2024-07-15   17:25:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Limfjords Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Limfrords Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangr  Struer Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 januar 2020         
 
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mads Kloster  2002  Thisted Svmmeklub    27.84        58.20   
Daniel Gallacher  2002  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    29.58        1:01.17   
Alexander Korsager Elkjr  2001  Lyseng IF    30.63        1:01.22   
Ejnar Truelsen  2002  Herning Svmmeklub    30.89        1:03.28   
Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svmme Klub    31.08        1:04.47   
Oliver Veile  2001  Durup IF    33.14        1:08.93   
Oliver Fokkink  2003  Svmmeklubben Grindsted    34.25        1:13.48   
Kasper Larsen  2002  Svmmeklubben Grindsted    35.58        1:14.67   
Nicolai Holm  2003  Ikast Svmmeklub    37.48        1:17.06   
10  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svmme Klub    41.30        1:21.95   
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Asger Mathiasen  2004  Thisted Svmmeklub    30.83        1:03.90   
Gustav Hansen  2004  Thisted Svmmeklub    30.43        1:04.17   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svmmeklub    33.16        1:07.84   
Jakob Krag Srensen  2004  Svmmeklubben Koral    34.97        1:12.24   
Thomas Kjr Thorsen  2004  Herning Svmmeklub    34.56        1:13.22   
Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svmmeklub    38.77        1:19.67   
Sren Egedal  2005  Struer Svmmeklub    44.05        1:29.06   
Magnus Ropdrup  2005  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    55.21        1:50.61   
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Karl B. Hansen  2006  Agfs Svmmeafdeling    34.44        1:11.80   
Christian Bakke  2006  Thisted Svmmeklub    36.41        1:14.44   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svmmeklub    37.18        1:15.04   
Johannes Jervidalo  2006  Aarhus Idrtsforening Af 1900    36.45        1:15.09   
Sebastian Rasmussen  2007  Agfs Svmmeafdeling    37.38        1:15.17   
Gustav Dyrbye  2006  Thisted Svmmeklub    37.35        1:18.04   
Vlad Nazarov  2006  Holstebro Svmme Club    37.97        1:19.10   
Rasmus Norup  2007  Aalborg Svmmeklub    38.71        1:19.80   
Casper Eriksen  2007  Thisted Svmmeklub    39.92        1:20.32   
10  Storm Jensen  2007  Aalborg Svmmeklub    38.64        1:20.33   
11  Sebastian Langvad  2006  Lyseng IF    39.60        1:20.45   
12  Noah Jonasen  2007  Thisted Svmmeklub    39.49        1:20.64   
13  Frederik Rantzau Vejvad  2007  Silkeborg Svmmeklub    39.99        1:21.66   
14  August Mumm  2006  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    39.13        1:21.96   
15  Lukas Bgh Worup  2007  Aalborg Svmmeklub    41.34        1:22.19   
16  Rasmus T Skalshj  2006  Struer Svmmeklub    43.08        1:25.97   
17  Simon Fancello  2006  Lyseng IF    43.15        1:26.51   
18  Patrick Gadeberg  2007  Ikast Svmmeklub    42.02        1:27.08   
19  Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svmmeafdeling    41.46        1:27.27   
Daniel Kristensen  2006  Ikast Svmmeklub            DSQ  Ej fortsat bevg.75m 
Jakob Strmose  2007  Svmmeklubben Grindsted            DSQ  Ej fortsat bevg.75m 
                     
 
Lb 8, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigurd S. Kristensen  2008  Aalborg Svmmeklub    37.45        1:17.67   
Ivan Pedersen  2008  Thisted Svmmeklub    40.88        1:23.75   
Sander Thygesen  2009  Herning Svmmeklub    43.91        1:30.36   
Noah Bie Bock  2008  Silkeborg Svmmeklub    45.66        1:32.62   
Martin Kjr Thorsen  2008  Herning Svmmeklub    48.04        1:34.80   
Felix Yung K Gotfredsen  2008  Herning Svmmeklub    46.92        1:35.43   
Albert Hoffmeyer  2008  Agfs Svmmeafdeling    49.15        1:42.82   
Albert Brandt-Petersen  2008  Aalborg Svmmeklub    51.46        1:47.64   
Philip Juul Mballe  2009  Silkeborg Svmmeklub    57.21        1:58.91   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Struer Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:24 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner