2021-11-27   10:07:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Manse-Uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Manse Uinnit 2020
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 50m Competition Date: maalis 7, 2020 to maalis 7, 2020
Event 6, 50m PU N, T13, T11 11 and younger - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura 35.23
2 Elsa Constable 2009 Aurajoen Uinti Ry 37.02 +1.79
3 Siiri Attola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.76 39.73 +4.50
4 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.76 40.60 +5.37
5 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.66 41.85 +6.62
6 Siiri Raunio 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.71 42.74 +7.51
7 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat 43.25 +8.02
8 Vilja Suominen 2009 Åbo Simklubb 43.41 +8.18
9 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry 43.67 +8.44
10 Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry +0.79 43.83 +8.60
11 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet +0.87 44.16 +8.93
12 Peppi Mutikainen 2009 Lahden Uimaseura +0.65 44.86 +9.63
12 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb 44.86 +9.63
14 Minni Koskivirta 2009 Joensuun Uimaseura ry +0.76 45.47 +10.24
15 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura +0.85 45.67 +10.44
16 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere +0.74 46.16 +10.93
17 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 46.62 +11.39
18 Emilia Valtonen 2009 Rauman Uimaseura 47.59 +12.36
19 Hilkka Salo 2009 Rauman Uimaseura 47.67 +12.44
20 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.92 48.65 +13.42
21 Lydia Arvola 2010 Uinti Tampere +0.86 49.28 +14.05
22 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere 49.37 +14.14
23 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet +0.74 49.41 +14.18
24 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.51 49.88 +14.65
25 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura 50.09 +14.86
26 Helmi Rantala 2010 Åbo Simklubb +0.64 51.43 +16.20
27 Iina Tieaho 2010 Nokian Pyry +0.95 51.90 +16.67
28 Viola Tojander 2010 Åbo Simklubb 52.03 +16.80
29 Milla Pylvänäinen 2010 Lahden Uimaseura +0.78 53.82 +18.59
30 Enni Sinkko 2009 Lappeenrannan Uimarit +0.74 54.15 +18.92
31 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere 55.21 +19.98
32 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura 55.55 +20.32
33 Sinna Leinonen 2011 Uinti Tampere +1.03 55.74 +20.51
34 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere +0.80 57.07 +21.84
35 Emmi Pohjonen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.93 57.37 +22.14
36 Matilda Oinonen 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.78 58.07 +22.84
37 Nea Kailio 2010 Lappeenrannan Uimarit 1:00.26 +25.03
38 Elviira Onni 2009 Keuruun Toverit +1.03 1:00.70 +25.47
39 Sofia Ahvas 2010 Aurajoen Uinti Ry +0.51 1:04.83 +29.60
- Sara Lensu 2010 Lappeenrannan Uimarit +0.76 DSQ SW4.4
- Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere DNS
Event official at: 7.3.2020 14.27.14
Event 6, 50m PU N, T13, T11 12-13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veera Malmelin 2007 Nokian Pyry +0.79 32.32
2 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura +0.85 32.57 +0.25
3 Minea Kumlander 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.63 33.37 +1.05
4 Petra Soini 2007 Nokian Pyry +0.83 33.94 +1.62
5 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.61 34.21 +1.89
6 viivi Elonen 2008 Swimming Team Rauma +0.77 35.43 +3.11
7 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.79 35.86 +3.54
8 Eevi Riekki 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.81 36.61 +4.29
9 Maija Mikkonen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 36.96 +4.64
10 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere 37.11 +4.79
11 Nella Honkanen 2007 Hyvinkään Uimaseura +0.80 37.23 +4.91
12 Milja Laakkonen 2007 Keuruun Toverit +0.85 37.61 +5.29
13 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere +0.81 37.62 +5.30
14 Kätlin Ploompuu 2007 Riihimäen Uimaseura +0.75 38.33 +6.01
15 Venla Karialho 2007 Hyvinkään Uimaseura 38.52 +6.20
16 Katri Kulovuori 2007 Uinti Tampere +0.93 38.80 +6.48
17 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry +0.82 39.07 +6.75
18 Krette Mullamaa 2007 Lappeenrannan Uimarit 39.52 +7.20
19 Nicola Burman 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.81 39.54 +7.22
20 Liia Kivi 2007 Åbo Simklubb +0.86 39.87 +7.55
21 Ella Gylden 2007 Uinti Tampere +0.88 40.40 +8.08
22 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere +0.85 40.42 +8.10
23 Emmiina Eho 2007 Uinti Tampere 40.43 +8.11
24 Erika Ruuskanen 2007 Uinti Tampere +0.88 40.94 +8.62
25 Ella Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 40.98 +8.66
26 Arina Bogdanova 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.81 41.65 +9.33
27 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet +0.83 42.03 +9.71
28 Venla Rauta 2007 Åbo Simklubb +0.85 42.36 +10.04
29 Helka Känkänen 2008 Porin Uimaseura 43.14 +10.82
30 Milja Juvonen 2007 Nokian Pyry +0.79 43.46 +11.14
31 Maija Ollikainen 2007 Keuruun Toverit +0.83 43.90 +11.58
32 Selja Tiensuu 2007 Oulun Lohet +0.86 44.96 +12.64
33 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura 45.10 +12.78
34 Saaga Pitkänen 2008 Lahden Uimaseura 45.15 +12.83
35 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat +0.75 46.21 +13.89
36 Nea Veiro 2008 Åbo Simklubb 47.57 +15.25
37 Aino Hannus 2007 Keuruun Toverit +0.85 47.88 +15.56
38 Minni-Maria Vesma 2007 Raision Urheilijat +0.77 48.36 +16.04
39 Iina Pihlaja 2008 Raision Urheilijat +0.78 48.57 +16.25
40 Viiu Levola 2008 TaTu Tampere +1.10 49.33 +17.01
41 Taimi Tynkkynen 2008 Lappeenrannan Uimarit 51.01 +18.69
42 Vera Ylipekka 2008 Riihimäen Uimaseura +1.03 53.17 +20.85
43 Miisa Yltävä 2008 TaTu Tampere 57.09 +24.77
44 Eveliina Päivärinta 2008 Uinti Tampere +0.85 1:00.48 +28.16
45 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere +0.78 1:01.49 +29.17
- Minea Kynkäänniemi 2007 Raision Urheilijat +1.07 DSQ SW8.4
- Lyyli Järvi 2007 Porin Uimaseura +0.33 DSQ SW4.4
- Lotta Juvonen 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.75 DSQ SW8.3
- Aino Nokikuru 2007 Riihimäen Uimaseura +0.67 DSQ SW4.4
- Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere +0.53 DSQ SW4.4
- Sunna Rasmus 2007 Oulun Lohet +0.82 DSQ SW8.2
Event official at: 7.3.2020 14.27.14
Event 6, 50m PU N, T13, T11 14 and older - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani +0.69 27.10
2 Nea Norismaa 1995 Uinti Tampere +0.73 28.79 +1.69
3 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere +0.75 28.89 +1.79
4 Veera Venäläinen 1995 Joensuun Uimaseura ry +0.72 29.01 +1.91
5 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.70 29.31 +2.21
6 Viivi Merisalo 2002 Swimming Jyväskylä +0.71 29.62 +2.52
7 Nina Haltia 1999 Vanders +0.75 29.85 +2.75
8 Essi Ahvenainen 2005 Vanders +0.75 29.89 +2.79
9 Mila Manner 2001 Uinti Tampere +0.55 29.93 +2.83
10 Janina Ollikainen 2000 Porin Uimaseura +0.67 30.13 +3.03
11 Netta Nyberg 2001 TaTu Tampere +0.76 30.18 +3.08
12 Liinu  Louhikoski 2004 Vanders +0.61 30.29 +3.19
13 Sanni Kilponen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.68 30.51 +3.41
14 Hanna Hammar 1998 Uinti Tampere +0.76 30.63 +3.53
15 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere +0.71 30.69 +3.59
16 Julia Sottinen 2000 Porin Uimaseura +0.70 30.70 +3.60
17 Aino Jussila 2000 Uinti Tampere +0.74 30.89 +3.79
18 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.68 30.93 +3.83
19 Olga Koskinen 2002 Uinti Tampere +0.72 31.02 +3.92
20 Claudia Åvist 1997 Nurmijärven Uinti +0.71 31.05 +3.95
21 Maria Korkalainen 2005 Joensuun Uimaseura ry +0.58 31.17 +4.07
22 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.78 31.23 +4.13
23 Vilhelmiina Wegelius 2002 Joensuun Uimaseura ry +0.69 31.29 +4.19
24 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry +0.61 31.33 +4.23
25 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.77 31.39 +4.29
26 Emma-Lotta Tynkkynen 1999 TaTu Tampere +0.78 31.42 +4.32
27 Anniina Ahonen 2005 Riihimäen Uimaseura +0.77 31.45 +4.35
28 Ida Töyrylä 2004 Uinti Tampere +0.54 31.72 +4.62
29 Nea Mustonen 2004 Lahden Uimaseura +0.72 31.78 +4.68
30 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.62 32.07 +4.97
31 Aino Paju 2003 Vanders +0.69 32.18 +5.08
32 Siiri Mätäsjärvi 2004 Uinti Tampere +0.67 32.29 +5.19
33 Nea Parkatti 2004 Kampuksen Plaani +0.77 32.31 +5.21
33 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere +0.68 32.31 +5.21
35 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.81 32.32 +5.22
36 Juulia Sakomaa 2005 Lahden Uimaseura +0.61 32.44 +5.34
37 Oona Parviainen 2002 Joensuun Uimaseura ry +0.74 32.51 +5.41
38 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.74 32.53 +5.43
39 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry +0.85 32.56 +5.46
39 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere +0.78 32.56 +5.46
41 Julia Nelimarkka 2004 Keuruun Toverit +0.63 32.58 +5.48
42 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere +0.74 32.59 +5.49
43 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.79 32.71 +5.61
43 Sofia Ellonen 2004 TaTu Tampere +0.75 32.71 +5.61
45 Jenna Nousiainen 2005 Nokian Pyry +0.68 32.94 +5.84
46 Nita Tenho 2004 Pihlavan Työväen Urheilijat +0.71 33.02 +5.92
47 Maria Ripatti 1987 Järvenpään Uintiklubi ry +0.92 33.10 +6.00
48 Jenna Juhola 2006 Rauman Uimaseura +0.61 33.29 +6.19
49 Sofia Martinkauppi 2003 TaTu Tampere +0.71 33.49 +6.39
50 Venla Lindström 2004 Lahden Uimaseura +0.76 33.59 +6.49
51 Aino Lepola 2005 TaTu Tampere +0.74 33.67 +6.57
52 Ida Maliranta 2004 Raision Urheilijat 33.75 +6.65
53 Erin Ekroos 2002 Riihimäen Uimaseura +0.75 33.82 +6.72
54 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere +0.56 33.92 +6.82
55 Jasmin Vacker 1999 Vanders +0.77 33.93 +6.83
56 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere +0.69 34.18 +7.08
57 Mari Kausiala 1997 TaTu Tampere +0.71 34.29 +7.19
58 Jenna Rautava 2003 Vesihelmen Uimaseura +0.82 34.33 +7.23
59 Enni Lahtinen 2002 Uinti Tampere +0.70 34.47 +7.37
60 Siiri Toiva 2002 Nokian Pyry +0.91 34.52 +7.42
61 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.76 34.57 +7.47
62 Hilla Känkänen 2006 Rauman Uimaseura +0.71 34.59 +7.49
63 Elina Gavrilov 2004 Joensuun Uimaseura ry +0.59 34.85 +7.75
64 Ronja Suuronen 2006 Kampuksen Plaani 34.92 +7.82
64 Henni Halme 2005 Uinti Tampere +0.69 34.92 +7.82
66 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere +0.63 34.98 +7.88
67 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi ry +0.79 35.07 +7.97
68 Ronja Mustalahti 2004 Nokian Pyry +0.50 35.28 +8.18
69 Saana Järvinen 2003 Kampuksen Plaani +0.74 35.31 +8.21
70 Siiri Levonoja 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.78 35.63 +8.53
71 Aino-Elina Kitinoja 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.61 35.69 +8.59
72 Erica Tomperi 2004 Uinti Tampere +0.69 35.75 +8.65
73 Heli Kuisma 2006 Riihimäen Uimaseura +0.69 35.88 +8.78
74 Viivi Kiiveri 2006 Uinti Tampere +0.71 35.95 +8.85
75 Jenna Luoma 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.83 35.96 +8.86
76 Sanni Salmi 2003 Uinti Tampere +0.66 36.05 +8.95
77 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry +0.71 36.09 +8.99
78 Veera Rantala 2006 Uinti Tampere +0.58 36.36 +9.26
79 Minea Wiren 2003 Nokian Pyry +0.59 36.79 +9.69
80 Kreetta Somero 2004 Lahden Kaleva +0.82 36.81 +9.71
81 Merete Lätti 2006 Joensuun Uimaseura ry +0.67 36.89 +9.79
82 aada hakala 2004 Uinti Tampere +0.79 36.91 +9.81
83 Jeanette Ingberg 2006 Octopus Lohja +0.70 37.01 +9.91
84 Milla Kähkönen 2005 Lahden Uimaseura +0.62 37.03 +9.93
85 mathilda heikiö 2006 Åbo Simklubb +0.70 37.04 +9.94
86 Nanna Tynkkynen 2003 TaTu Tampere +0.83 37.52 +10.42
87 Wilma Lassila 2004 TaTu Tampere +0.82 37.67 +10.57
88 Milja Prepula 2006 Uinti Tampere +0.79 37.96 +10.86
89 Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.83 38.11 +11.01
90 Tuuli Janhunen 2001 Kampuksen Plaani +0.71 38.13 +11.03
91 Anniina Jokiniemi 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.91 38.32 +11.22
92 Lila Niskala 2006 Uinti Tampere +0.76 38.64 +11.54
93 Milka Tuomela 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.73 39.44 +12.34
94 Ronya Rajala 2005 Kokkolan Uimaseura +0.79 39.50 +12.40
95 Erin Ovaska 2006 Lappeenrannan Uimarit 39.68 +12.58
96 Janica Nieminen 2005 Uinti Hyvinkää +0.83 40.11 +13.01
97 Riikka Broman 2006 Nokian Pyry 41.35 +14.25
98 Piitu Perkola 2006 TaTu Tampere +0.88 41.43 +14.33
99 Aino-Maija Grönholm 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.63 41.84 +14.74
100 Alma Paavilainen 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.81 41.90 +14.80
101 Iisa Lavikainen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.86 41.95 +14.85
102 Matilda Hirvonen 2006 Hyvinkään Uimaseura 42.22 +15.12
103 Elsa Määttä 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.85 43.50 +16.40
104 maisa savisto 2006 Uinti Tampere +0.65 43.63 +16.53
105 Karmen Marie Johanson 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.79 44.49 +17.39
106 Iina Lamminsaari 2006 Uinti Tampere +0.91 44.61 +17.51
107 Ada Riquelme Mac Donald 2006 Åbo Simklubb +0.86 44.89 +17.79
108 Linda Möttönen 2006 Uinti Tampere +0.92 47.46 +20.36
Event official at: 7.3.2020 14.27.14
2020-03-07 14.27.27 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner