2022-12-05   04:32:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Skomakardoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 29/2 kl 9:00 (insim 07.30)

Document
Resultat
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 7, 100m Frisim fl. A-B 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians -.-- 528 1:02.16
50m: 29.94
100m: 1:02.16
(32.22)
2 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 518 1:02.53 +0.37
50m: 30.39
100m: 1:02.53
(32.14)
3 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 508 1:02.97 +0.81
50m: 31.37
100m: 1:02.97
(31.60)
4 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 506 1:03.04 +0.88
50m: 29.97
100m: 1:03.04
(33.07)
5 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians -.-- 467 1:04.75 +2.59
50m: 31.33
100m: 1:04.75
(33.42)
6 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 462 1:04.99 +2.83
50m: 31.41
100m: 1:04.99
(33.58)
7 Ingrid Toresäter 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 420 1:07.08 +4.92
50m: 32.04
100m: 1:07.08
(35.04)
8 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 418 1:07.17 +5.01
50m: 31.94
100m: 1:07.17
(35.23)
9 Felicia Sobotka 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 412 1:07.49 +5.33
50m: 32.69
100m: 1:07.49
(34.80)
10 Alva Gadolin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 408 1:07.70 +5.54
50m: 33.03
100m: 1:07.70
(34.67)
11 Alva  Sonberger 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 406 1:07.81 +5.65
50m: 32.01
100m: 1:07.81
(35.80)
12 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 403 1:08.00 +5.84
50m: 32.23
100m: 1:08.00
(35.77)
13 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 394 1:08.49 +6.33
50m: 33.01
100m: 1:08.49
(35.48)
14 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians -.-- 394 1:08.52 +6.36
50m: 32.93
100m: 1:08.52
(35.59)
15 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb -.-- 391 1:08.69 +6.53
50m: 32.94
100m: 1:08.69
(35.75)
16 Melis Suleyman 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 386 1:08.99 +6.83
50m: 33.04
100m: 1:08.99
(35.95)
17 Elsa  Blomberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 374 1:09.71 +7.55
50m: 33.72
100m: 1:09.71
(35.99)
18 Anna Ström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 368 1:10.08 +7.92
50m: 34.02
100m: 1:10.08
(36.06)
19 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 362 1:10.46 +8.30
50m: 33.66
100m: 1:10.46
(36.80)
20 Maja Burenius 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 346 1:11.54 +9.38
50m: 34.73
100m: 1:11.54
(36.81)
21 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 343 1:11.75 +9.59
50m: 34.67
100m: 1:11.75
(37.08)
22 Tuva Byfeldt 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 341 1:11.92 +9.76
50m: 34.41
100m: 1:11.92
(37.51)
23 Livia Bravert 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 338 1:12.11 +9.95
50m: 34.05
100m: 1:12.11
(38.06)
24 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 334 1:12.40 +10.24
50m: 35.03
100m: 1:12.40
(37.37)
25 Alice Alsterstad 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 331 1:12.57 +10.41
50m: 33.88
100m: 1:12.57
(38.69)
26 Laura  Perisic 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 331 1:12.59 +10.43
50m: 34.43
100m: 1:12.59
(38.16)
27 Klara Haraldsson 2005 Motala Simsällskap -.-- 311 1:14.11 +11.95
50m: 34.36
100m: 1:14.11
(39.75)
28 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians -.-- 286 1:16.23 +14.07
50m: 36.07
100m: 1:16.23
(40.16)
29 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb -.-- 277 1:17.03 +14.87
50m: 36.41
100m: 1:17.03
(40.62)
30 Ella Forsmark 2005 Katrineholms Simsällskap -.-- 257 1:19.00 +16.84
50m: 37.21
100m: 1:19.00
(41.79)
31 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap -.-- 253 1:19.42 +17.26
50m: 37.44
100m: 1:19.42
(41.98)
32 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians -.-- 245 1:20.22 +18.06
50m: 39.21
100m: 1:20.22
(41.01)
33 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians -.-- 236 1:21.21 +19.05
50m: 39.19
100m: 1:21.21
(42.02)
34 Maja Sörling 2005 Örebro Simallians -.-- 234 1:21.47 +19.31
50m: 39.96
100m: 1:21.47
(41.51)
35 Hedda Östberg 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 234 1:21.48 +19.32
50m: 38.99
100m: 1:21.48
(42.49)
36 Thea Frost 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 209 1:24.58 +22.42
50m: 39.12
100m: 1:24.58
(45.46)
37 Elsa Mattsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 171 1:30.46 +28.30
50m: 43.70
100m: 1:30.46
(46.76)
38 Clara Almqvist 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 169 1:30.75 +28.59
50m: 43.83
100m: 1:30.75
(46.92)
39 Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians -.-- 130 1:39.00 +36.84
50m: 45.72
100m: 1:39.00
(53.28)
- Leia Haley Åslin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- DNS
- Lilith Annmark 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-02-29 10:25:18
Gren 7, 100m Frisim fl. A-B 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians -.-- 585 1:00.06
50m: 29.08
100m: 1:00.06
(30.98)
2 Filippa Karlsson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 518 1:02.53 +2.47
50m: 29.57
100m: 1:02.53
(32.96)
3 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap -.-- 506 1:03.05 +2.99
50m: 31.06
100m: 1:03.05
(31.99)
4 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians -.-- 504 1:03.11 +3.05
50m: 30.42
100m: 1:03.11
(32.69)
5 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap -.-- 464 1:04.88 +4.82
50m: 31.51
100m: 1:04.88
(33.37)
6 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 450 1:05.55 +5.49
50m: 31.78
100m: 1:05.55
(33.77)
7 Josefin Stenman 2002 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 442 1:05.92 +5.86
50m: 31.30
100m: 1:05.92
(34.62)
8 Emma Cullberg 2002 Örebro Simallians -.-- 440 1:06.04 +5.98
50m: 31.00
100m: 1:06.04
(35.04)
9 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians -.-- 429 1:06.58 +6.52
50m: 31.76
100m: 1:06.58
(34.82)
10 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening -.-- 421 1:07.01 +6.95
50m: 31.87
100m: 1:07.01
(35.14)
11 Alva Ström 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 420 1:07.07 +7.01
50m: 32.02
100m: 1:07.07
(35.05)
12 Lia Wallström 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 412 1:07.53 +7.47
50m: 32.18
100m: 1:07.53
(35.35)
13 Elsa Höstner 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 395 1:08.48 +8.42
50m: 32.55
100m: 1:08.48
(35.93)
14 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap -.-- 378 1:09.46 +9.40
50m: 33.50
100m: 1:09.46
(35.96)
15 Emilia Isberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 358 1:10.72 +10.66
50m: 34.27
100m: 1:10.72
(36.45)
16 Agnes Gustafsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 339 1:12.00 +11.94
50m: 34.14
100m: 1:12.00
(37.86)
17 Elsa Stenfeldt 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 339 1:12.06 +12.00
50m: 33.90
100m: 1:12.06
(38.16)
18 Julia Nyrén 2002 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 334 1:12.39 +12.33
50m: 34.91
100m: 1:12.39
(37.48)
19 Wilma Ericsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 331 1:12.62 +12.56
50m: 33.72
100m: 1:12.62
(38.90)
20 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap -.-- 315 1:13.80 +13.74
50m: 34.96
100m: 1:13.80
(38.84)
21 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 312 1:14.04 +13.98
50m: 34.74
100m: 1:14.04
(39.30)
22 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap -.-- 280 1:16.75 +16.69
50m: 36.53
100m: 1:16.75
(40.22)
23 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 276 1:17.16 +17.10
50m: 36.62
100m: 1:17.16
(40.54)
24 My Semstrand 2004 Nora Simsällskap -.-- 266 1:18.10 +18.04
50m: 38.43
100m: 1:18.10
(39.67)
25 Tove Oskarsson 2004 Örebro Simallians -.-- 240 1:20.81 +20.75
50m: 38.75
100m: 1:20.81
(42.06)
26 Emmy Dyrkell 2004 Finspångs Simklubb -.-- 229 1:22.13 +22.07
50m: 37.93
100m: 1:22.13
(44.20)
27 Amanda Wärn 2004 Finspångs Simklubb -.-- 219 1:23.31 +23.25
50m: 40.01
100m: 1:23.31
(43.30)
28 Emilia Nilsson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 190 1:27.39 +27.33
50m: 40.90
100m: 1:27.39
(46.49)
29 Linnea Eriksson 2004 Örebro Simallians -.-- 151 1:34.35 +34.29
50m: 44.26
100m: 1:34.35
(50.09)
30 Lisa Ekstrand 2004 Örebro Simallians -.-- 124 1:40.62 +40.56
50m: 47.50
100m: 1:40.62
(53.12)
Grenen officiell:  2020-02-29 10:25:18
2020-02-29 10:26:00 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner