2021-12-09   08:07:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Täby TYR Non Invite 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag kl. 09.30 (Insim kl 08.30-09.15)

Document
Resultat
Täby TYR Non Invite
Plats: Tibblebadet Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 7 jun 2020
Gren 11, 200m Medley Damer  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.73 390 2:52.55
50m: 37.36
100m: 1:21.67
(44.31)
150m: 2:13.37
(51.70)
200m: 2:52.55
(39.18)
2 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.76 379 2:54.18 +1.63
50m: 38.45
100m: 1:24.96
(46.51)
150m: 2:15.21
(50.25)
200m: 2:54.18
(38.97)
3 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.53 358 2:57.51 +4.96
50m: 39.58
100m: 1:27.36
(47.78)
150m: 2:18.47
(51.11)
200m: 2:57.51
(39.04)
4 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim -.-- 331 3:02.16 +9.61
50m: 42.84
100m: 1:30.62
(47.78)
150m: 2:20.82
(50.20)
200m: 3:02.16
(41.34)
5 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.68 304 3:07.46 +14.91
50m: 40.41
100m: 1:29.94
(49.53)
150m: 2:23.38
(53.44)
200m: 3:07.46
(44.08)
6 Emilia Rylander 2008 Täby Sim +0.80 297 3:08.86 +16.31
50m: 44.82
100m: 1:34.16
(49.34)
150m: 2:30.30
(56.14)
200m: 3:08.86
(38.56)
7 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.74 295 3:09.30 +16.75
50m: 44.71
100m: 1:34.99
(50.28)
150m: 2:28.88
(53.89)
200m: 3:09.30
(40.42)
8 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim +0.86 284 3:11.78 +19.23
50m: 41.58
100m: 1:30.61
(49.03)
150m: 2:29.64
(59.03)
200m: 3:11.78
(42.14)
9 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.80 266 3:16.08 +23.53
50m: 49.82
100m: 1:39.58
(49.76)
150m: 2:34.16
(54.58)
200m: 3:16.08
(41.92)
10 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim -.-- 266 3:16.09 +23.54
50m: 43.69
100m: 1:34.52
(50.83)
150m: 2:32.69
(58.17)
200m: 3:16.09
(43.40)
11 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.78 263 3:16.69 +24.14
50m: 46.05
100m: 1:40.56
(54.51)
150m: 2:35.70
(55.14)
200m: 3:16.69
(40.99)
12 Sasha Lacy 2007 Täby Sim +0.72 237 3:23.65 +31.10
50m: 41.04
100m: 1:35.57
(54.53)
150m: 2:38.50
(1:02.93)
200m: 3:23.65
(45.15)
13 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim +0.93 3:25.21 +32.66
50m: 48.75
100m: 1:42.62
(53.87)
150m: 2:40.69
(58.07)
200m: 3:25.21
(44.52)
14 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim -.-- 219 3:29.19 +36.64
50m: 48.54
100m: 1:41.49
(52.95)
150m: 2:42.81
(1:01.32)
200m: 3:29.19
(46.38)
15 Alma Löfgren 2008 Täby Sim +0.81 202 3:34.93 +42.38
50m: 47.73
100m: 1:41.60
(53.87)
150m: 2:44.56
(1:02.96)
200m: 3:34.93
(50.37)
Grenen officiell:  2020-06-06 11:51:45
2020-06-06 11:53:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner