2022-11-27   01:05:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Skomakardoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 29/2 kl 9:00 (insim 07.30)

Document
Resultat
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 1, 4X50m Frisim po. A-B - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Örebro Simallians Lag 1 21 Örebro Simallians 579 1:39.09
Oscar Wilhelmsson 2002 AM3902 -.-- 24.28 24.28
Hannes Börjel 2002 AO4502 -.-- 25.02 49.30
Adrijan Danqi 2002 AS2502 -.-- 25.74 1:15.04
Rudolfs Stupans 1999 AX0599 -.-- 24.05 1:39.09
2 Motala Simsällskap 18 Motala Simsällskap 480 1:45.48 +6.39
Henrik Eriksson 2002 AJ6902 -.-- 25.83 25.83
Elliot Fielder 2003 AD2303 -.-- 25.36 51.19
Gustav Fahlström 2005 AC1305 -.-- 26.78 1:17.97
Marcus Manninen 2004 AD1104 -.-- 27.51 1:45.48
3 MASS LAG 1 17 Mölndals Allmänna Simsällskap 467 1:46.45 +7.36
Jonathan Sandblom 2005 AQ5705 -.-- 27.68 27.68
Felix Sjögren 2005 AN0705 -.-- 26.68 54.36
Felix Kinnander 2004 AI6504 -.-- 25.73 1:20.09
Elias Anderson 2003 AO8303 -.-- 26.36 1:46.45
4 Örebro Simallians lag 2 18 Örebro Simallians 434 1:49.06 +9.97
Simon Baastad 2002 AC2102 -.-- 25.93 25.93
William Forsström 2002 AM0902 -.-- 27.37 53.30
Axel Skoglund 2004 AN6904 -.-- 28.12 1:21.42
Gustav Larsson 2005 AQ0105 -.-- 27.64 1:49.06
5 MASS LAG 2 17 Mölndals Allmänna Simsällskap 404 1:51.69 +12.60
Vincent Olsson 2004 AS8304 -.-- 28.11 28.11
Simon  Wretborn 2003 AJ0903 -.-- 27.94 56.05
Sixten Bohlin 2003 AY2903 -.-- 27.84 1:23.89
Max Holmberg 2005 AN1705 -.-- 27.80 1:51.69
6 Hallsberg Kumla Simklubb 2019 Hallsberg Kumla Simklubb 400 1:52.08 +12.99
Peter Hammar 1972 AC3772 -.-- 27.09 27.09
Tomas Persson -.-- 30.58 57.67
Patrik Hammar 1972 AC2772 -.-- 27.98 1:25.65
David Eriksson 2004 AO2104 -.-- 26.43 1:52.08
7 Finspångs Simklubb 15 Finspångs Simklubb 274 2:07.17 +28.08
Oskar Glawing 2005 AC2305 -.-- 28.69 28.69
Alvar Aktner 2006 AO2306 -.-- 31.08 59.77
Eric Aidun 2005 AR6505 -.-- 33.80 1:33.57
Kasper Glawing 2008 AA7108 -.-- 33.60 2:07.17
- Örebro Simallians lag 3 27 Örebro Simallians DNS
Anton Daggert 1993 BD7193
Emil Jörstad 2008 AB7508
Axel Skoglund 2004 AN6904
August Jansson 2005 AG6505
Grenen officiell:  2020-02-29 09:05:26
2020-02-29 09:05:55 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner