tyvstart 
                     
 
Lb 10, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Magnus Rantzau Vejvad  2008  Silkeborg Svmmeklub    45.69  1:31.08  2:31.58    3:10.92   
Alexander Yung K Gotfreds  2008  Herning Svmmeklub    43.01  1:34.57  2:29.22    3:13.83   
Martin Kjr Thorsen  2008  Herning Svmmeklub    48.36  1:37.86  2:37.20    3:21.67   
Felix Yung K Gotfredsen  2008  Herning Svmmeklub    47.44  1:40.60  2:40.94    3:22.71   
Sander Thygesen  2009  Herning Svmmeklub    50.54  1:41.50  2:47.03    3:33.06   
Marcus K. Jespersen  2009  Agfs Svmmeafdeling    51.30  1:49.53  2:57.89    3:47.78   
Emil Valters Peca  2008  Herning Svmmeklub            DSQ  Fejl benspark bryst 
Hjalte Damgaard  2008  Herning Svmmeklub            DSQ  Ryg afslut p maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Struer Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner