2024-06-23   19:52:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Skomakardoppet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 , söndag 1/3 kl. 15:00 (insim 13.30)

Document
Resultat
Skomakardoppet 2020
Plats: Allébadet Arrangör: Hallsberg Kumla Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 29 feb 2020 till den 1 mar 2020
Gren 46, 4X50m Medley fl. A-B - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Örebro Simallians Lag1 18 Örebro Simallians 623 2:00.89
Magdalena Hagsten Skarda 2003 AO6603 +0.74 30.51 30.51
Julia Månsson 2002 BL9202 -.-- 32.19 1:02.70
Julia Pietsch 2005 AB0605 -.-- 30.47 1:33.17
Alma Mühr 2005 BI0405 -.-- 27.72 2:00.89
2 MASS LAG 1 15 Mölndals Allmänna Simsällskap 506 2:09.56 +8.67
Lovisa Stokke Eriksson 2006 AZ8406 +0.78 32.98 32.98
Alicia Smith 2005 BB5805 -.-- 36.73 1:09.71
Matilda Lundberg 2005 AY6605 -.-- 30.44 1:40.15
Elin Ryman 2006 AZ7406 -.-- 29.41 2:09.56
3 MASS LAG 2 17 Mölndals Allmänna Simsällskap 426 2:17.20 +16.31
Elsa Höstner 2003 BG8403 +0.73 35.63 35.63
Laura  Perisic 2005 BE1805 -.-- 38.27 1:13.90
Alva  Sonberger 2005 BE8605 -.-- 33.63 1:47.53
Lia Wallström 2004 BK5804 -.-- 29.67 2:17.20
4 Hallsberg Kumla Simklubb 18 Hallsberg Kumla Simklubb 401 2:19.94 +19.05
Emma Sebelius 2002 AN7402 +0.69 35.88 35.88
Felicia Sobotka 2005 AQ2805 -.-- 39.84 1:15.72
Runa Eriksson 2005 AQ1605 -.-- 33.99 1:49.71
Linnea Larsson 2005 AM9205 -.-- 30.23 2:19.94
5 MASS LAG 4 18 Mölndals Allmänna Simsällskap 395 2:20.71 +19.82
Agnes Sjöström 2006 AS3606 +0.69 35.62 35.62
Elsa Stenfeldt 2004 AJ9204 -.-- 38.54 1:14.16
Melis Suleyman 2005 BC7405 -.-- 34.80 1:48.96
Wilma Ericsson 2002 BE8602 -.-- 31.75 2:20.71
6 MASS LAG 3 17 Mölndals Allmänna Simsällskap 380 2:22.49 +21.60
Alva Ström 2003 BG5603 +0.71 35.92 35.92
Elsa  Blomberg 2006 AS1606 -.-- 41.08 1:17.00
Anya Chen 2004 BH1604 -.-- 34.99 1:51.99
Alva Gadolin 2006 AY3806 -.-- 30.50 2:22.49
7 Örebro Simallians lag 2 17 Örebro Simallians 364 2:24.60 +23.71
Ingrid Hiding 2006 AX6406 +0.72 39.19 39.19
Erika Svennberg 2005 AQ0205 -.-- 39.80 1:18.99
Filippa Sjöholm Sundström 2003 BQ8203 -.-- 34.14 1:53.13
Wilma Åberg 2005 AB4605 -.-- 31.47 2:24.60
8 MASS lag 5 18 Mölndals Allmänna Simsällskap 336 2:28.46 +27.57
Agnes Gustafsson 2002 AT1602 +0.73 38.94 38.94
Livia Bravert 2006 AS6406 -.-- 41.09 1:20.03
Alice Alsterstad 2005 AY8405 -.-- 34.97 1:55.00
Maja Burenius 2006 AV5806 -.-- 33.46 2:28.46
9 MASS LAG 6 16 Mölndals Allmänna Simsällskap 330 2:29.31 +28.42
Ebba Carlström 2006 AJ3606 +0.63 38.02 38.02
Tindra Janson 2005 BE9605 -.-- 43.75 1:21.77
Anna Ström 2006 AM7606 -.-- 34.92 1:56.69
Gabriella Rolf 2004 AW7204 -.-- 32.62 2:29.31
10 MASS LAG 7 17 Mölndals Allmänna Simsällskap 283 2:37.22 +36.33
Emilia Isberg 2003 BK9203 +0.75 39.26 39.26
Isa Janson 2006 AU3206 -.-- 43.18 1:22.44
Leia Haley Åslin 2006 BO9206 -.-- 39.85 2:02.29
Lilith Annmark 2006 BL4606 -.-- 34.93 2:37.22
11 Lindesbergs Simsällskap Dame 17 Lindesbergs Simsällskap 277 2:38.26 +37.37
Alice Nordén 2003 BM6203 +0.79 34.50 34.50
Emma Sundh 2007 -.-- 55.73 1:30.23
Elise Tegin 2004 AL2804 -.-- 31.73 2:01.96
Annie Harjamäki 2007 AW9607 -.-- 36.30 2:38.26
12 Finspångs Simklubb 16 Finspångs Simklubb 273 2:39.12 +38.23
Amanda Wärn 2004 AY6804 +0.74 43.89 43.89
Felicia Gustavsson 2006 AL6806 -.-- 42.96 1:26.85
Emmy Dyrkell 2004 BO9604 -.-- 38.58 2:05.43
Hanna Johansson 2005 BT3405 -.-- 33.69 2:39.12
Grenen officiell:  2020-03-01 17:27:00
2020-03-01 17:27:04 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Västerås Tidtagning

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner