2024-07-15   16:15:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Limfjords Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Limfrords Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:13   
  Arrangr  Struer Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  25 januar 2020         
 
 
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast Svmmeklub    32.77  1:10.94  1:56.51    2:32.69   
Weronika L. Bjrn  2005  Ikast Svmmeklub    38.56  1:20.53  2:07.82    2:43.57   
Emilie Vring Nielsen  2005  Ikast Svmmeklub    38.64  1:22.37  2:07.74    2:47.65   
Laura Lh  2005  Holstebro Svmme Club    38.69  1:20.84  2:08.99    2:48.05   
Ida Jul Christensen  2004  Thisted Svmmeklub    40.89  1:24.88  2:14.36    2:52.39   
Katrine Krogh  2005  Ikast Svmmeklub    38.22  1:23.49  2:12.55    2:54.88   
Kirstine Buch  2005  Svmmeklubben Koral    39.62  1:24.04  2:16.79    2:55.87   
Anne Horn  2004  Haderslev Svmme Klub    37.52  1:22.24  2:14.47    2:58.87   
Lea Walln  2005  Aarhus Idrtsforening Af 1900    40.98  1:30.68  2:25.08    3:05.61   
10  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svmme Klub    44.68  1:33.77  2:31.04    3:10.75   
                     
 
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Nikoline Sejr  2006  Lyseng IF    34.62  1:16.52  2:07.34    2:44.11   
Mia Borup Mlgaard  2006  Silkeborg Svmmeklub    37.18  1:17.87  2:06.80    2:44.69   
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs Svmmeafdeling    37.37  1:19.76  2:08.02    2:45.48   
Julie Ravn Holst  2007  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    38.50  1:20.27  2:08.48    2:47.77   
Marie Kromann Mller  2006  Agfs Svmmeafdeling    40.10  1:24.15  2:10.85    2:51.06   
Dagmar Keller  2006  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    39.25  1:22.69  2:11.84    2:51.22   
Emilie Winum Andersen  2007  Lyseng IF    39.42  1:24.67  2:16.72    2:56.43   
Frederikke Srensen  2006  Thisted Svmmeklub    38.25  1:24.76  2:18.68    2:57.56   
Freja Fogh Morthensen  2006  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    39.56  1:24.42  2:19.46    3:00.75   
10  Emma Andersen  2007  Aalborg Svmmeklub    42.02  1:24.91  2:20.91    3:01.23   
11  Sofia Gad  2007  Lyseng IF    42.62  1:26.98  2:21.86    3:01.55   
12  Ingeborg Foged Have  2007  Holstebro Svmme Club    42.32  1:29.74  2:22.37    3:02.89   
13  Julie Norman Ramer  2007  Lyseng IF    40.98  1:30.01  2:20.80    3:04.21   
14  Emilie Hundahl Gravesen  2007  Thisted Svmmeklub    43.76  1:29.30  2:29.19    3:05.84   
15  Caitlin Holbk Lundager  2007  Aalborg Svmmeklub    41.68  1:25.39  2:24.59    3:06.54   
16  Lrke Kristensen  2007  Silkeborg Svmmeklub    43.23  1:31.98  2:24.71    3:07.22   
17  Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro Svmme Club    43.46  1:29.28  2:26.85    3:10.41   
18  Mathilde Kongsgaard Jakobsen  2007  Holstebro Svmme Club    40.94  1:28.17  2:26.81    3:10.55   
19  Mia Jrgensen  2006  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    43.21  1:32.88  2:27.61    3:11.88   
20  Stine Hornshj Salomonsen  2006  Herning Svmmeklub    44.68  1:31.57  2:30.20    3:14.36   
21  Marie Storm Pedersen  2006  Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin    44.84  1:37.83  2:32.37    3:17.12   
22  Karoline K. Jakobsen  2007  Lyseng IF    50.77  1:42.04  2:37.85    3:22.62   
23  Tuana Kasirga  2007  Ikast Svmmeklub    50.20  1:42.84  2:42.68    3:27.95   
Dicte Olsen  2007  IHF Svmning            DNF   
Laura Dahl  2007  Vildbjerg Svmmeklub            DNF   
Agnes Kaae Lunde  2007  Agfs Svmmeafdeling            DSQ  ej afs. af ryk v100m 
Nicoline Astrup Jensen  2006  Herning Svmmeklub            DSQ  EFB ved 75m 
                     
 
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Caroline K. Srensen  2008  Thisted Svmmeklub    40.09  1:24.58  2:23.34    3:02.97   
Cecilie Kehlet  2009  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    43.29  1:33.05  2:26.99    3:07.39   
Marie Pilegaard Kfer  2008  Agfs Svmmeafdeling    44.73  1:31.74  2:27.73    3:09.60   
Carlijn Loeven  2008  Herning Svmmeklub    44.32  1:30.34  2:28.44    3:10.99   
Kathrine Bak Mathiasen  2008  Struer Svmmeklub    47.27  1:36.57  2:33.25    3:16.48   
Anna Katrine Willems  2008  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    45.40  1:36.88  2:32.65    3:19.10   
Ida Gjelstrup  2009  Aalborg Svmmeklub    46.25  1:34.68  2:33.65    3:19.40   
Johanne Ishi  2008  Struer Svmmeklub    46.76  1:39.76  2:37.91    3:24.88   
Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs Svmmeafdeling    45.31  1:37.28  2:39.15    3:25.12   
10  Nova V. Sty Toftegaard  2009  Agfs Svmmeafdeling    51.92  1:41.54  2:44.00    3:25.67   
11  Anna Friis Stenholt  2009  Silkeborg Svmmeklub    49.87  1:49.58  2:46.53    3:30.42   
12  Frederikke Filskov Ipsen  2008  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling    53.01  1:46.78  2:44.08    3:30.83   
13  Ea Juhl Thallaug  2008  Agfs Svmmeafdeling    52.45  1:45.93  2:49.03    3:36.44   
14  Melanie Frank  2008  Vildbjerg Svmmeklub    50.19  1:51.85  2:58.51    3:44.03   
15  Astrid Martinez Vestergaard  2009  Agfs Svmmeafdeling    56.18  1:48.03  2:54.48    3:44.06   
16  Isabella Fauerholdt  2008  Agfs Svmmeafdeling    1:03.19  1:58.78  3:01.95    3:51.01   
17  Caroline R. Frandsen  2009  Herning Svmmeklub    58.85  1:56.76  3:01.91    3:53.89   
18  Johanne S. Geiger  2008  Herning Svmmeklub    59.49  2:01.32  3:04.59    3:55.31   
Alberte Bgeskov Johnsen  2008  VIK-Skovbakken Svmmeafdeling            DSQ  EFB v75m 
Silja Bregenov  2009  IHF Svmning            DSQ  brystben i fly v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Struer Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:13 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner