2021-12-08   19:40:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Manse-Uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Manse Uinnit 2020
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 50m Competition Date: maalis 7, 2020 to maalis 7, 2020
Event 5, 50m PU M, P14, P12 12 and younger - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Horppu 2008 Nokian Pyry +0.70 36.63
2 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.56 36.66 +0.03
3 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.77 38.52 +1.89
4 Kaapo Virtanen 2008 Åbo Simklubb +0.52 39.56 +2.93
5 Jouko Raunio 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.93 40.65 +4.02
6 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.72 41.22 +4.59
7 Thomas Salonen 2009 Raision Urheilijat 43.05 +6.42
8 Erik Constable 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.73 43.51 +6.88
9 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere 43.62 +6.99
10 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.58 43.81 +7.18
11 Eemeli Varonen 2009 Åbo Simklubb +0.58 43.91 +7.28
12 Aapo Pajunen 2008 Uinti Tampere +0.70 45.17 +8.54
13 Samu Nurminen 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.68 45.55 +8.92
14 Kasperi Kenttä 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.89 46.14 +9.51
15 Onni Matti Elmeri Savolainen 2008 Nokian Pyry +0.86 47.17 +10.54
16 Niko Aaltonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.71 47.32 +10.69
17 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet +0.74 47.75 +11.12
18 Hugo Rossi 2008 Uinti Tampere +0.75 47.81 +11.18
19 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere +0.92 47.95 +11.32
20 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura 48.05 +11.42
21 Maxim Zuravljov 2009 TaTu Tampere +0.73 48.85 +12.22
22 Miska Käär 2009 Raision Urheilijat +0.69 49.23 +12.60
23 Roope Rantanen 2008 Åbo Simklubb +0.73 49.29 +12.66
24 Elias Suominen 2008 TaTu Tampere 49.32 +12.69
25 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.69 49.93 +13.30
26 Matias Rauhala 2008 Åbo Simklubb +0.38 50.42 +13.79
27 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.60 50.89 +14.26
28 Timi Niemi 2012 TaTu Tampere +0.58 51.45 +14.82
29 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere 51.89 +15.26
30 Lauri Seppälä 2010 Åbo Simklubb +0.75 53.30 +16.67
31 Denis Karvanen 2009 Lahden Uimaseura 54.15 +17.52
32 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry 54.98 +18.35
33 Hugo Heikkilä 2009 Nokian Pyry +0.59 55.14 +18.51
34 Joel Kauppila 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.87 55.65 +19.02
35 Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere 57.29 +20.66
36 Onni Honkanen 2008 Lahden Uimaseura 57.57 +20.94
37 Eliel Grönroos 2009 Uinti Tampere +0.73 57.95 +21.32
38 Sisu Toiva 2009 Uinti Tampere 57.99 +21.36
39 Leevi Lahtinen 2008 Vesihelmen Uimaseura +0.73 58.14 +21.51
40 Daniel Mõsko 2008 Hyvinkään Uimaseura 1:00.55 +23.92
41 Antti Sauroja 2008 Hämeenlinnan Uimaseura +0.85 1:00.68 +24.05
42 Juho Juurinen 2008 Lappeenrannan Uimarit +0.68 1:01.41 +24.78
43 Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere +0.69 1:01.43 +24.80
44 Ilmari Pohja 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.57 1:02.23 +25.60
45 Pontus Pyykkö 2011 Uinti Tampere +0.75 1:02.59 +25.96
- Jasper Pihlava 2008 Åbo Simklubb DSQ SW8.2
- Johannes Leisti 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.63 DSQ SW8.4
- EINO TONTERI 2010 Nokian Pyry DSQ SW8.3
- Juuso Käär 2009 Raision Urheilijat DNS
Event official at: 7.3.2020 14.04.59
Event 5, 50m PU M, P14, P12 13-14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.80 32.26
2 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.72 32.66 +0.40
3 Väinö Hinkka 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.73 33.25 +0.99
4 Felix Kandolin 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.77 33.67 +1.41
5 Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.67 34.81 +2.55
6 Ivan Fadeechev 2007 Lahden Uimaseura 35.15 +2.89
7 Maksym Chornyi 2006 Lahden Uimaseura +0.56 35.48 +3.22
8 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere +0.73 35.50 +3.24
9 Ahti Halttunen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.77 35.58 +3.32
9 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit +0.58 35.58 +3.32
11 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere +0.80 36.04 +3.78
12 Julius Järveläinen 2006 Uinti Tampere +0.79 36.92 +4.66
13 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura +0.74 36.94 +4.68
14 Aaron Tikkanen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.77 36.97 +4.71
15 Miki Vierre 2006 TaTu Tampere 38.45 +6.19
16 Aamos Järveläinen 2006 Uinti Tampere +0.85 39.23 +6.97
17 Raman Bajalan 2007 Lahden Uimaseura +0.75 39.32 +7.06
18 Niklas Tikkanen 2007 TaTu Tampere +0.72 40.54 +8.28
19 Eetu Nieminen 2006 TaTu Tampere 41.68 +9.42
20 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere +1.05 41.69 +9.43
21 Aapo Mononen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.73 42.33 +10.07
22 Olli Henriksson 2007 Oulun Lohet +0.95 42.42 +10.16
23 Iiro Viskari 2007 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 42.62 +10.36
24 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere +0.76 42.88 +10.62
25 Ossi Tikka 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.73 43.20 +10.94
26 Aapo Harjula 2007 Uinti Tampere +0.78 43.46 +11.20
27 Kasper Vira 2006 Aurajoen Uinti Ry 44.02 +11.76
28 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet +0.69 45.77 +13.51
29 Timofey Matveev 2006 Uinti Tampere +0.76 46.72 +14.46
30 Patric Meriholvi 2007 Raision Urheilijat +0.91 47.04 +14.78
- Aleksi Luopajärvi 2006 Hämeenlinnan Uimaseura +0.87 DNF
Event official at: 7.3.2020 14.04.59
Event 5, 50m PU M, P14, P12 15 and older - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eemil Varho 1997 Uinti Tampere +0.65 25.33
2 Veeti Ruohtula 2001 Joensuun Uimaseura ry +0.64 25.41 +0.08
3 Kalle Mäkinen 2002 Vanders +0.76 25.50 +0.17
4 Juho Seppälä 1999 TaTu Tampere +0.75 26.04 +0.71
5 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.73 26.34 +1.01
6 Matias Johannes Hjelm 2002 Vanders +0.77 27.19 +1.86
7 Santeri Mettälä 1999 TaTu Tampere +0.72 27.26 +1.93
8 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere +0.76 27.70 +2.37
8 Lauri Törmä 2000 Porin Uimaseura +0.75 27.70 +2.37
10 Ruslan Samrin 2001 Simmis Wanda ry +0.65 27.82 +2.49
11 Tatu Saareks 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.68 27.94 +2.61
12 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.68 27.95 +2.62
13 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura +0.76 28.03 +2.70
14 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.72 28.04 +2.71
15 Lauri-Luukas Jäntti 2002 Porin Uimaseura +0.67 28.09 +2.76
16 Eetu Palvanen 2003 Lahden Uimaseura +0.53 28.10 +2.77
17 Henry Eronimous 2000 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 28.23 +2.90
18 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.70 28.46 +3.13
19 Mikko Porali 1971 S.C. Pingviinit +0.65 28.52 +3.19
20 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.67 28.98 +3.65
21 Pasi Rönkkö 1970 S.C. Pingviinit +0.86 29.05 +3.72
22 Jonne Isoranta 2003 Lahden Uimaseura +0.64 29.06 +3.73
23 Jesse Hyppönen 2004 Lahden Uimaseura +0.67 29.14 +3.81
23 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura +0.74 29.14 +3.81
25 Petr Pankratov 2002 TaTu Tampere +0.67 29.19 +3.86
26 Jesse Lintusalo 2004 Vanders +0.69 29.20 +3.87
26 Antti Musikka 2005 Vanders +0.73 29.20 +3.87
28 Otto Ahvonen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 29.21 +3.88
29 Mio Harju 2002 TaTu Tampere +0.75 29.30 +3.97
30 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry +0.69 29.46 +4.13
31 Max Nikkari 2004 Uinti Tampere +0.71 29.64 +4.31
32 Tuukka Pekkanen 2002 Keuruun Toverit +0.80 29.72 +4.39
32 Joni Routamo 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 29.72 +4.39
34 Lauri Mäkinen 2004 Uinti Tampere +0.59 30.03 +4.70
35 Olli-Pekka Kitinoja 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.75 30.44 +5.11
36 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.71 31.09 +5.76
37 Aaro Puutio 2003 Åbo Simklubb +0.81 31.55 +6.22
37 Jeremy Valkeavuori 2004 Riihimäen Uimaseura +0.83 31.55 +6.22
39 Miko Veeti Valtteri Vaikkola 2003 TaTu Tampere +0.74 31.68 +6.35
40 Frans Riekki 2005 Joensuun Uimaseura ry +0.72 31.77 +6.44
41 Aleksanteri Nissinen 2005 Kampuksen Plaani +0.69 31.91 +6.58
42 Samuel Rooke 2004 Uinti Hyvinkää +0.86 32.03 +6.70
43 Akseli Kuparinen 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.69 32.05 +6.72
44 Niilo Suhonen 2004 Kampuksen Plaani +0.64 32.08 +6.75
45 Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.85 32.18 +6.85
46 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura +0.63 32.25 +6.92
47 Joona Kurppa 2004 TaTu Tampere +0.74 32.33 +7.00
48 Jaakko Lehvonen 2002 Kampuksen Plaani +0.79 33.13 +7.80
49 Juuso Salenius 2004 Keuruun Toverit 33.67 +8.34
50 Joona Saloniemi 2004 TaTu Tampere +0.84 34.20 +8.87
51 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry +0.77 34.21 +8.88
52 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.73 34.40 +9.07
53 Urho Kujanpää 1997 Uinti Tampere +0.79 34.60 +9.27
54 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura +0.70 35.59 +10.26
55 Topi Salminen 2004 Nokian Pyry +0.54 36.08 +10.75
56 Luukas Kallio 2005 TaTu Tampere +0.73 45.35 +20.02
- Elias Laine 2003 Åbo Simklubb +0.82 DSQ SW8.4
- Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura DNS
- Miika Aaltonen 2004 Vesihelmen Uimaseura DNS
- Harald Nummela 2005 Åbo Simklubb DNS
Event official at: 7.3.2020 14.04.59
2020-03-07 14.08.09 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner