Tulokset ManseCup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
56.55 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:02.60 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maxim Rautanen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:02.72 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toivo Huilla |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:05.78 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:14.70 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joakim Tienhaara |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 17.35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonatan Niemi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Bucktman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
53.59 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Tähtinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
54.18 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Väänänen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
54.26 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sami Niemi |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
54.95 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Leppänen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
56.75 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:01.43 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:04.44 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ivan Lukichev |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luka Björklund |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oiva Katiska |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kiri Karttunen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 17.35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Miehet 13 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
40.49 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
42.93 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Lehtinen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
46.59 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Aleksander Pieskä |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
55.99 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saku Schrader |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.59 |
+28.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesse Virta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ifeanyi Koivuaho |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 17.35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 17.43.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minea Mannersuo |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaisla Kokko |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
1:07.39 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 17.53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
51.06 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
58.72 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
58.85 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:03.71 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milja Tiikkaja |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Nurmi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 17.53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Naiset 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siiri Tarkka |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margareth Toomet |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
48.72 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
48.80 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sandra Roivas |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
49.26 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiti Jernström |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
53.86 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minerva Ruuskanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
55.12 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Nikula |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
55.12 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.4 |
|
|
|
|
- |
|
Katriina Hautamäki |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 17.53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 17.53.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sakari Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:46.26 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:49.94 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
2:58.11 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:12.19 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:26.88 |
+52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:30.81 |
+56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Kuidunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:32.82 |
+58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Markus Cook |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:36.51 |
+1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:45.27 |
+1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:29.78 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:34.03 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:36.31 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:38.05 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:43.31 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sakari Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:46.26 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:47.78 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Topi Äikäs |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:48.54 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:49.94 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
2:58.11 |
+38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:04.33 |
+44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:12.19 |
+52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:26.88 |
+1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:30.81 |
+1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Kuidunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:32.82 |
+1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Markus Cook |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:36.51 |
+1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:45.27 |
+1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.01.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Vapaauinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Lehtonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:18.45 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:19.71 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:33.74 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sina Huvila |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
3:36.52 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:39.53 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Vapaauinti Naiset 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:55.23 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Jokinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:09.90 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.08.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxim Rautanen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
2:07.37 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joakim Tienhaara |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Suutala |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Lydén |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:15.37 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:16.27 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:21.40 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:23.25 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.36 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.62 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:26.24 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:27.83 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eetu Nissinen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.01 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Touko Hokkanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.95 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:38.50 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sami Niemi |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:41.39 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:52.70 |
+37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Leppänen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:58.36 |
+43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kiri Karttunen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Vapaauinti Miehet 13 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miki Vierre |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:13.22 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.61 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:19.19 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pyry Nieminen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:19.32 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vili Niemi |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:19.44 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Lehtonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.17 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.43 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.52 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:23.23 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luka Alfthan |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.53 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eino Anttila |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.81 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rafael Mouna |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:25.44 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:32.48 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otso Lehtinen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:34.89 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Aleksander Pieskä |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:44.72 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saku Schrader |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
2:31.92 |
+1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesse Virta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ifeanyi Koivuaho |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.23.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Vapaauinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iina Holmberg |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Vapaauinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kerttu Mätäsjärvi |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:21.91 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:23.00 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
nelli savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:23.51 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.37 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.24 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:29.53 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aljean Kippola |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:35.59 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milja Tiikkaja |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:42.02 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
saaga hakala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:50.96 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
2:12.31 |
+54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Tähtinen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Vapaauinti Naiset - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.70 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.90 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.46 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:18.71 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:18.72 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:18.83 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:20.96 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alissa Silfver |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:21.54 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kerttu Mätäsjärvi |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:21.91 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:23.00 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
nelli savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:23.51 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.37 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:28.01 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.24 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:28.90 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:29.08 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:29.28 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:29.53 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Sadiqi |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:31.40 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:31.82 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:33.00 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minttu Takko |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:35.36 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aljean Kippola |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:35.59 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kiti Jernström |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:38.23 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:40.02 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milja Tiikkaja |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:42.02 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:46.19 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Margareth Toomet |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:47.75 |
+34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siiri Tarkka |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:48.84 |
+36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
saaga hakala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:50.96 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iina Holmberg |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:57.54 |
+44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
2:12.31 |
+59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Tähtinen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.38.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Selkäuinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Lydén |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:39.37 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Touko Hokkanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:43.07 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Selkäuinti Miehet 13 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miki Vierre |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:28.54 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:30.19 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:31.05 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pyry Nieminen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:34.69 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vili Niemi |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.44.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Selkäuinti Naiset 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:31.61 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:37.29 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Sadiqi |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
1:39.94 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.44.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Perhosuinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
39.07 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sakari Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
42.34 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
43.56 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
50.47 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Perhosuinti Miehet 13 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
34.77 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
37.67 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
41.06 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Lehtonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
43.34 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eino Anttila |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
43.71 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
53.19 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Topi Äikäs |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.48.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Perhosuinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aljean Kippola |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
46.27 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Mätäsjärvi |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
46.82 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
50.47 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
51.32 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 50m Perhosuinti Naiset 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Zautasvili |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
43.36 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Jokinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
43.85 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
45.49 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
47.43 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miisa Yltävä |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
54.11 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:02.86 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.49.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Rintauinti Miehet 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
56.88 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Väänänen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:06.52 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Rintauinti Miehet 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Suutala |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
43.55 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
44.55 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
46.30 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
47.64 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Alfthan |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
49.81 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
50.74 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
53.13 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
54.43 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonatan Niemi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
56.92 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
57.63 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Tähtinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
58.63 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eetu Nissinen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
59.35 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oiva Katiska |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 18.57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 18.57.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Rintauinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
51.54 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
nelli savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
53.10 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
55.54 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
saaga hakala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.75 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.55 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 19.03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Rintauinti Naiset 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
46.77 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu Takko |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
49.96 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alissa Silfver |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
50.57 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
51.34 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
51.96 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katriina Hautamäki |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
52.05 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
52.72 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
55.53 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
55.88 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
56.49 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minerva Ruuskanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
57.74 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sandra Roivas |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 19.03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 19.03.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Sekauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 19.04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Sekauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Bucktman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
9.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 19.04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 19.04.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 9, 2020 to helmi 9, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Sekauinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 19.05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Sekauinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanni Korhonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
2:05.20 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 19.05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Sekauinti Naiset 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Nikula |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9.2.2020 19.05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 19.05.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|